Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

LuciusWlk

Ať toto někdo pokládá za hloupé citové vydírání, nebo sociální utopii, jde o zdravě zábavnou formu. Příběh ve své podstatě jednoduchý, přesto vnitřně silný a pěkný. Humor je zde v rozumné míře a nestrhává děj do patosu, nebo parodie. Setkání a sloučení dvou rozdílných společenských skupin není sice nic převratného, nicméně zde se to povedlo a funguje zde příjemná chemie. Nabízí se samozřejmě otázka, zdali by to takto fungovalo, kdyby nešlo o bohatého aristokrata, ale chudého invalidu atd. atd. Ale jde o tento příběh, se všemi klady a zápory a jako takový je vynikající a zábavný! ()

upson

Velkoplošnost a emocionálnost v rozmachu Forresta Gumpa či Vykoupení z věznice Shawshank se nekoná. Přesto je to kvalitní snímek a 4 hvězdičky si zaslouží ()

gutshoter

Film, který divák dokáže docenit až po několikátém zhlédnutí. Tak to mám alespoň já. Poprvé, když jsem jej viděl, film se mi líbil velice, avšak pocit nevšedního filmového zážitku jsem nepociťoval. Po dalších zhlédnutí v relativně krátkém časovém úseku pociťuji, že tento film je právem v top 10. Film se vleče specifickým tempem a jeho brilantnost spočívá v jedinečně kruté, reálné podobě, jež je paradoxně vyobrazena s jistou satirou, a ta si, jak vidno, získá téměř každého. ()

kenkaku

Upřímně vůbec jsem nepochopil proč autoři dali filmu tento název... také mě celkem zmátlo to zahájení filmu "od prostředka" a ještě navíc stylem honička a-la Luc Besson. Nicméně pokud se oprostím od pravděpodobnosti s jakou by se děj filmu skutečně realizoval (jako fakt poznámku "dle skutečné události" tomu filmu nebaštím), byla to radost se na film dívat. Milé, zábavné a chytlavé. Čistý populismus který funguje ;). Rád se podívám znovu, nebo i na pokračování... ()

peterpatrik

Čo k tomu povedať? Kto tento film nevidel nevie aký je dobrý. Humorné, ale aj vážny film o bohatom vozíčkarovi, ktorému už je jedno čo spraví. Hľadá si nového asistenta a najme si černocha, ktorý nemá žiadne skúsenosti ako sa starať o hendikepovaných ľudí a o zábavu je postarané. Celý film Vás nudiť nebude úžasné nápadité scény a dojímavý koniec. 95% ()

fruitbueno

Vynikající film, po všech stránkách vybroušený a přesně takový, jaký má být. Jsem nadšená, jak nenásilně, citilivě a uvěřitelně dokázali tvůrci všechno spojit do jednoho celku, aniž by zabředli do vy-víte-čeho. ()

harapag

Totální útok na moje leta vyschlý slzovody, ta trocha patosu si může leda nechat zdát, že na tom má zásluhu. Pač prsty v tom má jednoznačně ten černej pacholek. ()

ondra.kymla

Nádhera, prostě nádhera. Tohle je přesně typ filmu, kdy se nasmějete, pobrečíte, popřemýšlíte, prostě takhle by měl film vypadat. Driss (Omar Sy) je úplně perfektní role, která prostě jiskří dobrou náladou a díky němu Philipe (François Cluzet) zase dokáže žít na plno a to i přes jeho velmi limitovaný pohyb. ()

herr_carter

Lidství právě dostalo nový název, něco tak osvěžujícího a pozitivního jsem ještě neviděl......................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Mike93

Výborná komedie, delší dobu jsem se tak nezasmál. Film má dobrý příběh, hlášky a především pořádný koule. ()

sedm.1

9. nejlepší film? 12. Nejoblíbenější film? Rozhodně tu tedy nechci jakkoliv polemizovat o tom, že Nedotknutelní je špatný film, naopak, jde o skutečně velice kvalitní podívanou, na které toho nelze příliš co kritizovat, ale toto postavení, nejen!!!, ve zdejších žebříčcích je nicméně podle mě až neskutečně přehnané a neodpovídající. Každopádně, ten snímek má co nabídnout. Originální zápletku se spoustou výjimečných a nápaditých scén, velice silné a působivé emoce, skvělou atmosféru, ale především v první řadě skutečně famózní herecké výkony. Oba dva představitelé, jak „francouzký Dustin Hoffman“ Francois Cluzet, tak Omar Sy, jsou jednoduše fantastičtí, jejich výkony patří k těm nejpřesvědčivějším a zároveň nejcivilnějším a nejlidštějším, co snad lze ve filmu vůbec vidět, na nich je celý snímek postaven a jsem přesvědčen, že především díky nim i pak funguje a působí tak, jak se ve výsledku nakonec i stalo. Milé je, že vzhledem k tématu netlačili tvůrci nějak zbytečně na pilu, a přesto dokázali u publika vyvolat skutečné emoce, což považuji za poměrně ojedinělé, skvělý je jinak ale i podmanivý hudební doprovod, který dodává Nedotknutelným též nepopiratelný lesk, humor je pak držen překvapivě na úzdě, já osobně totiž čekal v tomto ohledu daleko větší odvaz, naštěstí se to ale nestalo, neboť sem by se nějaké třeskutosti ani nehodili, jednotlivé decentní vtipné scény spíš vyvolávají lehký a spokojený úsměv, což jsem přijal velice pozitivně, prostě ano, jde o pozoruhodný, velice vnímavý, působivý, silný, zábavný snímek, fungující snad ve všech ohledech, přesto si ale tvrdošíjně trvám na tom, že až takové „fanaticky“ vlídné přijetí je fakt přehnané, nesoudné a hlavně neodpovídající. ()

Circumscriptor

Novodobá francúzska inteligentná komédia, pri ktorej by ma ani za svet nenapdlo, že bude natočená s takým citom a zmyslom pre detail. Plusom filmu je, že mal skutočnú a reálnu predlohu a bezpochýb je to najväčším prekvapením roku 2011 a jedným z najväčších žabožrútskych prekvapení modernej éry. ()

Melios

Top of the top Francúzskej kinematografie! Kto vymyslel natočiť takto absurdný príbeh musel byť génius. A že sú dneskajšie francúzske filmy odpadné! Stačí len hľadať. Driss a Phillip sú zlatým klincom v tomto filmu a neviem si predstaviť iných hercov ako tých ,čo sú tu. A ževraj sa chystá americký remake...super ďaľší film ,čo si v živote nepozriem (načo remake? Veď tento film nieje až tak starý!) Odporúčam pozrieť všetkým milovníkom drám a komedií! Je to proste perfektné! (Skoro) bezchybné! Preto mu musím dať 100% a príbeh spoilerovať nebudem lebo je taký unikátny až je dokonalý! Budem musieť asi prehodonotiť povesť francúzskych filmov u mňa...MASTERPIECE!!! ()

-Dawe-

Naprosto úžasný, famózní a především geniální snímek, který se mi určitě vryje na delší dobu do paměti. Je škoda že vzniká tak málo filmů s tímto humorem, protože právě tento je nejlepší. Hlavní herecká dvojice je naprosto vynikající. Už je to hodně dlouho co na mě film působil takhle přirozeně. Také musím zmínit hudbu, která zde byla naprosto dokonalá. Nebojím se říct, že toto je nejlepší snímek, který kdy ve Francii vznikl. A co vás dojme nejvíc? Tento film byl inspirován skutečným příběhem. ()

Pollock

Dokonalá ukázka, jak lze velmi jednoduchými prostředky natočit naprosto uchvacující příběh dvou duší, které se navzájem velmi moc potřebovaly a měly to štěstí, že se v životě i potkaly. V tomto "prý skutečném" příběhu se od prvních tónů nese nerušivá, skvěle podtrhující hudba (a že je z čeho vybírat - po shlédnutí musíte dát za pravdu...) bravurně zvládnutá kamera, která skvěle dotváří již takhle bezvadně šlapající atmosféru celého děje, s perfektními hereckými výkony a navíc vše působí velmi přirozeně a uvěřitelně - pro mne jedno z nejlepších komediálních-dramat posledních let. Nemohu jinak a dávám mezi svých top10. ()

NICOX

Krásný, fakt krásný!! Během filmu to bylo tak na 4*, ale jak už to tak někdy bývá... konec to prostě vyšvihl na pětihvězdu. Ústřední dvojice byla naprosto dokonalá, oni to snad ani nehráli, oni to prožívali, žili, cítili... A abych pravdu řekla, tak k tomuto druhu filmu (tím myslím bez krve, duchů, mutantů, vražd...) se zas tak často nedostanu, takže pro mě to bylo opravdu očarující, kouzelné, niterné, vysvobozující... Víc takových filmů. 90 % ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)