Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

ganz

Akce a atmosféra super. Bohužel děj tu vlastně nebyl. Ačkoliv chápu, že u akčního filmu tohoto typu člověk nečeká na děj, tak je to příjemné doplnění, protože jinak si občas přijdete jako když Vám kamarád ukazuje svojí novou videohru (což mi potvrdil hlavně zbytečně dlouhý boj s hlavním řezníkem). Navíc film se na začátku rozjede neskutečným tempem, na které se člověk naladí, ale poté se tempo postupně vytrácí, souboje už nejsou tak svižné, všichni jsou už mrtví a když ne mrtví, tak alespoň polomrtví a nějak si člověk už jen počká na ten "happy end". To je ale pouze pár puntičkářských poznámek. U filmu jsem se bavil a možná ho někdy i shlédnu znovu... Takže akce geniální, lepší než u 98% filmů co jsem viděl, ale to mi samo o sobě ne tak úplně stačí. ()

Scar

Keď už v Indonézii kúpili tú kameru, mohli by produkovať takéto pecky aj častejšie!!! Tomuto nič nechýba a zvažujem nagrcať do pošty všetkým mojim "obľúbeným užívateľom", ktorí dali tomuto filmu menej ako štyri hvizedy. Pizdy. ()

blackJag

Člověk je hned klidnější, když se dozví, že speciální jednotky v Indonésii jsou stejné lamy, jako všude jinde. Jenže tohle není komedie, takže nakonec to zachrání jeden velmi šikovný jedinec, jehož choreografie v delších pasážích (třeba scéna "já na bráchu, bráche na mě") sice zanudí, ale fajnové nápady a účelná brutalitka to nakonec zachrání. 80% ()

Taio

What was that? It was fucking epical zážitok, prežitok, pôžitok! Ono to vlastne je ako tak spomínam a spomínam veľmi dobre jeden z najlepších plnokrvných akčňákov za poslednú dobu. V podaní Expendables by trval film 10 minút, čo by tam len nabehli a hned by boli na 15tke alebo by skončili na druhom poschodí tuhý jak tuhy. Niekde v komentoch som mal "česť" prečítať ževraj "nevýrazný hrdina"... hlúposť na entú. Posledné, čo ma napadá... uvidíš a pochopíš! OST♫ 4/5 Príbeh 5/5 Výkony 3/5 Napätie 4/5 Humor nebol ... 90% ()

R1CH1E

Konečně akční nářez, který se nebojí krve, akce a hlavně má přehledné a úžasné akční scény.. Ne vážně, chcal jsem blahem z toho, že tu trvala scéna i několik desítek sekund bez střihu a všechno bylo tak přehledné. Hollywood se může jít vycpat. ()

drackula

Na zhodnotenie tohto filmu sa hodí jedno české slovné spojenie - "koulervoucí akce" ! Od začiatku do konca je Raid plný priamočiarej akcie a brutality. Logika síce ide niekedy trošku stranou, ale komu to vadí ? Film je ako stvorený na vypnutie mozgových buniek po náročnom dni a môžem ho len odporučiť ! 95% ()

Autogram

Brutálny čistokrvný akčňák. Bohužiaľ nič viac. Nedozvieme sa kto, prečo, načo a pred akciou musí stačiť iba jedna patetická rozlúčka s tehotnou ženou, aby bolo vopred jasné, kto a prečo sa má vrátiť živý. Potom už nasledujú len kung-fu údery, mačety a spočiatku aj strelné zbrane, ale tie sú rýchlo vylúčené. Obyvatelia domu sú mimoriadne bojovo nadaní a lojálni s majiteľom domu, za ktorého položia aj život. Myšlienka hlúpa, ale originálna. Film obsahuje aj pár zaujímavých nových fígľov (podlaha, chladnička), bez ktorých by smeroval až tesne k odpadu. A naopak, záverečná dobrovoľná férovka s dvomi protivníkmi a deravou tepnou je už za hranicou mojej filmovej tolerancie. ()

Pedross800

Tomu se říká akční nirvána. Neskutečné nářez plný soubojů, krve a bojového umění...brutálně agresivní adrenalinová pecka. Co já v té Asii ještě neobjevím :) ()

Pecival

Neuvěřitelně našlapaná akční jízda. Bez zbytečnejch keců obrovská porce brutální, krvavé řeže s dokonalou choreografií. A žádnej chvat nebo úder není dost podlej nebo špinavej. K tomu suprová atmosféra zapadlýho, špinavýho baráku, kam vede pro policajty jenom cesta dovnitř. Úžasnej ústřední hudební motiv (škoda že ho není víc slyšet). První hodina je z hlediska akčního filmu snad to nejnašlapanější co jsem kdy viděl. Pak tempo trochu poleví a nechá diváka malinko vydechnout. Trochu škoda, že souboje s Mad Dogem jsou svojí délkou trochu přepálené, zvlášť ten poslední by mohl být klidně o půlku kratší. Přestože mají choreografii excelentní, už to hodně pripomíná klasické Asijské mlátičky. Nejsilnější stránka filmu je, když Iko likviduje bezejmené pohůnky za pomocí všeho co mu přijde do ruky (od pistolí, kulometů, plynovejch bomb v lednici po nože, kladiva, sekery, zářivky a samozřejmě pěsti) - to je strasnej nářez. ()

Wbcko

Návrat do osmdesátých let aneb akce ve stylu Komanda na Indonéský způsob. Příběh je tu pouze záminkou pro řežbu a je tudíž naprosto irelevantní. Film bohužel nemá takové tempo a zhruba po hodině mu jaksi dochází dech. Díky tomu, že většina členů jednotky popadá někdy v úvodní čtvrt hodině, tak si divák neužije příliš přestřelek a bojové scény, přestože mají spád, působí občas až úsměvně. Obzvláště poslední bitka dává člověku pocit, že se choreograf nechal možná až příliš unést. Celkově docela slušná výplň volného večera a 70% ()

Hollohlaway

Je neuvěřitelný, co ty malý zmetci vydržej. Urputný indonéský druh boje a panelák narvanej záporákama...akční originální pecka, plná super bojové choreografie a napětí až do konce. ()

venca163

Tak od tohohle jsem čekal víc. Je pravda, že jsem sice věděl, že to bude jedna velká řezačka, ale při konfrontaci s realitou mi to už tak dobrý nepřišlo. Komando ani nijak zábavně vycvičených fízlů vlítne do baráku, kde jsou roztříleni na cucky. Už po chvíli jsem se začal nudit, bitky mi přišly stereotypní a bolestně nerealistický - při takhle rozdaných kartách bych potřeboval aspoň nálož originálních nápadů, ale bohužel...Film tragicky postrádá jakýkoliv příběh a v podstatě i hlavní postavu. Navíc je prošpikován ubohým klišé tohohle žánru (jeden fízl má těhotnou přítelkyni, vzpomene si na ní když už nemůže, zkorumpovanej polda, na kterym si nikdo nevybije zlost, komando pořád používá posunky, ale v boji popadaj jak hrušky, v posledním záběru se "zlej" brácha bezdůvodně usmívá...). Film se podle mého i zbaběle vyhýbá větší dávce brutality (ani jednou nevidíme pořádně proříznutý krk apod.), což by ho zase mohlo posunout někam jinam. Chápu ale, že lidem právě tohle všechno může nevadit, pak si přidejte 1 - 2 hvězdy klidně. (65%) ()

Melios

Idonézsky film s hercom ovládajúci bojové umenia rovnako bravúrne ako Bruce Lee ,Jackie Chan a Donie Jen dohromady. Na film tvorený v Malajzii má film neskutočne rýchle tempo ,živú kameru ,zaujímavý príbeh ,brutality a nakoniec to najdôležitejšie - boje. Práve vdďaka bojom mi príde tento film taký rozmanitý aký je. Máte tu boje s nožmi ,strelnými zbraňami ,boje v stene ,cez stenu ,boje o poschodie nižšie ,bojové umiena ,alebo ideálne všetko dokopy. Herci újdu ,je videť ,že to nie sú amatéri ,s hlavnou postavou sa dokážete stotožniť a je dosť možné ,že vám príde synpatická ,prirastie vám k srdcu a budete sa báť o jeho život. Jednotka skvelá ,ale ,čo dvojka? Udrží si kvalitu? 81% ()

Kejdlo

Akční jednohubka jak má být. Málo policistů, za to docela dost gangsterů, co se nám navzájem řežou v jednom činžovním domu. Nápad na akčňák znamenitý, děj úplně blbý nebyl a hlavně soundtrack za to stál. Akce si s choreografií rozuměla a to je to hlavní. Po sérii Ong-Bak a filmech Johna Woo je to další skvělý příspěvek do asijských akčních filmů. 9/10 ()

Šakalík

Dost možná nejakčnější film, který jsem kdy viděl. Příběhem to je sice dílo prostinké – svým provedením ale těžkotonážní akční bomba, která v duchu asijské tradice přináší divákovi všechno, po čem jeho nevybořené srdce touží a pravděpodobně i něco navíc. :-) Členové speciální jednotky obklíčení v nehostinném panelovém domě, kde úřaduje místní drogový boss, se mají co ohánět (rukama, nohama, prostě vším), aby je rozčílení nájemníci nerozsekali napadrť. Některá místa jsou tak akční, až jsem nad tím nevěřícně kroutil hlavou. Ke konci filmu je těch NEKONEČNÝCH bitek fakt už příliš (kolik úderů do hlavy může normální člověk ustát?), takže ve finále jsem se k vlastnímu překvapení docela nudil. Pak taky ta linka – pozor SPOILER – o bratříčkovi ve službách hlavního záporáka je prostě děsný KÝČ, i když uznávám, že o příběh tady vážně asi nejde. Přesto ve mně film zanechal trochu rozporuplný dojem, takže hodnocení nechám na průměru. ()

BMAJTZ

Mlátička se vším všudy. Problém těchhle filmů je většinou v podivném příběhu, zajímavé ovšem je to, že u Raidu mi to nevadilo. Jediné co mi přišlo divné je, že na začátku všichni používají zbraně a nakonec jde o surovou bitkařinu. Každopádně u mě dobrý, i když pár nelogických momentů bych v tom taky našel. ()

slovan1

Tak tohle je film čistě pro fandy akce, které se tady nasýti vrchovatě. Od začátku do konce je film nacpaný přestřelkami, boji jednoho na jednoho, jednoho na moc, souboje s mačetami, noži... No prostě akční pecka! Bojuje se zde do úmoru, bitky se zdají nekonečné a velmi nápadité. Styl natočení akcí je super, nestačil jsem to skoro vše zhltnout na jednou... Hudba a zvuky moc dobré! ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)