Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

K1K0

Vskutku zaujímavá dramatická komédia opisuje život ochrnutého bohatého muža na vozíku, ktorý si vybudoval priateľsky vzťah so svojim opatrovateľom, dobre natočený a spracovaný hlavne vtipný film z hereckého hľadiska nemam sa čo sťažovať väčšinu filmu som sa zasmial, na záver trošku smutný koniec ktorý prehlbuje vzťahy a ukazuje životne cesty ľudí, za mňa celkom pekný film ktorý si rad pozriem znova ()

Filmoar

Ako úžasná skladba Una Matina od Ludovica Einaudio v úvode je, tak úžasný je aj celý film, a iné referencie k tomu sú Kool & the Gang, Earth, Wind & Fire alebo sama "Motivace"... 100% ()

lazurkovaa.k

Film, je mého názoru absolutní vrchol celosvětové filmografie. Omar Sy, který v tomto příběhu hraje Dresse, nemohl svou roli už snad ani zahrát lépe. Ve filmu je nádherně poukázáno na ten fakt, že ty největší změny osudu přijdou, když to člověk nejmíň čeká. A tak započal příběh Dresse a indisponovaného Phillippa. Tento snímek je jemné pohlazení. Ukáže vám, jak dokáže být osud krutý, ale zároveň poukáže na to, že i v těžkých chvílích se dá jít dál. Humor je přesně šálek mé kávy. Každý moment tohoto filmu hltám, a není rok, kdybych si ho nepustila. Pět hvězdiček je málo, pro tento film. ()

J.Crusader

Nevím. Možná jsem od tohoto snímku čekal více, možná mi nesedl, možná něco jiného. Ale rozhodně jsem se třeba v žádných pasážích nesmál tak, jak někteří zde popisují, spíš to byl takový útrpný úsměv. Film určitě určité kvality má, nicméně prostě mě nechytl a nedokázal jsem se do něj pořádně dostat. Každopádně určitě bych film doporučil dále - věřím že většině diváků sedne (jak je vidět i ze zdejšího hodnocení) o něco více. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale zaokrouhluji tentokrát směrem dolů. ()

Janek1971

Geniální, úžasný film. Ukázka skvělé francouzké kinematografie, ukázka života v jeho syrovosti bez předsudků a dalších svazujících klišé. Chtěl bych si nechat mnout lalůčky. Myslím, že tady se dotknout 100% je namístě ()

StandikK

Už ani nevím, kolikrát jsem tento filmeček viděl. Prostě paráda, která nikdy neomrzí. Někdy člověk musí opustit stereotyp, aby objevil něco ještě krásnějšího. ()

Gilmak

Co dodat k tomuhle skvostu. Výborný nádech a pojetí filmu. Kdo neviděl, musí se podívat a poříditi si vlasního paraplegika. Jeden z nej filmů posledních 15 let Evropské kinematografie. 95% ()

mover

Stupidní slátanina o jednom sígrovi negrovi, který se naučil akorát tak hulit a otravovat zbytek Francie. Nuda, která se ne a ne rozvinout. Trapný samolibý barbar má být asi ten vtip? No nic moc. Ke komedii to má hodně daleko, nedá se vydržet dokoukat celý, ani to nikomu nedoporučuju. Zbytečně to vykresluje černochy negativně, tím hůř pro film. ()

emde odpad!

Chudáci čierni, večne utláčaní ani prácu si nemôžu nájsť a keď, tak robiť sluhu bielym na vozíčku.. BLM žije.. ()

jen_ja

Poutavý a dojemný příběh o nepravděpodobném přátelství mezi dvěma zcela odlišnými lidmi. Hlavní postavy, aristokrat Philippe a jeho osobní asistent Driss, tvoří neuvěřitelně silný a komický tandem. Příběh je založen na skutečných událostech a vyniká svou schopností smíchat humorné momenty s hlubokými emocemi. Vynikající herecké výkony Omar Sy a François Cluzet přinášejí postavy k životu a navozují autentičnost jejich vztahu. Film reflektuje témata tolerance, přijetí a vzájemného obohacení, což ho činí nejen zábavným, ale i pohnutým. Skvěle napsaný scénář a hudba dávají filmu úžasný rytmus a atmosféru. Není to pouze komedie, ale i inspirativní příběh o překonávání předsudků a hledání skutečného štěstí. Je to film, který vás nejen pobaví, ale i přiměje zamyslet se nad významem lidského spojení a vzájemného respektu. ()

Dal_i

Někdy se setkáme s filmy, které nás zasáhnou a přetrvávají v naší paměti jako vzácné klenoty. "Nedotknutelní" je jedním z nich. I když se zdá, že není snadné najít slova, která by vyjádřila jeho dokonalost, pokusím se alespoň vyjádřit své dojmy. Od prvních momentů, kdy se plátno rozsvítí, až po poslední tón hudby Ludovica Einaudiho, "Nedotknutelní" oslní diváka svou komplexností a hloubkou. Herecké výkony jsou neuvěřitelně autentické a emotivní, přičemž každá postava přináší do příběhu své vlastní barevné nuance. Hudba Ludovica Einaudiho se stává neoddělitelnou součástí filmu, provází nás přes všechny emocionální výšiny a údolí. Je to jako dechberoucí symfonie, která zesiluje každý okamžik a zvýrazňuje každou emocionální nuanci. Scény jsou mistrovsky natočené a každý detail je pečlivě promyšlený. Zápletky se prolínají a tvoří složitou, avšak překvapivě jednotnou síť, která drží film pohromadě. Je těžké najít chybu v tomto filmu, protože má vše, co by dobrý film měl mít. Je to dílo, které vás zasáhne nejen svou krásou, ale i svou autenticitou a hloubkou. "Nedotknutelní" není jen filmem, je to umělecké dílo, které zanechává stopu v srdcích diváků a připomíná nám sílu lidského spojení a pochopení. Je to dílo, které si zaslouží naši pozornost a uznání, a které nás nechává s pocity obdivu a vděčnosti. ()

PRASÁK

Tento film byl inspirován románem „Le second souffle“ (vyšel 1. srpna 2001), jenž napsal francouzskej podnikatel Philippe Pozzo di Borgo (14. 2. 1951 – 1. 6. 2023), kterej v roce 1993 ochrnul následkem pádu při paraglidingu. V týhle knize popsal přátelství se svým mladým alžírským pečovatelem Abdelem Yasminem Sellouem, kterej mu vrátil chuť do života. V češtině tato kniha vyšla poprvý pod názvem „Druhý dech“ dne 26. září 2013. Příběh adaptovali do scénáře a poté společně natočili francouzští režiséři, scénáristé, producenti a herci Éric Toledano (nar. 3. 7. 1971) a Olivier Nakache (nar. 15. 4. 1973). Dějovou osou jsou dva úplně rozdílní lidé, díky čemuž v průběhu filmu dochází jak k dramatickejm scénám, tak i ke komickejm situacím. Prvním z nich je ochrnutej a na invalidní vozejk odkázanej běloch Philippe (herec François Cluzet) a druhým je nezaměstnanej černoch z předměstí Driss (herec Omar Sy). Philippe ve svým honosným domě vyhlásil konkurz na osobního asistenta a opatrovníka a tuto práci překvapivě získá Driss. Každej z nich je z „jinýho těsta“, přesto však se jejich rozdílný charaktery vzájemně doplňují, a proto vznikají mnohdy až neuvěřitelný situace, který je ovšem potřeba zkouknout. Je zbytečný o nich psát. Jedno je však jistý – DIVÁK SE ROZHODNĚ LUXUSNĚ POBAVÍ A TAKÉ ZASMĚJE. Snímek měl svou celosvětovou premiéru 23. září 2011 na 71. mezinárodním filmovým festivalu v San Sebastiánu (konal se ve dnech 22. 9. - 30. 9. 2023) v San Sebastiánu ve španělský provincii Gipuzkoa. Premiéra filmu „Intouchables“ v kinech ve Francii a v Belgii proběhla 2. listopadu 2011 a v českejch kineh pod titulem „Nedotknutelní“ pak 7. června 2012. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)