Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Nemik96

Když vyšel první díl, tak jsem ho hltal se zatajeným dechem, tohle je díl číslo pět a mě nechává absolutně chladným.Kromě toho že je pár upravených scén do 3D je to pořád stejná písnička. Děj filmu je tady zbytečný protože stejně jde jen o znechucení diváka brutalními scénami. Řekl bych že Nezvratný osud dopadl stejně jako serie SAW u které taktéž první díl byl super a pak už to šlo z kopce. 3*** více ani náhodou. ()

Dr. Wolfenstein

Osobně pátý díl považuji za bezkonkurenčně nejlepší díl celé série. Hlavně mě potšil návrat Tonyho Todda, který mi v předchozích dvou pokračování opravdu chyběl. Moje pořadí. NZ5, NZ2, NZ1, NZ4, NZ3. ()

Prcek008

Předem jsem byl skeptickej k tomu že vzor předchozích filmů už je vyždímanej natolik že pětka prostě bude naprostej propadák, ale zasazení do času před a v době prvního dílu spolu s dramatičtější atmosférou táhnou kvalitu těsně za úroveň jedničky. ()

Wally

Tak doufejme, že kruh se uzavřel a už žádný další díl nevznikne...prosím.... Jednička byla pecka, dvojka se dala zkousnout, ale co následovala poté už nemělo svou kvalitu a tímhle všechno vygradovalo.... ()

see_sawandrew

Tak jsme se dozvěděli, že lidské hlavy jsou jako višně v čokoládě a že rozhodně nemáme zkoušet akupunkturu nebo laserovou operaci očí. Je k nevíře, co všechno recyklovaná série ještě nevymyslí, aby v každém díle něčím překvapila. Herci nehrají, napětí není, krev zbytečně moc čvachtá, ale začátek a konec je aspoň solidně ironická bžunda. 40% ()

korndaddy odpad!

Ouuu. Po pravdě bych si radši přál zhebnout v autobuse. Klidně, ať mě rozjede sebevětší budr, než abych absolvoval znovu, nebo další díl série. Je to prostě jako kdyby vzali první díl série a solidně si s ním vytřeli prdel. U pětky vlastně několikrát. ()

Han22

Konečně nasledován i poslední díl. Nebýt to popáté o tom samém, dám i více. Takhle klasický díl, který neurazí. Jako vždy výborná úvodní scéna (most), pár over-the-top vražd (čínská masáž) i fujtajbl reálných vražd (operace očí brr..). A pár moc hezkých vychytávek jako odvrácení osudu vraždou, vražedná písnička Dust in the Wind a nádherné zacyklení ve finále. ()

iXtr3m3

Skvelý úvod, zasa niečo originálne, potom nastupuje ohraná polievočka. Ale budiš, dám si aj ďalšiu porciu :) ()

pavlikv

Tak pro mě po zpackané čtyřce přichází lepší pokračování. Pokud by tato kvalita zůstala nebránil bych se ani tomu plánovanému pokračování. Rozpočet:$40miliónů I Tržby USA: $32,328,000 I Tržby celosvětově: $32,328,000. 60%. ()

raven

Jednoznačne prekvapenie tohto roka. Po slabej trojke a ešte slabšej štvorke návrat k začiatkom. A tu by to chcelo celú sériu ukončiť :) ()

MareT.

Co si budeme nalhávat? Po 5 dílech už to není o překvapeních, už je to jeno o tom, kdo první, jak a kde...:) Což mě, jakožto fandovi celé serie, kde 4 díl byla největší sračka, zcela vyhovuje. Veškerá inovace byla hlavně daná v první sekvenci celé tragédie, která byla zručně natočená a děsivě reálná. Další už se nepovedla, protože celý nápad o "Kill or be killed" byl jenom načtrnut a tak nějak mi přišlo, že se tvůrci ani nesnažili o něco víc, než jsme viděli. Což je škoda, protože ten nápada stojí za to a když se podívate na trailer, tak vidíte, že se celkem všechno točí právě kolem toho. Scény smrti jsou o mnoho zábavnější a krutější než v předešlém díle a závěr je naprosto geniální. Kdo viděl předešlé a bavil se, nebude zklamán ani tady. ()

kery-

Vydařený díl, jsem rád že se v pátém díle z této "známky" nestala sra*ka, protože téma už ztrácelo šmrnc. Úvodní scéna padajícího mostu nemá chybu a myslím že otřese každým ve stejné míře, jakou se každý v nitru "kření" když vidí chlapíka co umírá na akupunktuře nebo buchtu co dostává laserem do oka až z toho proskočí oknem. Jak se píše níže podemnou, téma "zabij, nebo budeš zabit" je příjemné osvěžení a odkaz na jedničku na konci filmu je víc než geniální. Viděl jsem jen TS, ale myslím si, že prostorový obraz i zvuk v kině musí být něco neskutečnýho.. ()

danielosbourne

Po nepříliš povedeném čtvrtém pokračování jsem byl překvapen velmi povedeným pátým pokračováním, které mě naprosto umlčelo. Nápad s mostem je geniální a vypracované 3D efekty celou tragédii povyšují o dvě třídy výš. Příběh nenudí a každá smrt přináší něco nového a přichází nová zápletka ve stylu zabij, nebo budeš zabit. Steve Quale přinesl do celé serie opět svěží vítr, jako tomu bylo za dob Jamese Wonga (1,3) a Davida Ellise (2). Čím blíž je film konci, tím víc stoupá napětí, až se dostaneme ke konci, který mě opravdu vyrazil dech. 5 díl je velikým překvapením a bez větších problémů se vyrovnává svým předešlým 3 vynikajícím pokračováním. V žádném případě bych se nebál šestého pokračování. ()

provitamin

zatiaľ asi najlepší Nezvratný Osud. vo 4. dieli mi chýbal nejaký nový nápad, boli to len samoúčelné smrti, ale tu bolo nápadov hneď niekoľko. tá záverečná scéna a prepojenie s prvým dielom, tam som mal zimomriavky. ()

dopita

Slabota, film je je vyprávěn poněkud rozvlekle, což považuju za dost velkej průšvih. Obsahuje sice několik pěkně krvavých chuťovek, ale působěj samoúčelným dojmem a dojem z filmu moc nevylepšují. Nápad s obětováním jiných lidí k oblafnutí smrti je zbytečnej a ústí v tradiční závěrečnou scénu, kterejch jsme v různých obměnách viděli tisíce (honička v temné místnosti proti "kamarádovi" s nožem v ruce, kterej blábolí něco ve smyslu: "zabiju tě a Smrt mě nechá na pokoji"). Takováhle scéna mi do nezvratnýho osudu prostě nesedí, zvlášť když je to finální scéna. I když vlastně finální scéna přijde až poté a má co dělat s prvním dílem. ()

beyli

První díl byl prostě nejlepší, žádný ze čtyř pokračování ho nepřekonal, ale 5 díl byl podle mě po jedničce druhý nejlepší,hlavně ten konec, který jsem vůbec nečekala !! ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání