Pennywise168

Konečně filmový King tak, jak má správně vypadat. Jako teenagerské hororovo-komediálně-romantické drama. Moc bát se sice nebudete, ale postavy jsou sympatické, vztahy fungují a Pennywise působí velmi sugestivně. Jen finále, kdy hrdinové bloudí kanály, mě nebavilo ani zdaleka tak, jako když se dostávají do střetů s ostatními lidmi nebo absolvují první lásky. ()

Zaks

Horor s detskými hercami v hlavných úlohách neveštil nič dobré, ale nakoniec sa na to pozerať vcelku dalo. Postavy fajn vymyslené a aj záporák pôsobil odpudivo. ()

burg

Tak nevím, jestli se mám smát, nebo plakat... Je mi jasné, že zkrátit Mistrovo Opus Magnum o délce jedenácti set stránek do filmové podoby (byť dvoudílné s celkovou stopáží tří set minut) nebude vůbec snadné, hodně věcí vyšumí do ztracena a dost možná udělá z celého příběhu totální hovadinu hodnou tak pro blbečky, ale to, co jsem viděl, předčilo i mé nejhorší obavy. Z příběhu jsem nepochopil vlastně vůbec nic - seznamování s postavami nulové, vysvětlení proč Bowers a zbytek jeho party šikanují Smolaře také žádné. Co je To a kde se v Derry vzalo - nic. Proč a jak Šmolaři došli k tomu, k čemu se odhodlali - nic. A umlátit To klackem kdesi ve stokách - to už byla naprostá ubohost. Navíc mě děsivě mrzí to, že trpělivé budování celého mrazivého příběhu se omezilo na bohapustou a (nadto nudnou) lekačku. Dost se začínám obávat celého finále, protože ukázat rituál Chüd v nějaké solidní podobě prostě po téhle dvouhodinové zkušenosti nebude dost dobře možné. **Po dokoukání druhého dílu zvyšuji hodnocení o jednu hvězdu. Zaslouženě** ()

Rene.Laskavy odpad!

TO teda zase bylo... Na rovinu prozradím, že nejsem Kingův fanda. Kombinace povinného mystična, mnoha postav a rozvláčného vyprávění není moje gusto. Nicméně vybaven znalostmi z televizní verze jsem se nechal překecat a viděl TO v kině, přičemž jsem měl info o hutném, temném hororu. Jak už to s hype bývá, nic z toho jsem nedostal. Film obsahuje cca dvě hororové scény (lodička, fotr lotr), což není moc. V ostatních je buď totálně rozbitá atmosféra tím, že je dopředu nastíněno jak bude vše probíhat, nebo se tvůrce snaží dělal bububu pomocí nepřesvědčivého CGI. Klaun je tam relativně málo a z tempa jakým příběh plyne mám pocit, že ho tam dodali až ve střižně a ono to tak, konec konců nejspíš bude. Dokud děti jezdí na kole, řeší lásky a strasti, tak to funguje. Je to vtipné, milé, prostě jedno takové dětské léto. Pak se objeví finský postrach stylizovaný do podoby rozvedené čtyřicítky (hodně líčidel, hodně úsměvů, hodně vtíravý) a nešlape to. Stůj při mně s klaunem. A to moc nešmakuje. ()

Nektarinka

Horor o klaunovi a partě dětí. Byla jsem zvědavá co se bude dít, protože dětem se přece ve filmech nich hrozného a nechutného nestává! Scéna která byla asi v páté minutě filmu mě přesvědčila jak hrozně jsem se zmýlila..:-(. Přes velmi dobré recenze se mi film moc nelíbil, mám ráda spíš psychologické horory kde se bojím a svírám polštář, než nechutné krvavé výjevy nedej bože s dětmi. Film jsem dokoukala na rozdíl od jeho druhého dílu, který už považuji za úplnou kravinu. 2/5. ()

JaNoKar

Hodně lidí na tenhle film šlo aby viděli tu nejstrašidelnější věc co kdy uvidí,tihle jedinci by mohly být trochu zklamaní. IT není jeden z nejstrašidelnějších filmů co jsem kdy viděl,ale povedlo se mu něco o čem můžou většina moderních hororů jenom snít,kvalitní postavy.Málo kdy se mi stalo že u filmu tohoto žánru si zapamatuji více než dvě jména,tady jsem si je zapamatoval všechny.Tady to nejsou jenom maso pro příšeru,ale mají osobnosti,a pokud si je nezamilujete všechny,alespoň jednoho svého oblíbence si tam najdete. B. Skarsgård jako Pennywise je božský,perfektně se na tu roli hodí a je vidět že si to fakt užívá.Takže pokud nechcete vidět jenom požírání lidí,ale i kvalitní osobnosti a fajn příběh,tohle je film pro vás,ale jak jsem řekl,tohle není ten úplně nejstrašidelnější horor dekády. ()

Raichu.Cz

Toto je tak strašidelný až jsem se bál na To koukat. Bill Skarsgard je v tomhle filmu třída, jak role Pennywise tak i zábavy. Režíser který na tom pracoval má veliký respekt. ()

HAMLOCK

Jakožto fanda původní knihy mi dochází ,že většina chyb jsou způsobeny knihou ze ,které je film adaptován. Hororové prvky by se daly rozdělit na dvě části úžasný Pennywise, kterého se skutečně bojíte a špatný po***** digitální efekty ,kterých se nikdo nebojí. Scénář ,ale dává přednost digitálním s****** ,čímž je promrháván desing Pennywise. To Kingovo dílo není žádným filosofickým dílem jako zelená míle ,ale spíše plochým soubojem dobra se zlem ,což není špatně ale dobře to také není. Dětské herecké postavy na ,které je děj soustředěn hrají skvěle ,ale co se scénáře týče ,vzpomenu si na jména jedné až dvou postav. Překvapením pro mě je humor ten mě velice překvapil a pestří celý zážitek. Vše je ,ale předvídatelné a ploché . ()

Dark_Hark

Horor, pri ktorom ide husia koža sama o sebe. Obsadenie mladých hercov je za mňa dobré a určite poznáte pocit, keď sa o tie deti aj bojíte a to je atmosféra sama o sebe. Film odporúčam. Najdu sa v ňom pasáže, kde sú aj zle užité filmové efekty. Samozrejme v každom filme sa najde niečo zlého. IT hodnotím ako super horor pri ktorom som sa určite bal a odporúčam pozrieť ! 5* ()

dasl

30% horor to teda nie je . Film je nakrútený fantasticky . Je to skôr rodinný film s prvkami horou. Žiadne napätie čo musí byť pre horor kľúčové . Veľké sklamanie ako horor. ()

Akatinka

Knihy Stephena Kinga nemožno zfilmovat. Nicméně mi přijde tento kus dobrý. Není to ta správná Kingovská atmosféra, ale film super! ()

opatstviolov

To z roku 1990 byl vždy jeden z mých nejoblíbenějších hororů a tento film ho dostal ještě na vyšší level, v čele s Billem Skarsgardem, který podal naprosto skvělý výkon. 10/10 ()

Bratyslavcan

Toto bola peeecka! Bál som sa, smial som sa a bol som v úžase z hereckého výkonu Bill Skarsgårda v role Pennywise. Dve hodiny ubehli ako nič, film nemal miesto kedy by som sa nudil. Stále sa držal v rytme dobre harmonizujúcim kombinovaním napäťových scén s jumpcaremi a uvoľnenejších scén s vtipnými hláškami poväčšine Richieho. Dávka kreativity, ktorá ma stále udivovala. Masky super. Momentálne mi neprichádza na um nič čo by som mohol vytknúť. ()

angelle

Nemám výhrady k výberu hercov alebo ich výkonom. Avšak neskutočne mi tu chýbala tá rýdza strašidelná a psycho atmosféra z knihy. Horor ma má vystrašiť tak, že mám problém zaspať a tu bol pre mňa najstrašidelnejší nie Pennywise, ale Eddieho mama počas hádky o inhalátore. ()

BrokyyS

Za mě to horor není, ale někdo se u toho bát může, mě na tom baví nejvíc old school parta kámošů, prázdniny, zábava, hezká holka a do toho klaun zabiják? No tyvole!! To je jak pro mě dělané!! :-D Film je dobře natočený, příběh podle knižní předlohy Stephena Kinga je fascinující, dávám čtyři hvězdičky, kdyby byl film strašidelný dal bych pět, ale bohužel :-(( Doporučuji. ()

Pudding

To - Děcka co bojují prosti klaunovi z kosmu? Super věc ne? V městečku Derry se každých 27 let objevuje tento šašek v bílém ošacením. Parta děcek má vše co potřebujete : tlusťocha, rezavou holku, kluka s vadou řeči, žida, máminy mazánka, šprtsky vypadajícího vtipného hocha a černocha. Bojují proti klaunovi, který je jenom straší časem a když už se objeví, jsou to opravu napínavé scény s konečným a nechutným "BAF". Velmi chválihodný horor se super příběhem. ( Fun fact - na tento film jsem dělal v páté třídě projekt  ) 8/10 ()

Nellaron

Úvodná strašidelná scéna z kanálu hneď napovedala, že sa tu s deckami nikTO maznať nebude. Detskí predstavitelia to zvládli výborne, každý má svoj charakter. No a retro štýl v zmysle Stranger Things poteší každého. Detské strachy majú oveľa väčší rozmer, ako strachy dospelého človeka, a ja som mal pri pozeraní pocit, že Muschiettimu sa podarilo vcítiť do detskej duše. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi