Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Torgal

Je vidieť že tvorcovia sa už v piatom diely úplne prestali hrať na to, že točia seriózny horror a zo všetkých tých úmrtí si robia otvorene prdel. Pri tom sa ale stále úporne držia omletého konceptu predošlých častí, takže človek si musí opäť odtrpieť všetky scény, čo videl už štyri krát. Keby v samom závere nedošlo k pár zaujímavým a zábavným twistom, išiel by som s hodnotením nižšie, a to i napriek tomu, že natočené to nie je vôbec zle a aj herci sú vcelku sympatickí. 5+/10 ()

Mukunda

Trapné. Když pominu fakt, že všechny filmy této série jedou podle jednoho plánu (což se dalo vydržet, ale po páté už je to snad příliš), stejně nemohu toto hodnotit kladně. Úvod byl slušný, alespoň na podívanou, když už na nic jiného, pak už to ale sázelo jen na absurdní náhody, snahu šokovat snad až příliš nechutnými scénami a na odkaz předchozích dílů. A ti herci? Škoda mluvit. ()

ClayGirl

Moji drazí opět nezklamali a stvořili další povedenou večerní oddechovku, neboli popáté to stejné jezulátko v jiném kabátku. A že jej musel šít úchylák snad s ještě vytříbenějším vkusem než ty předchozí. Povedený je jak úvod tak i závěr a co se týče útoků hlavního záporáka, tvůrci se ničeho neštítí a s radostí tam naplácali takové laskominy, které by běžného smrtelníka nenapadly ani v hodně zlém snu. Škoda přeškoda, že jsem na to nešla do kina! ()

AngelG

jediné co mě na už PÁTÉM (pro boha) pokračování překvapilo, jelikož pointa je zde pořád stejná kupodivu, tak to byl konec..jinak furt opakující se přehnané smrti..ale stejně se člověk na pokračování dívá :D ()

parabellum

Od Nezvratného osudu 5 jsem přistupoval dost s despektem a hle od samotného začátku mě mile překvapil. Jednu hvězdu dávám za parádní akci na mostě plus vymakaný úmrtí hlavních postav, druhou za příjemné herecké obsazení a třetí za parádní konec a vynikající titulky. ()

Yancl

Tahle osudová hříčka má od prvních minut jeden velký handicap a tím je samotný děj, poněvadž každý ví oč tady jde, co se bude dít, kdy se to bude dít a jak to dopadne. Hlavní otazník a tudíž i primární lákadlo spočívá v aranžování jednotlivých úmrtí. Dle mého názoru je to zásadní poutavá věc snímku, protože ostatní stojí za velký prd ... nezáživné tlachání, naprosto zbytečné natahování a kroužení kolem horké kaše nevede k žádné senzaci. Tahle hororová série upadá na kvalitě, ale i tak musím pochválit pohledné a napínavé okamžiky, než si smrtka přišla pro nesympatické nešťastníky. [41%] ()

katmandzoo

už to nie je to, čo bývalo..jednotka bola skvelá a originálna, dvojka ešte dôstojne pokračovala v jednotke, trojka už bola slabšia, štvorka bola hrozná a nebola už pre mňa jedinečná, nakoľko to bolo všetko ako okopírované z predošlých dielov (samozrejme s výnimkou jednotlivých spôsobov smrti, tie boli originálne), no a päťka znovu trošku nadvihla laťku, avšak bola už veľmi predvídateľná, koniec bol síce pre nezainteresovaného diváka prekvapivý, avšak z celého priebehu sa dal ľahko vydedukovať, nakoľko v nej neboli žiadne zmienky o podobných tragických situáciách, resp. o jedincoch, ktorí mali rovnaké vízie a ak sa hlavný hrdina zmienil, že dostal svoju životnú šancu pracovať vo vysnívanom Paríži, bolo jednoduché predpovedať, že pôjde o prequel k jednotke a vôbec poukáže na prvotný plán smrti..záverečná scéna v lietadle bola toho iba jasným potvrdením..každopádne si však myslím, že by už autori nemali natáčať ďalšie časti, pretože podľa môjho názoru už k tomu nemajú viac čo povedať, ale mali by sa s celou touto sériou dôstojne rozlúčiť, dúfam, že tomu tak aj bude a že sa nenájdu tvorcovia, ktorí sa rozhodnú natočiť ďalšie časti, nakoľko sa domnievam, že tie by už neboli svojim spôsobom jedinečné a skončilo by to fiaskom.. ()

kersten

Páči sa mi že so stúpajúcimi dielmi sú tieto úmrtia brutálnejšie a brutálnejšie. A na tejto 5 som si naozaj zgustla. Krása. Moje vnútro bolo spokojné. Hlavne mladá gymnastka, tá mala naozaj zaujímavú smrť. Aj keď prijala by som aj viac nechutnej brutálnosti ()

Kadas97

Ano, ano, ano! Je tu návrat s veľkým N. Nové nápady, sympatickejší herci a konečne nejaká atmosféra. Scéna s padajúcim mostom strká do kapsy všetky katastrofické filmy, to bola scéna, ktorú som videl už niekoľko krát a určite ju ešte uvidím. Nápad typu "zabi a prežiješ" je príjemným osviežením v zabehnutej schéme, ale aj keby nebol tak sa film konečne dostal na tú správnu koľaj. Takýmto štýlom nech to pokračuje aj do nekonečna. 9 z 10 ()

Patriot.X

Při třetím a čtvrtém dílu už jsem se začínal trochu nudit, ale tenhle díl byl opět zábavnější. Ten doskok tý gymnastky byl fakt luxusní. Zajímalo by mně, jak by to obodoval fundovaný rozhodčí. Na film by se také kromě začínajících gymnastek neměli dívat ti, kteří se chystají na laserovou operaci očí. ()

sarkareifova

Nevím jestli si toho ještě někdo všiml, ale z původního Nezvratného osudu už nezbylo vůbec nic. Sice viděl, že umřou a pak taky umírali, ale už neměl předtuchy o tom, jak umřou. Opravdu nevěřim tomu, že se po pádu z hrazdy můžete přelomit vejpůl. Spíš si myslim, že v předchozích dílech všechny normální způsoby smrti vyčerpali a teď vymýšlejí nemožné, aby to bylo zajímavé. Film je zase o něco brutálnější a chudší o jakýkoliv zajímavý děj. ()

kluzo

Výborná série. Docela vyrovnané díly a docela brutálni záběry. Přesto, že scénář je stále stejný, přesto, že konec je stále stejný, přesto pořád zábavné. ()

Razzor_82

"Věděl jsem, že se to stane." Já zase věděl, že mě nečeká nic nového. Přes to všechno je závěrečný díl dospělejší a dokázal zdařile navázat na ten první. Důstojné zakončení hororové série. 6/10 ()

kukkik

Skvělý díl skvělé série :-) nic menšího jsem ani neočekával. Doufám v další díly. PS: LIVINGDEAD nech těch spoilerů, jsou tu i lídé co to neviděli. ()

chaturga

Od začátku jsem si říkal, že je to kvalitou podobné jedničce, jelikož ostatní a hlavně 3 a 4 stály za prd a samozřejmě jsem uhodl i tu pointu a asi 5x jsem přesně věděl, jak umřou - viz. očíčko medvídka apod.... Jinak to celkem stálo za podívání, ten most byl luxusní.. Dávám zaslouženě 3, nebýt klišé, tak bych možná dal 4. Jinak konec hodně dobrej (mimochodem jsem ho uhodl hned jak jsem viděl letadlo z venku). ()

BackPa

Ten konec mě dostal,to jsem fakt nečekal.Také se mi líbilo jak před smrtí ukazali nějaké "nápovědy" a nakonec ta osoba umřela jinak .Pád toho mostu taky výborný! ()

Alexandre

Naprosto dechberoucí jízda! Pro mě je tohle po prvním díle jednoznačně nejlepší a nejnapínavější díl. Úvodní nehoda na mostě je nepřekonatelná, žádná předchozí se jí nevyrovná (možná tak z druhého dílu), mimochodem ta mě úplně zmrazila, úmrtí jsou pěkně nechutná (zvlášť když je to ve 3D) a Brian Tyler odvedl opět skvělou práci. Velký krok nahoru od čtvrté části, která mě v kině nechala chladným. Víc jsem si snad ani nemohl přát. Krev mi tuhla v žilách a já se skvěle bavil už od úvodních titulků až do vynikajícího konce. Luxus! :-) Lepší film jsem ve 3D neviděl. ()

markotter

Viděl jsem pouze 1. díl série a teď pětku. Díky tomu jsem byl odpočatý a původní nápad mi nepřipadal tolik omílaný jako kdybych viděl všechny díly. V tomhle filmu záleží hodně na tom, jak jsou zpracovány jednotlivé osudové události a ne tak na tom, jak se postavy chovají (stejně umřou) a jestli scénárista měl zrovna slabší den. V tomhle směru mě pětka uspokojila, několikrát jsem vyjekl, jak byla smrt autentická a nic víc jsem od toho nechtěl. V rámci žánru 75 %. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání