Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Maraboy

Skvělá "teroristická" komedie s peprným slovníkem a skvělíma hláškama ! Celé je to vlastně o bandě (pakistánců) kteří se chtějí stát Mujahedíny,ale jejich vlastní hloupost jim v tom brání .Hodně dobrá satira na Al-kaidu. ()

mseet

Neuvěřitelná nálož černého, až šibeničního humoru. Otázka je, jestli se má divák skutečně smát nebo spíš tajit dech. Každopádně jde v mnoha ohledech o neobyčejný snímek (a to jsem byl po první třetině rozhodnutý pro 2*). 70% ()

WoodoX

One sheep was blown up in the making of this film... táto záverečná veta to aj vystihuje. Humor až uštipačný, v mnohých momentoch až dementne pojatý. Ale sedí to tam, i keď som nepochopil, k čomu bola filmu dramatická zložka. Je to pre mňa dosť divné, pokiaľ by som mal najprv vstrebávať úplne uletený humor a na druhej strane sledovať neistotu aktérov či bombu vôbec odpáliť. Koniec koncov, čakal som viac, škoda. ()

karnifex

Komedie, u které jsem se mnohokrát zasmál (hodně nahlas a hodně uvolněně), ale ze které jsem nakonec cítil hlavně smutek a soucit.. Dobrý (a samozřejmě trochu jiný, i když nakonec možná ne až tolik odlišný) pohled na toto téma nabízíi film Ráj hned teď, na který jsem si při sledování Čtyř lvů vzpomněl. Jo, a Dancing in the Moonlight byla skvěle vybraná píseň - bude mi v hlavě znít ještě dlouho.. ()

tomino28

Celé dílo se snaží být tak blbé, aby to bylo vtipné, a místy mu to i vychází, viz například odpalování zvířat. Ve skutečnosti je to ale film o vážném tématu, které je jinak pro ostatní filmaře dost tabu. Tady se toho ale chlapci nebojí a nabízejí nám zajímavý, místy zábavný a docela určitě netradiční pohled na téma terorismu ve vyspělých západních zemích. Kdyby za nic jiného, tak za tohle zaslouží tvůrci pochvalu. ()

kramatos

No nevím co si o tom myslet, když v reálu se přesně toto děje, akorát že kolem toho není kopec srandy. Naopak je to nechutně alarmující. Zavraždění při teroristických akcích muslimů v Evropě by mohli vyprávět. Oh wait. ()

HiroM

Co to jako je? Přestřelka v OK Corralu? Absolutní nuda, ačkoli to zesměšňujě muslimy, tak je to nuda. ()

Klaricicinka

Přesně můj styl humoru a tudíž jedna z mála komedií, u které jsem se opravdu zasmála. Nejradikálnější terorista je bílý konvertita, nejinteligentnější muslim ze všech teroristů má doma ženu, která se nemusí zahalovat a v rodině má hlavní slovo a jeho bratr, který s jejich počínáním nesouhlasí, dodržuje všechny muslimské zákony (tak, jak má, nikoli jak si myslí Evropané že jsou) a jeho žena je při každé návštěvě zahalená od hlavy až k patě. A takhle je to i v reálu. Zkuste si odhalit pravého teroristu - věc v Evropě velmi obtížná :-) ()

Saxos

Britský suchý humor zaměřený na čtyři fousaté hrdiny svaté války. Můžeme jen doufat, že film vidělo co nejvíc bezvěrců, kteří se určitě bavili a co nejmíň džihádů, kterým je humor cizí. ()

MrKrahujec

Přesně, jak to mám nejradši: bláznivá komedie se zcela vážným podtextem. Zlidšťující pohled na vlastně nejhrozivější fenomén současného světa je málem čapkovský, ale konec přece jen nenechává diváka na pochybách, že poslední slovo v této při nemají a nebudou mít ani vtipy, ani porozumivé sblížení. ()

Syndrom

Jeho manželce moc nevadí, že se chce odbouchnout co? Jak kdyby s klukama měli za hobby paragliding. V těhle momentech jde Chris až někam do surreálna, kdy skoro nepostřehnutelně paroduje scény rodinných zpovědí. Jinak je to výborná a nápaditá komedie s chytrou dekonstrukcí, callbacky a hláškama ("zkufruj ho" si zabírám pro sebe). V některých ohledech až švejkovský pastiš ve kterém se lidé berou vážně jen když má člověk náladu. Moje gusto. Za skutečně promyšlené povazuju, že to působí jak kdyby to natočil sám nějakej muslim. Pro něj totiž není terorismus téma, ale konkrétní realita. ()

killa black

Tohle není čistokrevná legrační komedie a do kolen při ní asi nepůjdete, ale některý hlášky jsou dobrý. Možná bych to nazval absurdní komedií z prostředí islámských radikálů. Ve filmu se střídají vážné, legrační a nudné roviny. Nedivil bych se kdyby na autora byla vyhlášená fatwa - protože některý narážky na islám nejsou košér :). Moc se mi líbili všichni hlavní herci, především pak Barry - vrchní radikál. Nej scéna je když kucí omylem vybombardují výcvikový tábor v Pakistánu namísto sestřelení špionážního letadla. Nej hláška je když Faisal chce vyhodit do povětří drogerii, protože tam prodávaj kondomy, který tě nutí píchat bílý holky :) Určitě to stojí za zkouknutí. 3,5 hvězdy bych dal. ()

Gesicht

Určitě jeden z těch méně ortodoxních filmů. Zpracování připomíná pseudo dokumenty stylu Office. Postavy nejsou zrovna dvakrát obdařeny intelektem, každý tu nejdřív koná a potom teprve (jestli vůbec) přemýšlí. Ze začátku vás to bude možná strašně iritovat, ale jakmile se na to povznesete, už jen čekáte, co kdo provede. Smích ale docela mrzne na rtech. Každopádně nadprůměrně zajímavý přístup, ve kterém možná trochu drhne dramaturgie a scénář. ()

Epco

Nekorektný humor, ano. Robenie si srandy z teroristov, ano. Dobre natočený film, ano. Ale aj napriek tomu mám z tohoto filmu skôr rozpačitý pocit. Daná komunita, ich problémy a vnímanie svete mi je cudzie a preto nechápem. Nechápem manželku s malým chlapcom ktorá s hrdým úsmevom na tvári odsúhlasí manželovu samovraždu, že som sa mal smiať, že to bola satira. V tom prípade to celé bolo pre mňa málo uletené, málo absurdné, málo vtipné. ()

Jurcekk

Nie som si celkom istý, ale toto sa mi zdá mimoriadne. Pritom po Fajsalovej smrti to ide do prdele. Ale tie hlášky... Asi 30x lepšie než trebárs Život Briana. Gagy so zvieratmi, epizóda v Pakistane... A ženská! Veľmi nekorektné. Fakt dosť dobrá komédia. Nie som si istý kvôli angličtine. Dajte na Larelay. Každopádne prvá hodina excelentná. Žeby komédia roku? ()

acervena

dlouho jsem se nenasmála tolik jako u tohoto filmu, scénka s teroristou měnícím hlasy nebo teroristy běžícími plynule v podřepu nebo maskující se před tajnýma, je to jedna lepší scénka za druhou, jen občas mi ztuhne úsměv na rtech, výborný.. ()

AcHeRoN

Krasny nekorektny humor, ktory je sice zamerany prevazne na moslimov a Jihad ale robi si srandu na vsetkych frontoch bez rozdielu. Je az neuveritelne kolko veci sa im podarilo zosmiesnit a kolko hlasok tam vtesnali. Niektore boli tak genialne, ze som si ich musel pustit viac krat. Pravda je, ze niekedy to fungovalo menej a casto som mal pocit, ze to je len zbierka pozbieranych skecov a gagov. Ale nevadilo to az tak a z hlavnej myslienky to neubralo. No az uplny zaver ma presvedcil na 4*. Po par minutach prislo zamyslenie sa a s odstupom casu sa mi to paci este viac. Co sa tyka castingu, tak na zaciatku som si nebol celkom isty spravnym vyberom, no po pozreti sa mi to javi ako dobra volba. Pouzite viacerych typov kamier bolo osviezujuce. Tak isto ako pouzite songu Dancing in the moonlight... ()

Sanr

Konečně někoho napadlo si z toho všeho udělat srandu a povedenou. Některé scény fakt supr viz smrt ovce :-) . Ovšem celkově ten film působil "průměrně", a to díky autorům z Velká Britanie to jsou pro mě téměř vždy nezáživné filmy s nezáživnými herci proto jen 3*. ()

Sirion

"Zastřelili jsme toho správného, ale odpálil se ten nesprávný". Tenhle film je jako balzám na duši a z dnešního šíleně ulítlého světa si dělá solidní a ještě více ulítlou prču. Přestože jsem se neskutečně bavil, odcházel jsem nakonec z projekce s mrazením v zádech. Long life Britannia! ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato