Sherlock - Série 3

(série)
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, 2014, 4 h 30 min (Minutáž: 90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Amanda Abbington, Rupert Graves, Mark Gatiss, Louise Brealey, Andrew Scott, Yasmine Akram, Lars Mikkelsen (více)

Epizody(3)

Po dvou letech nepřítomnosti vychází „mrtvý“ Sherlock Holmes z úkrytu a žádá Watsona o pomoc s řešením tří zamotaných a nebezpečných případů. (Netflix)

KukulienkaHO

Prvé dve epizódy boli dosť komediálne, príbeh bol hlavne o vzťahoch postáv a zločiny sa odsunuli na druhú koľaj. 3. epizóda ale priniesla príbeh, v ktorom sa spojili zločiny a príbehy postáv do jedného výborného celku, pri ktorom ma niekedy dokonca mrazilo. Je mi však ľúto, že sme si nového záporáka nemohli užiť viac. Herci sú stále výborní (aj hlavní, aj vedľajší), príbehy zaujímavé a hudba perfektná. To znamená, že 3. séria Sherlocka si kvalitu prvých dvoch zachovala, ale príbehy sú už viac opulentnejšie. Ja by som v 4. sérii ocenil práve preto návrat ku koreňom, ale to sa zrejme kvôli návratu Moriartyho nestane. P.S.: Dúfam, že sa Moriarty vráti iba ako nejaká aplikácia alebo niečo také, lebo ak nie, tak finále druhej série fakt nemalo zmysel. ()

Shakers

3. séria - 90%. Druhá séria ponúkla príbeh, ktorý už ostane neprekonaný, no aj tretia séria ma čo ponúknuť Aj keď toľko nestrhne ako predošlá, tak či tak som sa znova kráľovský bavil. Návrat Sherlocka je perfektný, svadba nemá chybu a záver série ma zopár es v rukáve. Slabšie ako druhá, ale pre mňa lepšia ako prvá. ()

Tunri

Když si děj sesumírujete, byly minimálně dva díly zcela zbytečné. Vlastně bych nejvíc ocenila díl o Elephant in the room. Seriál drží skvělé hlášky, ale čím dál víc se zamotává příběh hlavních hrdinů - o což nějak nemá primárně jít. Čekala jsem zkrátka něco jiného. Ale jak říkám, hlášky a střihy jsou pořád skvělé, včetně dílu se svatbou. Škoda jen toho ždímání životů a minulosti a známostí a nejmocnějších mužů světa,... ()

peetrejr

Dobre, zvraty fungujú. Lenže sú také dramatické? No, sú... Opäť dve časti kde akože riešia prípady a potom príde posledná časť a vám sa absolútne zrúti vaše myšlienkové pochody ako to boli domčeky z kariet. Zo Sherlocka sa pomaly stáva lepší človek, čo ja teda schvaľujem. Sú tu isté na nič scény, alebo presnejšie povedané na nič zvraty. Áno, áno je to trochu ako špinavý starý kabát, ktorý každý pozná ale nikto si ho neoblečie. Berme to tak že Sherlock je najlepší detektívny seriál 21. storočia, nielen pretože je inteligne spracovaný ale aj kvôli múdremu hereckému obsadeniu. Neviem teda čo prinesie posledná séria a teším sa na ňu dosť. Tak hádam sa seriál nepokazí na konci. ()

tron

„Nemáš na niečo chuť? Majiteľ mi dáva porciu zadarmo.“ – „Prečo? Vysekal si ho z vraždy?“ – „Pomáhal som mu vešať obrazy.“ Treťou sériou sa vinie príbeh s mediálnym magnátom Magnussenom (Madsov starší brat Lars). Mne osobne vyhovoval oveľa viac, ako nudný Moriarty, pripadal mi hrozivejší. Už sa ale začína na môj vkus až príliš hrať na efekt. načo sú dobré bleskové dialógy, keď polovicu z nich nemáte šancu registrovať? Načo sú pôsobivé scény, keď cesta k nim vedie cez nelogické veci (prečo vagón nikto nestrážil?). Atď. ()

• Mezi Wi-Fi sítěmi, dostupnými v blízkosti bytu Sherlocka Holmese (Benedict Cumberbatch), je vidět i síť s českým názvem "webchodit". (hypo97)
  • Miesto, kde sa natáčala táto epizóda (metro, ktoré malo vyhodiť do vzduchu parlament vo Westminstri) sa v skutočnosti nachádza vo West Hampstead a nebola to ani časť nedokončeného metra, ani nepoužívaná stanica Bull & Bush. Štáb nezohnal naozajstný vlak, a tak si musel zostrojiť vlastnú repliku vozňa District Line, aj keď interiér je z vlakov Jubilee Line. Milovníci londýnskeho metra však v tejto časti našli ešte viac ako 15 nedostatkov. (JOZZZKO)