Mitch a Dave jsou nerozluční přátelé. Jak ale léta ubíhala, jejich světy se od sebe čím dál více vzdalovaly. Dave je přepracovaný právník, manžel a otec tří dětí, Mitch je druhořadý herec, který mění ženy častěji než ponožky. Jednoho dne se spolu sejdou, popijí alkohol a u fontány si oba v tentýž okamžik přejí ocitnout se v kůži toho druhého. Následující den ráno se probudí a zjistí, že jejich přání byla vyslyšena. Nejraději by se zase hned přeměnili zpátky, ale kouzelná fontána byla mezitím odstraněna. Kam byla převezena, není možné kvůli byrokracii hned zjistit, a tak oběma mužům nezbývá než začít žít život toho druhého. Mitch musí zastoupit Davea v případu fúze firmy, na jejímž výsledku záleží, zda mu bude přiznáno partnerství. Dave má v Mitchově podobě natáčet porno. Ani jednomu se ale nový způsob života nelíbí. Podaří se oběma mužům nezničit si navzájem vlastní existenci dřív, než naleznou způsob, jak vše vrátit do původních kolejí? (TV Nova)

Chrustyn

Překvapivě povedená a na žánrové poměry i překvapivě odvázaná komedie o výměně osobnosti. Sukničkářský flákač vs. upjatý otec. Nejedná se o geniální dílo a stopáž je zbytečně přepálená, ale herci jsou fajn a některé scénky jsou povedené. ()

SeBig

Po filmech jako byla Žába k zulíbání a Mezi námi děvčaty tu mámě něco na dost stejný zbůsob. Ovšem příběh je sice klišé vzato vtípky co jsou v tomto filmu jsou originálně k popukání! Oba herci Reynolds a Baterman hrají skvěle a vtipně. ()

korbitch22

Typická americká moralizující komedie,která ale teda k tomu moralizování dojde přes trochu fekálního humoru,trochu nudy a tuny dialogů ve stylu fuck,shit,bitch,mothefucker atd.Moje láska Oliwia Wilde hraje třetí housle a v příběhu je trochu víc až ke konci,téma,jakkoliv je klišovité mohlo nabídnout o mnoho více komických situací a za to že jsem se párkrát zasmál,můžu poděkovat jedině vynikající dvojici Reynolds/Bateman,která tenhle film drží na hranici čistého průměru,jako bonus Oliwia bez podprdy.50% ()

jojinecko

Ako tak u drvivej väčšiny novodobých amerických komédií býva "dobrým" zvykom strieda sa tu kopec tých najväčších klišé, fekálneho humoru, do toho parádne komediálne záblesky pri ktorých sa fakt bavím a ktoré sú následne vystriedané nejakou nevtipnou zhovadilosťou atď. Povedzme, že ako reset film na večer po ťažkom pracovnom dni je to OK. Slabé ***. ()

rikitiki

Dva lidé si díky jakési neznámé síle vymění těla a musí žít život toho druhého. Ze začátku to drhne, pak si to sedne, a když se vrátí zpět do svého, tak jsou poučeni a stali se z nich veskrze lepší lidé. ____Profláknutý námět nepřináší v tomhle podání nic nového a místo aspoň nějakých vtipů nabízí nechutnosti typu vyměšování nebo zvráceného sexu. ___ Legrační je, že jak jsem se dočetla, nahota hereček byla stvořena digitálně, snad aby nikoho nepohoršila, nebo aby se necítily nepříjemně před kamerou. Takže je svlečou jen digitálně, aby to neurazilo, ale klidně je nechají na záchodě prdět jako lehké dělostřelectvo - a myslí si, že je to vtipné. Podivný svět, Boltne! /9. 2. 15./ ()

