Vinnetou (TV seriál)

Winnetou - Der Mythos lebt

Brotherhood - The Legend of Winnetou returns

Winnetou

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 5 h 34 min (Minutáž: 94–123 min)

Komentáře uživatele Rockerman k tomuto TV seriálu

• Vinnetou: Nový svět (E01) (epizoda) (2016)

To se jako myslí vážně? Neni to parodie? Fakt Old Shatterhand učí Vinnetoua boxovat? "Skvělý " je také kulomet na Apače, o Samu Hawkinsovi nemluvě. Oceňuji jen, že tvůrci "vytáhli" Karla Maye od psacího stolu a poslali ho na Divoký západ jako Old Shatterhanda a potěšil i Gojko Mítić jako Inčučuna. Jinak tam chybí úplně všechno to, co zdobí původní verzi. Lehkost vyprávění, atmosféra a v neposlední řadě, charisma obou hlavních představitelů. Posvátné filmy jsou dokonalé, proto se nesmí předělávat!(18.7.2018)

• Vinnetou: Tajemství Stříbrného jezera (E02) (epizoda) (2016)

Do poloviny jsem si říkal, že je to malinko lepší, než "jednička". Jenže to jezerní potápění dokonale "potopilo" celý film a tak jen mohu konstatovat, že je to stejně zbytečný remake, jako Vinnetou Nový svět. Tou pověstnou poslední kapkou je, když Vinnetou zaslzí, když Old Shatterhand požádá Nšo-či o ruku. To je opravdu úplně mimo! Kapitolou samou o sobě je El Loco, jako parodie na všechny bandity. A to tady někteří tvrdí, že původní filmy jsou jen pohádky.(21.7.2018)

• Vinnetou: Poslední bitva (E03) (epizoda) (2016)

Ani třetí díl nevyčnívá nad ty druhé dva a jen potvrzuje to zoufalství. Náčelník Komančů jako punker, nerozhodný až slabošský Vinnetou a až Čech Rossman musí přijet z daleké Prahy, aby odrovnal zloducha Santera! Ale abych byl spravedlivý. Jsem rád, že tvůrci šli vlastní cestou a nekopírovali původní filmy z šedesátých let, aby se ukázalo, že dokonalost věrně zkopírovat ani nelze!(22.7.2018)