Muž na Měsíci

• Velká Británie Man on the Moon (více)
USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 118 min

Režie:

Miloš Forman

Skretule

Hrozně dlouho jsem se na tenhle snímek těšil. Po zhlédnutí ale přišlo hořké zklamání. Už dlouho mi film tak nesedl a přitom Jim hraje o sto šest. ()

confuoco

Najnápaditejší životopisný film, aký som kedy videl, rozpráva príbeh Andyho Kaufmana, komika, na ktorom bolo krásne, že jeho prioritou vobec nebolo byť komický. Forman tu prepája mystifikáciu ako nosný prvok Kaufmanovho života a zároveň nosný prvok filmu tak umne, že po režijnej stránke je to asi jeho najlepší počin. Je to zároveň ďalšia z podob jeho ušľachtilej návratnej témy práva jedinca na osobnú slobodu navzdory spoločenským konveciám a očakávaniam. Superlatívmi nebudem šetriť aj preto, že priam zbožňujem Jima Carreyho v jeho dramatických úlohách a jeho výkon v tomto filme patrí do kategórie mimoriadnych. ()

Gooran

Když jsem tento film viděl poprvé, nevěřil jsem, že by mě nějak moc oslovil. Jenže omyl. Forman dokázal obrovské umění, Carrey předvedl životní výkon a jak Courtney Love nemusím, tak i zde se mi docela zamlouvala. Zůstávám zase po jeho dokoukání plný emocí a pocitů. Klobouk dolů, pane Formane. ()

XI-XAO

Naprosto strhující biografický příběh podivínského komika Andyho Kaufmana, kterého s neuvěřitelným citem pro každou grimasu, ztvárnil Jim Carrey, který si tímto počinem u široké veřejnosti vydobyl status opravdového herce. Miloš Forman nás v tomto snímku nechává velice citlivě nahlédnout do duše i mysli jednoho z nepochopených géniů své doby. A co si budeme povídat, myslím že kdyby se Andy narodil v dnešní době, neměl by to se svým smyslem pro humor lehké ani před dnešním publikem. Ale to je asi správně, vždyť je to také Man on the Moon. ()

Kizermen

Po tomdle filmu se mi celkem jim carrey znechutil ,nevím vůbec mě to nebavilo podle mě to nemá skoro žádný dej, měl jsem co dělat abych se dodíval do konce bohužel :) ()

Bellgirl

Po shlédnutí nějak netuším, jestli se mi ten film líbil anebo naopak. Každopádně Jim v roli exceluje, jeho změny hlasu a i jeho vyšinutost mu se vším všudy věřím. Když tady na databázi čtu komedie, tak jsem se u tohoto filmu asi jenom dvakrát pousmála, ne proto že by to nebylo vtipné, ale mě to přišlo spíš smutné. Uznávám, že konec filmu se jim opravdu povedl. Také stojí za zmínku režisérský um Miloše, opět potvrdil své kvality. Sečteno podtrženo - silných 65%. ()

WhiteFloyd

Tak tohle je srdeční záležitost. Provokatér s osobitým humorem Andy Kaufman je můj velký oblíbenec a Jim Carrey ho zahrál více než bravurně a Foman je prostě špica. Scéna, kdy zpívá Mighty mouse, mi přišla dokonce lepší a zábavnější než od originálu Kaufmana. ()

Rampa Mc Kvak

Lituju lidi, kterým je cizí humor Andyho Kaufmana, protože umět si udělat srandu z někoho jiného, to o smyslu pro humor nevypoví nic. Umět si udělat srandu z čehokoliv a hlavně ze sebe dělá život o poznání zajímavější a snazší k žití. Vzkaz pro všechny od A. Kaufmana : "Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.." Možná to neřekl on, ale jeho odkaz nejde vystihnout líp. PS : Jim Carrey je pan herec. ()

gezper

Pokud vám humor sedne (jako mě), tak 2/3 je to neuvěřitelná nepřetržitá jízda bez jediného hluchého místa pro odpočinek (a to hlavně bránice). Lituji toho, že jsem si to pustil ve vlaku a musel se horko těžko krotit jsouc obklopen a pod dohledem nechápavých pohledů převážně spolu-kupéžnic. Jinak bych se nerušeně řezal. Konec zvolní a změni tempo (nebudu předesílat jak), ale i tak drží laťku stále vysoko. No tak aby ne, když je pod tím podespán Forman. Zajímavé je, že mi každý Formanův film, co jsem zatím viděl, přišel dost jiný. Žádná šablona či rukopis ala třeba Spielberg či Hřebejk (někoho jsem si musel pro přirovnání zvolit). Určitě je to hodně dáno kvalitním a silným tématem předlohy, ale i tak to má výborně napsaný a do detailu propracovaný scénář. V roli Andyho si, po shlédnutí filmu a následně i originálu na youtube, nedokáži nikoho jiného než Carreyho představit, má zde spoustu prostoru a vysloveně se vyřádil. A po Neposkvrněné mysli další důkaz jeho nesporných hereckých kvalit. Zkrátka když se dají Forman a Carrey dohromady, tak vyprodukují kvalitu a o tu nám jde v dnešních populárních filmech především! [100%] ()

AceDandelion

Tak ráda bych napsala komentář,proč dávám zrovna 5hvěz, .... ale nemám slov. Popravdě o tom, kdo byl pravý Andy Kaufman jsem si přečetla až teď, těsně potom, co jsem dokoukala film. A jak říkám, sebralo mi to slova, protože lépe zfilmovaný životopisný příběh jsem neviděla. Muž na Měsíci má v sobě vyjímečnou moc, která vás dokáže vtáhnout do filmového dění a tleskat, jak hlavním hercům, tak stát ohromen úžasem nad samotným příběhem Andyho Kaufmana - zvláštního, však nezapomenutelnýho komika. Děkuji Miloši Formane, bylo mi ctí ! ()

Yesma

Tento film jsem viděl už párkrát a stále se mi libí tak, jako kdy jsem ho viděl poprvé. Soundtrack je taktéž super, zkrátka, palec nahoru tomuto skvostu. ;-) Miloš Forman a Jim Carrey dokonalá kombinace.. ()

ThePaul

Váhal som medzi 4 a 5 ale záver bol skvelý. Carrey opäť predviedol, že je geniálny herec tisícich tvárí a v tomto filme zvlášť. Odporúčam kliknúť si biografiu Andyho Kaufmana na wiki a možno sa Vám bude zdať tak ako mne, že ste skutočnejší skutočný príbeh snáď nikdy nevideli. PS: Takmer som zabudol vyzdvihnúť výkon pána Formana. ()

Nightmure

Ze začátku jsem si říkala, čím by mě mohl tento film zaujmout a opravdu to i chvíli trvalo, ale v průběhu mě opravdu vtáhnul do děje a na konci překvapil. Rozhodně doporučuji! ()

AngryPotato

Mám slabost pro Formanovy filmy, tenhle byl jeho nejlepší ! Brilantní Jim Carrey !! Opravdu emotivní příběh, chvilku jsem nevěřil svým očím, takové ztvárnění Andyho Kaufmana jsem opravdu nečekal ! Tenhle film se nedá popsat slovy, je to příběh, který musíte vidět, abyste pochopili mé pocity. A popravdě jsem velice hrdý na Miloše Formana, co všechno dokázal, a tímto filmem se vyšplhal na tu největší špičku a jen potvrzuje roli nejlepšího českého režiséra v historii filmu :) Díky Miloši a Jime za dvouhodinovou strhující podívanou :) ()

cirkulace

Naprostá senzace pro mě. Ještě nikdy jsem u filmu neměl takové pocity, jako při sledování Muže na Měsíci. Nevím jestli za to může brilantní řemeslná práce Miloše Formana nebo bezchybný Carrey, ale s pětihvězdou neváhám ani chvilku. Už jen pro těch prvních a posledních 10 minut filmu. Jsou prostě jedinečné a já jsem jen hrdý na to, že Miloš Forman je tak skvělý český režisér. ()

ermisuck

Čistá genialita! ..Ale asi to není můj šálek geniality. Nejspíš to byl záměr, že divák neměl chápat, jestli teď se má smát a nebo se rozpačitě vrtět v křesle. Bohužel na mě tento záměr působil spíš patogenně. Do Muže na měsíci budu muset teprve vyrůst. ()

Desmi

Andyho humor jsem nepobíral úplně stejně jako většina jeho zaměstnavatelů. Nemůžu říct, že by to byl vyloženě hroznej film, ale vtipnej nebyl, což bych od komedie očekával. Tři hvězdičky dávám jen a jen kvůli kvalitnímu a zajímavému zpracování a také za to, že Andy Kaufman opravdu existoval. Neumím si představit, že bych na nějakýho podobnýho magora šel do divadla, ale jinej kraj jinej mrav.. ()