Miranda

• Velká Británie Miranda
Velká Británie, (2009–2014), 10 h 6 min (Minutáž: 30–33 min)

Miranda Hart, Patricia Hodge, Tom Ellis, Sarah Hadland, Sally Phillips, James Holmes, Naomi Bentley, James Doherty, Adam Rayner, Luke Pasqualino (více)

Série(4) / Epizody(20)

Nezáleží na tom, o co se Miranda (Miranda Hartová) ve svém životě snaží - ať už je to rande, snaha zrušit své členství v posilovně, anebo se jednoduše vypořádat se se svou panovačnou matkou - většinou spadne na ústa, a to téměř doslova. Groteskní sitcom Mirandy Hartové představuje ženu, která se zoufale snaží zařadit se a vést normální život. Jenže... Miranda se nedokáže postavit své výstřední matce Penny, která činí neustále trapné a zoufalé pokusy Mirandu provdat. Do maléru jí nejednou dostane také její soupeření se spolužačkou z internátní školy Sloane Tillyovou, protože Miranda si zkrátka nemůže pomoci a vymýšlí si všechno možné, jen aby na ní udělala dojem. A úplně nejhorší je Mirandina posedlost Garym. Všechny její snahy často končí tím, že spadne na ústa - a to téměř doslova. Potřebnou podporu bohužel Miranda nenachází ani u své staré kamarádky Stevie, která většinou jen nečinně přihlíží, směje se a zbytečně zdůrazňuje to, co kde udělala špatně. (HBO Europe)

chrispe

Trošku mám s Mirandou problém, protože někdy zajde až do krajností a já se jen se zmrzlým úsměvem koukám na obrazovku. Ale jelikož se při sledování toho seriálu většinou řehtám na celej pokoj jako idiot, tak nemůžu jinak, než dát vysoký hodnocení. Btw: Tom Ellis alias Gary je... vrrrr! (22.3. Po první řadě musím jít do plnejch.) ()

jauzdu

Po shlédnutí prvních dílů třetí série musím změnit hodnocení z 4 hvězdiček na 5. Každý díl zaručeně obrečím (smíchy). V člověku sice tiká pocit, že je to trapné a že se hlavní hrdinka chová iracionálně, ale o tom to vlastně je, a když to přijmete budete se královsky bavit. Miranda je prostě bomba. ()

SiMMaS

Po třetí a čtvrté sezóně jsem musela hodnocení srazit o hvězdičku, neboť už nepřinesla nic moc nového. Vtipy, které byly v první a druhé sezóně skvělé, už mi nějak na ruku nešly a navíc ty romance... možná se jich to už tak nemělo chytat. První dvě sezóny oproti tomu - DOKONALÉ!:) ()

anitae

První sérii jsem neviděla od začátku, ale neprišlo mi to zábavné, druhá je celkem fajn, třetí je zase slabší a dost epizod by tam ani nemuselo být... Babochlap Miranda mi hrozně připomněla jednu známou. 3,5* ()

tranquill

Další anglický bláznivý seriál plný konverzačního humoru, skvěle otitulkovaný, protože autoři se nebáli použít české vtípky. "Strpčo!" A opět se povedl! Crazy gagy jsem hltal od prvního do posledního dílu. Such fun! :-D ()

filipes.lu

Po první sérii musím dát jasnej plnej počet. Pro tyhle typy sitcomů mám slabost a Mirandu řadím mezi ty nejlepší, které jsou momentálně ke shlédnutí :) U každého dílu budete mít pocit, že tohle už jste někde viděli, jenže si nevzpomenete, kde přesně a beztak se budete neskutečně bavit. Hlavní představitelka je neskutečná sympaťanda, která si povětšinou dělá srandu beztak jenom sama ze sebe a ono to funguje. "Small" kamarádka je afektovaná jak roztleskávačka u příjmaček na matfyz, Mirandy idol se poved a Penny (matka) je nejdokonalejší postava celého seriálu :) Je to prostě ostrá dáma, "jak já říkám" v letech :))) Když se uvolníte, tak se nebudete jenom potutelně usmívat, ale budete se tlemit nahlas. A to mi opravdu chybělo. Díky Mirando =) ()

DavidWebb

Vedeli by ste si predstaviť, že komediálny seriál môže celý stáť a padať na hlavnej postave ženy, ktorá vyzerá ako zmutovaný klon koňa, kravy a niečoho čo vzdialene pripomína človeka? Viem, že to, čo som napísal na adresu Mirandy Hart je príliš dehonestujúce, ale nemôžem si pomôcť - je mi vrcholne nesympatická. A zároveň zábavná! Nepamätám sa, žeby podobný mix dokázala ktorákoľvek filmová postava v minulosti. V seriáli sa striedajú scénky, pri ktorých som šiel naozaj "do kolien" so scénkami tak trápnymi, že som si musel doslova a dopísmena zakrývať oči! Ak to bol zámer, tak tvorcom vyšiel dokonale. Hodnotím po prvej sérii a mám v úmysle zhliadnuť aj ďalšie. ()

Gity

Seriál sa mi naprosto trefil do vkusu. Na to, že som si ho spustila úplnou náhodou, pretože sa mi páčil názov, to bola trefa do čierneho. Nezastavitelné výbuchy smiechu z Mirandiných pohladov na kameru. Trapne romantické chvilky s Garym. Jednoznačných 6* z 5 Ešte nemožem zabudnúť na Mirandine okamžité spievanie, ked počuje slová z nejakej pesničky. Našla som v nej spriaznenu dušu. ()

departed

Oddechovka, která začíná slibně, ale s každým dalším dílem se mi zdálo, že humor šel víc do debilna, ve smyslu opustil se britský suchý humor, který ve správném kontextu podráždí bránici, ale místo toho se nasadil spíš potrhlý jakože americký humor, kdy Miranda začala padat, poskakovat, přeříkávat se a rozpívávat se o to víc, že to pak začalo působit spíš absurdně až otravně než vtipně. Stejně to uteklo jak voda, takže času tak moc nelituji. Hodnoceno: 3 série. ()

Dashiella

Miranda je sitcom, ktorý (podľa môjho súkromného názoru) naplno pochopia (a ocenia) najmä ženy :) . Každopádne dokonalá vec, videla som obe série minimálne 5x (chystá sa tretia, juchuchú!) a stále ma väčšina vtípkov dostáva zas a znova. Nie je tam pre mňa hluchý moment a jediné, čo, resp. kto mi občas nesedí, je Sarah Hadland alias Stevie. ()

Vanguard77

Nemá cenu to skrývat, britský humor mám rád. U Mirandy po první sérii hodnotím velice spokojeně. Je to takový roztomilý britský sitcom, Miranda má potenciál, Tom Ellis, kterého jsem nedávno viděl v The Fades, mi na postavu Garyho pasuje a ostatní postavy mi taky sedí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, zatím spokojenost. ()

Mara12

Jakmile v závěru prvního dílu zazněly první tóny písně Pretty woman , měla jsem v hodnocení překvapivě jasno (už dlouho jsem se u něčeho tak nahlas nesmála a naneštěstí pro mé sousedy, to byl pouze rozjezd). Miranda je střeštěnější verzí slavnější Bridget Johnesové, také má svého vysněného Marka Darcyho v podobě kuchaře Garyho a matku která by jí nejraději viděla pod čepcem. První i druhá série mají sice svá slabší místa, ale pořád je tu hodně věcí, které vám dokonale zničí bránici. ()

Bazinka

I couldn't do better - if I did, I'd be god! - u téhle hlášky jsem málem pukla smíchy....a takových momentů je více než dosti napříč celou první sérií. Obavy z toho, že se to postupem času bude zhoršovat a kvalita gagů a vtipů klesne, byly zažehnány....druhá řada stále baví, třetí se již nemůžu dočkat....ale je fakt, že Mirandin projev ne každý dokáže konzumovat bez vyvolání dávivého reflexu....holt britský humor není pro každého, že? ()

DjsVorel

U tohohle sitcomu totálně "chčiju" smíchy. Zdá se, že udělat dobrý komediální seriál je dneska obrovská věda, přitom je to tak jednoduché. Stačí jen být fanouškem klasického britského sarkastického humoru. Některé momenty jsou trochu "cheesy", někdy možná jsou tam stále se opakující vtipy, ale takhle mě bránice nebolela dlouho a někdy si musím utírat slzy. Seriál drží především Miranda Hart a Patricia Hodge bezesporu (Penny). Miranda má obrovský komediální talent a není divu, že scénář k tomu psala přímo ona. Chápu, že to nemusí sednout každému, ale mně se tenhle nenáročný břitký humor líbí. Mám pocit, že v některých momentech se v ní trochu vidím a bojím se, abych si taky nevydlabala kamarády ze zeleniny...(bráno s nadsázkou) ()

honzia

Tohle Vám buď bude připadat trapné nebo vtipné. U prvního dílu jsem váhal, ale pak si mě Miranda získala svými trapnosti a já se smál a smál. A prostě na všechno zná odpověď písní, to máme podobné. ()

Jerris008

Sice tam je dost hooodně trapných momentů, ale na druhou stranu jsem zažila i obrovské výbuchy smíchu, které to předčily, takže si to minimálně 4hvězdy zaslouží ()

Mykhaluu

Dovolená. Chovej se normálně. Slavnostní večeře. I kdyby už další díly byly nudou, tak tyhle tři by na pět hvězd stačily! Ale v podstatě u mě, kromě jednoho dílu (Říkám ano, ale komu?) je to masakr díl, co díl. Miranda je sice mnohdy na facku, ale její schopnost sebeironie je tak ukrutná, že se dají tolerovat i přehnané věci jako u mě neoblíbený gallop... :) Such fun!!! Such fun!!! :-D :-D :-D ()

kubilov

Musím se přiznat, že jsem rozhodně neviděl všechny díly, ale nárazově asi dobrou polovinu. Miranda je sice místy otravná, většinou však docela zábavná. Slabší 4* ()