Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Vojťas

Syrová akční podívaná, která v polovině přechází do choreograficky ipmanovské bojovky. Ještě pár tréninků a Iko Uwais si to bude moct rozdat se současnými jedničkami jako jsou Donnie Yen nebo Tony Jaa. Oznámené dvojce se vůbec nebráním. 85% :-) ()

Pugo

Mlátička ako sa patrí. Dej úplne postačujúci účelu filmu. Nekonečná finálna bitka sa zaradí medzi klenoty tohto žánru. ()

MrPierc

Čistá akce. Bez omezení, bez poplatných úprav pro normální obecenstvo, bez dlouhého čekání na akci. Jednoduchý děj, mnoho napětí, malá šance na přežití. Choreografie je dokonalá. Uvěřil jsem každý pohyb, úder, zlomeninu. Souboje jsou dlouhé, žádné 15-ti sekundové potyčky. Tohle je opravdová akční podívaná bez nadechnutí od začátku až do konce. Chyběl už jen propracovanější příběh, ale na druhou stranu v jednoduchosti tady byla velká síla. Padnoucí hudba. ()

Rocky88

Hodně brutální smažka, která ač připomíná ultimátní PC arkádu, tak chytne a nepustí. Určitě nejsilnější zástupce svého žánru. Největší aplaus samozřejmě patří režisérovi a choreografovi, samozřejmě i schopnostem samotných "herců". Úderná je i hudba, hlavně čistka v "bílém doupěti" je hudebně neskutečně nadupaná. Vřele doporučuji. ()

shyster

Je to tak na pomezí 3-4 hodnocení, ale bohužel ten konec je už takový opakování, co bylo před chvíli viděno. Jinak jako mlátička a vyvražďovačka na vysoké úrovni. Hlavně ten začátek mě velice nadchnul. ()

nick003

Adrenalinová jízda od začátku až do konce. Úchvatná přehlídka bojovných technik s vybroušenou choreografií. ()

O´Neill

Zdejší hodnocení a už vůbec komentáře absolutně nechápu. Pro mě naprosto průměrná záležitost po všech stránkách. Akce spočívá v boji muž proti muži, nikoliv ve zbraních, což považuji za zásadní problém, jestliže má film mapovat "zásahovou jednotku". Samotná zásahovka je jeden velký výsměch - evidentně ji psal někdo naprosto neseznámený s výbavou a taktikou zásahových jednotek. Plusem snad jen, že to uběhlo docela rychle. ()

carlos 2010

Súhlasím s komentárom Isherwooda, ale nie s jeho hodnotením. Aj mne sa zdalo, že to režisér miestami prehnal, ale ide klasický akčný žáner a keby to natočili amíci s nejakou STAR v hlavnej úlohe, bola by to pecka pre každého. ()

MA.KI

Přímočaré a v reálném čase se odehrávající akční peklo z Indonésie, ještě špinavější a syrovější než podobný (a známější) soudce Dredd. ~ Výchozí situace je jasně daná: Patnáctipatrový činžák v nějakém jakartském slumu – sídlo drogového bosse, jenž je v nejvyšším patře. Malá policejní jednotka, která jde po něm. Na nic se nečeká. Jde se do jámy lvové. Však také originální název "Serbuan Maut" přeložíme jako "Smrtelná invaze". ~ The Raid může připomínat schéma videohry, kdy jednotlivá patra jsou vlastně levely a je třeba se prokousat k padouchovi do nejvyššího patra. Režisér velšského původu G. H. Evans nám servíruje v rámci této "hry" neskutečnou přehlídku bojových umění (Pencak Silat), nejen pro aktéry, ale i pro diváka bolestné interiérové řezačky a precizní choreografie soubojů. ~ Nadupané tempo a frenetická akce, jen občas přerušená náznakem děje, bolestivý boj v kombinaci s pekelně rychlým střihem a bezchybným nasnímáním veškeré té napínavé akční bouře, jsou hlavními přednostmi tohoto asijského trháku. Elektronickou hudební složku od Mika Shinody z Linkin Park a Josepha Trapanese nelze opomenout! V rámci žánru musím napálit plný počet a doporučit všemi deseti! ()

Rodriguez

Jeden z mála akčních snímků, který mě dostal svojí originalitou i brutalitou. Rozhodně nikdy nevstoupím do chudinské čtvrti.... Toho však nerespektuje mladý ambiciozní policista Rama, který chce za každou cenu zníčit šéfa gangu! Jenže elitní komando je prozrazeno a celá akce jde do kopru, když zjistí, že tam nejsou ani legální cestou... 90% ()

joker.george

Výborný čistokrevný akční nářez, který jakmile spustil, tak dokázal jet v plném nasazení bez polevení až do závěrečných titulků, kde mě nechal skoro tak vyčerpaného jako samotného Ramu. Na příběh je vyhrazeno minimum nutného času, a tak zbývá spousta prostoru pro lahůdkově vypadající choreografie soubojů a přestřelek, kterou jsem už dlouho tolik nehltal. ()

moviefreak

Máme nového drtiča, Donnie a Tony sa musia dobre snažiť aby tento skvostík niekedy predbehli. Ale ani to nebude stačiť pokiaľ nebudú mať tak hravého režiséra ako je Evans. Pre mňa jednoznačne NAJ marial arts movie!!!! yeah :) ()

Azrael515

Tento typ filmov nemam rád, tomuto dávam 5. Pretože :O Kop, tonfa, nož, kop, kop, lakeť, tomfa, nož, lakeť, kop kop, kop, tonfa, tonfa. Vizualna stránka, unfuckingbelievable. :O ()

TomikZlesa

Na tohle nemám slov, nebo spíš končetin. I ta nejvíc vybušená palice by si myslela že tenhle žánr už nepřekvapí, ale tohle byl nátěr kolenem přímo do xichtu. Nejenže je tady akce jak už u tehle asijskejch vejrostků bejvá zvykem, ale naprosto tu chybí demence, tupý momenty nepo jakejkoliv přebytečnej sliz co by tohle zkazil. Pár minut po probuzení začíná brutální mela kde napřed dostanou slovo samopaly a až pak ruce, nohy, hlavy a v neposlední řadě zářivka :-))) Kdo jak dobře bojuje nemá cenu rozepisovat, voni to tam snad žerou k večeři ! ()

enjoi

Nejlepší bojovka za poslední roky. A to dokonce není z Hollywoodu a ani nestála milióny dolarů za platy top herců jako třeba v Expendables. Skvěle natočeno. 80 % ()

Lanark

Brain switch: on - prvních 15 minut docela dobrý, zbytek jako cože? ///////////// Brain switch: off - prvních 15 minut docela dobrý, zbytek nářez joooo vole hustý! ()

laik_60

Moje nervy !!!! To teda bolo. sto minut akčného mlátenia sa a trepania hláv o mury. Toho sa preje snad aj naruzivy milovník kung fu. no co uz, videl som zase jeden podpasovy nizkoprahovy film . kde okrem hudby a par efektov z boja "jeden na dvoch" tam neuputalo nic :( ()

dubinak

Asi proto, že nejsem chlap, nemám požitek tak intenzivní, ale sama uznám, že jsem dlouho takhle choreograficky vybroušené boje neviděla, a že se na to koukalo dobře. Atmosféra je po celou stopáž stoprocentní špinavá záležitost a akce jede od začátku do konce. Víc k tomu asi nemám. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)