Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

hroubek

Pravidla mlčení je ten typ filmu, u které si pořád dokola čtete rok, kdy byl natočen.Samozřejmě, že je to jen lehce řečeno.Jde o to, že i když se film odehrává v součastnosti, tak vším co se ve filmu stane připomíná něco co bylo natočeno mnohem dříve.Takový politický thriller, kterému je bližší pomalejší provedení, než úderná akce a zběsilý střih.Robert Redford, jako režisér a herec v hlavní roli ví jaký příběh vyprávý a taky moc dobře ví jak ho chce vyprávět.A tady v tom je můj největší problém.Celý film je krásná řemeslná práce, která nepostrádá napětí, zvraty a má hutnou atmosféru.Po technické stránce žádný problém.Problém ovšem nastává, ve vypravování, které je zbytečně zdlouhavé a komplikované.Redford sehnal kvalitní obsazení a každému herci dal několik minut prostoru.Ve výsledku je tam zbytečně moc postav, které je odklánějí děj.A když, to hodně přeženu, tak to chvílemi působí, že Redford utíká a po cestě navštěvuje známe kamarády se, kterými prohodí pár vět a zas běží a to samé dělá také Shia LaBeouf.Dalším problém jsem měl, že to celé na mě působilo chladně.Kouká se na to dobře, jen mě tam chybí emoce, které by to posouvaly o třídu víš a Redfordovy smutné oči to nevytrhnou.Pravidla mlčení nejsou špatný film, jen si jdou za svým a to takovým způsobem, který spoustě lidem nemusí svědčit, což trochu zamrzí vzhledem k obsazení. ()

Mishqo

Utekám pred vládou s cieľom očistiť svoje meno bez akéhokoľvek originálnejšieho nápadu. Keď človek spracováva túto tému, je potreba prísť s niečím dychvyrážajúcim, pretože filmov s podobným námetom je už neúrekom. Ako príjemná oddychovka s kopou zaujímavých hercov to však postačilo. FYI (alebo info skôr pre neho), Robert Redford by mal prestať utekať vo filmoch lebo pri tom vyzerá ako žena. ()

JohnSmith

Takové herecké obsazení se jen tak nevidí. Kam oko pohlédne, tam kvalitní a známí herci. K tomu za kamerou Redford. Co víc si přát? Větší zajímavost a méně nudy. Čekal jsem nějaký zlomový závěr, ale ono nic. ()

blackJag

Zvučné obsazení, jehož průměrnému věku je bohužel přizpůsobováno i tempo filmu, aneb další čtverácký díl věčného seriálu o tom, jak pomocí šikovného střihu udělat trailer k filmu podstatně dramatičtější, než je nakonec film sám. 60% ()

strelenaL

Velmi mě tento film zaujal už při čtení recenze o čem vlastně pojednává. Po shlédnutí jde o průměrný film, ale určitě vidím možnost, že se na něj kouknout i za čas. Konec podlé mého názoru ještě něco postrádal. Spoiler: Celou dobu honí agenti FBI zločince, který jim uniká jako kdyby byl profík v maskování a nakonec se nechá chytit kvůli fyzičce… ()

mkubalikova

Osmdesátkový politický thriller v pomalém tempu odkrývá velmi staré tajemství. Redford válí (před i za kamerou), Shia LaBlaf je každým dalším filmem otravnější. 70% ()

faraon

začiatok rozpačitý(hrozí politika), druhá tretina super, dokonca je tu napätie.. a posledná tretina zdĺhavé, bez dynamiky...60% ()

milancecil

Byli tehdy mladí, velmi mladí a společenská atmosféra, rozjitřená válečnými událostmi ve Vietnamu, plná nepokojů a rostoucího občanského odporu, jakoby tím sama až vyzývavě sváděla k mnoha radikálním činům, a právě na takovém pozadí, pro nás z již velmi dávné minulosti, se rozvíjí příběh sice se smyšlený dějem, ale s řadou odkazů na existenci a tehdejší činnost levicové militantní organizace Weather Underground (WUO), jejíž členové byli mimo jiné zločiny odpovědní za sérii bombových útoků na nejrůznější veřejné cíle, ocitáme se tak v situaci, kdy se některým členům i přes dlouholeté pátrání agentů FBI stále daří obratně unikat zatčení, žijí skrytí pod různými identitami a jen v naprosto minimálním vzájemném kontaktu, až do momentu, kdy přece jen jedna z členek organizace Sharon Solarz je zadržena a tím probouzí opět i zájem médií o léty již notně zaprášený případ, jedinečné příležitosti se energicky chopí mladý žurnalista Ben Shepard z lokáních novin a stává se spíše jen náhodou tím, kdo odhalí identitu dalšího z tehdejších členů, tentokrát je jím jen s dcerou osaměle žijící právník, náhle mu tak proměňuje jeho doposud poklidný život v ústraní v zoufalý zápas štvance, právě od této klíčové zápletky se rozvíjí v rychlém sledu další události, které nás diváky svou poutavostí spolehlivě strhávají a vtahují do následujícího dramatického děje, Robert Redford ani tentokrát nezklamal, rozhodně přidal do své herecké i režisérské filmografie další hodnotné dílo, ke kterému má určitě smysl se opět po čase vrátit. ()

Gekacuk

Robert Redford se opět blýskl v jedné ze svých velkých rolí. Ovšem tvůrcům filmu chybí větší odvaha pojmenovat pravými slovy americkou imperiální politiku sedmdesátých let. Ve filmu mohlo být věnováno více pozornosti faktům těch strašných šedesátých a sedmdesátých let, kdy mladí muži museli narukovat do války. Optikou tohoto pohledu se jeví každý pokus o odpor jako velmi důležitý. Dnes už tahle nešťastná dějinná epizoda kromě veteránů skoro nikoho nezajímá. Jen tak si lze vysvětlit ty proudy amerických turistů ve Vietnamu a Laosu. Já bych se být Američanem při návštěvě míst spojených s tehdejší genocidou hanbou propadl do pekla. Většina Amíků to ovšem vidí jinak a je to bohužel cítit i z tohoto filmu. ()

P1tr

Robert Redford je nejenom charizmatický herec, ale také velmi schopný režisér, což poněkolikáté potvrdil i s Pravidlami mlčení. V nich se dočkáme napínavého thrilleru okořeněného bohatými a komplikovanými osobními vztahy a klíčovou rodinnou linkou, jejíž zapojení dělá příběh ještě zajímavějším a napínavějším. Redford s mnoha dějovými prvky žongluje velice zdatně a u jeho snímku není příliš prostoru k nudění. Občas by sice neuškodilo více šlápnout na plyn a přitvrdit, ale postup zvolený tvůrci je legitimní a i přes pár výtek funguje také dobře. Pravidla mlčení jsou v určitých částech velkým příběhem s přesahem a v jiným momentech jde zase o malý, intimní příběh a tato kombinace z filmu dělá velice zajímavý zážitek. ()

sedm.1

Bobby Redford se cítí ve filmech s politickými tématy jako ryba ve vodě, a to ať už je před, či za kamerou, neboť se pak většinou jedná o poměrně solidní podívané a s Pravidly mlčení tomu není jinak, i když zde ona politika slouží spíš jen jako podtext pro velmi svižný drama, než aby hrála ústřední roli. Zápletka filmu je každopádně opravdu povedená, sice nečekaně jednodušší, což jsem ale jen uvítal, nicméně pořád se něco děje, má spád, napětí funguje na výbornou, sem tam se objeví nějaký ten povedený zvrat, a nechybí ani postupná gradace až do závěrečného finále, ve kterém pak vážně skvěle zafungují velice silné emoce. Obsazení Pravidel mlčení je pak skutečně nadupané, kdo mě osobně ale doslova nadchnul, byl právě samotný Redford, kterého jsem jako herce nikdy moc nemusel, ale zde je jednoduše perfektní. Za negativum bych mohl zmínit snad jen nevýraznou atmosféru, což zrovna u této podívané ovšem nebyl zas až takový problém, jinak se ale jedná o opravdu velmi poutavou a záživnou jízdu, která chvílemi dokázala i slušně strhnout, a i emočně se nejednoho diváka přesvědčivě dotknout. ()

Lukoboss

No... Shia LaBeouf je na facku jako vždy, naopak Robert Redford je prostě charismatickej chlapík jako vždy. Policie včetně FBI jsou neschopní nýmandi, kteří prostě nejsou schopní nic vypátrat, a tak musí přijít na řadu příšernej novinář, kterej si chce na velkým články udělat remoné. Jenže on nepíše, on vyšetřuje a pátrá a daří se mu to asi 10x líp než mužům zákona. Mezitím Redford obíhá všechny starý znamý. Snímek má naprosto přehnanou stopáž, klidně by to mohlo být o 30 minut kratší. ()

DavidS.

Poctivý a staromilský politický thiller, který je ovšem pro většinu neamerického publika svým obsahem krapet odtažitý...Nevhodné obsazení a hlavně look LaBeoufa, který sice možná odrůstá angličákům, ale mužnějším rolím, kde by, nedej bože, měl nosit vous, prozatím nedorostl... ()

charlie_ando

Film o velkých ideálech a zásadách s vcelku průhlednou zápletkou, který přes svou délku nenudí. Naopak bych se nebál říct, že se mu uspokojivě daří držet vcelku komorní a lehce dramatickou atmosféru. Politická dramata jsou prostě Robertova parketa o podle knihy "The Company You Keep" od Neila Gordona natočil film, do kterého se obsadil do hlavní role. Robert Redford ztvárnil úspěšného právníka Jima Granta, který při tragické autonehodě ztratil manželku a tak se sám musí postarat o svoji malou dceru. Jenže ho doženou jeho staré hříchy. Před, kterými se skrýval víc jak 30 let. Jako Nick Sloan byl během studia na universitě členem revoluční organizace Weather Underground Organization a ulpělo na něm obvinění z podílu na vraždě. Kromě FBI po něm jde i zarputilý novinář lokálního plátku Albany SunTimes Ben Shepard (Shia LaBeouf), který dělá jen svou práci. Vznikla tak komorní jednohubka o muži, který bojuje se systémem, aby prokázal svou nevinnu. ()

Loki_Six

"Secrets are a dangerous thing, Ben. We all think we want to know them, but if you've kept one to yourself, you come to understand that doing so, you may learn something about someone else, but you also discover something about yourself. I hope you're ready for that." ()

Hanys_

Redfordův další typicky zvolna vyprávěný (ale jako vždy celkem zajímavý) příběh. Tentokrát o dědovi, který se po 30 letech života s ukradenou identitou, vydává hledat člověka, který ho může zbavit z dávného obvinění z vraždy. Chvíli fain, chvíli trošku nuda - taková houpačka s hodně luxusním obsazením. A navíc asi první film, kdy mi Shia LaBeouf ani za mák nevadil (jen tak dál). 6/10 ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)