Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

dr.horrible

Die Hard po indonézsky. Partička policajtov sa snaží vysekať z baráku plného gangsterov. Scenáristicky nič nové pod slnkom, ale je to neuveriteľne nápadité v akčných scénach (čiže skoro furt). Spolu s Do poslední kapky krve asi vrchol žánru (keď samozrejme nerátame hongkongské filmy Johna Woo). Krvavé, brutálne a choreograficky totálne vyčerpávajúce. ()

InJo

Krystalicky čistá žánrová perla, která nebývale jednoduchou premisu vytěžila do posledního úderu. Nikterak složitý děj překvapivě odsýpá nejen ve scénách svižných, brutálních a oku lahodících rubanic, pozvolna graduje a od začátku je z toho cítít napětí, syrovost, tvrdost a potřebné nadšení pro věc. Těžko říct, zda se jedná přímo o akční milník (u dvojky o tom už nepochybuju), ovšem minimálně za strhující finální nakládačku, kterou řadím mezi své nejmilejší, si tvůrci zaslouží pořádnou poklonu... ;-) Pro fandy přímočarých bitkařin naprostá povinnost, odpůrci můžou s klidem vynechat (nic vyloženě převratného tu na ně nečeká). 85 % ()

IQ Tiqe

Asi můj první indonéský film. Zjišťuju, že Indonésani mají celkem hnusný ksichty. Ale film se povedl - zátah, akce, bitky... Boje působí věrohodně v tom smyslu, že se tvůrci nebáli krve, detailních záběrů, opravdu široké škály „zneškodnění“ protivníka. Paráda! Na druhou straně lehce trpí typickým neduhem bojových filmů - dva se perou a třetí se válí, můžu nepřítele zrakvit, ale udělám něco na efekt. Zkraje bylo chování spec. jednotek občas trochu naivní. Určitě stojí za zmínku, že příběh není přímočaře jednoduchý, ale nabízí pár překvapení. # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 8 | napětí 3 | pustil bych si znovu 7 ()

Kudly4

Ultra masakroidní akční řežba !! Jinak to popsat neumím. TOP ve svém žánru (společně s The Raid II). Iko a jeho vstupní brána do filmového - akčního světa. ()

Jordan

títo východoázijci vždy vedeli urobiť dobrý akčný kus a nemyslím len na šialený hong-kong a úchylné japonsko či sadistickú kóreu, ale pred pár rokmi ma ohúril thajský ong bak a teraz tento indonézsky film, ktorý mnohým na západe otvoril oči a bol na poli akčných nakladačiek podobným zjavením, ako na poli komédií/drám v rovnakom roku francúzsky nedotknuteľní... ale nedávam plné hodnotenie, lebo príbehovo, zvratovo a myšlienkovo to bolo "porno" - veľmi zľahka načrtnutý rámec a slabunký, stupídny príbeh, ktoré majú slúžiť iba ako rámec a ihrisko na predvádzanie akčných scén. "počítačovo" ladená mlátička v jednom uzavretom dome, kde vládne gang na čele s úhlavným bossom mi náramne pripomenul DREDDA a určite by som sa chcel niekde dočítať o tom, či autori novej adaptácie tohto sci-fi komixu nenačreli pre inšpiráciu aj tu (aj keď ktovie, veď už legendárny a kultový DIE HARD je vlastne tá istá schéma, ktorá sa v tomto žánri už dlho variuje a obmieňa), pri dlhých bitkách na chodbách (hlavný hrdina vs. gangy) som mal zasa silnú spomienku na jednu z najdokonalejších akčných bitkárskych scén - prebíjanie sa s kladivom po chodbe k výťahu z Oldboya. každopádne - tento film je silne jednosmerne zacielený na milovníkov akčných filmov s bojovými umeniami a je to taká naozaj adrenalínová oddychovka bez príbehu, posolstva, emócií, iba s dokonalými choreografiami a skvelo zrežírovanými bitkami: akoby ste sedeli pri niekom, kto hrá mortal kombat alebo tekken, je v tom naozaj dobrý a hodinu a pol sledovali jeho hru. (ps: deň pred pozretím tohto filmu som bol na festivale na drsný indonézsky dokument "act of killing" a veľmi zvláštne sa mi v doznievajúcom svetle toho dokumentu sledovalo na týchto gangsterov...) ()

Anderton

Kombinácia boja streľnými zbraňami a ručnej, poctivej práce. Z toho dôvodu tu bol najférovejší dlhovlasý, ultra nesympatický záporák. Výstup na vrchol vežiaka tu metaforicky predstavuje úmysel vyjsť na najvyššie priečky "spoločenského" rebríčka, ale to je asi tak všetko, nad čím sa dá zamyslieť. Akcia to vynahrádza, občas ale už motonónnosť súbojov trochu ubíja pozornosť. Vo svojej podstate na celovečernú stopáž roztiahnutá kladivková scéna z Oldboya bez kladivka. ()

Socrates

Pár adamantiovejch mužíků si to v nějakým indonéským cikánově rozdává s mnoha ostatními, kteří mají tu smůlu, že kosti z adamantia nemají. To je asi tak celý. Mimo akce jedno velký nic. ()

Frajer42

Taková akční indonéská klasika. Kdo má rád akci, ten si přijde na své. Vůbec se nekecá a celou stopáž se 50 kiloví indonéští chlapci mlátí a sem tam i střílí. Veškerá akce je skutečně pastvou pro oči, ačkoli se kočkují pouze absolutně nesympatičtí indonéští hošíci, kteří jsou navíc k nerozeznání podobní. Asi 20 členů indonéské zásahové policie se vydá vyčistit blok, tedy panelák, těch nejobávanějších tamějších zločinců. Přičemž těmi zločinci se rozumí drsní válečníci lehké váhy vybaveni zpravidla mačetou. Trošku tomu chyběl chytlavější soundtrack a alespoň trošičku zajímaví záporáci. Jinak by se dalo mluvit o spokojenosti. Rozhodně film splnil moje očekávání coby akční jednohubky. Rozhodně jsem se z toho ale až tolik neposral. Lepší 3 *. ()

MikeCool

Indoamerická akční líbůstka plná výborných bojů a psychologického teroru. Samostatný činžovní dům byl jak vystřižen z nějakého hororu: velký mnohaposchoďový, betonový kolos, který obývají "vetřelci" a hrstka hrdinů, v tomto případně elitní jednotka jde zlo zničit. Účast americké produkce byla velmi cítit hlavně při přímých soubojích, kde mají bojovníci i po velkých ranách do spánků o zeď, či snad krk propíchnutý zářivkou mnoho sil! Na druhou stranu je nádherné, jakým způsobem byl takový nenáročný scénář zpracován. Po celých 100 minut jsme mohli sledovat přímočarou akci v uzavřeném objektu, plná mnohých, psychologických point doplněná prvotřídní hudbou. ()

Kothy

Ani mně neunikla tato akční malajská klasika. Je to dost odlišné od hollywoodské tvorby, prostě je to nekompromisní. Film se z velké části skládá z akce. Začne se pistolemi, a pak přijdou na řadu mačety a pěsti. Příběh je celkem jednoduchý, elitní komando má za úkol přivést drogového bose, který sídlí ve vysokém věžáku. Ten se samozřejmě nedá jen tak a posílá na ně hromady svých poskoků. Choreografii se nedá nic vytknout, je prostě úžasná. Horší je to ale s dějem, protože se tam jinak vlastně nic moc neděje... I tak ale film stojí za vidění, je tam vidět velký kus filmařiny. "Jsi mrtvý muž!" ()

boshke

Obecně nejsem velkým fanouškem čistokrevné akce bez jakéhokoli ladu a skladu a příběhu, ale u The Raid potěšila i přímočarost a fakt, že si nehraje na něco víc, než je. Bylo to fajn, ale jednou asi stačilo... 80% ()

teutates

Taky nesnáším když mi někdo huláká na chodbě a následně tam slyším boom, bác, prask... nadávám, no dveře neotevřu a už vím proč! Být nájemník, či vlastník bytu není žádna sranda a to už nemluvím o správci komunistické bytovky, tomu de hned o život. Co se skvělého příběhu týká hotová drama, no co se hlavního hrdinu týče... mít ho Obama v armádě vyplení nejenom Afganistan, ale taky Irán, Irák i Severní Koreu, vezme brachu a hotovo 8/10 hloupé jak se na Indonésií patří, ale co se děje po chodbách... kuúurva, to sem ještě za ty léta neviděl, akční mega - hard - námŕd. (viď. + hard, no plagiat) ()

DwayneJohnson

Akce, akce a zase jenom akce. Nečekejte od tohohle filmu něco jiného. Pohodlně se usaďte do křesla, či židle, zmáčkněte play a pak už stačí jenom vypnout mozek a dívat se na střílení, souboje, mraky mrtvých, zraněných a hektolitry krve, toho všeho je tu zde opravdu dostatek. Určitě jsem čekal mnohem více, vzhledem k hodnocení, ale nakonec dám hodně horší čtyři hvězdy, hlavně za souboj dva na jednoho,(sice dost přehnaný, jako ostatně všechny souboje) a také za fakt, že podobný film jsem už dlouho neviděl. V případě nějakého pokračování, budu ale mnohem přísnější a podobné hodnocení si hodně rozmyslím! ()

Campbell

Ted jsem to dokoukal a teda.....To byl neskutečnej náser, tam kde Expendables vytahují bouchačky, tam Raid vytahuje sílu. Rvačky jsou fakt grandiózní a to hlavně scény kde se vaří. To mělo takový grády že jsem nedýchal, ono celý to napětí je natočený maximálně dokonale. Herci a choerografie je bezchybná člověk se ani na minutu nenudí, protože režisér Evans přesně ví co diváci rádi, a tak nám servíruje jednu akci za druhou. Co mě ale drží od plného hodnocení jsou trošku zmatené přestřelky, jsou sice fajn, ale střihač asi nestíhal, protože se záběry všechno míchá. Ale přesto všechno je to parádní adrenalinová jízda, která mi i částečně připomínala Hard boiled. ()

Geralt z Rivie

No, prostě Rama (Iko Uwais) přijde do 15 patrového paneláku a vyčísti ho od spodku až na horu :D. Je to hodně velké překvapení z Indonésie. A musím říct, že kdyby se pokračování Expendables 3 neslo ve stejném duchu, jak naznačoval Sly v jednom ze svých rozhovorů, tak bych se vůbec nezlobil. ()

predators

Dost mi tady chyběl nějaký "wow!" efekt! Něco, u čeho bych přestal dýchat, když už se tak řežou. Proto taky volím lepší průměr. Kamera by taky snesla menší úpravy, ale to bude dáno stísněnými prostory. No a samotnou kapitolou jsou staré dobré kung-fu zvuky doprovázející každý bojovníků úder. I když se zdá, že jen kritizuji, tak jsou to spíše drobnosti, všechno ostatní, tedy akce a příběh už fungují na jedničku! Akce střídá akci a je nadmíru jasné, že nudit se nestihnete. 63% ()

nascendi

Prepadovka je film, ktorý spochybňuje zmysel môjho zámeru vidieť filmy hodnotené 80 % a vyššie. Nedokážem sa vcítiť do myslenia fanúšikov "choreografie" hybridov kung-fu a wrestlingu, i keď mi to nepridáva žiadnu duševnú, či morálnu prevahu nad nimi. Je mi jasné, že tento žáner nemá budúcnosť, lebo od dôb mojej mladosti, keď hlavný hrdina dokázal zmlátiť dvoch, či troch protivníkov postúpil evolučný vývoj k nekončiacemu víťazeniu nad akýmkoľvek počtom nepriateľov, a to bez ujmy na vlastnom zdraví a bez prejavov únavy. Samozrejme, že od istej hranice je to už smiešne a trápne, ale to si časť fanúšikov prizná dodatočne, a zvyšok si to neprizná nikdy. A mne ostáva iba priznať tomuto filmu dve hviezdičky. Vlastne nie filmu, ale nášmu šťastiu, že Indonézia je od Slovenska tak ďaleko, lebo keby sem prišli tí päťdesiatkiloví bojovníci, tak by nás tu pohlušili holými rukami. ()

PetrPan

Čtu si tu od verbala "Absolutní meganámrd" a musím bohužel říct, že jsi mě verbale tentokrát zklamal, tohle je totiž Absolutní non plus ultra meganámrd !! ()

cukorek

Vydarená akčná "družica" vyslaná v duchu boja, ktorá pôsobila veľmi účinne na pohľad spolu s úspešným zvukovým napadnutím v každej akcii nie len pre mňa, ale aj pre mojich susedov, keďže som to doma bezohľadne napumpoval. Toto spracovanie ázijských bojovníkov, dostalo oživenie a novú podobu tým, že nevystupovali ako sóloví vyšetrovatelia, alebo vo dvojici, ale ako ozbrojená americká jednotka S.W.A.T., ktorá keď spustila paľbu, alebo sa dostala do konfliktu s nepriateľom produkovala ozaj nebezpečnú akciu. Škoda, že to nevydržalo takto až do konca a časom sa k slovu dostávali jednotliví hrdinovia. Dej nemal extra príchuť, ale za to kamera dokázala dobre podporiť rozbehnutú akciu pri vzájomných súbojoch gangstrov a policajtov či už so zbraňou či bez zbrane, ktoré boli prehľadné spracované a dokonca lepšie ako sme boli zvyknutí u Seagala. 80% ()

Ratemus

Iko Uwais je bůh, takové souboje jen tak neuvidíte, jde vidět, že i Indonésie umí. Zápletka je však tuctová, na stejné brdo tu máme u Dredda s Urbanem, ale bože ty choreografie je dokonalá, někdy až přeplácaná a zbytečně dlouhá, hlavně finální souboj ale jako akční a bojový film to slouží výborně. Bohužel, první film je slabší než druhý a to je škoda. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)