P.J.2

Pokud ženám při sledování 50 odstínu šedi vlhnou hudrovadla, tak musej mít správní chlapi, po shlédnutí Maxe, erekci jak z betonu. Tohle je totiz film určený jen pro mužskou část publika, řádně šílený a ujetý. Z nevýrazných upoutávek vznikla lahůdka roku. ()

sgt.paper

Jak je Šílený Max úžasný, jsem si uvědomil, až když jsem viděl Jurský Svět. Zatímco dinosauři nám přinesli klasickou popcornovku s předem jasným příběhem, který je natočen podle dobře známé předlohy. Max je ale jedinečný. Miller natočil přesně to co chtěl natočit. A to je v současném hollywoodu nedocenitelné. Do každé scény nacpal co nejvíce ze své vize, díky čemuž před sebou vidíte uvěřitelný a žijící svět. Povedlo se mu převézt na obraz akcí nasáklou automobilovou honičku. A to se prostě cení! ()

Toka

Šílený film, který naprosto přesně dostává svému jménu. Původní díly jsen neviděl, nicméně film svůj účel i pro nezasvěceného diváka splní. A to i přes prvotní šok. Atmosféra FFka velmi přispěla, jinak by to byly bezpečný 4*. ()

owwidius

Vyborny koktejl letneho akcaku. Mrte stylovy vizual, detailny vysperkovany steampunkovy svet a hlavne neskutocna akcna drtka, snad 118 zo 120 minut :) U mna super, bavil som sa cely film a mozno by som odtial vyhodil aj tie 2 hluchsie minuty. Som dost zvedavy co spravia s dvojkou, vidim ze je uz ohlasena. [#21/2015] ()

rekkky

Would you like to see mad action with unigue face? So here we go with Mad Max, who is character in sci-fi wasteland with its own rules and laws. Straightforward idea of finding the way, how to survive, works perfectly and the basic human instincts are on air! What to say about movie, where is action dosed by equivalent volume and the first 30 minutes could stand as movie alone. Mad Max was packed with extraordinary action scenes, captured with certain skill (crazy camera angles) and actors has been given with specific outlook. Even though it is blockbuster it has small details like no others. Audiovisual side of the movie is appearing very severely and after all, the mission is quite sympatic and content is corny enough to find some favor in it. The fact that producers are using unique language and other special markings is giving to the Mad Max friendly atmosphere, which entertains well. Studio Warner Bros. Entertainment certainly do not stepped aside with finalizing this project. ()

Roman07

Skupina ľudí uteká pred prenasledovateľmi v obrnenej cisterne z miesta A do miesta B počas hodiny filmu. V mieste B sa spojí s dôchodkyňami a zvyšnú polhodinu utekajú pred prenasledovateľmi z miesta B späť do miesta A. ()

Kesiak

4.5* Už dlho som nevidel tak šialene nadupanú, nápadmi prekvitajúcu a odviazanú vec. Neskutočná bomba, prekvapenie až takmer nevídané. Treba vidieť. Ale do absolutória v hodnotení to pre mňa nebude, chýbal mi tam ešte rozmer hlbšieho vykreslenia postáv, ale od filmu tohto formátu to ani neočakávam. P.S. nevidel som to v kine a to bola veľká, veľká chyba... ale snáď ešte bude šanca to vidieť na veľkom plátne, pretože tento film si to priam žiada svojim spracovaním. ()

Anty94

Bol som skeptický, no o to krajšie prekvapenie. Nekončiaca jazda proste funguje a ide si svojím tempom až do sladkého konca. Už dlho mi tak nič nerozprúdilo krv v cievach, no a tá prvá polovica je snáď hodná pomyselnej slzy za epickosť (nikdy som nemyslel že to niekedy poviem), ťahá to dobrých 40min. z jednej skvelej scény do druhej a už ani neveríte, že sa to má kde posunúť, kým nepríde niečo ešte extrémnejšie. Nie len že sa tohtoročná srdcovka náramne podarila agresívnym vizuálom, ale je vypumpovaná aj potrhlo krásnym soundtrackom a celkom nekonvenčným príbehom. Niektorým filmom postačí ako námet aj jednoduchá myšlienka prežitia, ku ktorej sa dá napchať také množstvo detailov, že Vás to skrátka pohltí. Koľko rokov to zrelo vo Frankovej hlave, kým to všetko takto perfektne do seba zapadlo? Fucking Guitar Hero. Na záver ešte vyzdvihnem mix praktických a CGI efektov a fakt, že sa nejedná len o velebenie z úcty k pôvodnej trilógii. Kúzlo nestráca ani po 4. zhliadnutí. Does it get any better than this? ()

Heroine odpad!

Jsem z toho smutná. Čekala jsem že když už nic jinýho, aspoň tam bude pořádně Tom Hardy. Ale on tam skoro není vidět, v záplavě prachu a nechutných masek, trapné Charlize a ještě trapnějšího "příběhu". ()

Wallis3

Rozmlsanej takovým hodnocením jsem usedl před televizi a když to skončilo... WTF? Film typu pojedeme tam! Jé, ono to tam není! Tak pojedeme zpět! No a mezitím se tam řežou furt na jedno brdo. Jó týpek s kytarou byl dobrej, a taky jsem náznak tajemná pocítil, když projížděli tou bažinou ( která vlastně byla to, co tam mělo být a nebylo) a šlo tam na chůdech to stvoření, či co to bylo. Taky soundtrack ušel. Ale jinak mi to přišlo takový bez nápadu. ()

