Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

BOURQUE

Keď ste videli prvé štyri diely, tak potom vás neprekvapí základná myšlienka a koncepcia filmu. Mne trošinku vadí, že žiadna tzv. veľkolepá inovácia sa nedá nájsť v samotnom deji. Bohužiaľ podpriemerný a nie príliš originálny. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Luk Skywalker

Nic originálního se po stránce dějové neděje, ale já nic takového nehledal. Prostě jsem jen chtěl vidět sérii bizarních úmrtí, a tu jsem dostal (někdy to ale autoři dost přepískli - smrt v tělocvičně). Navíc udělat to jako prequel a zakončit to začátkem jedničky z pohledu cestujících v letadle není špatný nápad. A vrátil se starý dobrý smrťák Tony Todd. Úvodní titulky jsou kompletně ve 3D. ()

Zajdo

Nezvratný osud 5 má jednu velkú smolu a to tú, že pred ním existujú 4 rovnaké nezvratné osudy. Film nemá absolútne čo ponúknuť, nové sú len úmrtia a herci. Jedna hviezdička len preto, že existujú aj horšie filmy, bohužiaľ. ()

helloween93

Tahle série mi nějak extra nebere. Pobavila mi myšlenka, že smrtí někoho cizího se přeživší postava vykoupí. WTF? No a samotný závěr jim to jenom potvrdil. Jedna hvězda za velmi bizardní smrti. ()

marshaall

Uz nastastie nie taka zhovadilost ako stvorka, no medzi moje oblubene horory si to tiez len sotva zaradim. Par napadov tam bolo obstojnych, no samozrjme najprijmenejsie prekvapenie bolo spojenie s povodnym filmom. ()

Anduril

Tak oproti 3ke a 4ke to bol veľmi funkčný návrat k pôvodnému štýlu natáčania. Úvod na moste bol dosť dobre natočený, aj keď búračka v 2ke využila svoj potenciál lepšie. Herci naozaj zapadli do charakterov svojich postáv, príbeh pomimo zomierania tiež mal svoje čaro. Taktiež u mňa zabodovala čistota vzťahu medzi hlavnými hrdinami a žiadne sexuálne scény. A zaujímavá bola aj myšlienka 5ky "zabi lebo zomrieš". Dosť veľký posun od "utekaj inak zomrieš" v 3ke a 4ke, ale "zachráň život lebo zomrieš" v 2ke stále vyhráva. Koniec a zacyklenie série si tiež zaslúži uznanie. Takže preto 4*. Pustil by som to mladým od 15+ (aj keď úmrtia sú stále dosť, alebo kultovo, brutálne) ()

HH

Možná trochu masochisticky jsme si doma "šoupli" během dvou dnů všech pět nezvratných osudů. A když to člověk vidí takhle blízko sebe, do popředí vyplynou jasně klady i zápory celé série. Scénáristi nechtěli a vlastně ani nemohli vymýšlet pořád něco nového a tak se všech pět filmů stalo de facto přehlídkou mnoha důmyslných způsobů, jak někoho sprovodit ze světa. Trochu to tak připomínalo filmovou podobu Králíčkových sebevražd :-) Jednička přinesla zajímavý nápad, dvojka přidala řemeslo (zvláště v úvodní scéně, kdy se "čeká" na bouračku), trojka ukázala, že i do třetího dílu se dá vymyslet nějaká novinka ve způsobech mordování, čtyřka pak přinesla ukázku toho, že by se nemělo chtít ždímat jedno téma donekonečna. A pětka se pak dokázala odrazit od pomyslného dna k vcelku koukatelnému nadechnutí a k vkusně morbidnímu zakončení celé série... ()

Wallis3

Tak tohle bylo už úplně zbytečný! I když se snažili o jakési rozuzlení ohledně výměny života, i když se nám snažili na konci naservírovat překvapení, tak se tvůrci akorát zamotali do osidel trapnosti. ()

kkarx

Lepší než předchozí tři díly, hlavně díky úvodní megalomanské katastrofě, která do rozměrů možná předčí i letadlo z prvního filmu a díky ní se jedná o jediné pokračování Nezvratného osudu, které utkví alespoň z části v paměti. Je tu i pokus o trochu originálnější zápletku, ale vyjde celkem naprázdno. Konec je ovšem docela zábavný, nicméně všechno mezi je skutečně jen další variace na díl první s extrémně vykonstruovanými nehodami. Sice o tom to je, ale v té době bylo už všem jasné, že nic dalšího tahle série přinést nemůže. Nicméně prý se bude dělat remake prvního dílu a jsem docela zvědavý, jak se povede. ()

domirovec

Skvělý začátek, docela vpoho postavy a podle mě velice povedené killy. Nezvratný osud 5 je poměrně průměrné pokračování (a také prequel, což mě na konci docela překvapilo), který dle mého názoru funguje parádně jako náhrada za otřesný čtvrtý díl, který si myslím celou sérii uvhrl do stádia hnití. A konečně (opět po katastrofální čtyřce) se vrátily slušné, brutální a povedené killy, které opět zazářily svou originalitou. Čtyři hvězdy však nedám, a to hlavně kvůli některým postavám, které po celou stopáž filmu budí nesympatický dojem. Postavy podle mě totiž hrají v sérii, jako je právě Final Destination velkou roli. A poslední věc, kterou bych chtěl na filmu pochválit, je ta finální kompilace (skoro) všech smrtí ze všech filmů. 3/5 ()

Naki

Už z úvodních titulků jsem byla nadšená, protože se málokdy stane, že jsou tak poutavě zpracované a předpovídají trochu děj. Ale z filmu už jsem tak na větvi nebyla. Tak nudné vraždy jsem od FD vůbec nečekala a strašně jsem se těšila, kdy už konečně někdo zemře. V tomhle díle byla snad poprvé propracovaná dějová linie, kdy postavy "normálně žijí" svůj život a jen nesestavují seznamy kdy kdo zemře a čekají, kdy si pro ně smrt přijde. U jediné Olivie jsem si přála, aby to nějak přežila, ale třeba takový nesympatický Isaac si to podle mě zasloužil. ;) Pochválit ale rozhodně musím návaznost na ostatní díly. Hned na začátku kolem busu projížděl náklaďák se dřevem, což byl jasný pozdrav od mé oblíbené 2jky. A konec navazující na 1čku? Paráda! Jen to trochu nevychytali s Willem, kdy tady byl už koroner a ve 2jce pouhý "spalovač mrtvol", ovšem u 1čky si nejsem jistá co dělal.. :) ()

Joppo88

Hmmm až príliš podobné predchádzajúcim dielom. Scénar sa viac menej podobá na ostatné štyri diely. Takže som vedel, že uvidím ozaj kuriózne úmrtia a učitú dávku napätia. 3D verzia som si uživ najmä počas úvodu - kvalitne graficky spracované - to sa musí uznať. Som zvedavý, čo smrť vymyslí nabudúce... a už by sa mohla pohrať aj s väčšími zmenami v príbehu... ()

dandislav1991

No lepší jak 4! to rozhodně a některé scény mě hodně pobavili, třeba rozjetí oka, nebo napíchnutí Candicce na stěžeň plachetnice. Asi jsem nemocnej, ale já se hlavně smál a ne bál. :) ()

Harts

Final Destination je stejně kultovní film jako Saw, jsou v nich momenty, kdy se na film nelze moc dívat nejen při jídle. Ať už je to 1,2,3,4,5,6,7,8,9 atd, každý díl je něčím unikátní a nečím stejný, nicméně baví mě pořád a už jej zařazuji mezi kultovní. ()

helraiser

O proti předchozímu dílu paráda. Smrti opravdu výborně ztvárněné- originální a dost brutální takže v tomto ohledu není co vitknout. No ono není prakticky co vitknout jako celku možná občas ty dialogy no, ale nechme toho, to bysme se už hrabali v maličkostech které navíc nejsou vůbec podstatné. Tento díl je navíc okořeněn černým humorem viz činská masáž což není vůbec na škodu, právě na opak. Navíc se tu dočkáme jistého nového prvku do mitologie předchozích dílů a závěr už je jen třešničkou na dortu. Tohle se prostě povedlo a pátý díl se svojí zábavností řadí hned na druhé místo této série ke dvojce, samozřejmě první díl zůstává nepřekonán a tak to už nejspíš zůstane navždy. Vůbec bych se nebránil dalšímu dílu. Jen škoda, že jsem to neviděl v kině, to by vážně stálo za to. 85% ()

kiimi

Víc jsem od 5.dílu nečekal a přesně kvůli tomu jsem se na něj taky díval. Začátek je velmi výživný a pak už to opět nabere velmi rychlý, očekávaný spád. Druhou hvězdičku dávám přeci jen za to překvapení a vtip na konci :) ()

S.Robie

Přijde mi, že to s tím nezvratným osudem jde nezvratně z kopce. Tento díl byl už opravdu nudný a velice předvídatelný, přijde mi, že cílem producentů je jen ohromit diváky dalšími možnými způsoby zabití hlavních hrdinů a následně mít co nejtrapnější efekt jako bylo napřiklad prasknutí hlavy, když tomu tlouštíkovi spadl na hlavu budha... hrůza ()

guri

Tato seria zacina velmi pripominat Saw (s tym rozdielom, ze sa netoci novy diel kazdy rok). Prvy diel bol velmi dobry, no od dvojky ide dookola o jedno a to iste a scenaristi len skusaju byt nechutnejsi a krvavejsi nez ich predchodcovia. Napriek tomu po otrasnej stvorke bol tento diel prijemnym prekvapenim, ktory zacal velmi dobrym vstupom na moste, aby pokracoval niektorymi neocakavanymi sposobmi umrti jednotlivych postav. Dobrym ozivenim bol aspekt "ukradnutia casu" zabitim, no dal sa urcite vyuzit viac. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání