Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

fajntomas

Dobrý film, ikdyž nesnáším moc dobře tematiku černá/bílá a chudý/bohatý, co kdyby to bylo opačně, komplet? Pro mě klišé za 75 bonů. ()

uruguay

Viděno bez jakéhokoliv očekávání, ale pobavilo nad míru, milý příběh, ač na city hrající, ústřední dvojice byla fajn, dojemný konec, nějaké hlášky i vtipné situace tam taky byly, takže za mě 1*. ()

vecnaAmbra

Nevedela som, že tento film (kde sa mi veľmi nehodí ten jeho názov) má tak vysoké hodnotenie a niekto ho považuje za preceňovaný, hodnotím tak akoby som hodnotila každý film ktorý si pozriem a tuto som váhala medzi štyri a päť, no za celkový dojem, prirodzené výkony hercov a pár výborných chvíliek napokon isto päť.....nič nebolo podané slizko pateticky a predsa zostáva nevyslovenou pravdou, že nezáleží na tom či sme bieli, čierni, bordoví, učení, neučení, neotesaný hulič či uhladený slušňák... podstatné je aké je naše srdce naozaj. Spoločnosť sa nás síce neustále pokúša presvedčiť o opaku, no to že úprimnosť, pravdivosť a spontánnosť má väčšiu hodnotu, než len navonok predstieraný súcit, pózerstvo a šablónovitosť nás sprevádza vlastne už oddávna, vo filmovom svete určite minimálne od Gréka Zorbu (kto pozná iste chápe ako to myslím). Trocha ma podráždila možno len lesbička, ale to je čisto môj osobný problém, že mám na túto opakovanú tému v dnešných filmoch averziu. Film má správnu dávku humoru ale aj smútku, asi ako život sám. Je to jednoducho výborný film. ()

Tuukanen

Perfektní buddy movie. Těžká nemoc jednoho z hrdinů dodává filmu hlubší rozsah.   Taky dobře vystihuje život černochů z nižších vrstev, to dobré i to špatné. Poslední dobou se přistěhovalci buď příliš chválí nebo příliš uráží, nic mezi tím. ()

Enon

Příběh o střetnutí dvou naprosto odlišných lidí a jejich následné prožívání života. Ze začátku nikdo nevěřil, že se mladý muž nedávno propuštěný z vězení (Driss) dokáže postarat o nemocného člověka na vozíku( Philippe) ale postupem času všichni uvěří. Už úvodní scéna z vybírání uchazečů o práci byla skvělá, prostě když tam všichni popisovali jaké mají zkušenosti, školy a kolik soucitu mají pro hendikepované lidi, a pak tam nakráčí týpek, který jenom řekne ať podepíšou ten papír. Fakt hodně dobře natočený a vtipný. Muž na vozíku v něm poté najde zalíbení, protože on je jiný a on je to co celou dobu hledá, nehledá soucit ale skutečné přátelství, člověka, kterému může věřit a cítit se s ním znovu živý. A o tom to celé je. Driss mu dodává neskutečnou energii do života a vy to vidíte v každé scéně, v každém dialogu, který spolu vedou, každý zážitek který spolu prožívají. To jak neustále Driss vtipkuje a naráží na jeho postižení, to jak ho podporuje v jeho vztahu s tou ženou skrz dopisy a jak ho bere ven je prostě skvělý. Humor je tady fakt úžasný a svěží, žádný vtip tu není trapný nebo nevkusný, protože náš opatrovatel je celou dobu takový přidrzlý a nemotorný a tenhle humor k němu prostě patří a proto vám ty vtipy na tělo nevadí. Driss zároveň celý film řeší své osobní problémy s rodinou a působí to hrozně lidsky a přirozeně. Obecně celý ten film působí přirozeně, ještě aby ne když je to podle skutečné události. Jako fakt super. 84% ()

Belphegor

Nedotknutelní je film, který zahřeje na srdíčku, i přestože nepřináší žádné velké drama. Dva rozdílné světy kolidují, příběh o přátelství nesoucí několik životních pravd. Je tu poměrně dost vtipných scén, ale zapadají do kontextu, dokonce se spoustu z nich stalo i v reálném příběhu, podle kterého film vznikl. Velmi pěkné. ()

Artien

Od začátku do konce jsem měl pocit, že tenhle film nevypráví, ale že mě chce o něčem přesvědčit. Co to přesně bylo, nevím, ale jsem si jistý, že se mi ten nátlak setsakrametsky nelíbil. ()

Mumu46

Film mi byl doporučen kamarády a hned od začátku jsem byla vůči němu skeptická. Kontrast nudného života bez východiska bohatého Phillippa, který je upoután na invalidní vozík a naopak chudého černošského chlapíka Drisse mě nakonec dostal. Neomalený Driss Phillippa nelitoval a naopak mu věnoval nejúžasnější chvíle v životě. Což nedokáže každý. Byl odvázaný, lehkomyslný, vtipný a Phillipp mu nakonec naprosto podlehl.  I když to vypadá, že má film vzbudit v divákovi vodopád slz, opak je pravdou. Nechybí spousta humorných scén i konfliktů. Je až těžko uvěřitelné, že film doslovně vytvořil sám život. ()

dasl

Všetko o filme je obsiahnuté hneď na začiatku . Áno v tom intre pred titulkami keď sa vezú v aute a utekajú policajtom . Geniálny film . ()

typa

Pro takové pohádky mám slabost. Pohádky, kde se prolne svět bohatých a chudých, aby zde vzniklo upřímné přátelství. Přátelství, které oba v životě posune správným směrem. Je to příběh o bohatém bělochovi na vozíčku, který dá práci černochovi z ulice. Film táhnou excelentní a plně uvěřitelné výkony nejen hlavních ale i vedlejších postav. Jiskření mezi bohatým Philippem a chudým Drissem je dokonalé. Líbí se mi podmanivá hudba, která se snímkem nese. A celé je to podané odlehčeně jako komedie. Všeho je tam tak akorát, přiměřeně. ()

peproch

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství. Kladu si otázku: není ten film vlastně děsně uhlazený? Klišovitý? A byla by poskytnuta stejná péče i sranda někomu na sociálních dávkách? ()

KritAIk

Nedotknutelní z roku 2011 je vynikající film, který zaujme svým příběhem, výkony herců a vtipnými momenty. Film sleduje příběh bohatého zdravotně postiženého muže jménem Philippe a jeho vztahu s jeho novým asistentem Driss, který pochází z chudé čtvrti. Hlavní výkon herců, zejména François Cluzet a Omar Sy, jsou fenomenální a mají vynikající chemii na plátně. Jejich vztah, který se vyvíjí z nečekaného setkání, je srdečný, upřímný a přirozený. Film dokáže přinést mnoho emocí a diváci se s nimi snadno ztotožní. Kromě výkonů herců je film také velmi poutavý díky svému vtipnému dialogu a skvělému scénáři. Režisér Olivier Nakache a Eric Toledano se dokázali vyrovnat se složitým tématem a z něj vytvořili film, který je plný naděje a optimismu. Jedinou slabinou filmu by mohla být absence indických herců v kastě Nedotknutelných, přestože je film inspirovaný skutečným příběhem. Nicméně, tento fakt neovlivňuje kvalitu filmu jako celku. Celkově lze říci, že Nedotknutelní jsou skvělým filmem, který vás rozesměje, zahřeje na srdci a zároveň přináší důležité poselství o přátelství a tolerance. Určitě doporučuji shlédnout tento film každému, kdo hledá skvělý příběh a výborné herecké výkony. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)