Reklama

Reklama

Útěk do Budína

(seriál)
  • Maďarsko Szökés Budára
všechny plakáty
Drama / Romantický
Česko / Slovensko / Maďarsko, 2003, 4 h 27 min (Minutáž: 53–54 min)

Režie:

Miloslav Luther

Předloha:

Vladislav Vančura (kniha)

Kamera:

Vlado Holloš

Hrají:

Lenka Vlasáková, Ondřej Sokol, Boleslav Polívka, Klára Sedláčková-Oltová, Irena Konvalinová, Kamil Halbich, Petr Nárožný, Andy Hryc, Lenka Krobotová, Miroslav Donutil, Petr Motloch, (více)
(další profese)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Lenka Vlasáková, Ondřej Sokol a Bolek Polívka v hlavních rolích výpravného seriálu o velké lásce mezi českou dívkou z dobré rodiny a slovenským statkářským synkem. Podle stejnojmenného románu Vladislava Vančury. (oficiální text distributora)

Recenze (10)

wosho 

všechny recenze uživatele

Rozvětvěnější osudy postav nedokázaly mě zaujmout více, než filmová podoba. Výtky jsou z mé strany stejné k seriálu, jaké jsou u snímku. Jediné co u seriálu oceňuji, je jeho silná neteleviznost po technické i umělecké kvalitě. Zas na druhou stranu je to dáno tím, že se jedná i o filmový projekt určený pro kina s mezinárodním produkčním jistěním. ()

mikhail 

všechny recenze uživatele

Vždy, po odsledovaní tohto seriálu ma chytá depresia, pretože za 20 rokov od nežnej revolúcie sa novodobým tvorcom nepodarilo ani priblížiť k takým skvostom slovenskej filmovej školy ako bola napríklad miniséria Červené víno , alebo Alžbetin dvor. Útek do Budína je len slabým odvarom. Navyše ide o koprodukciu, kde Slováci hrali nie druhé, ale až tretie husle. Príbeh je postavený kozmopolitne podobne ako aj štáb. Herci hrajú remeselne precízne ( Ondřej Sokol, Bolek Polívka), ale k srdcu divákovi jednoducho neprirastú. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Seriál je mnohem lepší než sestříhaná filmová verze. Vančuru mám ráda a zde byla vystižena jeho obsáhlost a poetika docela věrně. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Vice nez slusna vyprava, jde poznat, ze se jedna o rozsahlejsi material z celovecerniho filmu. Co me ovsem zaujalo nejvice je herecke obsazeni. Namet je zajimavy, rezie a samotny pribeh je strasne utahany a priznam se, ze me to dejove nebavilo. Ale sve jiste kouzlo to ma... ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama