Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

SG-1

"Hele chlapi, klid. Je kvalifikovaný, mnohokrát už byl zatčen, neplatí daně z příjmů a má dva velký dobrmany. Tak mu prokažte úctu." -Josh Kovacs- ()

Dromed

Podobně jako u Adama Sendlera, jde Benova vtipná kondice rapidně dolů. Z Roberta už asi víc nevytříská, a samému to moc nejde. 39%. ()

Firebug

Jsem rozpolcen z toho, jak k snímku vůbec přistupovat. Na komedii je tu zoufale málo vtipných scén a ač jsem byl lehce posílen alkoholem, ani jednou jsem se nezasmál. Pouze lehce úsměvné to místy bylo. Na "heist-movie" to je zase strašně nelogické s pár WTF momenty, které mě ale taky nedokázly rozesmát, jako spíše kroutit hlavou. Přesto to je docela fajn snímek, budete-li na něj koukat s nulovým očekáváním. Nakonec tedy asi 2,4* zaokrouhlené ke dvoum. Bez profláklých a sympatických ksichtů by po tom ale neštěkl ani pes... ()

Maynard.

Mistrovský plán není rozhodně mistrovský film. Jediný, co snad stojí za zmínku je Alan Alda, kterej ke stáru už nenatočil moc filmů, o to víc se divím, že přistoupil na tuhle volovinu. Celkem potěšila návštěva některých herců, ale já osobně Stillera nemůžu téměř vystát, takže byl pro mě film odepsanej praktiky během 5 minut. Jo, a taky stojí za zmínku, že sme se rozhodli Elišáka odvyknout na mlíko v noci, takže celou hoďku a čtvrt tohodle filmu řvala z vedlejší místnosti jak tur :o). Takže asi kdybychom si pustili Avatara, taky by to zrovna nebyl uplně nej filmovej zážitek jako většinou :o). ()

sedm.1

Každý film, stojící na zápletce, jakou disponuje Mistrovský plán, by měl bezpodmínečně mít především chytrý scénář, jinak prostě nemůže fungovat, a je úplně jedno, zdali je pojat jako právě v tomto případě, tedy jako komedie, nebo třeba ryzí krimi, či thriller. Ale bohužel, zrovna tento film tedy chytrý scénář ale opravdu nemá. Naopak, je naivní, hloupý a vážně jen hodně těžko přesvědčivý, určité scény nejsou ani nikterak vysvětlené, takže následně nedávají ani příliš smysl, nehledě na to, že toho navíc i dost stojí jen na vážně hodně nepravděpodobných náhodách. Další negativum vidím v tom, že více než polovina filmu diváka prakticky jen seznamuje s postavami a danou situací, a k tomu podstatnému, tedy loupeži, dojde až v posledních zhruba dvaceti minutách a ani tehdy nejde o nikterak strhující, či zábavný úsek filmu. Zároveň, na to, že má jít primárně o komedii, to není ani trochu vtipné, a co se hvězdné sestavy herců týče, tak nikdo z nich není vyloženě výrazný, snad tedy možná až na Eddie Murphyho, nicméně jeho postava je ku škodě film zas poměrně dost nepochopitelně upozaděna. Já se u této podívané zkrátka vůbec nebavil, v žádném z ohledů mě nedokázala skutečně zaujmout, za mě prostě slabota. ()

Herráček

Vcelku chápu tu záplavu dvou hvězdiček... Pod vlivem všech trailerů a textů a všeho jsem čekal něco, co si nezadá s Dannyho parťáky... To, čeho se mi dostalo mě vyvedlo z omylu... Pravda, už při jméně Ben Stiller mi mohlo být mnohé jasné... A ještě když se k tomu přidá Eddie Murphy (jeho role mi ale tentokrát až tolik nevadila...) Na druhou stranu si připadám poněkud znásilněně.. Tedy alespoň má očekávaní tímto procesem rozhodně prošla... Na druhou stranu při sledování jsem nebyl nějak zhnusen... ()

Nemik96

Příjemná komedie která neurazí, ale ničím extra nenadchne. Jedno zhlédnutí mi bohatě stačí uděluji 3***. ()

klukluka

Ani mistrovský plán, ani mistrovský film. Drahá hovadina založená na jedné efektní scéně. Snad kdyby mi Robin Hood a spol. nebyli tak hrozně moc lhostejní. Ale na základě čeho jsem si k nim měl vytvořit vztah? ()

J.Bourne

Ale jo, přesně to, co sem od toho čekal a na co se v podstatě i těšil. Ben A Edie to držej nad vodou. Jediný, co mě mrzelo a zklamalo bylo, že to mohlo bejt daleko víc střelenější a ulítlejší. Obou dvoum střelenosti seděj víc. Škoda. Fajn oddychovka za 3,5 hvězdičky. ()

dopita

Oddechovka je to celkem solidní a neurážející, ale taky to není nic, co by nějak utkvělo v hlavě. Pár dobrých vtípků, pár dobrých nápadů, sympatická Téa Leoniová, ale pak taky pár nelogičností, otravných scén a otravnýho Murphyho. Na takovejhle druh filmu se Ratner hodí, vždycky lepší když natočí něco takovýho, než když przní X-Meny nebo Hannibala Lectra. Průměr jak vyšitej - nic víc, nic míň. ()

bloodline

Kŕčovito nablyšťaná promenáda nevkusnej nudy prerušovaná snahou o vtip. Eddie Murphy ako poradný orgán vo vedľajšom prevedení, Ben Stiller ubral na trápnosti, ale tentokrát nepresvedčil o svojom "výkone" ani porotu Razzie Award (alebo to mám považovať za úspech?)... No a všetko zostalo na pleciach toho najstaršieho. Alan Alda by pôsobil hodnoverne aj z reklamy na použité plienky :) Jediné, čo zanechalo v pamäti viditeľný zážitok je znovu ten krásny červený elegán... 2 a 1/2* ()

Holina

Není to úplně přesně to co jsem čekal, "mistrovského plánu" jsem se nedočkal. I tak je to odpočinková komedie, při které jsem se dvakrát zasmál. A to je u mě velký úspěch. ()

Rssa

Hodně špatný film, který není ani mistrovský, ani zábavný, ani akční. Vše působí amatérsky. ()

Rapikk

Takto nedokonalý scénář obvykle zachraňují kvalitní herecké výkony. Ale Ben Stiller a Eddie Murphy už mají svá nejlepší léta bohužel za sebou. Výsledkem je nuda, nuda, šeď a nuda. ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)