Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Peytl

Monstrózně přebarevný opus sester Wachovských je vlastně jen dvouhodinovým výtryskem estrogenů a gestagenů, který nás mají infantilní formou přesvědčit, že to, co před lety tvrdil tetrahydrocannabinolem přežraný Jirka Macháček v Samotářích skutečně platí. Respektive to, že jednu holku už má, a že mimozemšťané mají nespočet pohlaví. Já, jakožto geneticky nekvalitně upravený tuzemák nehodící se ani ke sklizni pravím, že zrno od plev je třeba oddělit v samotném zárodku. Sci-fi, žánr, který pokud člověk miluje, je pak ochoten tvůrcům odpustit téměř cokoliv, už vzhledem k množství rodících se snímků a s tím spojenou přímou úměrou kvality. Rozuměj čtenáři tak, že jen velice sporadicky se objeví koukatelný exemplář bez tun digitálního bordelu, bez povinných barev mimo pozemské spektrum, ale za to alespoň zčásti s rozumným scénářem. V tomto duchu je na straně jedné hromada plevelu taková, že srdce každého kompostéra musí zaplesat a zrno??? Akorát tak ječné, což jak každý ví je velice nemilá záležitost. To, že nám sestry navíc podprahově podsouvají tezi o tom, že všichni jednou skončíme jako ženy (kruciprdel), to jsem jim ochoten blahosklonně prominout. Jak jinak si vysvětlit, že Jupiter je žena s vykuleným okem francouzského buldočka, přitom dle análů, fujky, by se mělo jednat o muže, boha, který za rachotu hromů smilnil s bohyní Juno. Ale ať mě transsexuální husa kopne, z výše uvedeného mi traumata nehrozí. Ne ne, husina a vyrážka mi naskakuje při sledování umělecké dráhy inkriminovaných sester. Od skvělého Matrixu po tuhle přeslazenou čalamádu v neměřitelných hodnotách. Vše, vše, co ve snímku vidíme, to vše se už někde několikrát objevilo. U některých mimozemských příšerek jsem téměř řval studem. Chyběl už jen pan Spock, který by ležérně vrazil svou vulkánskou dlaň některému z farmářské elity do prdele. I když i hybrid na létajících conversech měl nakonec také lovecké uši. Kam ses poděla originalito? Primární myšlenka o tom, co jsme a proč na modré kouli vůbec existujeme, tedy jako něčí podnikatelský plán, proč ne? Ovšem pokud je utopená v karnevalových maskách, nestojí (ale mně ano, žádný strach) ani za konstruktivní kritiku, tím jsem snad dostatečně obhájil mé předchozí bláboly. ()

Omnibus

Já se docela bavil. Vždyť je to působivá a drsná sociální balada, o těžkém údělu ruských gastarbeiterů v Chicagu! Drama o chudé uklízečce záchodů, kterak ke štěstí přišla a našla nejen lásku, ale i své místo ve společnosti. Pak znovu uchopila do své pokérované ručky záchodovou štětku, tentokrát již ne otráveně a znechuceně, ale hrdě, jako by to bylo královské žezlo (sic!) a pak za pár dolarů s vervou pucovala zlaté záchodové mísy zazobaných kapitalistů, s radostným popěvkem a úsměvem na rtu. Při tom se těšila na konec šichty, až stáhne gumové rukavice a obejme svého chlapa s velkým ptákem, ech, chtěl jsem říct svého ptákochlapa s velkými křídly. Ten kvůli ní dokonce dal do držky i nejlepšímu kamarádovi a v průběhu svých kamikadze náletů pozabíjel pěkných pár desítek ufonů a ještěrů, jen aby jí dokázal svou lásku. Jupiterce změkla kolena a orosily se jí prstence a ona pochopila, že láska i planety přenáší. Taky to, že není důležité, jak podřadnou prací se člověk živí přes týden, ale kam ho zanese fantazie o víkendu. A jak to dopadlo? Inu, žili pak spolu po mnoho tisíc let, protože se koupali v nektaru vydestilovaném při "sklizni" stovek lidí (jako pardon, ale fakt nevěřím, že tu možnost nemít žádné vrásky by jakákoli mladá kikina jen tak zahodila :-), zkrátka žili si šťastně a jestli je americká protivzdušná obrana omylem nesestřelila, lítají spolu nad Chicagem dodnes. K mým třem hvězdám si navíc klidně připočítejte ještě čtvrtou, jste-li vášnivý scifižrout, doma si chleba krájíte světelným mečem a každé ráno místo na obyčejné záchodové míse trůníte na věrné replice kosmického hajzlíku z lodi Enterprise. ()

liskam

Hodně divně natočenej a zahranej mega bordel v našem vesmíru. jediná Mila mě nezklamala a asi jen díky ní jsem film dokoukal a ještě i teď si ho pamatuji..:-) Za mě slabých 45% ()

DJ Obelix

Na Jupiter vychází jsem se těšil. Dokonce tak moc, že jsem si zkusil požádat, zda bych jej nemohl dostat k překladu. Ovšem o to bylo mé zklamání větší. Vizuální orgie Wachowským vždycky šly a nejinak je tomu i zde. Bohužel veškerou opulentní podívanou podrývá neuvěřitelně klišoidní a naivní příběh. Kdesi jsem četl, že scénář pro Jupiter měli (tehdy) bratři napsaný ještě před Matrixem, ale čekali, až budou triky na takové úrovni, aby jejich vizi dělaly čest. Tomu bych rozhodně věřil. Tipoval bych to na období puberty. Protože snaha nacpat do filmu co nejvíc "cool" nápadů z filmu úplně srší, nicméně tato taktika se minula účinkem a vzniklo jakési beztvaré nic. Poslední snímek Andyho a Lany stojí za to vidět na velkém plátně čistě kvůli obrazové stránce věci. A užijte si ji, protože další monsterprodukce se od nich nejspíš nějakou dobu nedočkáme... P.S.: Redmayne se svým výkonem zařadil mezi Top 5 nejsměšnějších záporáků minimálně po roce 2000. ()

kingik

Renomovaní sourozenci Wachowski hledají pro scifi žánr novou image. Ještě jeden takový film a mají po renomé. Někomu stačí, že v jejich posledním počinu hrají v hlavních rolích dva pohlední herci. Jinému zase stačí, že film je napěchovaný speciálními efekty a létá se v něm víc než v Supermanovi. A dalšímu stačí, že na dvě hodiny se v kině dají partnerce hladit kolena, když je to s tímhle filmem jako na houpačce. Už chápu, proč měl film posunutou premiéru z výhodné letní sezony, na málo navštěvovaný únorový termín. A rozhodně si nemyslím, že to bylo jen kvůli technickým nedodělkům. Vždyť samotný scénář by potřeboval notné přepsání. Spousta scén ani na sebe nenavazuje, čímž došlo několikrát k dojmu, že děj se hůře chápal a nebylo tak úplně jasné, jak k určitým situacím došlo. A nebyl jsem ani dvakrát moudrý z toho, jak postavy v silně splácaném ději došly k určitým rozhodnutím. Ale podle Wachowských to bylo v pořádku a přehledné, i když z diváckého hlediska to bylo přesně naopak. Majestátní výprava a hojné super efekty nemohou zamaskovat černé díry ve scénáři. Krom toho, v létacích sekvencích animace párkrát bila do očí svou nepovedeností. Herecké role dost podivně nastavené. Mila Kunis měla ztvárnit obyčejnou dívku Jupiter Jonesovou, která na Zemi pochází z nuzných poměrů ruské rodiny a vykonává nedůstojnou práci, mimo jiné čistí záchodky. S její atraktivní vizáží se tomu dost těžko věří. To ve vesmíru je po ní sháňka. Zanedlouho si jí budou náležitě považovat poté, co genotisk odhalí reinkarnaci královny vesmíru a matky vesmírného rodu Abraxasů, jehož sourozenci mezi sebou vedou spory o dědictví. I když neručím za to, jestli jsem to všechno správně pochopil. Scénář neskutečně haproval a vršil ledabylá vysvětlení spolu s ledabyle nastíněnými charaktery postav. Do toho podivného scenáristického patvaru spadá lykanant Caine s vlčí DNA, jehož vzhled nelze patřičně respektovat. Chudák Channing Tatum dostal tragickou bradku, špičaté uši a antigravitační obuv, s jejíž pomocí vykonává "okružní" lety. Původně měl křídla, ale ta mu byla nějak uříznuta, nebo co. Vysvětlení, jak o ně přišel, opět stálo za houby. Ve své podstatě Caine a jeho ochranitelský syndrom moc nefungoval a celá postava byla až zbytečná. Navíc jen umocnila velmi bizarní dojem z celého filmu. Dalším zbytečným činitelem v ději byl Sean Bean, o kterém kolovaly dvě zásadní informace - pěstoval včely a měl dceru, ale ani jedno děj příliš neobohatilo a jen vyvstala otázka, k čemu v něm ten Sean Bean vlastně byl. Dohady panovaly i kolem motivace sourozeneckého tria. Tuppence Middleton nějak rychle zmizela ze scény, aniž bych pochopil, o co jí vlastně šlo. Douglas Booth měl s Jupiter zákeřný plán a zlověstný oscarový laureát Eddie Redmayne usiloval o ovládnutí Země ve velkém. Scénář nebyl dobře uchopen. Wachowski jsou silně vizionářsky orientovaní tvůrci. I zde je to více než patrné. Kamera má pohlcující efekt, film střídá velkolepé vesmírné scenérie dotvořené krásně barevným vizuálem. To je nejsilnější stránka filmu. Příliš nadčasovosti či případného pozdějšího docenění z filmu necítím. Technické orgie mají méně škobrtnutí, avšak vyprávění nemá strhující účinek. Vesměs má film bizarní image, kterou ne každý ocení. V kině se jednalo o dokonalý audiovizuální zážitek. Wachowski však hrubě podcenili příběh, potažmo přístup k němu. Vyplývá z toho, že ženská část publika ocení vlasový styling Mili Kunis, mužská část publika se po filmu bude shánět po informaci, jestli nejsou "in" bradky a všichni dohromady dají filmu vysoké známky za technické zpracování. Komu se však bude líbit podivně koncipovaný a spatlaný příběh s bizarním rozměrem, to fakt nevím. 60% () (méně) (více)

dr.horrible

Strašne zlý film. Na druhý raz si to vysvetlujem úmyslom celé. Ps: Koncept to možno Twilightu podobný je, ale v rozdielnom žánri, inak spracovaný a pre iné publikum. Dvojčlenné publikum. S odstupom pár dekád z toho bude jasný výber do tématického večera béčiek s Dobrodružstvami Buckaroo Banzaia a Káčerom Howardom. Už sa nato teším. ()

InJo

Zatraceně bizarní space opera, do níž Wachowští semleli snad všechno možné, co měli zrovna po ruce. Nečekal bych, že budou mít někdy zapotřebí využívat tak béčkové rekvizity jako jsou mluvící okřídlené ješterky, malí šediví emzáci, krysolidi (nebo co to bylo) atd. Vizuál, triky a výprava jsou naprostá bomba (všechny ty rozličné vesmírné koráby, paláce a celkově architektura a design jsou neskutečně krásné), ale příběh je na jednu stranu dost zmatený a nejasný (některé podstatné body zápletky a motivace asi poloviny hlavních postav doteď moc nechápu), a přitom je to v jádru vlastně jen klasické fantasy schéma/klišé (to nepřehlédnutelné vykrádání Matrixu snad radši ani komentovat nebudu). Trochu se obávám, že dřívější originalita a progresivita kultovního režisérského dua je v současnosti už kdesi u dna. Možná by jim prospělo, kdyby u svého příštího projektu neměli k dispozici tak přepísknutý rozpočet (175 milionů dolarů). Sice ho dokáží na plátně naplno projevit, ale o kolik je pompéznější zevnějšek, o tolik slabší je bohužel film uvnitř... 50 % ()

Webb

Jupiter Ascending mi vyšumněl z paměti ještě dřív, než jsem se stačil zvednout z křesla. Je to podvod. ()

IQ Tiqe

Takový slabý mix Star Treku a Hvězdných válek, kde pokulhává romantika a hlavně slabý příběh. Ostatně ani hudba není žádné terno. ()

HoneyBunny

Pozor, pozor! Tohle je první hollywoodský trhák, kde uvidíte Tančící dům! Schválně se pozorně dívejte na první záběr, který se objeví po názvu filmu (je to na cizí futuristické planetě). Ale k filmu jako takovému: není to dobré. Respektive dvě věci na Jupiter Ascending jsou poměrně fajn, a to namakaný Channing, který se do své role perfektně hodí, a první „pozemský“ akt filmu, který je tajemný a slibný a obsahuje efektní leteckou bitku. Paradoxně ve chvíli, kdy se děj přesune do vesmíru, začne film povážlivě klopýtat – Mila (aka Jupiter) mluví s touhle a tamtou postavou a pak někam padá a Channing ji musí zachraňovat (važně, v druhé půlce se to stane minimálně třikrát – Jupiter je zkrátka neschopná okatá kráska v nesnázích :-/). Wachovských vesmír navíc není dostatečně vysvětlený a spousta věcí v něm je matoucích nebo nedává smysl. A to už vůbec nemluvím o nechtěně směsném designu emzaků (viděla jsem tam mutanty ještěrů, sovy, želvy a slona!!!). A bože můj – Eddie Redmayne! Dlouho jsem neviděla takhle dramaticky přehrávajícího herce, který je totálně mimo mísu! Chvíli dramaticky šeptá, aby teatrálně cosi vykřikoval, načež se mu očička zalijí slzami… Bylo mi z toho fyzicky nepříjemně. Nevím, jestli za tímhle maglajzem stojí už špatný scénář, přestřihání a nutnost dotáček nebo umělecké vyčerpání Wachovských. Palec nahoru jim můžu dát jen za technickou stránku filmu – triky totiž vypadají báječně. ()

Sinecod

Jj, pěkný obrázky tam byly. Jako záporák Eddie Redmayne, tedy nejstarší královský synek je hňup nad hňupy (promiň Eddie, víš, že to tak nemyslim), ale pořád vypadá jako uličník než jako seriózní zlá postava co má někoho ehm, sklízet a Channing Tatum, tedy Caine je trochu jako zpomalený trouba s přistřihnutýma křidýlkama (promiň Channingu, ty víš, že to tak myslím). Mila je pořád krásná, ale nic víc. Milujem se, ale známe se dva dny. Jsme pokrokový, nepotřebujem nic než padání a chytání s extrovníma botama a je z toho láska jak trám. Kdybych měla popsat někomu tento dvouhodinový film, nevěděla bych jak na to. Co se tam vlastně dělo? Žádný příběh a tolik pindů! Mila je královna, ale na úřadech cizáků si vyřizuje svoji legitimaci dlouhou dobu dost složitě(místo toho, aby ji zasypali květinami a se skleničkou šampaňského posadili do vany), nehledě na to, že je to šíleně vyspělá civilizace (která se koupe ve výměšcích vycucnutých z lidí [další ehm?]), ale jejich úřady a ti co tam pracují vypadají jako z Příčné ulice. Nejlepší zážitek z tohoto filmu jsem si odnesla již před začátkem promítání tak, že jsem před kinem viděla utíkat myšku do květináče. ()

Anderton

Film, v ktorom sa dozvedáme o všelijakých možných prevteleniach v širších časových úsekoch, až som nadobudol dojem, že aj operácia Wachowskích bola v skutočnosti iba zásterka pre reinkarnáciu Eda Wooda do dvoch tiel naraz. Minimálne jeden filmový štáb mal z tohto filmu radosť a to tvorcovia Battelfield Earth. Čo sa týka logiky a "zábavnosti", Jupiter a jej vesmírne dobrodružstvá sa im bez problémov vyrovnajú. Dievča sa totiž tvári aj po tom, čo zistí, že je nejakou kráľovnou bohvie čoho všetkého a že na zemi vládne včelám, ako že také veci sa proste v živote stanú raz každému, tak to treba brať s nadhľadom. Tak aj ja to budem brať s nadhľadom a za pár sekúnd pekných gýčových záberov vo vesmíre dám jednu hviezdu, ale skôr je to vyhasnutý čierny trpaslík. ()

Kothy

Tak tohle se sourozencům Wachowským fakt moc nepovedlo. Ani se nedivím označení průser roku. Vážně by mě zajímalo, kam všechny ty investované peníze zmizely... Děj je dost nepřehledný a nekonečné zvraty a boje o moc časem začnou být nudné. Ani pohledná Mila Kunis to nezachránila. Ta se teda jmenuje Jupiter Jones, která je ruská přistěhovalkyně a živí se jako uklízečka. Jednoho dne ji ale zachrání Channing Tatum, který hraje bývalého legionáře Caina Wise. Ten je zkřížený s vlkem a neustále jí zachraňuje díky svým létajícím botám. Chemie mezi nimi je ale opravdu mizivá. Jupiter tedy představuje dědičku rodu Abrasaxů, kteří vládnou celému vesmíru. Tito sourozenci se ji snaží buď zabít nebo připravit o její titul. Taky jste z toho zmatení jako já? Jak akční scény, tak ani vesmírné bitvy nejsou nic moc. Efekty celkem ujdou. Konec je ale neskutečně dementní. Prostě je to fakt divné. Spoiler: Jo a Sean Bean neumře. :D "Vzdej se svého nároku!" ()

MikeCool

Obyčejné béčkové sci-fi pro teenagery, snažící se strhnout pozornost hlavní hrdinkou, kterou ztvárnila Mila Kunis. Té se ovšem vážnější grimasa v obličeji nedala absolutně uvěřit a snímek mě tudíž nesmírně iritoval a nudil od samého začátku. Potom na řadu přišly všelijaké pozemské a vesmírné bitvy, u kterých si i menší fanda sci-fiction musel držet za hlavu. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Komentář může obsahovat bojler! Když se někdo jmenuje Jupiter, tak je buď planeta, nebo má za rodiče vypatlaného astrofyzika, který nehledí na budoucnost svého dítěte. Když někdo celé dny myje porcelánové trůny americkým zbohatlíkům a má ruský přízvuk, asi neprožívá svůj vysněný osud. Zlom však nastane ve chvíli, kdy někomu takovému vtrhne do života osvalený vlk s lítací obuví a vysvětlí se, že ona hajzlbába je ve skutečnosti královnou vesmíru (zas jeden z těch pohádkových příběhů, který dává našim sličným ženám na hajzlech v metru jakous takous naději!). Rodinka Wachowskich už by měla přestat ujíždět na cracku, anžto je to na jejich práci čím dál více znát. Toporná Mila a tupý Tatum jsou vskutku nepřehlédnutelný páreček. Nevím, zda byl záměr scénáristů vplácnout Twajlajt do Star Wars a zalít to vývarem z Matrixu, ale přesně tak se výsledná porce Jupiteru na Tatumové omáčce s Fazolemi jeví. Nebudu počítat absurdní hlášky, při kterých divák netuší, jestli se smát, nebo to bylo myšleno vážně. Nebudu počítat kolikrát Mila někam upadla a vyšlechtěný ratlík ji musel zachraňovat. Nebudu ani počítat, kolikrát jsem svou tvář skryl v dlaních, jelikož mne naplňoval trapný stud, že se vůbec na něco takového koukám. Film se tváří jako nařachaný epos s mohutnou tisíciletou historií, kde figurují stovky cizích ras. Nejenže zástupci všech hovoří plynně anglicky, ale jednotliví představitelé společně vypadají jako upoutávka na Trojskou ZOO. Další nelogický obsah už odmítám komentovat, tak snad jen shrnu ten celkový. Byla to hrozně trapná sračka, plná tupých momentů, které se střídaly s nekonečnou a přeplácanou akcí. Většina herců tak neskutečně přehrávala, až se mi chtělo zvracet. Zvláště pak Eddie Redmayne se svým ošklivým xichtem neustále vypadal, jako by se předávkoval laxativy a vynechal rivotril. Jedinými pozitivy jsou ony vizuální efekty, ve kterých se sice člověk občas ztrácí, ale jinak je vše barevné a líbivé a nejednomu pubescentnímu dítěti se syndromem prasečí postavy z toho ukápne slza nebo slina. Také musím přičíst k dobru fakt, že Sean Bean nezemře. 25% ()

nash.

No tak vida. Vlk našel smečku, uklízečka našla zálibu ve vytírání záchodů a majitelka Zeměkoule, čehož důvod jsem tedy nějak nepochopil, nechává dál svou matku i zbytek rodiny dřít a žít v chudobě. Aby to všechno mohlo tak dobře dopadnout, musejí slizcí prolhaní mezihvězdní kapitalisté provádět různě komplikované intriky a filmaři zase opulentní triky. Občas jsou některé pasáže přetažené tak, že navzdory počtu explozí začínají nudit, občas až zabolí jalovost scénáře, na druhou stranu mě bavilo zasazení kombinace šestákově brakového příběhu a Stmívání do kulis detailně promyšleného vesmíru, který si složitostí a bizarní architekturou nezadá s Dunou. To vše okořeněno velkolepou, většinou leteckou, akční bitevní akrobacií jak vystřiženou ze Star Wars. Zkrátka jako nenáročná akční výplachovka na jedno použití tenhle nablýskaný mix Duny, Stmívání a Hvězdných válek pobaví a potěší. Tedy pokud na něj nezabloudíte cestou na schůzi Klubu náročného diváka. ()

silentname

Film vyzerá pekne, ale je to neskutočná nuda od začiatku až do konca. Myšlienka zaujímavá, vizuály pekné, herci sú okey... ale celková realizácia je len nuda a nuda a nuda. ()

Slarque

Nějak se mi nedaří přijít na to, co proti tomuto filmu všichni mají. Je to klasická space opera s motivy typickými i pro předchozí tvorbu Wachowských. Promyšlený svět, do kterého by se klidně vešlo i více filmů. Samotný příběh je přehledný, i když v některých pasážích působí dojmem, jakoby byl o nějaké plánované části krácen. Triky i akce jsou výborné, herecké obsazení je také na svém místě, takže u mě dobrý. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa