Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

campix

První Zombieland je pro mě kultovka, a tak jsem se dlouho odkládané pokračování dost těšil. Za těch deset se, ale asi změnilo mnohé a jak tomu tak bývá druhé pokračování Zombielandu je pouhá recyklace s menším množstvím invence. Nedá se říci, že je to špatný film. To rozhodně ne, ale přeci jenom implementace nových postav se úplně tolik nepovedla, a když už ano, tak pouze na kratičkou chvilku. Problémy ústřední skupinky nejsou nikterak zajímavé a finále je naprosto hloupé. To se asi jinak ani nedá říct. Sice je to docela svižná zábava, která vyplní prázdné odpoledne, ale podruhé už to chtít vidět nebudete a další pokračování už by bylo hodně zbytečné. Škoda. Já si zase někdy pustím jedničku, kde těch svěžích nápadů bylo více a chemie ústřední skupinky nebyla tolik vyčpělá. ()

majo0007

Je dvojka lepšia než jednotka, alebo prinajmenšom na rovnakej úrovni? Nie, je horšia. Jediným highligtom je cameo Murraya v endcredits. Všetko ostatné mi pripadalo ako cez kopirák, ale pobaví. ()

CinemaRanger

Zombieland (2009) je moje srdcovka a celkově mi hororové komedie a zombie žánr přirostly k srdci. A tak není divu že i Zombieland: Double tap se mi moc líbil. Opět úžasná akce, skvělé hlášky. Film si mě dostal již úvodní sekvencí před Bílým domem. Ale vadila mi jedna věc; a to Madison. Ta mě neskutečně štvala až se mi z ní rozbolela hlava. Jinak hlavní čtveřice opět parádní. Pokud se Vám líbila jednička, budem se Vám líbit i dvojka. ()

StanislachKo

Ach, Metallica v slow-mo a striekanie mozgov je snáď intro, čo nikdy neunaví :-) . Inak... O milimetre menej som sa bavil ako pri predchodcovi, ale stále to bola prča a tvorcovia sa viac-menej úspešne vynašli v tvorbe originálnych a zábavných situáciách. Ale čo u mňa fungovalo najviac bol Harrelson! Woodyho som nikdy nevidel takto si ulietavať a robiť zo seba takéhoto zbožňovaniahodného imbecila. Jo a tá růžová lejdy, tá bola tiež super zábavná. Príbeh trochu zbytočne rozvetvený, ale neprekvapil svojím smerovaním a teda: "Hippies, you sucks, get a gun and shoot them between their fukin eyes!" Primitivita na entú. Presne podľa môjho gusta. :-) Jo, ale to úplne prvé intro... No teda :-) ()

sir-dave

Co mě v jedničce bavilo, dnes už přišlo převážně trapné. Woody Harrelson tyhle blázny umí perfektně zahrát, ale když není moc co nabídnout, krom opakujících se pravidel kdy se kdo jak zabije, je to pak nuda. Plusové body získávají zombíci Homer a vtip zachraňuje tupá blondýna Madison. ()

miguel_111

Strašne zábavný film už veľmi dlho som sa v kine tak veľmi nenasmial ako v tomto filme. Neskutočné herecké obsadenia a hlavný ťahúň je Harrelson, ktorý je best, ale strašne pobavila aj postava Zoey Deutch, ktorá tu hrá natvrdlú a pri každe scéne vám ide puknúť bránica, ale aj ostatný herci sú fajn až na Breslin, ktorá sa strašne zmenila za tých 10 rokov, ale pravdu povediac k horšiemu. Akcia je slušná a to sortovanie zombi bolo celkom vtipné. Výborná popkornovka na vypnutie a zrelaxovanie v kine. Pre mňa 75 %. ()

Sell

A sme tu opäť po 10 rokoch a znovu sme dostali hlášky na ktorých sa človek nasmeje so starou partiou, príbeh jednoduchý ale čo tam potom keď vám dajú to čo chcete čiže humor, akčné scény kde zombiekov killujú jedna radosť a ako čerešničku na torte ružovú a tak trochu blbú Zoey Deutch. ZA mňa veľká spokojnosť. ()

filmmovier

Jede to na absolutní jistotu a je to prostě stejně zábavné a stejně dobré, jako jedinčka, v některých momentech možná i lepší. Zoey Deutsch byla skvělá. Opět to brutálně nahláškované, herci si to zase maximálně užívají, zombíků je hned několik různých druhů a interakce dvojníků nebo cameo Billa Murrayho, které je opět geniální a možná ještě lepší, než minule (Garfield 3!) Zombieland 2 opravdu místy povyšují nad jedničku. Opět jsem si to náramně užil od začátku až do konce a nenudil se ani chvíli. A tentokrát je povedené i to finále, na rozdíl od minula. Takže jo, maximální spokojenost. 85%. ()

Remivsremi

Unylejší, prázdnější, méně zábavné pokračování originální jedničky. Pár zajímavých momentů se najde, herci odvádějí dobrou práci, ale vše se vám z hlavy vykouří dřív než byste řekli zombie. ()

