Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

HeyHou

Vzhledem k hereckému obsazení jsem asi čekala víc, minimálně celá loupež mohla být lépe propracovaná (od Italian job, Dannyho parťáků a ostatních podobných filmů už máme nasazenou přece jen nějakou laťku) a celkově mohl být děj méně předvídatelný. I tak ale dobrá pohodovka na sobotní odpoledne.. ()

Stanmi

Žil, byl jednou jeden bohatý burzovní magnát Arthur Shaw (Alan Alda), který mimo jiné vlastnil jednu rezidenci pro bohaté a mocné a jednoho dne za ním přišel manažer této rezidence Josh Kovacs (Ben Stiller), aby využil svých znalostí a investoval peníze na penze svých zaměstnanců, jenomže jednoho dne hodného pana Shawa zatkli s tím, že zdefraudoval spoustu peněz včetně penzí svých zaměstnanců a tak se Josh naštve a rozhodne se, s pomocí svého švagra (Casey Affleck), bývalého nájemce domu (Matthew Broderick), liftboye (Michael Peňa), pokojské (Gabourey Sidibe) a profesionálního lupiče (Eddie Murphy), získat peníze zpátky... Režisér Křižovatek smrti a třetích X-menů Brett Ratner se rozhodl pro takovou odlehčenou heist movie, kde amatéřští lupiči sice mají plán, který jim, ale moc nevychází a tak musí improvizovat. Přizval si k tomu slušnou hereckou sestavu, kde možná trochu nečekaně je nejvtipnější Michael Peňa, Eddie Murphy zde má po nějaké době zase celkem důstojnou roli a Alan Alda je takový sympaťák, že i já bych byl v pokušení mu dát k investování své úspory. Základním problémem těchto lupičských filmů je to, že člověk podrobně zkoumá akt loupeže a pokud se stane situace, která působí nelogicky, tak je rozladěn, Mistrovský plán si to naštěstí schovává až do samého závěru, ale protože se film netváří úplně vážně, koneckonců má to být komedie (i když je tu tak jeden dobrý fór za deset minut), tak jsem to ještě jakž takž překousnul. Mistrovský plán tak nenaplnil ambice, které vzhledem k hereckému ansámblu a námětu měl, ale vyložený průser se naštěstí také nekonal. ()

harycek

Slušná zápletka a překvapivý konec. Výškové záběry byly husté až běhal mrazejk!!! Opět se na to dívám , ale za to přesouvání auta kdy jsem měl závratě dávám 5!!!!!!!!!!!!!! ()

AndrewNewman

Klasická vykrádačka tentokrát podaná tak, aby sme sa pri nej pobavili, ale scenáristom to príliš nevychádza. Ale oceňujem fakt, že v komédii s Eddiem Murphym a Benom Stillerom nikto nevracal, neprdel či negrgal. A keď poznáte filmografiu oboch týchto pánov, tak zistíte, že to je naozaj podstatné. ()

fimler

Wannabe Dannyho parťáci, ale mě tyhle zlodějské koncepty ve filmu baví, takže nemám co vytknout a solidní 4 hvězdy. ()

rigby

Začátek téměř nekoukatelný, pak se to naštěstí trochu změnilo a při akci kolem přesunu automobilu jsem se i občas zasmál. Ben Stiller byl skvělý, ale scénář za moc nestál, takže veškerý potenciál přišel vniveč. Nakonec zůstal jen rozplizlý pocit, který do hodiny vymizí. ()

Ondrew

Nemastne, neslane, ani take, ani onake... Dufal som, ze herecke obsadenie to cele vysvihne do nadpriemeru, ale stal sa presny opak. Bena Stillera snad ani nespoznavam, vyprchalo z neho vsetko, co dokazal v jeho -- pre mna -- neprekonatelnej snimke Tropicka burka. Zvysok? Eddie Murphy si zahral asi skor len "do poctu". Alan Alda je sice pan herec, ale prave takuto ulohu by som mu na stare kolena neprial. Staby komedia to cele moc nefunguje a vlastne to nefunguje ani ako nic ine. Podpriemer, od ktoreho asi autori povodne ocakavali nieco ine. Co uz. 40%. ()

tyzmrde

Myslel jsem že to bude nejslabší film Rantera. Prvních 15 minut tomu taky naznačovalo ale pak přišla ňáka sranda a to nejlepší začalo když se tam objevil Eddie Murphy hláškující jako Policajt z Beverly Hiils. Dvojku bych nenátáčel ale radši bych natočil další křižovatku nebo toho slíbenýho Poldu z Beverly Hills 4 a nebo přinejhorším další X-Men protože X-Men 3 byl jeho nejslabší film a proto by měl napravit reputci. ()

Bounder

Hodně lidí tvrdí že je to jen pokus o parodii Dannyho Parťáků ale ,,já si naopak myslím že film získal svůj ksicht a pro občastné puštění a trávení dlouhých večerů je jak vyšitej... u filmu sem se opravdu bavil ,,, herci mi vyhovovali a proto to považuji za příjemné zpestření jara ,,,, ()

Movie Maniak

Film nabitý komediálními hvězdami přímo vybízí k očekáváni vysokého hodnocení. Bohužel tomu tak není. Základní zápletka je v pohodě a dalo by se na ní stavět, ale děj filmu je v druhé půlce unylý až nudný. Stiller ani Murphy jsou k nepoznání, absolutně nevtipní. Otázkou je může-li za to scénář nebo režisér. Abych to zkrátil, viděl jsem a nepodívám se znova. ()

escaf

Ako oddychovka to ušlo, a miestami som sa aj zasmial. Len škoda že M.A.S.H.-ák Alan Alda nedostal viac priestoru, možno by sa nám dostalo aj humoru na vyššej úrovni. Za dve najväčšie chyby tohto filmu považujem neschopnosť (stupídnosť) FBI a ľahkosť s akou manipulujú s niekoľko tonovým autom (keďže je zo ....). A taktiež aj keď Matthew Broderick a Michael Peña patrili medzy hlavné postavy, nemali v podstate čo hrať. Slabých 40%. ()

Matrix007

V celku slabé až stupidní. Jenou dvakrát jsem se pousmál Murphymu, jinak pendrek v puse. Závěr teda změnil mé rozhodnutí z jedné hvězdy na dvě, když jsem si říkal, kam to schovali, tak by mě nenapadlo, že to dají zrovna tam...... Jako oddychovka je to dobré, ale mnoho tomu chybí. Asi tak jako smažáku sýr........ ()

lumpcz

Ratnerův "Mistrovský plán" není tak dokonale mistrovský, jak by se mohlo zdát. Mistrovské je hlavně obsazení: Ben Stiller, Eddie Murphy a legendární Alan Alda v roli milionářského podvodníka společně se zbytkem hereckého ansámblu to je opravdu výborný základ, nicméně jen herci film nedělají. Film má obrovský potenciál, ten ovšem není dostatečne rozvinut, první půlka filmu má trochu vleklé dějové tempo, konec je příliš rychlý leč velmi dobrý. Ale film se mi celkově líbil, některé scény jsou opravdu dost vtipné, ale můj názor je, že se z toho dalo vytřískat daleko víc,jen se chtělo z dějem ješte trochu víc vyhrát. Celkově 5/10 (slabší ***) :-) ()

Scaevola

Mohlo býti lépe, kdyby se pokus neklátil od jednoho žánru k druhému, ale herci (vzhledem k tomu, odkud je kdo vynašel) hrají dobře. Jen podivná a prvoplánově rovnostářská zápletka s jasně nasazenými stranami mi nesedla - na to byla příliš aktuální. ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)