Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

C0r0ner

Jestli od toho někdo čekal něco jiného než nekonečnou řežbu, tak ho nechápu. Že nemám filmy, kde si lidi akorát dávají do držky rád, je fakt, ale Zátah mě tak vtáhl svou neskutečnou brutalitou, překvapivě dobrou režií a dech beroucí choreografií, že prostě musím dát plné hodnocení. A to jsem při sledování ještě nevěděl, co mě čeká ve dvojce. 90% ()

Hobitek4U

Nejbrůtálnější závěrečný fight jaký jsem kdy viděl, a že jsem jich viděl hodně. Choreografie opravdu vyjimečná. Tady přece nejde tolik o příběh, tak se v adrenalinovém opojení dívejte a nechte se unášet extází. ()

Martrix

Přiznám se, že se budu mnohem raději dívat na "drátkovou" choreografii většiny čínských historických filmů, než na řežbu ve stylu The Raid. Ultimátní brutal police styl, který dostanete naservírovaný v takových dávkách, že jen nevěřícně kroutíte hlavami, mi zábavný nepřipadal. Ano, je to akčňárna a ano, je natočena opravdu výborně. Přesto. Asi stárnu, ale film o bandě chlapů, kteří se snaží opravdu ošklivě ublížit jeden druhému(a že se jim to daří), mi připadá zbytečný a nezajímavý. Chápu, že se najde spousta koponohů a rukobijců, kteří slintají u každé bojové scény, ale mezi tím zvítězit v boji a umlátit někoho k smrti, je přece obrovský rozdíl. A tento film je spíš o tom druhém. ()

Wormboy

Nebyt monotonnosti, ktora za vzhladom na sposob a ciel rozpravania casom logicky dostavi, islo by o prvotriednu akcnu rubacku, ktora by pisala dejiny akcneho zanru v 21.storoci. Takto 3,5/5* ()

zette

Tak z hlediska scenare urcite beckovy film. Ale takovy krvavy mord, ktery vypadal velmi autenticky jsem uz dlouho nevidel. Naposledy se take jednalo o asijskou produkci (J. Korea). Asiate umi tocit o smrti a bolesti velmi chladnokrevne, v Serbuan maut je navic uzasna choreografie souboju a az demonicka hudba. Film ma naboj a skutecne drsnou atmosferu. Povinnost pro vsechny fanousky akcnich filmu a velmi zajimava podivana pro ostatni. Film, na ktery se nezapomina. ()

PavelVanekArt

Teď budu ejakuovat nad nejlepším akčním filmem, kterej musí kopnout do koulí každého, kdo alespoň viděl jeden film s Van Dammem, Segalem a podobnými, dnes už, dědky. Film si na nic nehraje, nic nekopíruje, na nikoho neukazuje. Loktový virtuóz Tony Jaa (vynikající Ong- Bak) přišel před lety se svou bojovou akrobacií a všimlo si ho minimum lidí. Prdele ale dokázal nakopat perfektně. Teď je tu ale Gareth Evans a jeho chráněnci v čele s Iko Uwaisem, novým králem z Indonésie, který ovládá, spíše fighterům známým, styl Pentak Silat. A teď se může jít Tony Jaa, Jet Li, IP man, Jackie Chan a podobní, jít s prominutím vysrat... Vezměte 30 policistů, patnácti patrový dům, 300 člený gang a všem přítomným dejte do vínku tenhle bojový styl. Dostanete přes 100 minut kulervoucí akce, nejnádhernější choreografii a nonostop adrenalin. Příběh je jednoduchý, ale tak geniální, že se můžeme těšit na další dvě pokračování. Hlavní hrdina Rama má vše, co potřebuje mstitel a.k.a já proti světu. A všichni mu to rádi žerem. On nám na oplátku ukáže, jak seřezat sto a jednoho chlapa na hromadu. Závěrečná scéna, kdy s bratrem řeže šíleného Mad Doga v kuse 10 minut beze střihu, je tak erektivní, že se prostě musíte chytat za přeražené hnáty, protože zážitek je tak intenzivní, že to nepochopíte ani po třetím přetočení jedné a té samé scény. Takhle bych mohl psát hodiny, ale čas je drahý. Hudba...kdo by tušil, že dubstep se elegantně opře o nádhernou scénu, kdy komando policistů odráží útok stovek gangsterů a všem pomůže jediná lednice. O soundtrack se postaral Mike Shinoda (Linkin park) a vůbec to nebyla špatná volba. Maminka mi vždycky říkala, pes, který štěká, nekouše. Tenhle pes štěká, kouše, slintá, sere kde může a trhá maso od kosti. Stříkat blahem budou spíše muži, ale několik žen, co by z The Raid vlhli, by se určitě našlo. 5* a.k.a 95% ()

Juto

,,Prepadovka" je príjemným filmom o bojových umeniach s množstvom brutálne násilných a pútavých bojových sekvencií, ktoré zakrývajú slabé miesta v rozprávaní a atmosfére. Je to vyčerpávajúca skúsenosť s tým najlepším, čo žáner bojových umení ponúka. 8/10 ()

c.tucker

Přímočará béčková šílenost. Je to naspeedované jako málo co. Pencak silat naprosto stylovej a jen jsem obdivoval tu šílenou jízdu, kde Iko Uwais jde od čerta k ďáblu a ani si nemůže pořádně vydechnout. Je to dějově velice jednoduché a přímočaré, ale uzavřenost budovy je velice depresivní. Jednoznačně bojovka jedna báseň. ()

campix

Řekl jsem si, že nepodlehnu hypu spojeného s indonéskou akční novinkou The Raid, jenže to prostě nejde, film je tak nehorázná šleha, že vás vtáhne a už nepustí. Zároveň jsem také už dlouho neviděl film s podobně originálními souboji a snad nikdy lépe vypadající film, který vyšel na zhruba 1 mil. dolarů. To prostě nejde. Zároveň dokonalý soundtrack od Mika Shinody. Nehorázná pecka, díky které se můžou i Expandables jít zahrabat. ()

fars

Bozi bitky, bozi choreografie, spousta brutality... v ramci bojovych filmu je to vazne to nejlepsi, co muzete za poslednich minimalne 5 let najit. Trochu to pripomina filmy s Tonym Jaa (nejvic asi Protector, neboli take nespravne Ong Bak 2), ale tohle je mnohem vic primocare, vic drsne a krvave a nejsou tam zadni otravni sloni. Proste se s tim neserou, a serviruji nam akci, jakou jsem jeste nevidel. Ano, tohle mi staci k plne palbe, a nevadi mi absence pribehu, pokud je dej naroubovan na presne davkovani vynikajici akce. Kdyby byl The Raid pecko, bylo by to to nejlepsi pecko a nejvetsim poctem ukazkovych jebacek. ()

čidlo

Šílená řezničina , skvělé akční zcény dobrá hudba a skvělá zábava akčnák co to dlouho nebyl!! 80% ()

WolfR

Přímočará rubačka, která se nezabývá zbytečnými tlachy kolem a prostě se tady mlátí, střílí a seká mačetou hlava nehlava. Raid přináší velmi svěží vzduch do akčního žánru, ale přece jen by mu slušel alespoň jeden známý ksicht, 4 hvězdy. ()

Icefist

Jízda, která nejde pro kapku krve daleko. Oprava: jízda, která nejde pro hektolitry krve daleko. Ohledně tohoto faktu se mi líbilo, že rudá tělní tekutina nebyla nadužívána pro zvlášť brutální efekt, ale objevila se vždy přesně tam, kde jsem to čekal a v takovém množství, jaké bych si představoval. Hudební podkres akci dodává šťávu a zde ode mě pochvala za volbu Shinody. Samozřejmě, že Zátah nemá jen klady a jako hlavní nešvar musím zmínit tradiční klišé, kdy útočníci zásadně nechodí najednou, ale jeden po druhém jako ovce. Při některých řežbách se také divák nestačí divit, co všechno může člověk vydržet téměř bez následků. Ale jsem ochoten přimhouřit oči, protože jsem se dost bavil a některé scény, jako třeba pád na vylomené dveře, zaslouží obdiv za kreativitu. 70 % Oblíbená část- vrh grázlem ve světlém oblečení na schodišti o patro níž ()

BoXBe

Jestli Wachovští ještě nepoložili Garethu Evansovi na stůl nabídku na další pokračování Matrixu v tomhle stylu, tak nevím... ()

majo25

Americkú produkciu je silne cítiť. Napriek tomu sa nemôžem vyhnúť dojmu, že indonézke policajné komando sa miestami chovalo ako stádo dementov. A že každý 'domorodec' s mačetou (odkiaľ všetci nabrali tie mačety? žeby za rohom bol špecializovaný obchod?) má jeden a ten istý štýl boja, ktorý mu vydrží odhadom tak 3,5 sekundy a potom končí. Na akciu sa dobre pozerá, lenže keď si ju odmyslím, čo mi ostane? Veľa nie. A aj tá akcia veľakrát nekoketuje s fyzikálnymi zákonmi a súboje sú efektné, ale nie efektívne...zvláštny policajný výcvik. ()

Hans.

Super akční nářez, kterej vás nenechá ani na chvíli vydechnout, něco podobnýho amíci už nedokážou natočit. ()

A.Fish

Akční pasáže, ať už ruční souboje nebo přestřelky, jsou opravdu atraktivní a jedou v brutálním tempu, tomu nemám co vytknout. Bohužel ale části kde se kecá jsou nezajímavé a vyložené nudné a celkově to kazí dojem z filmu. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)