• tahit
  *****

  Jakkoli je zřejmé, že skvělá produkce britské BBC tentokráte ve službách dámy se zavázanýma očima s váhami v rukou, bohyně spravedlnosti, opět v plné parádě ukazuje své kvality. A když to nehýří oslňující výpravou, tak dramata ze soudní síně dávno uplynulých dob jsou spíše komornějšího duchu s důrazem na kvalitu. Řekněme, že kromě sympatického hereckého výkonu v postavě Williama Garrowa (Andrew Buchan) zdobí seriál i brilantní dějová rozličnost a pozoruhodná kombinace načrtnutých typů lidí všeho druhu. Potažmo seriál nesoudí mravy svých postav, ale zajímavým způsobem především zkostnatělost právního řádu tehdejší Velké Británie. Chcete-li si tedy alespoň užít pár večerů, kde netečou potoky krve, a máte rádi napětí, tak vřele doporučuji.(22.1.2012)

 • IvcaSammet
  *****

  Seriály ze soudní síně mě hodně baví, obzvlášť ty historické, ale musí být dobře natočené. Garrow's Law je vyloženě učebnicový příklad toho, jak by měly takové seriály vypadat. Nádherná výprava, výborné herecké výkony, skvělý scénář, vynikající případy i zápletky. Já osobně nesnáším cokoliv, co se týká romantiky, ale musím se přiznat, že mě románek Williama Garrowa a lady Sarah Hill zaujal víc, než bych si kdy uměla představit. Obzvlášť pak linka ve třetí řadě, kdy se jednalo o opatrovnictví Samuela. Přesto, že se jedná o seriál ze soudní síně, těšila jsem se spíš na rozuzlení právě této zápletky než na samotné rozsudky. Je až neuvěřitelné, jaké zákony platily v osmnáctém století, a co všechno bylo považováno za normální a naopak nepřípustné. Garrow's Law není jen lahoda pro divácké oko, je to taky seriál, který nenásilně poučí o minulosti až by si to divák sám uvědomoval.(15.9.2017)

 • misterz
  ****

  Nuž, korupcia, prospechárstvo a politikárčenie na úkor tých najbezbrannejších tu boli už odjakživa a vždy tu i budú... Podnetný a svojou formou zaujímavý seriál, ktorý sa venuje samotným počiatkom súdnictva. Obsahovou náplňou mi to trocha pripomenulo Dobrodružstvá kriminalistiky (1989), čo je len dobre, pretože tento námet mám veľmi rád. Ani výprava spolu s réžiou neboli najhoršie. Čo je trocha na škodu je, že tam bolo miestami na mňa až príliš veľa politiky, takže nie každý diel ma dokázal pobaviť nadpriemerne. Najlepšie časti boli úvodné a potom tie úplne posledné. Nadpriemer. 75/100(11.1.2018)

 • Splasher
  ****

  Přestože hlavní linku tvoří ta romantická, tak to není samoúčelné a slouží to k posouvání děje a postav. BBC mě zase dostala. Po (z mého diváckého pohledu, časově naopak) moderním Silku tentokrát zabrousila do archivu Old Bailey. Velmi zajímavé počtení. Například tam najdeme i mé oblíbené "I rest my case", ale v jiném významu a navíc pronesené oním Monstrem. Najdeme tam však pány Williama Garrowa, Silvestra, Southouse a další? Koukněte se sami. _ Pro mě je Andrew Buchan Ryan Gosling soudních síní.(11.8.2012)

 • flanker.27
  *****

  Skvělý seriál, jehož existenci a vysílání jsem zaregistroval úplnou náhodou. Podoba anglického práva 18. století rozhodně poněkud boří představy "staletých tradic ostrovní demokracie", panství práva a spravedlivého soudního procesu. Kdo má rád filmy ze soudní síně a trochu té historie, okořeněné tradičním kvalitním přístupem BBC, přijde si na své.(4.4.2010)