honajz

Pamatujete, jak si Jamie Lee Curtis prohodila identitu se svou filmovou dcerou v Mezi námi děvčaty? Tak zhruba tohle, ale v mužském provedení, vás čeká i zde. Na obalu DVD se dočtete: od režiséra filmu Nesvatbovi a scenáristů Pařby ve Vegas. Tak to, kluci, asi upadli na hlavu. Protože hned od začátku na nás hrnou fekální humor (ha ha, miminko ho posralo!, ha ha, jeho kámoš mluví jak štětka z E55!) a situaci přitaženou za vlasy až přespříliš. Protože jeden je otec od rodiny a na střídačku s manželkou se stará o malá roztomilá dvojčátka, která sice mají hezký kukuč, ale jinak dělají psí kusy (třeba si opakovaně rozbíjejí hlavu o postýlku, používají cizí slova, při přebalování tatínka pokakají...). No a kamarád je zase zkrachovalý herec věčně na fetu, který je rád za reklamu nebo lehké porno. A - ha ha ha, to je vám vtipné! - tihle dva si prohodí identity! No a z toho mají plynout ty veselé zápletky. Jenže ono je poznat, že slavní páni tvůrci tuhle komedii vymysleli během deseti minut po nějaké soukromé pařbě, a podle toho to také vypadá. Čemu se člověk směje pod vlivem chlastu, opice, drog, to ve střízlivém stavu většinou tak veselé nevypadá. Ony i některé ty situace jsou vycucané z prstu, např. děti, které už mluví ve větách, většinou už není potřeba přebalovat. A podobně je tomu se skoro každou scénou - buď je nesmyslně přehnaná, nebo nedůvěryhodná. Zatímco u Pařby ve Vegas ona nadsázka mohla fungovat i díky slušně vystavěnému scénáři a konečným vysvětlením, zde chybí jak dobrá gradace scénáře (jakmile dojde na "zápletku", začne to být spíše nuda než legrace), a vlastně i ten konec to zde celé zazdí. Takže na jedno pokoukání, až budete na flámu či po flámu, jinak raději běžte přebalit nějaké miminko, užijete si víc zábavy. ()

anderson

Výmena tiel patrí takisto k obľúbenému námetu mnohých filmárov a tentokrát sa jej opäť chopil Hollywood. Našťastie oporou tohto spracovania je silné herecké obsadenie, ktorému divák prepáči aj obvyklé exkrementové ingrediencie a vulgárnejšie repliky. A čo je najdôležitejšie, nebol som znechutený ani z obligátneho morálneho poučenia na záver. Takže za komické 4 pomočené fontány. (18.11.2020) ()

Thomick

„Nemůžu spát se svou ženou ani s ostatníma? Co to jako má bejt?“ – „Manželství“ --- Klasická americká crazy komedie se všemi obvyklými klady i zápory. Každopádně po neskutečně trapnym rozjezdu, kdy jsem si nahlas zařval do ucha "WTF???", už přišlo i pár doopravdy vtipných momentů, který spolu s hezkýma ženskýma daly dohromady aspoň ty tři hvězdičky. Vypni, hoď se do pohody, sleduj. ()

eraserhead666

Reynoldse mám hrozně rád, i na toho Batemana si už zvykám (a začínám doufat, že ho neuvidím v jiném charakteru než tomhle střednověce tatíkovském), kluci mají ale tu smůlu, že ač hlavní představitelé, parádní a nestydlivá Leslie Mann a zajímavá Olivia Wilde jim film ukradli a docela jim nasekali na prdele. A toho humoru, těžícího ze zápletky, jsem čekal trochu více. Celkově ale zajímavá podívaná. ()

ARI50

Konečně sem se pořádně zasmál tohle byla pecka Ryan je prostě frajer ať je to jakýkoli film prostě pokud do toho skočí jeto velký úspěch, co se tyče malých děti no záchvaty nejvíc, ještě tet se směji tenhle příběh o dvou kamarádech byl úžasný. Prostě co dodat k tomu víc užasni herci skvěla hudba prostě užasna rodina podívaná u které se fakt nedá nudit. ()

Morholt

Pár povedených gagů a krása Olivie Wild nedokáže zakrýt bídu, která už navíc byla 100x natočena v mnohem lepší kvalitě. Dobrý casting zmršil scénárista a, v tomto případě především, režisér. 10% ()

Handle

Naprosto chápu, že kritika tento film smetla, protože filmařsky je to prostě mimo. Typické zvraty, postavy, dialogy, happy end, no prostě totálně šablonovitý film. Je pravda, že už samotná výměna těl zaručuje zábavu a proto rozhodně neříkám, že jsem se ničemu nesmál a nepřišlo mi to milé, ale všechny vtipy či moralizování na mě také nefungovalo. Prostě mi jen příjde, že téměř žádný film na toto téma, nevytěžil maximum, včetně tohodle... Ale na 2* není, protože mě to stejně bavilo, né že ne. Jen přehlédnout ty prvoplánový věci, kterých bylo teda tady požehnaně. Škoda, škoda. Jestli si přeju nějaký filmový zážitek, tak je to vidět film na výměnu těl, který je na 5*. :) ()

Kamca_

Tohle téma mám ve filmu hodně ráda. Vím, že už to tu několikrát zfilmovaný bylo, ale mě to stejně bavit nepřestane. Film měl výborný spád, herci se mi líbili, i hudba. Děj byl celkem předvídatelný, ale to mi zas tak nevadilo. 85%. ()

ScarPoul

Koľko krát som už len na to myslel. Vymeniť sa s niekym( v mojich predstavách, to bola predovšetkým pekná spolužiačka, aby som sa mohol vidieť nahý:) a užiť si trocha iných problémov, len nie tých svojich. Lenže ako to býva, keby dvaja ľudia postavili na stôl svoje problémy, aj tak by si radšej zobral každý tie svoje. The Change-Up je príjemná oddychovka ktorá ťaží prevažne z hereckého talentu hlavných aktérov a v niektorých scénach si vypomáha s dvojicou krásnych ženských polovičiek Leslie Mann a Oliviou WIlde. Čo filmu musím vytknúť je komediálna rovina, ktorá jednoducho nefunguje. Netvrdím, že tam nie sú úsmevné miesta, ale za brucho som sa nechytal. Romantická línia je ale zvládnutá na výbornú. Hovorím síce romanticke ale pravdou je, že sú to všetky tie scény, kde sa niečo rieši. Či už postoj hlavných hrdinov, alebo uvedomenie si zmeny, ktorá sa im deje, alebo pochopenie, že chcú byť každý vo svojom tele - ktoré je inak spravená nepateticky, bez prednesov o životných pravdách, čím si u mňa film trocha šplhol. Dobkin je zručný režisér a vie krásne zvládnuť filmovú situáciu aj spraviť postavy uveriteľné. Myslím si ale že silou mocou sa snažiť o vtip je chodenie po tenkom ľade, lebo súčasný divák videl naozaj všetko a priznajme si to film to zase nejako originálne nezobrazuje. Ako oddychovka dostačujúce, ako nejaká pamätná komédia, príliš priamočiare. Zaslúžené tri hviezdy. ()

Khalesi

Na môj vkus vážne až prehnane americké, klišovité a s happyendom predvídateľné ako smrť! Ale... no áno, je tu to ale, ktoré sa týka pár perfektne vtipných scén a hlášok, kde som sa vážne dosť dobre pobavila, no a tým pádom komédia splnila svoj účel, slušný priemer. ()

Tommassi3

"Přišel jsem tě pozvat na snídani !!" - "Nemůžu !! Za chvíli čekám důležitý konferenční hovor.." - "Nemáš práci !!" - "Ty zas nemáš vlasy.." ;) Oukej, sem tam frk, tedy výborný dialog, slušné obsazení, v důsledku ovšem nesmírně hloupý biják, co svou hloupost nešikovně schovává za obscénosti, fekální humor a vulgarity, jako by doufal v cílovku v podobě autobusu retardů.. Když už tvůrci na čele s Dobkinem, jehož filmografie působí jako horská dráha, diváka nutí ve stokrát lépe už dříve natočeném příběhu neustále myslet na to, že ten druhý je vlastně ten první a ten první zas ten druhý, neměl by být tak povrchní a suverénně neupřímný a zbabělý.. Jakkoli zvládne rozesmát.. Jednomu je jen nesmírně líto ani ne tak promarněného času, jako spíš Alana Arkina.. Ne, že nemá vlasy, ale naopak má syna, co si rochní v póze naprostýho kreténa..;) ()

Dale

Divím sa, že v tejto neschutnej hovadine nehrajú Sandler so Schneiderom, ktorí by sa tu hodili perfektne. Slovných aj vizuálnych nechutností je tu požehnane, vtipné sú však maximálne 2-3, týkajúce sa manželských vzťahov. Od debilného (stačí našťať do fontány, WTF?) a neoriginálneho scenára (vo filmoch sa menili už deti na dospelých a naopak, aj muži so ženami) sa veľa čakať nedalo a nezachráni to ani priehrštie silikónových prsníkov a perfektný zadok Olivie Wilde. ()