Shameless - Season 8 (série)

Komedie / Drama

USA, 2017–2018, 10 h 55 min (Minutáž: 45–58 min)

Kevin McKnight

Emmy Rossum, William H. Macy, Jeremy Allen White, Cameron Monaghan, Emma Kenney, Ethan Cutkosky, Steve Howey, Shanola Hampton, Scott Michael Campbell, Alicia Coppola, Isidora Goreshter, Amrapali Ambegaokar, Perry Mattfeld, Ruby Modine, Zack Pearlman, Alan Rosenberg, Jessica Szohr, Jim Hoffmaster, Brad Beyer, Jennifer Taylor, Keith Jardine, Raymond Ma, Jane Morris, Scott Alan Smith, Glenn Taranto, Levy Tran, Ed Moy, Jamie Harris, Faran Tahir, Juliette Angelo, Justin Giddings, Jen Dede, Raffi Barsoumian, Dermot Mulroney, Dale Dickey, Bre Blair, Cassie Hernandez, Jill Johnson, Scott Peat, Kim Robillard, Ashley Wood, Sharon Lawrence, Laura Cerón, Keston John, Camille Collard, Nina Daniels, Karimah Westbrook, Pat Skipper, Richard Flood, Sammi Hanratty, Charlie Schlatter, Steven W. Bailey, Bertila Damas, Heather Olt, Ralph Alexander, Omid Abtahi, Jonathan Chase, Lea DeLaria, Jack McGee, Aline Elasmar, Alain Villeneuve, Cleo King, Anil Kumar, Tina Ivlev, Ray Laska, Billy 'Sly' Williams, Stacey Oristano, Scarlet Spencer, Fiona Dourif, Richard Herd, Lana McKissack, Andy Umberger, Maggie Wheeler, Laird Macintosh, Jeryl Prescott, Jack Wallace, Linda Burzynski, Pamela Mitchell, Brie Carter, Kevin Sifuentes, Karishma Ahluwalia, Lyne Odums, Anna Konkle, Christopher Avila, Parisa Fakhri, Elliot Fletcher, Christian Isaiah, James Shanklin, Gloria Sandoval, Louisa Abernathy, Scarlett Fernandez, Stacy Highsmith, Tommy Martinez, Amy Tsang, Becca Blackwell, Vince Melocchi, Shane Paul McGhie

Terri Murphy

Russell Denove

Scénografie:

Nina Ruscio

Kostýmy:

Lyn Paolo

Za mňa bohužiaľ jednoznačne najslabšia séria. Presnejšie povedané takto: prvá až siedma boli všetky rovnako geniálne, táto je len nadpriemerná. Neviem ani čím to bude, možno mi len chýbajú staršie postavy, ktoré sa zo seriálu vytratili a tie nové ma nejako nezaujali, možno mi chýba to prehnané, absurdné, čierno humorne drama, ktorého tu bolo akosi pomenej, celkovo bolo v tejto sérií viac pozitivnych okamihov ako doposial v celom seriáli. Na druhej strane to chápem, aj Gallagherovci sa musia niekam posúvať, len je to nečakane smerom k lepším životom a nie do ešte väčších sračiek. Alebo som už toho proste presýtený /začal som to pozerat až keď bolo natočenych všetkych 8 sérií a pozrel som to všetko doslova behom pár dní/týždnov /. Za čo som aj celkom rád, lebo na tú deviatu nebudem čakať zas až tak netrpezlivo, ako keby som to začal pozerat napr. niekedy uprostred piatej. Takže len slabšie 4...ale scénka s Frankom a prstami Debbie patrí k asi najpamätnejším okamihom behom celého Shameless :D(9.8.2018)

Tenhle seriál mě prostě nikdy nepřestane udivovat. Osmá sezóna byla po mém rychlomaratónu loni v zimě vůbec první, kterou jsem zhlédl celou up to date. Jen s posledními třemi díly jsem si dával na čas až do dnešního odpoledne, které mi smlsnutím všech zbylých dílů za sebou trochu připomnělo ty časy, kdy jsem u zatraceně velkolepých začátků jednoho z nejvýjimečnějších seriálů sjížděl v klidu pět dílů denně. Je úsměvné a zároveň srdcervoucí, kam se dokázali naši Gallagheři dostat. Jak dokázali dospět, poučit se ze svých chyb a najít si cestu k dělání jiných, horších, méně významných, potrhlejších i malicherných. Status nejlepšího seriálu, který jsem kdy prozatím viděl, i po 96 dílech stále platí. Už dopředu vím, že nevydržím čekat až do podzimu na sérii 9., která by nám měla nabídnout už legendární 100. díl. U něho ovšem nebudu předpokládat, že by měl být originální. Tím je totiž celé Shameless. 8,5/10!(3.2.2018)