Reklama

Reklama

Nespoutaný Django

  • USA Django Unchained (více)
Trailer 2
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Hrají:

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)
(další profese)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

(více)

Diskuze

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

Deryll

ten rap mi ve filmu nesedl, protože tu hudbu já skutečně nemusím. Nicméně mi to jako celek neznechutilo a nemělo to vliv na mé celkové hodnocení :-)

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

Na to ze Rap nebo Hnid-Hop neposloucham tak tady mi vubec nevadil.. Kentan proste umi vybrat dobrou musiku do svejch filmecku...

na příspěvěk reagoval Ainy

MilanRV

MilanRV (hodnocení, recenze)

vcera som to videl prvy krat, tesil som sa na to uz dlhsie. Vysledok: ciste sklamanie.... RAP vo westerne? naozaj? Jedine pozitivum bol Waltz

na příspěvěk reagoval Ainy, Bluntman

BMW12

BMW12 (hodnocení, recenze)

Pajaindian

No tvrzení, že uživatelé hodnotí např. tento film podle hodnocení jiných uživatelů je blbost. Já jsem tento film zkouknul a musel jsem dát 5 hvězdiček, naprosto fantastický film, hrozně se mi to líbilo. A neřídil jsem se ničím hodnocením, hodnotil jsem podle sebe. ;-)

Pajaindian

Pajaindian (hodnocení, recenze)

P.Palec

A podle mne to není masová záležitost... podle mne spousta zdejších hodnotících pouze dá na hodnocení ostatních uživatelů a za rok dva už nebudou s to o tom filmu říct víc než pár vět. Takže ač si sám v Tarantinových filmech nelibuji, řekl bych dokonce, že jsem jim ani nepřišel na chuť a mohli by mne nudit. Zdejší hodnocení beru jako stádovou záležitost 

na příspěvěk reagoval BMW12

GobbosFILMAG

GobbosFILMAG (hodnocení, recenze)

Pan Tarantino opět dokázal, že jeho filmy nejsou jen dlouhotrvajícím médiem, ale jakési portály, které vás vcucnou dovnitř a nepustí a po skončení chcete víc a chcete pokračování...tak nějak jsem se cítil u Djanga. Stejně jako Pulp Fiction jsem si nedovolil film stopnout a zajít si na záchod, dokonce jsem ani nepil a téměř nedýchal...dlouhá pasáž jako dohoda otrokářů a hned na to scénka,  na kterou jsem čekal celý film a to klasický Tarantinovský masakr, kde krev hraje nejdůležitější efektivní roli a k tomu výkřiky nebohých lidí, kteří dostanou do těla dvacet kulek najednou...jde vidět že rejža ať vezme jakékoliv prostředí z jakékoliv role...dokáže to diváka přímo nasytit do exploze... :D 

Michalek

Michalek (hodnocení, recenze)

Tarantino má něco kolem 160 bodů IQ, což je podobně jako u Stephena Hawkinga, nemýlím-li se.

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

Andrgraund není andrgraund, western není western. Vše je v naprostém pořádku.

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

P.Palec

Jinými slovy je Tarantino génius, když se jeho undergroundový (nebo spíš "undergroundový") filmy líbí masám, inu známka jejich vysoké kvality ;-)

na příspěvěk reagoval Ainy

P.Palec

P.Palec (hodnocení, recenze)

erased

Jak říkáš, taky pořád nechápu, jak ty filmy můžou být tak oblíbené a podle některých dokonce legendární. Že se masám líbí takový ty Hříšný tance, Titanicy a pod. by mě nepřekvapilo. Ale jeho filmy jsou tak specifický, že bych to spíš pokládal za velkej underground a ne takovou masovou záležitost :)

na příspěvěk reagoval Pítrs85, Pajaindian

erased

erased (hodnocení, recenze)

P.Palec

Mám to s jeho filmy úplně stejně, s výjimkou Pulp Fiction mě úplně míjí. Docela mě ale fascinuje, že ten jeho specifický styl sedne tolika lidem, že už se z něj prakticky stal filmový pop.

na příspěvěk reagoval P.Palec

MontyBrogan

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

P.Palec

Nič v zlom, ale nehodnotil si ani 20 westernov. Myslím, že Tarantino vie lepšie, ako má vyzerať tento žáner. Aj keď na druhej strane, jeho filmy sú žánrom samé o sebe. Tí čo to vedia, nesnažia sa ich zbytočne zaradiť niekde inde.

na příspěvěk reagoval Martin741

Ainy

Ainy (hodnocení, recenze)

P.Palec

přeceňovaný? Pro většinu je to naopak jeden z jeho majstrštyků. Jeho filmy nemůžou chápat Ti, co nejsou na stejné vlně, což chápu. :-)

P.Palec

P.Palec (hodnocení, recenze)

Další, mnou asi nepochopený snímek, od Tarantina. Western ani náhodou, spíš parodie, drama, těžko, komedie (až na scénu s ku klux klanem, která byla geniální) už vůbec ne. Technicky bych tomu asi neměl co vytknout, Tarantino filmařinu ovládá, ale ty jeho příběhy a filmy mě děsně nudí. Zase dost přeceňovaný film, jako ostatně všechny jeho filmy. Prostě dobře natočená blbost a nuda. Zkouším to znovu a znovu, ale Tarantinovi filmy jdou mimo mě.

na příspěvěk reagoval Ainy, MontyBrogan, erased, GigaPudding, fililipekk

denulik

denulik (hodnocení, recenze)

Nobunaga

Sorry, ja som tvoj príspevok pochopila tak, že Schultz je jednoducho slabá (menej drsná) verzia Langa, a to mi nedávalo zmysel, keďže obe postavy sú na opačných stranách spektra, majú teda iné vlastnosti (alebo by aspoň mali mať:-), jazyk akým hovorí  v tomto prípade nie je tak podstatný) a teda sa aj prejavujú inými spôsobmi. Po hereckej stránke niet Waltzovi čo vyčítať, ako vravím- je to úplne iná postava.

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Nobunaga

Nobunaga (hodnocení, recenze)

Abes , Adam Bernau

Přesně tak, díky. Když Ainy psala, že Schultze viděla prvně v Djangovi (to každý), pochopil jsem to tak, že je řeč o Waltzovi. Tím, jak v obou filmech přechází bravurně a s grácií z jednoho jazyka do druhého a zase zpátky, což byl určitě i důvod pro angažování právě Waltze, je Schultz "kopií" Landy, o tom snad nemůže být pochyb. IMHO prostě Quentin uviděl ve Waltzovi určitý potenciál, který se rozhodl v dalším filmu ještě více rozvinout. A ačkoliv jsem z těch lidí, kteří tvrdí, že spíš než Django táhne film právě dr. Schultz, tak zároveň dodávám, že ale v panchartech byl Waltzův part o něco brilantnější i když na plátně byl menší dobu.

na příspěvěk reagoval denulik

Související novinky

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (více)

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Westerny v posledních letech slaví opatrný comeback. Opravdová kuráž vydělala 252 milionů dolarů, Nespoutaný Django si došel pro 424 milionů a za úspěch se dá považovat i 155 mega, jež nastřádala… (více)

Reklama

Reklama