Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi. (JayZak)

SarumanKo

Perfektná britská čiernohumorná komédia, ktorá popri hŕstke výborných vtipov a hlášok úspešne zabŕda aj do vážnejších polôh, ale permanentne ma udržiavala v povznesenej nálade. Čo je pri filme o smrti, mŕtvolách, pitvách a zločinoch tak trochu unikát a vyžaduje si obdivuhodný nadhľad. Snímka Burke and Hare je vskutku nadštandardná - má veľmi originálny a vtipný príbeh, výbornú réžiu, dokonalú výpravu a dobovú atmosféru, lahodný škótsky soundtrack a v neposlednom rade mimoriadne zábavné herecké obsadenie. Práve herci (a to nielen ústredná dvojka, ale aj väčšina drobných vedľajších postáv) jednoznačne potvrdzujú, ako sa celý štáb pri natáčaní tohto skoro-skutočného príbehu dobre bavil. (80%) ()

kaylin

Obě postavy mužů a jejich snahy mě osobně fascinovaly k tomu, abych napsal krátkou povídku. Řekl jsem si, proč nezhlédnout filmové zpracování jejich osudů, kde jsem měl záruku, že půjde o podívanou odlehčenější. To se skutečně potvrdilo. Tohle je přesně ten typ snímků, který nenadchne a neurazí. Sem tam dobrý vtip trochu rozčeří jinak celkem stojatou hladinu průměrnosti. ()

Skip

Nemám vůbec nic proti černému humoru, ale musí to být opravdu humor. V této komedii bylo zaděláno na hodně černohumorno, ale boužel se podařilo jen pár dobrých vtipů, jinak to byla slabota a vznikl spíš takový podprůměrný film. ()

Scylla

Tak tohle byl můj dlouho očekávaný projekt. Lákalo mě skvělé obsazení, příslib černohumorné taškařice a lákavé dobové prostředí. Výsledek je ale rozpačitý a na mé straně rozhodně zklamání. Film nedrží pohromadě a působí neplynule. Humor tu sice je, ale hraje spíš na přihlouplé grimasy než na trefné hlášky. Škoda skvělých herců, kteří si očividně natáčení užili. Pokud mám dojem z filmu shrnout, jedná se o průměrnou komedii, která je místy zbytečně natahovaná a chybí jí potřebný drive. Herci jsou fajn, prostředí je fajn, ale nic dechberoucího, bohužel... ()

maverick10

Pokud se u komedie zasmejete jen jednou, neco je spatne. Navic kdyz tam hraje Simon Pegg, to je pak tuplem neco spatne. Spatne je tu hned nekolik veci a zacnu asi hned tou nejdulezitejsi. Scenar, ktery nevi zda chce byt vtipnou variantou britskeho humoru, nebo temnou thrillerovou hrickou je asi ten nejvetsi problem a je to sakra skoda, kdyz vezmete v potaz celou plejadu perfektnich komedialnich hercu v cele s Peggem a Sarkisem. K dobru je treba pripocist vyborna dobova atmosfera spinaveho skotskeho mesta. Pribeh je vcelku originalni a divaka nenudi. Ovsem divak zhyckany slovnim britskym humorem by cekal marne, to humorno je tu pouze vyobrazeno jemnou nadsazkou ve vyhlazovani edinburgskeho obyvatelstva.... ()

honajz2

Landis sice stále umí pobavit a má zde nejednu opravdu vtipnou scénu, ale zároveň zde působí, jako by už ztratil svůj cit pro tempo a načasování gagů. Jak jinak si totiž vysvětlit, že i přes dobrý námět, skvělé herce a příjemný anglický suchý a černý humor to celé působí tak průměrně a zapomenutně? Popravdě mi to bohatě stačilo vidět jednou a nějaké druhé zhlédnutí se u mě konat určitě nebude. A závěr mi taky spíš ubral dojmy, ať už je inspirován skutečností nebo ne... 3* ()

M.i.k.e

podařená tragikomedie,kterou možná trošku sráží právě její rozpolcenost,kdy není úplně jasné,zda chce být komedií,nebo klasickým dramatem/tragedii.Osudy těchto dvou pánů jsou natolik zajímavé,že by vážnější nota nebyla na škodu.Naštěstí obsazení je tady věru vydařené a duo Pegg/Serkis film bez problémů utahne.Hodně potěší i menší roličky herců jako Bill Bailey,Stephen Merchant,nebo Tim Curry...80% ()

cubajz

Není to třeskutá americká komedie, tady se smějete už jen té dobové atmosféře a rozvernosti, kterou je celý film doslova nacucán. A Pegg se Serkisem jsou jako ústřední dvojka naprosto dokonalí! ()

bukowski83

Od Pegga jsem teda čekal o dost víc, na thriller to bylo dost málo thrillerový a na komedii dost málo komický. Zklamání se dostavilo v celku brzy a na rozdíl od jiných filmů Simona mě tenhle rozesmál opravdu jen pomálu. ()

Gaaron

Stará známá partička britských komiků, co bez sebe nedá ani ránu, to rozjela ve velkém stylu a na kolotoč ochotně nasedly i hvězdy Leeova formátu. Ač gagů k opravdu upřímnému smíchu je pomálu, celý film udržuje na obličeji pobavený škleb a v srdci velmi hřejivý pocit z toho, jak moc si to všichni evidentně užili. Rozhodně si ještě párkrát zopakuju. /// Po druhém zhlédnutí zvedám ze 3 na 4 hvězdy. Ten film je fakt hrozně milý :-) ()

campix

Těšil jsem se na opravdu třeskutý britský humor plný mrtvol a hereckého koncertu hlavních předstasvitelů (Pegg a Serkis) a všeho se mi dostalo tak nějak z poloviny. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi, kdy si dva mladíci přivydělávají zabíjením lidí a následným prodáním jejich mrtvol pro lékařské účely, nabídne docela slušnou dávku toho britského humoru. A mrtvol je tu také dost, jen mám z Burk and Hare podobný pocit jako z nedávného Vrtěti ženou. Prostě celkem vtipné, zdařile dobové a námětem neotřelé, ale prostě mi tam něco chybělo. Něco, co by způsobilo, že bych na film po dvou dnech nezapomněl. ()

zorro

Skvělí hořký anglický humor. Simon Pegg a Andy Serkis výborná dvojka budižkničemů. Manchester 28.10.10. ()

Splasher

Černého humoru je tam opravdu dost. Přesto film zaostal za mým očekáváním. Tak trochu jiný pohled na Edinburgh zakončený kým jiným než Proclaimers. PS: Neobrýlený Smerch nám dopřává přímý pohled na svá francouzská okna. ()

okkac

Velmi sympatická černohumorná komedie s povedenou ústřední dvojící, výpravou a přijemnou fidlovačskou muzikou. Prostě pohodový film, když překousnete trochu krve a lidských těl :-) ()

bartias

Slibný začátek, který Američan John Landis napěchoval fórky pečlivě vysušenými na typicky britský způsob, postupně vybublá do ztracena. Simon Pegg a Andy Serkis jsou dobře sehraná dvojka, které se skoro nikdo nevyrovná. Úchvatná Isla Fisher se přesto nenechá zastínit. Všudypřítomný nadhled je zábavný. Jenže nakonec to tak úplně nestačí. ()

Radiq

Totálně černouhelná komedia, kde černota z mrtvol zahnívá s ponurou atmosférou 19. století. Kradení těl pro univerzity byl naprosto dokonalej podnikatelskej plán, kterej tvůrci okořenili o pár dalších zápletek. Ta spojená s divadlem nebyla uplně podle myho gusta, ale nevadilo to. Simon Pegg a Andy Serkis si to užili hezky, do toho kat Bill Bailey známej z Black Books, pak pan "nehraju nic než záporáky" Tom Wilkinson nebo vtipněj v ksichtu Tim Curry a plno dalších vychytanejch herců. Taky zaujala myšlenka s využitím fotografií nebo zmínka o Darwinovi. Prostě je to svym zpusobem nezapomenutelny. Zajimalo by mě, jestli ta kostra na konci fakt patří Williamu Burkemu. ()

Doudis19

Povedeně, středověce stylizovaná komedie, zaměřená na počátky inovativních, lékařských metod a postupů, pro které bylo nejtěžším úkolem získávání pitevních subjektů. S tímto problémem spojené podnikání pánů Serkise s Peggem, je zárukou zábavy, a i když né přímo záchvatů smíchu, tak pravidelných pousmátí rozhodně. ()

ivan_drago

Velmi černá komedie s klasickým britským humorem, celkem originální námět, vyníkajícně navozená atmosféra a v neposlední řadě skvěle obsazené. Není to na žádný třeskutý smích a zábava více než slušná. ()