Helmutek

Zombieland jednička je pro mě dodneška jeden ze srdcovejch filmů, a určitě nejlepší zombie komedií, kterou znám - to ale, v čem byla silná jednička, se tady u dvojky už bohužel neopakuje; recyklace toto samýho bez nějakýho novýho implusu nebo nápadu nestačí. Má to dobrý momenty, ale je jich málo (skvělý "Zombie zabití roku" věží v Pise, dvojice dvojníků, nebo třeba poslední scéna užuž zavánějící dojemnou heroickou smrtí jednoho z hrdinů, která se nakonec veškerýmu patosu krásně vyhnula). Na druhou stranu skoro všechno na mě působilo prvoplánově a na efekt - jak zápletky, tak drobnosti (laciný archetypy jako blbá blondýna nebo vyhulenej hipík, pochybný pozadí jak útěku nejdřív jedný, tak pak útěku druhý; na jedenáct let se pořád chovající jednadvacetiletá holka, ale i třeba wtf hippie hnízdo Babylon a jeho "překvapivý" napadení, trestuhodně nevyužitej a nerozvinutej nástřel s upgradovanou verzí zombíků atd. atd.). Nemluvim o "realističnosti", kterou tady fakt nečekám a ani nepotřebuju, ale o nějaký uvěřitelnosti a konzistentnosti příběhu nebo filmu jako takovýho: Neni to průser a nenudil jsem se, přinejlepšim ale jde (i v rámci žánru) o průměr a reálně spíš o zbytnej podprůměr - nic novýho, výraznýho nebo zajímavýho film nepřináší, i tak ale samozřejmě jako popcornovka a odreagovačka funguje v pohodě. Tak, jak pro mě je jednička mezi 4 a 5*, tak dvojka mezi 2 a 3* - zatim sice zůstávám vejš, ale převědčenej o tom nejsem. (Pocitovej rozdíl je to pro mě podobnej, i když možná ne tak výraznej, jako třeba u Kick-Ass 1 vs. 2). ()

ecceHOMMO

Zombie úlet po druhýkrát...a nemenej dobrý. práve naopak ešte viac som sa bavil a smial...a i keď úvodnú akčnú vyvražďovačku na poli už po akčnej stránke nič neprekoná (ani záver), vôbec mi to nevadilo, lebo o akcii to aj tak nie je. Videné v kine v pôvodnom znení s titulkami. ***/**** ()

BROKEN_

Mám rád první díl, a na dvojku jsem byl natěšený. No a můžu říct, že dvojka žádným způsobem nezklamala. Celá parta je opět fajn, a chemie mezi Woody Harrelsonem a Jessem Eisenbergem je super. Nové postavy jsou taky velmi dobrý, a žádná mi nevadila, ani ta bloncka, u které jsem se po trailerech trošku bál, ale nakonec bavila dobře. První polovina filmu je pecka, jenže druhá trošku klesla, což mě mrzelo, protože po té první půlce, jsem si myslel, že dvojka jedničku překoná, to se ale nestalo. Finále filmu je spíše CGI představení, u kterého jsem byl lehce zklamán, to proto, že jednička měla absolutně peckovní finále, tady se trochu zahrálo, až moc na efekt, ale i tak, dobrá podívaná. V žádném případě nemůžu říct, že by mě dvojka zklamala, ne, opět jsem se bavil, jako případě jedničky, a nenudil jsem se. Fanoušci jedničky nemůžou být zklamaní, jen asi po deseti letech budou čekat víc. Důvod proč dávám 5 hvězd je, potitulková scéna s Billem Murraym, to zkrátka nemělo chybu, dost možná moje nejoblíbenější potitulková scéna, bylo to geniální, jinak bych dal filmu jasný 4 hvězdy. P.S. Pokud bude třetí díl za dalších deset let, nebude mi to vadit, ale rozhodně by každý chtěl pokračování dřív. :) ()

Johnny.ARN

Jednotka bola tak dávo, že som si ju nepamatal. Dvojka je nasilu trápna, s trápnymi scénami, s trápnymi zvratmi a trápnymi postavami. A vtip to len lízol. Slabé 2 z 5 ()

Ryuuhei

Tenhle styl komedií nemám moc rád, žánrově se mi zavděčil nesrovnatelně víc Soumrak mrtvých, jenž pojal téma seriózněji, ale humor v něm fungoval překvapivě nadprůměrně. Tady mi (z mého pohledu) spíš otravná parta složená z přehrávajícího Woodyho Harrelsona, vzhledově kontroverzní Emmy Stone, nebo oteklé a nejnesympatičtější Abigail Breslin vůbec nesedla a první půlhodinu jsem si říkal, jak tuhle rádoby vtipnou jízdu přečkám. Když se do party přidala tupá blondýna z mrazáku a konečně se vynořily z temnot docela fajnové hlášky, už jsem se nechal unášet a byť si do konce snímek kdovíjak neoblíbil, přežil jsem ho. Zkrátka Zombieland není už od prvního dílu mým šálkem kávy, humorem a zpracováním mi nesedne a přijde mi často spíš protivný. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)