Letité manželství Petea a Debbie je v krizi. Čtyřicítku mají na krku a oba se snaží skloubit partnerský život, kariéru a péči o děti. Čas na přemýšlení, jak si užívat život, jim moc nezbývá. Postupně se začínají bořit nejen jejich iluze, že jim mládí vydrží navěky, ale také vzájemný vztah, který je značně opotřebovaný lety společného života. Finanční stabilita dosud velmi dobře zajištěné rodiny se začíná hroutit, Peteova nezávislá nahrávací společnost se blíží bankrotu a Debbie má podezření, že ji její zaměstnanec v butiku okrádá. Soužití s dospívajícími dcerami také moc nefunguje, navíc se oba snaží o sblížení se svými komplikovanými otci. A aby toho nebylo málo, Debbie zcela nečekaně a samozřejmě neplánovaně otěhotní... (TV Nova)

Spooner

Zase si to přetáhnul Judde. Novému snímku Judda Apatowa opět nechybý drsný a hrubý humor a ani závažná dospělácká témata. Jenže celý je to rozplizlé přes 2 hodiny a film je až bolestivě natahovaný. Najdou se zde navíc scény, které už opravdu balancují na hranici trapnosti (proč tam je proboha ta Melissa McCarthy!!??). Herci to ovšem stále zvládají na jedničku, hlavně tátové John Lithgow a Albert Brooks potěšili, a několik opravdu vtipných scén se zde zase najde. I tak má ale člověk pocit, že kdyby celý film byl tak o půl hoďky kratší a vystřihli se všechny trapný fóry, tak by to bylo mnohem vtipnější i Apatowsky pravdivé. ()

petero

40 let panic a Zbouchnutá to majú u mňa za full ale táto bez deja akože komédia je jedným veľkým sklamaním. Do teraz v pohode Paul Rudd či Leslie Mann sa mi zhnusili, ešteže Megan Fox tam behala v podprde a bikinkách. ()

Xmilden

Výborné jouky se střídají s hodně nudným dějem. Celý film připomíná vlastně jen změt scének, které na vyšší level povyšují hvězdy Segel/Fox/O'Dowd. Judd Apatow by měl častěji používat střihařské nůžky, takhle film zbytečně nabobtnal, na komedii, do neskutečné délky. ()

nunka

Aj keď dĺžka je desne prepálená, na tomto filme niečo je...scenár nie je zle premyslený, dokonca sú v ňom milé a naozaj vtipné vychytávky. Mňa tento film celkom potešil, možno práve vďaka tomu, že som nečakala žiadnu grandióznu zábavu, skôr oddych a relax. ()

Shakers

Za seba môžem povedať, že som sa takto dobre pri komédii dlho nezasmial. Apatow ma skratka baví svojím humorom a rovnako ako pri Knocked Up som sa bavil aj tu. Rogen a Heigl sú preč a sem tam sa objaví Jason Segel, ale spojitosť s predošlým filmom nieje dôležitá. Čo sa týka samotného filmu, tak je presne o tom v čo má v názve. Teda konkrétne o normálnych manželských problémoch. Možno humor a príbeh nesadne každému, ale mňa manželské nadávanie a sťažnosti fakt bavili. Hlavne ma dostala scéna s hokejistami Philadelphie Flyers :-) Konečne nejaká zmena, tie tínedžerské komédie ma už prestávajú baviť. 85% - 4* ()

Pepinec

Čtyřicítce na krku se jednou asi nevyhnu. Jen doufám, že bude vypadat aspoň jako Debbie, protože jestli já tou dobou budu ve formě Petea, těžko na sobě udržím něco většího. V první půlhodině jsem to chtěl vypnout, ale nedosáhnul jsem na ovladač, tak mi nezbylo nic jinýho, než zatnout zuby a vydržet. Nevím, jestli se druhá půlka fakt zlepšila; spíš jsem si prostě jenom zvyknul, tak to ve finále celkem ušlo. Teď jenom doufám, že stejně to nefunguje i po čtyřicítce... ()

Boogeyman

Pro někoho, kdo nemá ženu a dvě děti a jehož život nezabředl do každodenního stereotypu a shonu za zabezpečováním rodiny, musí tenhle film být neskutečným utrpením. Ještě před deseti lety bych to považoval za nudnou sračku pro losery, kterýma se nikdy nestanu....a teď tomu dávám čtyři hvězdičky a to jen proto, že na pátou je to přehnaně dlouhý. :-) Ale neměnil bych. ()

playboxguest

Paul Rudd a Leslie Mann tvoří snad ten nejnudnější filmový pár a ty zázračně všední eskapády, co jejich nudný filmový vztah provázejí, jsou nudné s nimi. Už jsem se zmínila, že je tenhle film nudný? No ani se nedivím, ona to je v mém oku většina filmů pod záštitou Apatowa. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého o nic nepřijdete, ani když si u něj desetkrát skáknete na záchod. 40% ()

Nin

Výborný Apatow, který není "pouze" komedií ve smyslu vtip-skeč-fór-hláška, ale především úžasným pohledem do života lidí, kde se postavy nechovají ani podle šablon ve stylu 99 % usa komedií, ani přehnaně citově jako v různých artových romanťárnách. Prostě občas se postavy chovají skvěle, občas idiotsky, občas je nějaká postava klaďas s chybama, občas hajzl, kterému ale dokážete občas fandit (zde např. postava Alberta Brookse, otce, kterému nepřijde vůbec hloupé finančně vysávat rodinu svého syna, ale přece jen mu to tak pálí, že některé jeho postřehy, zvlášť ke konci, jsou parádní). Podobně jako v životě. Já "apatowovky" prostě můžu, protože podobně jako třeba u "allenovek" většinou dostávám originální porci humoru spojenou s nějakým tím neokoukaným a vcelku reálným pohledem na dnešní společnost. Každopádně některé skeče trochu šustily papírem a některé scény mohly být trochu dotažené. Celkově ale pro mě hrozně příjemný film. (8/10) ()

sheen

Zas tak moc směšné to nebylo, pár scén, kdy jsem se zasmál tam bylo to jo...ale na můj kus málo. Ovšem mělo to i své okamžiky, narážky na JJ Abramse, Megan Fox v bazénu (ano, má silikony) atd atd :) Výsledek byl více než uspokojivý. ()

Pilda17

This Is 40 je zdlouhavá komedie o ničem, která nemá od začátku co nabídnout. Délka filmu je naprosto zbytečná a nebýt pár slušných scén, tak odpad je jasná volba. Herecké výkony jsou průměrné a místy až otravné. Přišlo mi to celé jako krutá realita manželství, což tento film vystihuje dobře, ale to od toho divák neočekává .. 2/10 = 25% ()

misterz

Na komédiu málo komediálne. Námet je však zaujímavý a problémy, ktoré má pár po štyridsiatke boli celkom slušne rozobraté. Ale reálne boli iba samotné problémy, ich riešenie až tak veľmi nie. Scenár sa snažil nájsť čo možno najvtipnejšie riešenie, ale vyšlo to iba niekedy. Oceňujem vypichnutie rozdielov vo výchove detí v dobe iPhonov, iPadov, tabletov.... a dobou, v ktorej sme boli vychovávaní my. Nám stačilo zakázať ísť von s kamarátmi, prípadne žiadna telka, teraz už treba zakazovať všetky možné výdobytky počítačovej techniky, software a rôzne mobilné aplikácie nevynímajúc. Reálna hra s kamarátmi a stavanie bunkrov niekde na dvore už nikoho nebaví. Všetko je nahradené virtuálnym svetom. Zmena a návrat k tradičným hodnotám je už nemožná. Myšlienka a pointa filmu je teda celkom hodnotná, aj keď hrozne frustrujúca. Pre mňa silný priemer. 65/100 ()

kingik

Ve čtřiceti život nekončí, ale nepříliš spokojenému manželskému páru Debbie a Petovi to tak připadá, a nejraději by s tímto věkem nadobro sekli. Debbie si svůj věk nechce připustit, svoje datum narození by nejraději vymazala z kalendáře, jen aby si vedle svého manžela, jehož oslava čtyřicátin je za dveřmi a dvou dcer, nepřipadala stará. S počáteční manželskou krizí se jim sype na hlavu jeden problém za druhým, jako manželovo krachující hudební vydavatelství, krádež peněz z Debbiina butiku, reálná hrozba prodeje domu, rozmazlená starší dcera a také nečekané těhotenství v rizikovém věku. Jak se s tím vším manželé popasují v hořké komedii specialisty na tento žánr Judda Apatowa, už dál prozrazovat nebudu, ale rovnou předesílám, že film nemá příliš ohromující dějovou linii, ale baví v jednotlivostech, v břitkých dialozích a herci poměrně dobře vystihli afektovanost svých postav. Pro příznivce Megan Fox mám dobrou a špatnou zprávu. Špatná je, že je jí věnováno málo scén a dobrá je, že jí to v nich moc sluší, at už je v převlékací kabince anebo v bikinách u bazénu, ačkoliv jí ani Apatow nedonutil, aby se svlékla. O něco úspěšnější byl u její kolegyně Leslie Mann, která předvede své odhalené poprsí. Přes dvě hodiny jsou na film se sebelepšími dialogy a kvalitně odehranými scénami porušující veskrze rodinná tabu přece jen trochu moc. Je škoda, že když už film šikovně rozostřel manželské vztahy i vztahy kolem něj, si nedal větší práci to stejně provokativně a bez skrupulí dotáhnout až do konce, protože přece jen fádnost smiřitelného závěru měla daleko do předchozích zábavných eskapád a slovních přestřelek. Do projekce filmu jsem se moc nehrnul, ale jeho pojetí mě, i přes celkem přepálenou stopáž, bavilo. A po jeho zhlédnutí už budu bezpečně vědět, že čtyřicítka dělí lidský věk na jakési dvě pomyslné poloviny, a to lepší začíná až po ní, i když je většina z toho věku rozhozená. Mé hodnocení: 80% ()

dr.horrible

Keď sa Kevin Smith vysral nato, svet potrebuje nového kráľa komédie a mainstreamové publikum vo veľkom Allena sledovať nezvykne. Píšem to už myslím tretíkrát a s radosťou sa budem opakovať: Budúcnosť tohto žánru má v rukách jediný človek. 85% a obrovský súhlas s Bluntmanom. ()

sochoking

Môj tretí Apatow. Najprv mi to "protekčné" rodinkárstvo liezlo na nervy (žena a decká v každom jeho filme), ale tu som zistil, že im to ide fantasticky a navyše baby sú úplne bohovsky zohrané, že to ani nemusia hrať! Prišiel som im na chuť, ako i tomuto zvláštnemu sklbeniu drámy s komédiou v podaní Apatowa! ()

oje

Vyletněné prostředí amerického předměstí a herecké obsazení nechává očekávat klasické prvky příjemné komedie. Ta ale nepříchází a místo toho rozebírá problémy partnerů jako jednotlivců, jejich vzájemných vztahů a vůbec vztahů napříč rodinnou. Ještě krůček a film by byl jen čisté drama, přitom ale podanné ryze nepřesvědčivě a emotivně chladně. Možná nemám tolik zažito, abych se s postavami ztotožnil, možná je naše kultura od americké vyšší vrstvy moc vzdálená, a možná byl film jen jednoduše nuda. ()

predators

Mám tu jedno pozitivní zjištění...i na svých 40, vypadá Leslie Mann neskutečně sexy! Zbytek už tak sexy nevypadá! 25% ()

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni