Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Aljak

To ako vážne horor? :D Ja neviem, ale na spôsobe tých absurdných smrtí mi bolo skôr do smiechu (aj keď niektoré smrte boli fakt nechutné)... Ale tak klasika, ako všetky ostatné diely Final Destination. Asi by to tvorcovia tejto "ságy" už mali zabaliť, lebo už to začína byť svojim spôsobom rutina, keď človek hneď od začiatku vie ako to skončí. Opäť hlavné motto "Smrť nemôžete oklamať", ktoré dominovalo celému filmovému klenotu. Potom zostáva už len tipovať, komu sa čo asi stane - čo bolo asi to najzábavnejšie pri sledovaní tohto filmu. Škoda, že Olivia (Jacqueline MacInnes Wood) bola na rade tak skoro - po tom ako mala "nehodu" s laserom (a mackom) to už išlo dole vodou. ()

honajz2

Stejný námět se opakuje dokola a dokola a dokola... Konec to vytáhl na jednu hvězdu+nějaké ty části ještě jdou. Díky bohu, že je tohle konec téhle série, šestku bych už asi nedal. ()

peto12

Dosť dobré vraždy. Dej filmu sa mi trochu nepáčil. Vraždy dosť dobre spracované: most na začiatku, slečna s okom ... U mňa je to za 50%. ()

Figu

Určitě je číslo 5 o kousek lepší jak čtyřka, nicméně pořád na úrovni trojky, což byl už těžkej průměr. Kopie, samá kopie a nic víc než kopie. Je na čase ukončit už sérii a nekurvit čest prvním dvěma super dílům! Jinak na zabití času je to na jeden večír pod peřinou jak dělaný. Ovšem jen na jeden. 55% ()

Vyhy

Kupodivu mě to zas chytlo. Sice stále se jedná o stejnou omáčku, tato byla o trochu vylepšena a to hlavní postavou, která konečně bylo sympatická, a také zvratem na závěr, který jsem fakt nečekal, takže spokojenost. ()

Vojťas

Po tragičtější čtyřce je tu parádní návrat k původní trilogii! ... A i když je lajna příběhu vždy stejná, nenudí a slušně "navazuje" na ostatní díly! ... Mno, zde si i dovolím říct, že bych se 6-ky nebál! :-) ()

O´Neill

Leč jsem se nebavil tak hodně jako u projekce čtvrtého dílu, rozhodně si to ode mě 80% zaslouží. Příjemní herci, leč herečky mohly být vybrány lépe, efekty - zřícení mostu bylo úžasné, efekt vody nadruhou stranu mohl být lepší. Závěr v letadle byl katastrofa, jenže když vezmeme v úvahu rozpočet 40MiO, dostali jsme absolutní maximum. Perfektní hudba, skvělé 3D. Jedinou výtkou je absolutní nerealnost toho, co tam dělo - u minulých dílů to byly neskutečné náhody, které se však stát mohly. Ovšem tady? Ani zdaleka. Ale i tak slušných 80%. ()

Nach

Po jedničce a dvojce nejlepší díl celé série. A pak, že pokračování má kvalitně sestupnou tendenci. Steven Quale udělal s osudem otočku o sto osmdesát stupňů a znova ji oblékl do toho temného hávu, kterým si mě tolik získala jednička. Ano, není to sice stále tak dokonalé, ale svou hloubku to má. Obrovské plus pak také patří brutalitě, která prostě k této sérii patří (nejen po fyzické, ale i po psychické stránce) a samozřejmě režisérova hra na kočku a myš, kdy servírovaná smrt má ve výsledku úplně jinou podobu, než která je vidět v náznacích. 75% ()

Petoss1

Recyklácia všetkého videného z predchádzajúcich častí, zaujímavý koniec a kupodivu som sa pri tom bavil viac ako pri štvorke. ()

bourec

Nezvratnej osud byl ve svý době hodně svěží vánek.První film byl sice na začátku notně obyčejnej,ale zbytek filmu byla pekelná jízda.Dvojka byla lepší hlavně v začátku,ten hromadnej karambol byl nářez a prakticky obstaral nadprůměrnost celýmu filmu.Pak celá série lehce sešedla,ale ne kvůli originalitě,ale ty smrťáky byli přízemní,vyčpělý.Teď tady ale máme pětku.Parádní úvod,kde se s tim vůbec neserou,a celkově film dost nad průměrem,i se zajímavym koncem.Jen nechápu nářky borců a borkyň s hodnocením odpad,film neoriginální,klišovitej,pořád o tom samym.Ty vole,je jasný,že ta série má určitou šablonu,a kolem tý se to všechno točí.Je to stejný,jako když fotbalovej fanda na x-tym zápase bude mumlat,proč nezkusej něco jinýho,třeba ping-pongovej míček,ať to má šťávu.Blázni.80%. ()