Raziel_cz

Na rovinu: není to tak dobré jako The Road Warrior. Přesto je to nejpunkovější věc od The Devil's Rejects a nejlepší současný akční film. A to proto, že se George Miller prostě nebojí jít za svou vizí, nehledě na to, jak neuvěřitelně zmagořelá je. Fury Road je film, ve kterém Mad Max už není mad ve smyslu nasraný, ale skutečně mad jako šílený, jak nám to tvrdí český název. Taky je to film, který není vyloženě o Maxovi. Ale především je to film, který popírá všechno, o co se Hollywood obvykle snaží a je to fakt kurva nářez! Dvouhodinová – a zcela doslovná – zběsilá jízda, kde hrdinové hodinu a půl jedou na východ, potom to otočí a půl hodiny jedou zpátky. A mezi tím zabíjejí metrosexuální árijce, k čemuž jim hraje zmutovaný kytarista s plamenometným výfukem na nástroji. Což je vlastně všechno, co potřebujete vědět. Jo, mohlo by to víc těžit z ratingu a být brutálnější, nebát se vulgarit, nahoty, přidat na těch krásně dravých kamerových nájezdech a mohlo by to mít konzistentnější soundtrack a scénář, ve kterém by fungovaly emoční scény a klidně by tam nemusela být dvacetiminutovka, kdy se tempo strašně zpomalí. A taky by tam klidně mohl hrát Mel Gibson. Ale ve výsledku je to všechno jedno, protože jakmile začne ta vysokooktanová akce, neodtrhnete se od obrazovky. Jenom ten Interceptor Millerovi neodpustím. ()

kobliha

Konečne akčný blockbuster, pri ktorom som s otvorenými ústami neveriacky vypliešťal oči na tv. To sa mi naposledy stalo pri prvých transformeroch. Najviac ma fascinovala tá kopa malých detailov, vo svojej podstate bezvýznamných, ale ako celok vytvorili svet o ktorom sa mi bude dnes snáď aj snívať. ()

Ben Nevis

Šílená akce za 5*, příběh za 1*, takže dávám průměr. Kdyby se tam nejezdilo jenom samoúčelně tam a zpátky, mohl to být film, o kterém by se dalo debatovat pár dní. Takhle se dá shrnout jednou větou. ()

BOURQUE

TTak tomu hovorím road-drive akčný film! Počas celého filmu je asi 15 minút, kedy sa zastavíme na „oddych“. Veľkolepé akčné kúsky, akrobatické naháňačky a novodobý Mad Max v predstavení skvelého T. Hardyho. Hardyov charakter je trošku iný ako ten Melov, to však prekvapivo pridal ešte väčší plus k celej ságy. Ch. Theron je aj „bez vlasov“ prekrásna a jej spolupráca s Hardym je viac než fantastická. Keby príbeh bol trošku prepracovanejší a keby viac času bolo venovaný k osudom jednotlivých postáv (keby sme ich mohli ešte viac spoznať), tak potom vo svojom žánru je to v podstate bezchybná vec. V záveru, ako sa Max (ako „zabudnutý hrdina“) stratí medzi ľuďmi, mi pripomína závery pôvodnej trilógii. Zatiaľ jeden z najlepších akčných filmov v roku 2015! PS. Uvidíme, čo prinesie plánované pokračovanie. Dúfajme, že G. Miller nespadne na druhú stranu koňa. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

canucks333

Tlieskam, tlieskam, tlieskam. Fantasticky nadupaná akcia, skvelé postavy, herci, chyberúce efekty, burácajúca hudba, dokonca hlboká myšlienka. Blockbuster roku 2015!!! Fenomenálny zážitok, v ktorom nebudete môcť dýchať... Krása, neviem čo via ck tomu povedať... rozmýšľal som nad zaradením do TOPky Videl som 1x v českom dabingu ---------------------- 100% ()

S.Dedalus

řemeslně je mad max vynikající, jako celek ale jde pořád jen o hollywoodskou akční slátaninu plnou klišé a předvídatelných dějových "zvratů" ()

Darkslayer

Audiovizuálne orgie, dokonalé po technickej stránke. Plné nápaditých detailov, ktoré však môže bežný človek občas dlho predýchavať. Nadupaná akcia, ktorá ma drajv aj gule. Proste dvojhodinová adrenalínová naháňačka, na ktorú je radosť sa pozerať. Jediná škoda je, že je to dosť braindead zábavka. Mať to hutnejší príbeh ... oprava, akýkoľvek príbeh bola by to bomba. ()

maxXxic

Na otázku: "Doporuč mi něco podobného jako je Mad Max" jsem musel odpovědět... "Neexistuje!" Tohle bylo teda opravdu jako ze zběsilého snu... Netřeba delšího komentáře. Myslím, že vše důležité bylo řečeno... Šel jsem do toho filmu bez toho, abych si přečetl popis nebo se podíval na trialer a již v 15 minutách stopáže jsem si říkal, že je to lepší, než lecjaké finále vele úspěšného filmu... prostě wáu... ()

Rockerman

To, že jsem "nepamětníkem" původního Mad "Gibsona" Maxe, jsem považoval za výhodu, neboť jsem nemusel srovnávat. Akcemi nabitý film mě až překvapivě bavil. Myslel jsem, že mě přemíra těch triků a akcí už bude nudit nebo mě zahltí. Nebylo tomu tak! Výborné! P.S. Jako rockerovi se mi pochopitelně líbila ta kytara, která by velmi slušela Paulu Stanleymu nebo Gene Simmonsovi. ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi