Podfukáři

• USA Now You See Me (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller
USA / Francie, 2013, 116 min (Special Edition: 125 min)

Skupina kouzelníků s názvem Čtyři jezdci je pronásledována FBI a Interpolem, jelikož během svého kouzelnického vystoupení vyloupila banku a peníze rozdala publiku. To však agenti netuší, že jakkoli se budou snažit, Jezdci budou vždy o krok napřed a jejich nové plány jsou ještě smělejší... Čtyři kouzelníci z různých koutů Ameriky dostanou záhadnou kartu, kde je napsáno pouze místo a čas setkání. I když si myslí, že na onom místě budou sami, jelikož jsou vyvolení, setkají se tam všichni dohromady. To však ještě netuší, že za rok budou tvořit dokonalý tým. Daniel Atlas, Merritt, Henley a Jack se sejdou ve stejném bytě, kde se jim ukážou plány na kouzelnickou show. Nikdo z nich však neví, kdo je na místo zavolal a kdo ty plány vyrobil. Už za rok se ale pouhé plány stanou skutečností. Společně tvoří kouzelnickou skupinu Čtyři jezdci a mají kouzelnickou show v Las Vegas. Jejich plánem je vyloupit banku v přímém přenosu. To se jim povede, ale následně je za to zatkne policie, kterou vede agent Dylan Rhodes a jeho společnicí je agentka Alma Dray z Interpolu. Nakonec je ale pustí. Celou jejich show ovšem natáčel Thaddeus Bradley, člověk co odkrývá cizí kouzla, a tak se s ním spojí. Společně si povídají o Lionelu Shrikovi, muži, jehož všechna kouzla Thaddeus odhalil, a když se následně pokoušel o návrat na scénu, zemřel. Thaddeus také říká, že další vystoupení kouzelníků je jen příprava na závěrečnou show, a měl pravdu. Thaddeus jim nakonec řekne, že ta banka byla pouze replika, a vysvětlil jim jejich provedení. Společně s detektivem tedy jedou do New Orleans, kde je další show. Tam jezdci okradou Arthura Tresslera, člověka, který je sponzoruje. Kvůli jeho pojištění totiž mnoho lidí ztratilo své domovy, práci nebo i blízké. Ukradnou jeho peníze a pošlou je na účet lidem, kteří tehdy měli pojištění od jeho banky a nikdy nedostali odškodnění. Ačkoliv se je Dylan snaží chytit, opět mu uniknou. Další den však zjistí, že má v mobilu štěnici, a nakonec se mu podaří zjistit, kde jsou. Všichni kromě Jacka utíkají pryč, on ještě musí spálit důkazy. Do bytu ale přijde Dylan a strhne se boj. Jackovi se však podaří uniknout do auta a najet na dálnici. Tam se ale vybourá a zemře... (TV Prima)

terissa

Film mile překvapil. Mĕl super efekty, skvĕle vymyšlený scénář. Jediné, co bych vymĕnila je hlavní herec Mark Ruffalo a trochu pozmĕnila konec, který trochu ničí celkový výsledek filmu. Jinak spokojenost. ()

zawes23

Film si zaslouží určitě 5 hvězd nebo konec je prostě úžasný a chvilku vás to donutí přemýšlet jak to bylo všechno promyšlené. ()

desnik

Svižné tempo, které díky skvělé hudbě udržuje stálé napětí, herecké výkony a parádní provedení dělá film opravdu vyvedeným!!!! ()

Zakellinka

Tento film jsem ohodnotila 5 hvězdičkama už z důvodu úžasného obsazení. Jeese Eisenberg byl pro mě vždy známý jako kudrnatý moula, ale tohle obsazení sexy iluzionisty mu slušelo, každopádně jako všem. U filmu jsem se ani na vteřinu nenudila a stále čekala co se stane. Líbil se mi už trailer a film nezklamal i když jsem čekala jiný konec. ()

heruon

Oproti parádnímu traileru je film víceméně zklamáním. Nemám rád filmy, které se za každou cenu snaží šokovat a přesvědčovat diváka, že je vůl a sleduje v ději něco, co nemá. Kouzelnické triky i samotní představitelé nejsou příliš přesvědčiví a jsou ve filmu spíš na škodu. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, zda natočit film o odhalování kouzelnických triků, megashow v koncertních halách nebo konspirační thriller o FBI a tak natočili z každého trochu. Děj ubíhá zběsilým tempem až do konce a působí tak, jako by byl původně výrazně delší a pak se hodil do střižny, ve které jej nějaký americký maniak sestříhal jen na akční scény. ()

tonowie

Ja som sa bavil. Po filmoch, ktoré sa tvária byť vážne a su plné nezmyslov je tu jeden, ktorý to má v popise "práce" a ide mu to dobre :) ()

De Large

Nezamýšľam sa nad nelogickosťou, ktorú tu mnohí popisujú. Je to film. Veľmi zábavný, čarovný, príjemní herci, prepracovaný scenár... Jedno za najlepších diel za posledné roky.... ()

Robynson

Skutečně vydařená jízda, která mne ani na chvíli nenudila. Ačkoliv si na kouzelnické triky nepotrpím, vize tohoto filmu mne zaujala a celý film tak vybočuje z šedi současných blockusterů. Několik slabých míst bylo velkoryse zapomenuto a ačkoliv se rozhodně nejedná o nějaké duchovně košaté dílo, dokáže pobavit a takových filmů je okolo mne proklatě málo. ()

jerdnok

U tohohle filmu na logiku tak nějak kašlu, je to prostě zábava (což u filmu čekám), ano je tam pár hodně nelogických věcí, ale je to, řekl bych, strhující akce, takže na přemýšlení není ani moc času. :) ()

james11

Už podle traileru jsem nečekal moc, ale myslel jsem, že zrovna to mi nesedlo a výsledný film bude v trochu smysluplnějším duchu. Takže jsem od filmu neočekával tolik, ale doufal jsem, že se budu bavit. Bohužel z filmu mám podobné pocity jako z traileru. Totální vyjebávačka, kde se zřejmě měli scénáristé v úmyslu si toho užit dosyta, ale po pár podobných "překvapení" už musí být alespoň polovině divákům jasné, jak to bude dál probíhat... Jasně pořád tam bylo pár odhalení, co jsem úplně nečekal ale opravdu pomálu. Nejsmutnější ale asi je, že i když pokaždé vysvětlí, jak ty svoje tríčky udělali, tak konec je otevřený jak dveře non-stopu. Trochu logiky, více opravdových a reálných triků (prskat tam triky přes počítač WTF?) a domyšlenější konec a uspokojili by i diváka jako já. Takhle je to kolem 50-ti %. ()

srada

klidně mě zlinčujte ale nemůžu si pomoct,jak psal "strejda" Verbal,je to zábavná vyjebávací podívaná se skvělou hudbou a parádní partou herců,ve které pro mě nejvíc zazářili Woody Harrelson a Mark "Hulk" Ruffalo a to bůro je hlavně za posledních pár minut(tam asi vyjebali s Verbalem a myslím,že i dalšími),protože já to tušil už od trailerů :P ()

Epco

Jednoduchý príbeh o... , ktorý je náramne efektívne zabalený do blískavej formy. Občas dej skĺzne k vysvetlovaniu na úrovni základnej školy, inokedy si to vynahradí bleskovou akciou. Ako celok veľmi pozerateľné a hlavne netreba sa nad tým čo človek vidí zamýšlať do prílišnej hĺbky. ()

IceFan

Koncept spojenia kúzelníckej šou a vykrádania bánk bola veľmi zaujímavá a originálna myšlienka. Avšak finálne prevedenie až také zaujímavé a originálne nie je. Mysterióznejší začiatok určite do veľkej miery zaujme, film sa ale odtiaľ vydá do smeru bežného thrilleru preplneného kopou zbytočných akčných scén, ktoré vôbec neboli potrebné. Film by omnoho lepšie fungoval, keby sa snažil zájsť skôr do tajomna, ktoré sa dalo z "magickej" témy vyťažiť. Veľký finálny zvrat, o ktorý sa scenáristi na konci filmu snažia absolútne nefunguje, vyznie plocho a prekombinovane. ()

EddyT3

Posledni 2 filmy ktery si pamatuju o magii a kouzlech jsou Dokonaly Trik a Iluzionista. Tenhle filmecek je ale oba strci do kapsy spolecne s Harry Potterem. Je to ten typ filmu,pri kterym hltate kazdy slovo,kazdou minutu a jste cely nedockavy jak to bude dal. Tempo je strhujici,kamera uzasna a hudba tomu doda ten spravnej riz. Nema cenu se tady bavit o deji protoze by to bylo trestuhodny prozrazovani informaci. Vsechno co potrebujete vedet je to,ze je to zabavnej film nabitej perfektnima kouzlama,akci a kvalitnima hercema. Videt muzete treba Hulka(nejlepsiho) nebo chlapa co zalozil jeden z prvnich pornocasopisu a byl proti nemu pak celej lid USA, pak teda umrel v roce 2012 kdyz nastal konec sveta. Dokonce tady hraje i pan sluha vsech sluhu,kterej slouzil pro takovyho typka co si rikal Batman. A nemuzu zapomenout na chlapa kterej sedel v Shawshanku,ale to ho nezlomilo. Kdyz ho propustili, tak maknul a dotahnul to az na prezidenta USA. No a kdyz uz jsi jednou prezident USA tak pak uz zbejva si jen zahrat Boha. Zda se Vam to zahaleny tajemstvim? Rozlustite jmena hercu nez se na to podivate? ZKUSTE TO!!! Jo a pockejte si na to co je po titulkach. ()

Corwin01

Od začátku do konce jsem si to tak užíval, že jsem na nějaké hledání logiky příběhu a věrohodnosti motivů hlavních protagonistů neměl čas. Zatímco tohle píšu, ještě stále běží titulky filmu a tak pochybnosti možná přijdou později. A proto za včasu 4*- skvělá zábava. ()

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

Třetí Podfukáři oficiálně na cestě

30.04.2020

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že chystá třetí Podfukáře. Spolu s tím dostane série taky čerstvou krev v podobě scenáristy Erica Warrena Singera (Špinavý trik, Top Gun: Maverick). Ten prý… (více)

Rychle a zběsile shání režiséra

01.08.2015

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

Daniel Radcliffe opět mezi kouzelníky

02.10.2014

Jedním z nejpřekvapivějších hitů posledních let byli Podfukáři, kriminálka o čtveřici jevištních kouzelníků, kteří se dali na dráhu zločinu. Film vydělal tučných 350 milionů dolarů, což mu zaručilo… (více)