What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

Ichabod

Tenhle film skutecne neurazi a pomuze pokud ma clovek depresi...pribeh a hudba jsou typicka 80. leta a to v tom nejlepsim slova smyslu. Krasnoucka Jennifer Beals hrajici Alex ktera se snazi stat se baletkou a tak cvici a cvici a nema odvahu prestoze se po nocich prizivuje jako tanecnice v baru a sklizi bourlive ovace a svuj hlavni job ma na stavbe kde svari :) . Nehraje nijak vyrazne ale divat se na ni jak tanci nebo cvici je hooodne vzrusujici zalezitost a sympatanda ona je. Tezko rict jak by film tenkrat dopadl kdyby De Palma skutecne zacal natacet Flashdance namisto Scarface jak bylo naplanovano... Adrian Lyne neni nijak zazracny reziser ale film nekazi a Jerry Bruckheimer ho zasoboval tou temer nejlepsi hudbou kterou ve sve dobe slo pouzit a vysledek je proste skvely. ()

EvaM

Opět jeden příklad, že když se chce, všechno jde. Obdivuji lidi, kteří vlastním přičiněním dosáhnou úspěchu ve svém oboru, ať už je jakýkoliv. ()

Dagoussek

Muzikál o dívce svářečce a tanečnici, která touží po splnění velkého snu...chybí ji odvaha, sebevědomí a ke splnění ji dopomůže láska a pevná vůle... skvělá hudba i příběh. Závěr nemá chybu. Muzikál jsem viděla i na živo v Mětském divadle. ()

Jaro.Krafcik

Tanečný príbeh ktorý som na prvú šupu nepozrel. A som vôbec rád že som to dopozeral. Jediné čo je v tomto muzikalovom fime prevyšujúce sú pesničky 80.s a skvelý soundtrack ktorý je starý ako svet ale vždy si ho všetci radi vypočujeme what a feeeeling. Radšej si pozrite hriešny tanec s patrickom. 2* ()

Autogram

I svářečka ve šrubárně si může zatančit v baletu! Alebo aj nie a zostane radšej tancovať v nočnom klube. Podobne aj film zostal radšej pri zemi a zostal pri tanci so sexi vyšportovanými telami bez vulgárnych scén a bez nejakého hlbšieho príbehu. Našťastie ani hudba ani tie telá príliš nezostarli ani za tých 40 rokov od vzniku filmu a dá sa na to aj dnes v pohode pozerať aj počúvať. ()

Nepi

Typický americký taneční produkt osmdesátých let...Jennifer Beals je sice pěkně sexy,tancovat a rozdávat facky umí taky krásně,ale něco tomu filmu jen chybí...Díky kultovním písničkám a závěrečnému vystoupení před komisí dávám tři. ()

Almásy

to je film ktory mozem pozerat do omdletia. strasne dobra oddychovka (ano ja viem, ale je to ODDYCHOVKA) a na Lyna velmi netradicne... what a feeelin! ()

prasacimor

Na jednej strane skvelý vizuál a hudba, na druhej strane príbeh ambicióznej 18 ročnej tancujúcej zváračky a škaredého predáka, ktorý by mohol byť jej otcom je tak naivný, klišovitý a predvídateľný, že to jednoducho nad primer nemá. Som zvedavý čo na to Dirty Dancing. Áno, áno mam medzery. ()

JančiBači

Flashdance ma baví iba keď Jennifer Beals tancuje.Inak ma viac ako film baví skvelý soundtrack ktorý patrí medzi moje obľúbené. ()

Hortenzia

lepší príbeh ako v Hriešnom tanci, ale ten Patrick tam chýba...okrem toho ma oveľa viac uchvacuje rock´n´roll rokov šesťdesiatych ako disko osemdesiatych, ale musím pochváliť choreografie,najmä tú slávnu konkurzovú ()

ranp

Mně se Flashdance docela líbí. Pěkný písničky, krásná hlavní představitelka, prostě klasika osmdesátých let. No a když člověk přimhouří oči nad jednoduchým a možná až trochu naivním dějem, tak z toho vzejde hodnocení 70%. ()

herr_carter

Dodnes patří k mým nejoblíbenějším muzikálům, dlouho jsem dokonce uvažoval o 5*. Nechápu to zdejší ratingové hodnocení, vždyť ten film je takřka bezchybný - hudba, která musí oslovit skoro každého a unikátní výkon Jennifer Beals (za kterou teda 90 % přijímacího "tanečního pohovoru" odcvičila doublérka), který mě dodnes fascinuje. K jedné z mých nejoblíbenějších filmových scének vůbec patří ta, kdy jdou holky z práce a na ulici cvičí maníci breakdance a postupně je podporuje stále víc a víc kolemjdoucích. Obecně film, který pokud jde v televizi, musím vidět..............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

vitekpe

Klasika osmdesatek se vsim, co k tomu patri. Myslim, ze to byl nakonec celkem mily romanticky pribeh, takovy Rocky v suknich... :))) Navic ta stroboskopicka scena byla velmi zajimava a zapamatovanihodna...  U me to ma Alex docela dobry... :) ()

darwin

Že jsou muzikálová schémata cíleně plochá a jednoduchá je známým žánrovým faktem. Flashdance jde však ještě dál a nabízí až nechutně primitivní příběh. Hlavní hrdinka - fešná namalovaná svářečka z Pittsburghu se zálibou v tanci a hlavou plnou myšlenek na sex. Wow! S takovou postavou se každý musí ztotožnit. Celý film je pouze chaotickým mixem kýčovitých 80s songů a trapných scén. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)