Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

Gromit

Těžko říct, zda je Robert Redford lepší herec nebo režisér. Člověk by ale čekal, že když spojí obě tyto profese dohromady, vznikne dokonalý film (jako třeba Zaříkávač koní). Pravidla mlčení ale dokonalým filmem nejsou. Nejsou ale ani žádným průšvihem. Redford natočil sympaticky starosvětský konspirační thriller, který rozhodně netrpí přehnanými ambicemi a dokáže příjemně pobavit. ()

DavidWebb

Stará škola, učebnicová. Robert Redford strávil pri filme toľko rokov, že by bola veľká škoda ak by svoje skúsenosti nevyužil aj ako režisér. Ale iba skúsenosti nestačia nato, aby ste v takomto druhu filmu udržali divákovu pozornosť od začiatku do konca - nato treba aj talent aj chochmach. Dej filmu sčasti diváka vrhá späť v čase, do éry spred 30-40-tich rokov, ale neľakajte sa, iba okrajovo. Bobovi sa podarilo do snímku natrepať veľa známych mien a mnohí si vlastne zahrali len nevďačné a nevýrazné úlohy, ale nedivím sa, že to vzali. Podobných filmov už je v dnešnej dobe ako šafranu. Bob ešte stále "dáva" ale vidieť ho behať alebo preskakovať plot, tak som tam nejak podvedome stále niekde videl sanitku s oživovacím full vybavením aj s injekciami efedrinu. Šíja LaBluf. Vždy keď som ho videl v tých okuliaroch, tak som si spomenul na Mickeyho Rúru a jeho Harry Angela. Ale dobrý bol. Jak ždycky. Kto má rád RR tak si užije dobrý príbeh a nenápadne pekný film. PS: Neverím, že by sa Mimi sama vzdala. Nato bola veľký sebec. ()

coco.brice

slibný začátek, který se později transformuje v Bakaláře na téma.."Jak jsme zamlada bojovali proti systému" a kde svižní duchodci řeší morální chandry a zatápí FBI.. ()

toktokmokmok

Mne osobne to pripadalo viac ako politická vec skôr vec svedomia, v ktorom človek každý deň preberá svoj život, čo spravil a čo mohol spraviť inak. Politický podtón je mi sympatický - opozícia proti brutalite toho, čo dnes bujnie všade okolo nás (aj hereckí predstavitelia to šarmantne "starecky" zvládajú dať do akcie), ale ešte sympatickejšie je mi zrieknutie sa svojho vlastného hlbokého presvedčenia (kvôli druhému človeku - a rozhodnutie v súčasnosti môže meniť aj minulosť), aby tak človek išiel ešte hlbšie a vrátil sa späť k svojej prirodzenosti, ktorá stojí nad všetkými našimi intelektuálno-emočnými systémami. Nádherný film (pre všetky generácie), Redford dobre vie, o čom je život. ()

Solverino

Hnusnej slizkej reportér a několik teroristů-gerontů :( převeliká slabota a nuda ža do konce, velmi řídký děj a podprůměrné výkony. Jen pro velké fandy Berta Rokfóra. ()

jafuska

Politický Thriller v hlavní roli s Robertem Redfordem, tento herec tedy hodně zestárl, kde jsou ty časy, kdy ještě byl pohledný, a hrál v dobrých filmech, mohu jen souhlasit, první půlka je dobře rozběhnutá, poté, ale celý film ztrácí dech, až z posledních chvil doběhne do cíle, a bohužel od filmu očekávám daleko více, než zrovna toto, ale jako drama to bylo dobře koukatelné, a to to tady asi nejvíc jde, že? ()

pekas

Z tohohle filmu jsem rozpačitý. Na začátku to nabíralo na obrátkách, za půlkou zpomalilo a konec mi přišel slabý. Tři hvězdy, celkem lehounký nadprůměr. 58% ()

Blenny

To, že kdejakej novinářskej benjamínek ví víc, než FBI a je před ní o krok napřed, je standardní klišé. To by zase tolik nevadilo. Co ale vadí, že po první, slibný polovině film úplně ztratí tempo a stane se z toho strašná nuda, kdy už člověk jenom čeká, až to nějak zpytlíkujou a je mu celkem jedno jak. Škoda, přeškoda. Mohlo to být za tři. ()

jprmusic

Nevím, co vedlo Roberta k obsazení toho slizkýho Leblafa nebo jak se jmenuje, upřímně mi tam celou dobu pěkně s..., ale jinak je film fajn. Stejně je úžasný, jak tyhle filmy tomu blonďákovi jdou (3DK, VPM ......). ()

curfew77

První půlka výrazně lepší té druhé: stylově klidné a přitom neopadající tempo filmu příjemně navozující 70. léta, kdy si ještě scénáře na nic nehrály a prostě se jel napínavý biják. Jenže patrně už vinou knižní předlohy se za polovinou náhle v ději něco zlomí a postavy začnou vést dialogy jako: "Nemůžu udělat to, co po mě chceš. - Já vím. (dlouhá odmlka). Ale doufal jsem, že to stejně uděláš." Já osobně jsem tedy celou dobu doufal, že se tak nestane, leč bohužel... a samotné finále snímku už je tudíž víc než problematické. Jak už bylo řečeno, RR umí režírovat a i na plátně pořád vypadá dobře, Shia si vede velmi slušně (jeho scéna se Sarandonovou je s přehledem nejsilnější z celého filmu) a je tu i spousta vedlejších rolí, které stojí za zmínku: (opět!) Anna Kendrick nebo (pro mě objev tohoto filmu) Brit Marling. Ale závěr je divný a tu úplně poslední scénu filmu jsem nepochopil vůbec, pokud tedy nějaký hlubší smysl mít měla. Nakonec 70 %, ale byl jsem chvílemi připraveny jít i o dost výš. PS: Asi by si v Hollywoodu měli nastudovat Járu da Cimrmana, páč těch rádobyšokujících dějových twistů ve stylu "nejsem tvůj otec - jsem tvůj syn!" začíná být myslím trochu přespříliš. ()

subic

Možná ne úplně doceněný snímek, možná by snesl lepší ohodnocení. Možná je zbytečně zdlouhavý a jako nešťastné shledávám obsazení Shia LaBeoufa. 68% ()

mrclTV

Na thriller je to primálo napínavé, na drámu zase málo hrané na city a vlastne to nie je poriadne nijaké, tempo to má absolútne minimalistické, no i cez to všetko je to slušne pozerateľný film. Solídne. ()

MirkaP

Bylo to trochu jako ze staré školy. Napínavé, zpočátku zajímavé, bohužel ne strhující a konec byl hodně předvídatelný. V 76 letech skoro neslézt z plátna a ještě to režírovat, slušný výkon od Redforda. ()

Toneil

Nadějné obsazení i scénář. Celkově ale málo dramatické a příliš zdlouhavé, až nudné. Děj je trochu zamotaně vyprávěný. Uprchlík (1993) s Fordem stále kraluje :-) ()

Mamlas

Film o vlezlém protivném pisálkovi. Hraje tam plno známých tváří. Jen díky nim dávám 1 hvězdu. Jinak to bylo otravně a na prd. ()

Joostas

Člověk se rád podívá na hrdiny mládí . RR je jako staří jazzmani,hraje a točí už jen tony,které důvěrně zná a jsou podstatné. ()

blondboss

Robert Redford akoby nahradil Harrisona Forda vo veľmi slabom odvare "Utečenca". Ničím výnimočný, ľahko predvídateľný a dosť nudne spracovaný film. Ja osobne som očakával trošku viac. Shia LaBeouf ako reportér - táto rola mu veľmi nesadla. Môj názor. 60 % ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)