Rasputin. Muž opředený mnoha mýty, pro některé guru a prorok, zachránce ruského impéria a jako léčitel a mystik i zdraví mnoha lidí, pro jiné nepřítel Ruska číslo jedna. Na dvoře poslední ruského cara Mikuláše II. měl Rasputin silný vliv, který se opíral především o důvěru pověrčivé Alexandry Fjodorovny, manželky imperátora. Původem ze sibiřské vesnice se tento mystik dostal až na carský dvůr, když zachránil carského syna, v roce 1905. Legendou je i Rasputinova smrt 30. prosince 1916. Atentátníci ho pod vedením knížete Jusupova otrávili cyankáli, které však na něj nepůsobilo, po té několikrát střelili a nakonec hodili do Něvy, kde se, podle pitvy, utopil... Ztvárnění Rasputina hvězdným Depardieuem se setkalo se značnou kritikou. Údajně bylo natáčení řízeno Depardieuem, kterého pověřil samotný Putin. Postava Rasputina vždycky přitahovala nejen historiky, ale i literáty a byla vděčnou látku i pro filmaře. Každopádně Rasputin Josée Dayanové je zajímavým příspěvkem do této řady. Ve Francii byl film vysílán pouze na televizní stanici France 3 v roce 2011 a prezentován jako televizní historický film. Posléze vyšel na DVD. Naopak v Rusku byl film uveden téměř dva roky po té, v roce 2013, v nové střihové verzi v kinech jako historický velkofilm. Film se natáčel ve městě Puškino nedaleko Petrohradu v Kateřinském a Jusupovském paláci, kde byl Rasputin zavražděn. (Česká televize)

fabecc1222

Notoricky známý příběh, který inspiruje filmaře již po léta se dočkal FRANCOUZSKÉHO zpracování v mrazivém RUSKÉM prostředí. Extrémně vypasený šedesátník Depardieu zde hraje čtyřicátníka Rapustina. Vzhledem k jeho životnímu stylu si říkáte, že do té role vlastně docela pasuje. Rasputin jako film asi nemůže nijak překvapit. "Tajemnou aurou" obklopený Rapustin vykonává "zázraky" a několikrát zázračně přežije svou vraždu. Větší komplexní propojení s Romanovci a jejich osudem by asi dané látce prospělo. ()

Autogram

Zo začiatku trochu nudné, ale potom to nabralo rýchly spád. Možno až prirýchly, všetky veľké životné zvraty asi ťažko ináč vtesnať do 100 minút. Nezaradil by som film medzi skvosty, ale rád som spoznal osud Rasputina a tiež súčasnú ruskú tvorbu. Ktorú by som, keby som to nevedel vopred, asi nijak nerozlíšil od západnej. ()

klima777

Charisma hluboko pod nulou. Tohle není Rasputin, tohle není "svatý hříšník". Tohle je filmový průšvih s pomyslnýma velkýma (nikoliv jiskrnýma, či snad uhrančivýma) očima a ještě větší hubou, která mele banality. IMHO. ()

mira007

Chtěl jsem vidět Rasputina jako děsivého manipulátora s fantastickou schopností sugesce, který ovlivňoval chod carského Ruska v dechberoucím příběhu negramotného mužika, který se odkudsi ze Sibiře dostal až k carské rodině jako zázračný léčitel a rádce .... a dostal se mi tlustej Gérard v tak suchopádném příběhu, kde z Rasputina dělají chudáčka, který to myslel dobře. ()

Vesecký

Hvězdy jako Depardieu a Ardantová tomuto dílu jistě hodně přidaly na hodnotě, ale i tak působení mnicha Rasputina v Carském Selu je zde vylíčeno velice poutavě i s přídechem toho, co si lid vymyslel o Rasputinových zázračných léčitelských schopnostech i o jeho smrti tolik připomínajících báji o našich zbojnících Jánošíkovi, Nikolu Šuhajovi a dalších. Odmysleme si začátek se zbytečnou a krutou popravou celé carské rodiny. Samozřejmě Mikuláš II. byl spoluodpovědný nejen za miliony lidských životů za 1. světové války a měl být každým režimem souzen jako válečný zločinec. Ale s popravou jeho nejbližších nelze souhlasit. Jenž historie se nezmění a je nutno se na ni dívat i z tehdejšího pohledu. ()

sadlokan

Raspoutin obdivovaný nejkrásnějšími ženami Ruska ve věku 50+skončí svůj tajemný život pod rukami nějakého,ještě tajemnějšího spolčení transvestitů. ()

Dm1tr1j

To si žérard robíš srandu, bola to nuda počuvať tie ruské primitívne myšlienkopvé pochody a navyše o náboženstve,ktoré ako všetky prinášajú len zlo medzi ľudí. Ledva hviezda lebo aj ten dabing slovenský od jožka vajdu bol hrozný. ()

Amonasr

Standardně odvedený snímek, ozdobený účastí dvou hvězd francouzské i světové kinematografie, zasazený do povedených dobových reálií. Chybí mu ale něco navíc - je to natočené s jakýmsi chladným odstupem, bez větších emocí, které by diváka přiměly víc se vžít do jednotlivých postav. Nakonec to vyznívá spíš jako kvalitní hraný dokument než skutečný umělecký zážitek. ()

DJ Kritik

Toto podanie doby i samotného Rasputina je výborné. Škoda, že film nepriblížil viac túto postavu ruskej histórie. Depardieu je ako Rasputin uveriteľný. ()

morris22

Pomineme-li, že Rasputin nebyl otylý, ale naopak velmi štíhlý...pomineme-li, že když se k caru Mikuláši II. doneslo, že v Sarajevu zabili habsburského následníka a on se rozhodoval, zda jít do války, ležel Rasputin v nemocnici daleko na Sibiři...pomineme-li, že zavraždění Rasputina probíhalo v noci ze 16.-17. prosince 1916 a ne ve dne (Proč proboha nezakryli ta okna?)...pomineme-li, že z Jusupovova paláce utíkal zahradou a ne hlavní branou a pomineme-li, že ho jeho vrazi nemohli jen tak hodit do vody z mostu, ale museli napřed vysekat díru v ledu do zamrzlé Něvy, tak jsem se i přes to všechno, neuvěřitelně nudil! Stvořit něco takového muselo dát spoustu práce a stát spoustu peněz. Škoda. Udělat to pořádně, mohl to být jeden z těch lepších filmů o carském Rusku. 50% ()

ostravak30

Není divu, že si PUTIN oblíbil film RasPUTIN. Někde zde se rodilo přátelství mezi slavným Francouzem a ruským prezidentem. O Rasputinovi jsem četl mnoho legend a pověstí. Měl mít také spolky s černou magií a být velkým mágem a čarodějem. Filmaři tuto možnost dlouho ignorovali až jeho smrt měla odkazovat na tyto storky, které se o něm šířily. Jinak to byl ale léčitel a nejspíš dost úspěšný, protože by se na dvůr jen tak nedostal. Navíc měl v mnoha věcech pravdu. Právě zapojení se do 1. světové války nakonec stálo cara trůn i život. Rasputin by ale také dost rozporuplný. Život si uměl užívat plnými doušky, chlastal a do postele si brával dě.ky. Pravda je, že se film snaží působit za každou cenu velkolepě, ale zase tolik se mu to nedaří. Vychází mi to spíše jako průměrný televizní snímek. Ale nemám porovnání s dalšími filmy. ()

brasek

Prikláňam sa k názoru, že ide o vcelku slušný historický film. Úprimne ma tento snímok čiastočne nudil... určité oživenie prinieslo do deja plánovanie vraždy Rasputina. Gérard Depardieu... nuž podľa mňa mu chýbal ten uhrančivý pohľad, ktorým podľa legendy bol známy pôvodný Rasputin. U mňa z historického hľadiska spokojnosť, slabšie čo sa týka dramatičnosti, spádu deja a celkového rozprávania príbehu. ()

fafejt001

Depardie není Rasputin . Rozhodně špatná volba . Opravdu jo . Kromě toho divné střihy , nelogické , rozvláčné , bez energie a nápadu . Slabšííííí ... Ta původní americká verze byla rozhodně daleko lepšíííííí . Helou .. Zdrástvujtě .... ()

BalbiJirka

Zajímavý snímek ze zajímavé doby. I když ve filmu místy o nic nejde, za zhlédnutí to stojí, avšak člověk od toho nesmí čekat srdcervoucí podívanou. ()

ariari

tie repliky akoby tvorili nadopovaní uhranutí kolchozníci. Dej je tak nudne poprekladaný balastom, až sa človek diví, prečo to nevypol po prvých minútach . Akoby si každý točil na svoju kameru, čo ho práve napadlo. toto Rasputina nevystihovalo , a aj keď je Gerard excelentný herec, rola mu nesadla, navyše skutočný Raspuťko bol veľmi šlachovitý a chudý s blčiacimi očami, no filmový umne skrýval obrovské brucho pod sutanou. veľké filmové nič. ()

rigby

Krásné exteriéry k dobrému historickému filmu nestačí. A to se potvrzuje v tomto případě. Depardieu stokrát jinak a přitom stále stejný. Co si zahraje příště? Bude to vůbec dávat nějaký smysl, než jen prodej jména? ()

tuntik

Depardieu bez Rasputinovej charizmy, dej hlavne na začiatku chaotický, často skáče bez väčšej náväznosti medzi scénami... Možno by sa dali dať aj tri hviezdičky, ale vzhľadom na očakávanie sú len dve... ()

Vozy

Film o carské rodině a Rasputinovi sliboval dobrou zábavu., ale u tohoto snímku jsem se těžce nudil a navíc jsem tam objevil pár historických nepřesností. Třeba poprava carské rodiny byla odfláknutá, bylo to trochu jinak. Výkonem nepřesvědčil ani otylý Gérard Depardieu, ()