Crawler-D

Bavíte se u smrti? Užíváte si, jak lidé umírají nechutnou a bolestivou smrtí? Tak prosím, ale raději beze mne. Final Destination bylo dobré ve své první kapitole. Úspěch přinesl peníze a s tím i další čtyři pokračování. Takže tu máme pětku, která se nechává unést 3D a zapomíná na vše, co by dobrý film dělalo dobrým filme. Tak vysoké hodnocení dávám hlavně z důvodu poměrně dobře zvládnuté destrukce mostu (po ní mohl film s klidem skončit) a návaznosti na jedničku. ()

dubinak

No co na tomto filmu hodnotit? Asi herce a rafinovanost smrti, že? O nic jiného už v této pětidílné sérii vlastně nejde. Teď mi jen vrtá hlavou, jestli právě zhlédnutá kopie ostatních dílů je remake anebo sequel. Doufám, že to první. V tomto díle se mi ty "náhodné" smrti ve velké většině líbily, obzvlášt jedna, ta z té tělocvičny (mně jako,už naštěstí bývalé gymnastce to nedělalo moc dobře na žaludek ani na nervy) a ještě ta z operačního stolu (protože mě, jako špatně vidící s plány v budoucnu podstoupit podobný zákrok také nebylo nic příjemného) Jinak po vcelku tragické čtyřce se mi objevilo jisté déja vu s velmi otřesnými, ač neokoukanými herci. Nad závěrem jsem už jen kroutila hlavou.. ()

Lanark

Zdá se, že se mi můj mozek chtěl pomstít za nedostatek spánku a tak mne donutil při unavené odpolední cestě autobusem kliknout na tenhle paskvil. Viděl jsem první díl série, jehož hlavní předností byl originální námět a černý humor s nadhledem. Kupodivu ale pátý díl nenabízí vůbec nic nového krom podivné teorie o výměně života za vraždu, což na první pohled působí šokujíce, na druhý pohled přímo při akci se však jen ukazuje na neschopnost autorů, kteří prostě chtěli mít "něco navíc". Tím, že se na konceptu nic nemění, zbývá filmu už jen brutální a naturalistické ukázky úmrtí postav, což nyní již jen jako samoúčelné cosi nepůsobí ani děsivě, ani černohumorně, ani nijak. Odpuzující příklad toho, jak může dopadnout snaha vymačkat do poslední kapky vše z původního originálního nápadu. ()

eaten

Oveľa slabšie smrte ako v predchádzajúcich dieloch. Pre toho čo videl všetky diely podpriemerné. Čo ma akurát dostalo bol ten koniec spätý s jednotkou. ()

Pajky3

Myslel jsem si, že tahle série nabrala klesající tendenci, která se stala nezadržitelnou, ale byl jsem mile překvapen. Rozhodně to strčilo hravě do kapse své dva předchůdce a s trochou představivosti se to řadí na úroveň druhého pokračování. Po tomhle dílu jsem rád, že nechodim na masáže a že nepotřebuju laserovou operaci očí. Přišel i zajímavej nápad, zabít někoho za sebe, ale bohužel zůstal docela nevyužitej. A návaznost na jedničku potěšila, jak nám tvůrci ukázali, tak se nám to uzavřelo hezky do kruhu. Je na tom strašlivě moc vidět, jak je to dělaný na 3D efekt. Tentokrát dokonce i napětí fungovalo skvěle. Já se pobavil ()

campix

Nezvratný osud se nám ukázal již po páté a také doufám, že to bylo naposledy. Takhle zbytečně natahované pokračování se snad dá přirovnat pouze k sérii Saw a také k Pirátům z Karibiku. Filmu rozhodně neupřu, efektní způsoby zabíjení, ale tentokrát ani to nezabránilo abych se strašně nudil a celkový děj nebyl spíše k smíchu nežli napínavý. Spojení nesympatických herců se stokrát omílaným a nudným námětem mě prostě natáhne a většina vás kritiků byla přehnaně milosrdná. Nemohu tedy říci, že Nezvratný osud 5 je zklamáním, když snad ani jinak dopadnout nemohl. ()

PROCESOR

Nebudu plýtvat časem a energií a komentovat každou epizodu zvlášť, když jsou si jednotlivé díly hodně podobný a o tom samým, tak to vezmu z jedný vody na čisto. Tenhle poslední díl mi přijde, jako nejslabší z celé série. Je to, jako byste byli na školení bezpečnosti práce. K tomuto námětu patří i určité mystérium, které se nejvíce podařilo ztvárnit ve druhém a prvním dílu. V dalších dílech se bohužel vytrácelo a smrsklo se to jen na vykreslení nehod. Dvojka se mi líbila také nejvíc. Jen maličkost, „nehody“ by měly vypadat aspoň trochu reálně a tady, jak byl černoušek v nemocnici a postel se sama začala pohybovat a kolečka natáčet, hadičky samy vyskakovat, to bylo prostě k smíchu. Ve dvojce byly i nejlepší hlášky a postava sjetýho rockera neměla chybu. Ve trojce solárko, proč asi?...-) Ve čtyřce mě dostal ten co odtahuje auta. Jeho nehoda byla něco, čemu se prostě musela smát většina. Závěrem dobrej námět, ale šestej díl snad už ani vidět nechci… ()

Juto

Nezvratný a strmý úpadok hororových sérií sa Osudu v tomto prípade podarilo stlmiť. Piaty diel tak v porovnaní so svojím predchodcom žiari, aj keď kvalít pôvodného filmu nedosahuje ani zďaleka. 6/10 ()

emo

Po dlhej dobe som sa v kine skutočne zabavil... Jednalo sa síce o "guilty pleasure" a miestami to bolo fakt morbídne, ale po prvej a druhej časti prišiel ďalší skvelý diel. A musím povedať, že aj to 3D bolo miestami cool... Celá téma a spracovanie sú v podstate zvrátené a maximálne morbídne, ale čo už... Ešte, že sa to nedeje nám ;-) ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání