pan_Bily

Výborný námět. Téma cestování v čase mě baví, hlavně právě v komediálním žánru. Ale tady jsem měl silný pocit, že s tím nebylo naloženo na maximum. Hodně dobré jsou scény z minulosti, ve všech směrech. Je tam řada vtipů a vtipných scének, které opravdu pobaví. O nedostatcích ve vykreslení roku 1989 se tady už napsalo hodně, ale podle mě to není tak hrozné. Popravdě jsem o nich začal přemýšlet až po přečtení zdejších komentářů (před zhlédnutí filmu jsem nečetl jedinou recenzi), během sledování filmu mi nic z toho nepřišlo na mysl, některých jsem se vůbec ani nevšiml. Zato scény z přítomnosti jsou slabé, opět ve všech směrech, a v porovnání s retro dějem působí jako takový chudý příbuzný, až trochu odfláknutě. A předvádění (ne)skryté reklamy je hodně přehnané až trapné. Celkově to není špatné, ale něco tomu prostě chybí. Takové nemastné neslané. 50%. Zajímavé komentáře: Radek99, Malarkey, ClintEastwood, Štófy ()

Insomnia.k

Česká odnoš amerických filmů s touto tématikou, náhodou ale vyjmečně koukatelná a vtipná. I když některé scény mi přišly trochu přehnané viz. Nárožný a počítač. tak ale no a co sme lidi, rádi občas přeháníme:-) Jirka Mádl konečně v trochu normální roli ()

sMIke54

Velmi nadprůměrná česká komedie. Jediné co mi vadilo, byl nepovedený productplacement hlavně Orbit, ale po chvíli jsem si na to zvykl a přestal to sledovat. ()

feet5

Dost mi na tomto filmu vadí způsob vrácení se do minulosti. Po prvním měsíčním návratu nezměnil průběh života svého ani ostatních lidí a po druhém jednodenním návratu úplně vše. Úplně to porušuje filmová pravidla návratu do minulosti. Jinak celkem vtipná česká komedie. Hlavně vtip s basic a vyndejsi me rozbil. :-D ()

jigsaw44

Predstavte si, že vám je 40 rokov, za tie roky ste nabrali rozne vedomosti a skúsenosti, ktoré ste ako 18 ročný ešte nemali. V 18-tich ste chceli zbalit jednu slečnu, ale pretože ste tieto rozne znalosti nemali, boli ste nudný a pre nu nezaujímavý, tak o vás nemala záujem. Tento film pojednáva o návrate 40 ročného muža (Jiří Blažek) do tela svojho 18-ročného ja (Jiří Mádl), teda do roku 1989. Telom mladý Petr (Jiří Mádl), sa snaží zbalit Elišku a pritom využíva svoje znalosti a nápady svojho staršieho ja. Síce hlavná myšlienka je nereálna, ale po dlhšej dobe to bol jeden z kvalitných českých filmov, pretože vačšina českých filmov je len o 2. svetovej vojne. ()

injoy

V rámci české tragické kinematografie 4 hvězdy, protože jsem se docela bavil.. a kdo by nechtěl se vrátit do svých 18ti... ()

DannyVlk

Po dlouhé době jsem narazil na komedii a ještě k tomu na českou komedii, která mě pobavila a nenudila. Našly se tady sice trapnější momenty, ale celkově se mi nápad na film i zápletky líbily (možná proto že na třeťák na gymplu vzpomínám nejradši). Jediné, co se mi nelíbilo byl konec, jak je u mě zvykem... Když se nad ním zamyslíte, tak on sice dostal holku svých snů (neočekávaně) , ale nepamatoval si s ní ty nejlepší životní momenty a začínal až ve 40.. Nicméně za 4 i přes nesouvislosti s "cestováním v čase" :) ()

ka5ty

Filip Blažek je veľmi nesympatický a fakt zlý herec a pán Mádl sa mi v tomto filme moc nepozdával vzhľadom na to, že vyzerá o dosť staršie ako žiak v tretiaku na strednej. Film bol nudný žiadne prekvapenie ani vtipné scény za moc nestáli. Bolo to nepresvedčivé a ukončili to totálne flákačsky a už vôbec nehovorím o pokuse napodobniť stroj času a mohli tam dať trošku zmysluplnejšiu zápletku. ()

carnacv

Tak jsem si zas u snímku připadal nějak jako na houpačce. Chvílemi mě bavil a hlavnímu protagonistovi jsem fandil, a chvílemi jsem zas umíral nudou a říkal si, proč, že se na to stále ještě dívám. Od počátku je film doslova prošpikován vtipovými situacemi. Jenomže ony, z mě neznámého důvodu, nebaví, a tak si pouze uvědomím, že na tomto místě bych se měl zasmát. Nesměji se však, resp. baví mě cca každý dvanáctý pokus. I dějová kulisa mě nějak extra nenadchla. V podstatě film táhne zejména v romantických chvílích, tam je vidět, že je režišér doma a o jeho kvalitách nemohu pochybovat. V ostatním se však režisér ve snímku dost ztrácí a je vidět, že mu pokus o hlubší smysl prostě nejde, a tak i velmi slušné herecké obsazení film nepozvedá. Navíc jsem se místy nemohl ubránit dojmu, že herci ze sebe sypou dialogy bez zájmu, jen aby už měli svůj dílek odehraný. Slabší průměr se silnějšími záchvěvy. No a opětovně smekám před hereckým výkonem pana Mádla. ()

Sombreri

Po pár slibných momentech mě zarazily tak neuvěřitelně tupé a trapné scény, že jsem se musel dívat jinam. Film byl i na českou produkci mírně podprůměrný, kdysi kvalitní nápad byl hrubě něvyužit. Takže za mě 2* jen kvůli pár momentům, které mě rozesmáli. ()

Pythonator

Ne až taková žumpa jakou jsem od současného českého filmu očekával. Podívat se na to dalo a Ordinaci v růžové zahradě to připomínalo jenom v některých pasážích ze současnosti. V rámci dnešní české tvorby je to určitě nadprůměr. Nabízí se ovšem srovnání se starými komančovskými sci-fi komediemi, vedle kterých působí tento nový film jako špatný trapný vtip. Na Mádla se nedá dívat, takže to musí kompenzovat pěkné holky. Alternativní název pro toto veledílo by mohl znít: Zítra vstanu, opaří mě hrozný komunismus a nezapomenu zbalit a opíchat dívku mých snů. Až na to, že ten komunismus nebyl ani zdaleka tak hrozný jako ten bordel, v kterém žijeme teď. Ovšem mládež se musí oblbovat. ()

pepca72

Tak tenhle kousek jsem viděl nyní podruhé, a líbí se mi čím dál více. Hlavně s ohledem na to, že je to prostě takový milý film. A taky s ohledem na to, co česká kinematografie produkuje za odpadky, kterým říká filmy. Například druhé Dědictví, to je hnus, který jsem odmítl i komentovat. Příběh cestování v čase, za vzkříšení dávné, nenaplněné lásky, je dobrý nápad a nenapadlo by mně ani ve snu, že by ho mohl někdo n našich českých končinách důstojně natočit. Jsem rád, že se to povedlo. Mádl má tyhle role v malíku. Jo a školní inspektor Kčeček,výklad pojmu kapitalismus, scénky s Radovanem a nápad s LicoKnigou, excelentní. Objektivně film na 4 *, za mně osobně 5 *, za mile strávených 120 minut života. ()

Arsony

Jako vytrvalého hatera české filmové produkce mě překvapilo, že mi to nevadilo. Možná to bude díky mým supersníženým očekáváním, ale who cares důležitý je výsledek. 60% ()

Tomikxnm

Bohužel jsem jedním z těch, kteří by ihned využili šance cestovat v čase a pokusili se změnit svou minulost. To bylo asi to co mě k tomuto filmu přivedlo a musím říci, že splnil veškerá moje očekávání. Jiří Mádl opět v mých očích zazářil, sršel vtipem a s nadhledem se vysmíval tehdejší době. Některé věci byly sice dost přitažené za vlasy ( hlavně tam byl trocha zmatek v tom cestování časem: nechápu třeba jak mu někdo mohl dovolit měnit minulost, nebo že nikomu nevadilo jak vykecává co se bude dít v budoucnosti atd..) pominu-li tyto nelogičnosti jedná se o vcelku povedenou českou komedii co potěší a zahřeje u srdce. ()

Suchoš

Taková pohodová jednorázová oddychovka. Podruhé už bych to asi vidět nemusel, ale rozhodně film, který neurazil. ()

Bilbo.cz

Poměrně neobvyklý způsob jak v česku natočit film o době těsně před revolucí. Jde vidět, kde si bere inspiraci. Neubráním se tedy srovnání s veledílem všeho cestování v čase, Návratem do budoucnosti. Samotná technologie cestování v čase tady rozhodně není hlavní motiv filmu, jen prostředkem vyprávění. S výjimkou jednoho doběhnutí do postele jsme tedy ochuzeni o napětí, zdali se Petr dokáže vrátit zpět do přítomnosti. Mimochodem ono cestování po ose vlastního života mi připadá mnohem více sci-fi než létající DeLorean. Náplní celého příběhu tak zůstává pouze milostný příběh. Ten je vcelku jednoduchý. Se zkušenostmi nabytými životem není nikterak obtížné přimět Elišku aby opustila svého současného přítele. Vlastně stačí jedna postrevoluční písnička a květiny nakreslené na chodníku (mimochodem vcelku povedená scéna). Pak nastoupí několik naprosto nelogických kroků a hned je co napravovat. Zpracování období v minulosti na mě působí příjemným dojmem. Nemůžu posoudit historickou věrnost, poznám ale, že Evě Josefíkové ona puntíkatá retromóda sluší. Zato dnešní svět je dost nudný. Možná to byl záměr, ale není na něm nic, co by zaujalo. I vědecký výzkum, který vynaezl stroj času mi připadá odfláknutý. A pak příjde konec. Pamatuji si, že mi vždycky vrtalo hlavou, jak si Marty McFly zvykne na změněný svět do nějž se vrátil. Tady je to však dohnáno do extrému. Tak jak je to tady předestřeno si Petr nemůže z posledních dvaceti let pamatovat absolutně nic. Je trochu blbé zapomenout na vlastní děti. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012