Útěk do Budína (TV seriál)

• Maďarsko

Szökés Budára

Drama / Romantický

Česko / Slovensko / Maďarsko, 2003, 4 h 27 min (Minutáž: 5x54 min)

Miloslav Luther

Předloha:

Vladislav Vančura (kniha)

Lenka Vlasáková, Ondřej Sokol, Bolek Polívka, Klára Oltová, Irena Konvalinová, Kamil Halbich, Petr Nárožný, Andrej Hryc, Lenka Krobotová, Miroslav Donutil, Petr Motloch, Bořivoj Navrátil, Bronislav Poloczek, Bohumil Klepl, Tomáš Krejčíř, Aleš Háma, Ljuba Krbová, Ladislav Gerendáš, Otto Ševčík, Jan Vlasák, Marek Taclík, Juraj Kemka, Pavel Zatloukal, Martin Hofmann, Michal Roneš, Jan Unger, Pavla Ptáčková-Vitázková, Elena Strupková, Zdeněk Černín, Vít Bednárik, Martin Pechlát, Michal Gulyáš, Igor Latta, Ivan Béla Vojtek, Petr Jančařík, Viera Pavlíková, Ladislav Konrád, Slávka Halčáková, Dagmar Bruckmayerová, Gabriela Štefanová-Ježková, Josef Carda, Miluše Hradská, Kateřina Lojdová, Viktor Horján, Svatopluk Říčánek, Eva Kelemenová-Ziliziová, Ady Hajdu, Klára Roštárová, Emöke Vincze, Ferenc Hujber, Markéta Stehlíková, Miroslav Navrátil, Míra Nosek, Josef Beck, Igor Hudec, Věra Kučerová, Jan Kostroun, Jaromír Dulava, Jiří Knot, František Gervai, Jakub Rada, Leoš Juráček, Matej Landl, Dorka Gryllus, Karin Olasová, Mikuláš Laš, Lukáš Latinák, Olga Šulíková, Jaroslav Světnica, Dana Milfajtová, Igor Makovický, Jaroslav Sisák, Martin Mladoň, Jiří Menzel, Laura Kovalová

Rozvětvěnější osudy postav nedokázaly mě zaujmout více, než filmová podoba. Výtky jsou z mé strany stejné k seriálu, jaké jsou u snímku. Jediné co u seriálu oceňuji, je jeho silná neteleviznost po technické i umělecké kvalitě. Zas na druhou stranu je to dáno tím, že se jedná i o filmový projekt určený pro kina s mezinárodním produkčním jistěním.(23.9.2010)

• slovan1

Ja šulda to viděl ze školy v kině, kdy nám to pustili celé, ne jako seriál. Tehdy se mi to zhnusilo a dívat se znova na to nebudu. Za herce, které mám rád a vždy zahrají skvěle 2*.(19.6.2010)

Vždy, po odsledovaní tohto seriálu ma chytá depresia, pretože za 20 rokov od nežnej revolúcie sa novodobým tvorcom nepodarilo ani priblížiť k takým skvostom slovenskej filmovej školy ako bola napríklad miniséria Červené víno , alebo Alžbetin dvor. Útek do Budína je len slabým odvarom. Navyše ide o koprodukciu, kde Slováci hrali nie druhé, ale až tretie husle. Príbeh je postavený kozmopolitne podobne ako aj štáb. Herci hrajú remeselne precízne ( Ondřej Sokol, Bolek Polívka), ale k srdcu divákovi jednoducho neprirastú.(10.1.2011)

Skvěle obsazené, skvěle zahrané, skvěle natočené... Poetické, romantické, prostě krásné!!!(22.8.2011)

• sator

Herecky, scenáristicky i režijně podřadné....(17.6.2015)