Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

mala_kea

Největším překvapením celého filmu pro mě byl 50 Cent - on umí docela dobře hrát! Jinak se jedná o vcelku průměrný film, který v žádném ohledu příliš nevybočuje. Filmy o utíkání z vězení mám rád, proto mě docela zamrzely nepříliš složité a vychytané plány útěků - viděli jsme to prostě jinde už i lépe. Ale vidět na plátně Slye společně s tentokrát ultracharismatickým Arniem je vždycky fajn. A že někdy uslyším Arnieho citovat Nietzscheho, tak to bych opravdu nečekal... ()

Evander

Příjemné na plánu útěku je, že velmi rychle utíká a docela baví, nicméně ani tato skutečnost nedokáže přebýt to, že se jedná o konzumní film. ()

Kopi1

Skvěle vymyšlené a dobře provedené. Já mám prostě slabost pro filmy, kde se utíká z vězení a ještě k tomu tam hraje Stallone se Schwarzíkem. Ten konec teda mohli promyslet o mnoho lépe, protože to spíše připomíná Expendables, ale co... Lepší 4 hvězdy. ()

Brunky

Najprv som dal 4 hviezdičky ale potom som premýšľal. Áno, bolo to na veľa miestach pritiahnuté za vlasy a trošku nelogické, ale čo človek od takéhoto filmu čaká? Nonstop akciu, napätie, ,,klasiku,, hercov a to všetko som aj dostal. Prečo potom nedať plný počet? Ďalšia vec, že u mňa ako obrovského fanúšika Prison break to uspieť proste muselo, aj keď tie plány úteku boli jeden divnejší ako druhý... ()

agassi68

Za mojich detských čias som túžil spojiť sily Ramba, Winnetoua, Van Damma, Arnolda a predstavoval som si veľkoleposť takého diela. Naivne som sníval o dokonalosti. Teraz po rokoch sa sen splnil aspoň čiastočne. No k dokonalosti už má stráášne ďaleko. HD neúprosne ukázalo, že zub času postihol aj tieto legendy a zostal len chabý odvar, navyše bez nejakého výraznejšieho nápadu. Nostalgia ma premohla v Expendables, tu už ide jedine o prachy.. ()

matini

Bacha na staříky. Dvě akční legendy se potkali v celkem zajímavém snímku. Je vidět, že věk jim neubral jejich herecké schopnosti ani schopnost se rvát, i když pak skončí na pohotovosti :) Je poznat, že je to americký film - takové ty maličkosti jako, že se chlap netrefí do dvoumetrovýho cíle, ale trefí se do ocelovýho lanka... tři chlapíci proti stovce bývalých vojáků, který se neumí pořádně trefit a krýt se... jojo s tím už se u američanů musí počítat. A scéna "say cheese" vnesla do filmu trošku vtipu. ()

WillyMarks

Upřímně, nějak mě zrovna nepálkuje to, že se dohromady dají dvě legendy, přiberou pár lidí k tomu a navíc zchudlého 50centa... Absolutní 80ka v roce 2013, díky nebavil jsem se. Když se budu chtít podívat na zábavné snímky s Arniem či Stallonem, tak mrknu na Komando, či na Ramba a budu mít blažený úsměv na tváři. Bohužel u tohoto snímku to nefunguje. Je to moderní, řekl bych se slušným námětem, nicméně s hrozným provedením. Je to tak moc Béčkové, že ani poslední půlhodina mě nevtáhla do starých dobrých filmů.... Bohužel, nebavil jsem se 25% ()

Octane

Konečně moji oblíbení akční herci zase pospolu. Musím říct, že to je fakt zajímavá práce, nechat se zavírat do vězení a pak z nich utíkat. Ale co někdo to prostě dělat musí, jako popelařinu. Jsem rád, že z vězení utíká právě Stalone. Role mu neskutečně sedla! Jedna z mála rolí, kde místo rozdávání ran musel i pořádně používat hlavu. Arnold taky vůbec nezklamal. Jeho vizáž a ta neskutečně německá angličtina..prostě super. Výborná scéna na samotce nám dokázala, že německy ještě pořád umí. Film je neskutečně přímočarej, nijak složitej a hlavně tam hrajou tyhle akční nestárnoucí hvězdy! Já si tenhle film děsně užíval, když jsem viděl kluky zase v akci. Snad je zase brzo uvidíme spolu v nějakým filmu. ()

Hopkins

:-) Tak je pravda že malinko jednoduché a semo tamo nějaké to klišé :) ale scénou zamávejte do kamery mě odrovnali pánové totálně. 4 hvězdičky. já víím jáá víím ale nemůžu jinak prostě pakárna ale mě se líbila. člověk u toho moc nemusel přemýšlet jak už někdo dobře podotknul návrat do 80 let :) ()

Rockerman

Arnold se Sylvestrem se měli potkat ve filmu aspoň o dvacet let dříve, protože tady ty jejich akční scény vypadají už trochu směšně. Tyto "ikony" tohoto žánru spolu více mluví, než konají a to je vzhledem k jejich hereckému "umění" vždycky průšvih. Prostě chci tím říci, že dialogy, tak jako vždy v těchto filmech jsou strašné! Jinak jsem se ale bavil, protože to mělo i nějaký děj (ikdyž dost absurdní) a solidní nápad. 3 a půl hvězdy ()

bacon

Minimálne očakávania, minimálne sklamanie. Chýbalo tu živelné vtiahnutie deja, filmom som ľahko preplával bez náznaku dramatičnosti. Hviezdy strieborného plátna Arnie a Sly tomu dali trošku šmrnc, no scenár bol akosi pribrzdený? Nenadchlo ale ani nesklamalo, "šedý priemer". Dávam 3 hviezdy. ()

Tequila

Škoda, že léta očekávaný team-up legend se uskutečnil zrovna v tak nemastné-neslané, lacinně vyhlížející a koule postrádající podívané s uspávající druhou třetinou a tuctovou akcí, z níž si den po shlédnutí nelze vybavit jedinou memorabilní scénu (snad s výjimkou Arnoldova německého blábolení). Na úroveň přijatelné oddychovky to zvedá pouze charisma ústřední dvojice a s jiným obsazením by to byla béčková nuda na jednu hvězdu. ()

GOREGASM

Emil a Portos, tomu říkám dvojka. A vy, pokud jste neviděli, můžete bezbolestně hádat, kdo z dvou největších drsoňů minulého století si střihl kterou z postav. Ale k věci. Escape Plan je na stokrát vylouhované vězeňské drámo, akorát s pseudomoderním lookem a "ultrainteligentním" scénářem, který sice nabídne nečekané možnosti Arniemu, aby mi polechtal bránici (jeho vizualizace blowjobu v Marakéši rulezzz), ale Slye uvězní do herecké noční můry z níž není cesty ven. První půle je hodně ukecaná, ale proložená solidními rakouskými hefty, nad kterými dozoruje sympaticky zlý Jim Caviezel. Po až téměř vědeckých Sylvesterových dedukcích, kde vše má svou (ne)popiratelnou logiku jdeme do akce, kterou Håfström již poněkolikáté potvrzuje svou nijakost. Skutečně nenabídne jedinou zajímavou scénu, tu musí vydolovat z bahna režisérova neumětelství opět rakouská mašina, která to se stacionárním kulometem umí i po letech. Nebýt Arnoloda byla by to faktická bída. 40% ()

BeranSon

Skvělí vězeňský film v podání tak enormních legend, že je radost se dívat na obrazovku. Požitkářské nadšení jednoduše nemůže jít stranou! Já oba hlavní herce považuji za modli, oba beru jako jednoznačné vzory nejen pro mě, ale taktéž pro lidi a to že si spolu dokázali střihnout v jejich podání takový "komornější" snímek, který je točen spíše jako spojení hereckých a i osobních spojitostí obou osobností, než kvůli zisku považuji za ukázku poctivého filmařského řemesla. Zápletka je parádní a i když vězeňské filmy mají nevídanou konkurenci, tak tady originalita neschází. Scénář a režie jsou na velice vysoké úrovni. Trýzněný Sly je bezchybný a Arny s jeho vyfešákovanou bradkou vypadá vostřejc než kdykoliv předtím. - 8/10 - ()

BOURQUE

Veľmi príjemné prekvapenie! Duo Stallone – Schwarzenegger ukázali, že ešte nepatria do starého železa. Nekomplikovaný príbeh s celkom vyrovnaným tempom. J. Caviezel - alias antihrdina – bol dobrým ťahom. Keby réžia a akčné scény boli trošinku prepracovanejší, tak výsledný efekt by bol ešte väčší. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Wargoo

Dve ikony sa opäť stretli, a opäť je to príjemný návrat do "béčkového" prostredia. Rambo a T-800 sú stále triedy a ja som sa pri tomto filme bavil, nakoľko som na začiatku (a to je dôležité) úplne vypol. Sly je tu stále pre svojich fanúšikov, a Arnold sa tiež vracia z politiky späť tam kam patrí. Slušný akčný nárez, ktorý by som neradil k filmom prejavujúcim poctu dvom hlavným protagonistom, ale k filmom, ktoré dokážu maximálne využiť svoj potenciál. 4****, 74,282% ()

figliar

V poslednej dobe sa nám nejako starý páni rozohnili a natáčajú jeden akčňák za druhým. A myslím, že aj celkom kvalitne. Určite sa tu nájde kopec hlúpostí, ale do takýchto filmov prvky komédie a nadľahčenosti témy pasujú. Nájdu sa v ňom nepredvídateľné scénky, vtipné hlášky, solídne herecké výkony a pomerne zaujímavý dej. Čo viac teda ponúknuť divákovi. ()

crha

Já tě znám. Už si vzpomínám, tvá matka byla má oblíbená děvka v Marakeši. Páne jo, ta uměla vyleštit přilbu. :))) ()

Páně

Příjemná vypínací zábava, která si pro mé smypatie nemusela chodit nikam daleko. Stačilo aby Arnie trochu opradu vtipně "odváděl pozornost" a zvládnul pár těžce užívacích dialogů se Sylvestrem. Na té samotce to vpadalo, že Arnie skoro hraje. Caviezel taktéž na jedničku. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)