Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

johnymdoe

Tak jsem se konečně dočkal a nasledoval. Kdo miluje tuhle sérii toho už nic nepřekvapí. Smrti jednotlivých postav potěší a pobaví množstvím vyhřezlých vnitřností. Ale závěr mě dopředu nenapadl(nepřečetl jsem si Spoilery-ještě že tak) a byl šokující. Kdo viděl první 4 díly pro toho povinnost, pro mě až dětinská radost(však už to taky sleduju 11 let) :)) ()

Meteorista

Prokoukat se všemi těmi Nezvratnými osudy dá práci a nevěřím (leč pevně doufám) v to, že bude tento posledním. Alespoň že dává divákovi tušit, že by mohl být. Po jedničce asi druhý nejlepší film z této "řady", kde nejen začátek a konec působí dobrým dojmem. Tvůrci se snahou oživit zašlý stereotyp trochou napětí skrze možnost zabíjení cizinců namísto své smrti sice nešlápli vedle, ale ve filmu to vyzní do ztracena a tak nějak se tam ta možnost jen nakousne a postupně vyšumí. Škoda, mohlo to vzít jiný směr a být trochu osvěžené. Na druhou stranu jsem rád, že se z filmu nestala (zatím) dojná kráva, třeba jako u Saw; to znamená, že jsem pořád ještě neztratil chuť a iniciativu ke zhlédnutí dalších dílů. Budu se opakovat, ale nakonec ještě jednou řeknu: konec mě potěšil! ()

Pidzey

Mám rád tuhle sérii, přesněji její první tři díly. Čtyřka už byla pěkná tragédie na kterou jsem koukl ze zvědavosti. Ze zvědavosti jsem koukal i na pětku a jak to v mých očích dopadlo?? Nezvratný osud si nikdy moc nezakládal na kvalitních hereckých výkonech (snad kromě jedničky) a tady je to znát. Herci hrajou to co je potřeba, někdy hůř někdy ještě hůř. Největšími taháky nezvratných osudů pro nás mužský byly vždy obsazení v ženských rolích (především od 3tího dílu) Většinou se ve filmu objevila jistá šťabajzna která trochu zpestřila pokoukání. V pětce je to Olivie, kterou bych osobně obsadil do role Molly jen aby tu strávila víc času, protože to je možná největší kočka Nezvratných osudů. Hlavním tahákem FD byli hlavně efekty a smrti. A jak se mi jeví ty v pětce?? Řekněme že si režisér a scénárista vystříleli munici hned na mostě a pak už neměli čím pálit. Film je pak docela nudný a některé scény jsem předvídal už na začátku. Pánové si taky mohli odpustit takové ty efektní perličky (viz přejeté oko bylo fakt na víc) Stejně tak propojení s prvním dílem bylo dost uhozený. Pravidlo zabíj nebo budeš zabit mě taky nějak nenadchlo, nakonec se to zvrtlo v klasickou vyvražďovačku. To už si mi víc líbil nápad „zachraň někoho a smrt se přesune na dalšího.“ FD5 mě v některých chvílích docela napínal, ale celkově mě nechal spíše chladným. Schválně jestli nějakého pána scénáristu napadne „ co kdyby tak jak umřou v hrdinově vizi, tak podobně nakonec umřou v reálu.“ Myslím že by to mělo dobrý potenciál pro připravování hlavních zvratů (čti smrtí). No ale to je jen takovej můj malej nápad. Klidně bych to zkusil napsat :-D, ale nemám na to trpělivost a dostatečný talent. ()

Teardown

Možná zbytečnost na druhou. Vlastně mimo té gymnastické vložky(ta se vskutku povedla), tu nebylo absolutně nic, s čím by se má hororová duše ztotožnovala. Scénáristická vyprahlost je více než zřejmá, inovace nulová a tudíž musela přijít na řadu plejáda brutálních mordů, aby bylo z čeho si stříknout do pižamka. Pro mě další z řady komerčních nastavovaných paskvilů. ()

Gašpar odpad!

Nemůžu si pomoc, ale když jsem se na ten film zkoušel koukat po třetí a pak ho stejně radši vypnul a šel koukat z okna, tak tomu zkrátka jiné hodnocení dát nemůžu. Žádný nápad a debilní dialogy. Úroveň porna, kdy jsem skoro hodinu čekal na akci, která nepřicházela... ()

Aurus

Nezvratný osud 5,zamně nejlepší díl série Nezvratný osud. Příběh, kamera, postavy a hudba jsou skvělý. Když se bortí ten most tak to vypadá sakra dobře. Film má 59% nezaslouženě. Zaslouží si 85%. Moje hodnocení 95%. ()

Hapretor odpad!

Debilní, nudná a naprosto neuvěřitelná přehlídka "náhodných" úmrtí, která ve mně vyvolávala smích smíšený se sebezapřením, že vůbec jsem schopen na takovou debilitu koukat a pocitem prázdnosti, která se vždy dostavuje, když film mě vyslověně irituje. První film této unylé ságy budiž - nápadité, něco z jiného soudku, atmosféra fešná, herci ok. Čím dále se pak tvoří další, tím více to stojí za houby. A to jsem velmi slušný. Na 5krát recyklovaný scénář? Kéž bychom tak uměli recyklovat plasty! To by mělo alespoň nějaký užitek. Ale toto? To nemá vůbec nic! Viděl jsem první, čtvrtý a tento díl. Ostatní si domyslím. Je to pořád to samé. Pak už jen nudící, trapné, patetické. Never More! ()

Rokle

Gratuluji tvůrcům k tomu, že i v pátém díle dokázali vyjít s nápady, které oživují jinak už fádní sérii (pořád ale o kus lepší než Saw). Přitlačili na pilu, vraždy okořenili porcí slušných smrtících konců, 3D se efektně prodává a ukončení pojali ve velkém stylu. Nemám ani moc práce se při rozhodování mezi 3 a 4 dotknout vyšší bodové mety. A snad to třeba ocení i ta Smrt :) 70% ()

Elbarto08

Jsem s touto sérií tak spjatý, že jinak nemůžu. Nečekal jsem žádné zklamání a husí kůže přítomna po celou dobu filmu může povídat. A ten konec...ach ten konec! ()

katzo

Fajne dobré efekty a zaujímavý koniec. Aspoň pre sentimentálnych idiotov ako som ja, ktorí majú radi návraty do začiatkov. Toť vše. Celý zvyšok stál za prd. Najslabší diel osudov. ()

GOREGASM

Možná ještě slabší než čtyřka. Úvodní open scéna, která většině podotýkám nesympatických a otravných postav podepíše ortel smrti, je sice řemeslně slušná, v rámci série už jsme ale nejednou viděli lepší. Ve Final Destination nikdy nešlo o kvalitní scénář, ale o promyšlené a dostatečně šťavnaté úmrtí osudem pronásledovaných postav. Tady si tvůrci pětky snaží hrát s nefunkčním 3D a jejich snaha vychází téměř naprázdno. Jediná smrt, která mne zaujala, byl monstroźní klíč in da face. Postavy obecně jsou hloupé, chovají se nelogicky, někdy až na pěst a diváka ve finále jen naštve, jak nudnou smrt pro tu, či onu personu tvůrci vymysleli. Paradoxně nejvíce jsem si užil end credits s pěkně vyvedenou přehlídkou fatalit z prvních čtyř dílů... 40% ()

zelda82

Zabavna vyvrazdovacka, kde teenageri nekosi dvoumetrovy zabijak, ale nasrana smrtka, ktere zdrhli z lopaty. Motiv zabij a budes dal zit tomu dodava zajimavej twist, bohuzel jaksi dost nevyuzitej.. Ale ten konec/zacatek fakticky potesil. P.S. Az nekde uslysite song Dust in the wind od skupiny Kansas, tak zacnete zdrhat, sic vas ceka morbidni a krvava smrt! ()

Raziel_cz

Jednička se mi líbila. Dvojku jsem měl za totální blbost, takže jsem další díly vynechal, ale když jsem slyšel, jak je pětka "super, cool a úžasná", nemohl jsem odolat. Kdybych řekl, že jsem se nebavil, asi bych lhal, protože přehlídka tak absurdních úmrtí se hned tak nevidí. Jenom jsem se bavil asi poněkud jinak, než filmaři zamýšleli, ale nemůžu si pomoct, něco tak směšného (v nejhorším slova smyslu) jsem už dlouho neviděl. ()

Wargoo

Takže naďalej platí, že jednotka bola je a bude najlepším dielom série... A tej digitálnej krvi mohlo byť ozaj menej... slabééé 3 hviezdy. Premostenie s jednotkou na záver ale potešilo. 3*** a 58,893% ()

FilmWave

O chloupek horší než čtyřka, ale jinak série pokračuje ve standardním rytmu bez zbytečných (i když už dost očekávaných) novátorských přístupů. Tony Todd bohužel spíš jen cameo. ()

mala_kea

Popáté už lehce únavné, i tak zajímavější než předchozí dva díly. předfinální změna v mitologii potěší a závěrečné pointa je opravdu laskomina. Kdyby to bylo poprvé, co vidím tento koncept, asi skáču metr vysoko nad superžánrovou podpásovkou ()

J. T. Kirk

Už to prostě není ono. Jediná dobrá věc jsou ty úmrtí, bohužel to nestačí. Příběh je pořád stejný a každému, kdo viděl alespoň jeden díl Nezvratného osudu je jasné, jak bude celý film probíhat. Je pravda, že se tu objevilo pár změn, ale chtělo to spíš něco zásadního. A to jsem zvažoval zajít na tento film do kina. Ještě, že jsem tak neučinil, protože by mě fakt, že je to blbost naštval ještě víc. Nechci vidět, jak by vypadal Nezvratný osud 10... U toho by lidi snad páchali sebevraždy. ()

BOURQUE

Keď ste videli prvé štyri diely, tak potom vás neprekvapí základná myšlienka a koncepcia filmu. Mne trošinku vadí, že žiadna tzv. veľkolepá inovácia sa nedá nájsť v samotnom deji. Bohužiaľ podpriemerný a nie príliš originálny. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání