Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Chipsonator

První díl byla solidní akční jednohubka....ale dvojka, to je jinčí rachot. První díl mohl nabídnout jen akci, nic víc, za to ten druhý se může opřít o zajímavý děj a postavy. Takže, ikdyž se týpci nelátaj hlava nehlava, kladivo nekladivo, mačeta nematčeta, baseballka nebaseballka, pěsti nepěsti, tak je na to dívat! A co teprve když se ti týpci začnou řachat hlava nehlava, kladivo nekladivo, mačeta nematčeta, baseballka nebaseballka, pěsti nepěsti, to se najednou zastaví čas, všechno kolem vás zmizí a vy jen s otevřenou tlamou ze které líně teče slina, čumíte na ten akčí zázrak! 90% PS: 333 koment :OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO drsné jak cip že??? :OOOOOO ()

honzii

Cením snahu o příběh, ale ten stejně nikoho moc nezajímá. Nepřinesl nic moc nového, pouze celou show zkomplikoval a natáhnul. Chápu, že chtěli dvojku vyšvihnout o ligu víc, ale nakonec se jí stejně daří nejlíp v tom, v čem byla jednička božská. V nekonečných vyčerpávajících a krutopřísných bitkách, které nedovolí ani nadechnout. Ten tam je pocit beznaděje uprostřed baráku pekla. Alternativa bezvýchodné situace v podobě infiltrace do zločineckého podsvětí, kde po tobě jdou všichni, prostě tolik nefunguje. Cením příchod dalších uberzlounů s různými kladivami, pálkami a karambity, ale svoji démoničnost si rozdělili mezi sebou a žádný z nich to netáhnul jako v jedničce Mad Dog. Celkově ambicióznější, ale méně působivé než první díl. Awesome faktor tu hraje o dost menší roli, nicméně stále se jedná o velkou frajeřinu. ()

killjezor

Pokračování výborného Raidu je prakticky jiný film. "Dvojky" se většinou svezou na popularitě a nepřidávají nic nového, tady Evans dokázal, že to jde i jinak a prakticky stejně, někdy daleko lépe. Z přemíry dialogů jsem měl ze začátku strach, ale protože jde o úplně jiný styl vyprávění, skvěle navozuje atmosféru svými retrospektivy. Trochu mně zamrzelo, že Yayan Ruhian nedostal větší prostor a taky trochu chyběl jeho druh postavy, který stvárnil v prvním díle, ale po dokoukání tvůrcům všechno odpustíte. Trošku je mi líto, že se do filmu nedostaly některé vystřižené scény, ale asi by to už byl až moc velký masakr. ()

klukluka

Většinou jsem vůbec netušil, kdo je kdo, o koho se mám bát, komu mám fandit, ale dali si s tím tolik, tolik práce, že tomu prostě musím dát plnej kotlík! Tohle byla parádní jízda! ()

keoma26

Prave jsem videl budoucnost akcniho filmu ... To dlouho nikdo neprekona,tohle by tocil Bruce Lee,kdyby byl jeste na zivu a o 40 let mladsi ()

Michelle75

Jednička byla pro mě nějak více srozumitelná,bylo mi v ní i bližší prostředí a tak s dvojkou trochu bojuji. Nepokulhává nijak výrazně,ale je jiná. Bojové scény skvělostní,ale na můj vkus až příliš ohromující. Přesto pokud někdy nějaké pokračování bude,tak se na něho už s předstihem těším. ()

korndaddy

Škoda, že se tvůrci málokdy drží nápadu, který se osvědčil a automaticky se snaží za každou cenu trumfnout předchozí snímek, který svým způsobem chybu neměl. Raid 2 je toho důkazem. Proč zbytečně komplikovaný příběh? Proč? Choreografie pořád fajn, ale pro příště alespoň zachovat stopáž. ()

Seti

Evans nám ve druhém díle Raidu žánrově roste jako z vody a jednoduchou panelákovou mlátičku povyšuje na rozmáchlý kriminální epos. Pro fanouška žánru není sice druhý Raid po příběhové stránce žádná revoluce, ale je třeba uznat, že se Evansovi z těch různě vypůjčených motivů podařilo vysoustružit velmi solidní kriminální počin, za který se rozhodně nemusí stydět. Ten je navíc okořeněn tím nejlepším martial arts řemeslem, které je v dnešní době k vidění. Jsem toho názoru, že i v této oblasti se druhý Raid o třídu posunul, a to ať už díky zajímavějším oponentům, zbraním, automobilové honičce nebo prostě jen nápaditější choreografii (závěrečný souboj je skutečně do nejmenšího detailu vybroušený martial arts drahokam). Jedinou skvrnu tak pro mě představují ty přeříznuté podkolení šlachy, protože ty už byly fakt přes čáru. ()

666Carnage

Jednička byla naprostý peklo a dvojka krásně začala navazovat, ale pak se to trošku změnilo v jakýsi mafiánský příběh, který občas nudil. Jediný, co asi opravdu můžu vytknout je ten příběh a ta dlouhá stopáž. Ale co tedy stojí za to, tak jsou souboje a akční scény. Ale úplně nejvíc vymazlenej je konec. Ten tedy u mě zabodoval na plný čáře. Opět naprosto úžasná choreografie. To byla zase jednou pořádná řezničina.80% ()

joora1

Jestli jednička je akční ná řez, tak dvojka je hyper brutální řežba. Od věznice přes metro až po kuchyň brutální bitky, které nikoho nenechají vydechnout, doplněné o zajímavě zamotaný příběh lokálních gangsterů. Dvojka se odehrává jen několik hodin po jedničce a stoupá v mém žebříčku hodnocení ještě o stupínek výše. ()

iXtr3m3

Upgradovaná jednotka. Menej survival akcie, viac príbehu a myšlienok. Bude ťažké nepohnojiť to trojkou. Tie dva skvosty si to totiž absolútne nezaslúžia, ale zároveň naviazať na ne, alebo nebodaj sa pokúsiť ich prekonať, tak to bude extra výzva a neviem, či je to vôbec reálne možné. Ak áno, zrodí si novodobý fightový boh, ktorý nebude mať konkurenciu podľa mňa aspoň desaťročie, pretože už len týmito dvoma časťami Evans s Ikom zrazili k zemi čokoľvek, čo vyšlo za posledných cca 20 rokov. ()

bruceman7

Tak to byl Raid 2. Ze začátku to vypadalo, že rozvinutější příběh bude na úkor pořádným bitkám, ale to se člověk šeredně mýlí. Příběh je jen něco navíc do počtu, jinak je to zase jen masakr jako prase, akorát rozfázovanej. Mortal Combat, úroveň po úrovni. Troufám si tvrdit, že Iko Uwais by byl schopnej dát do držky i Jackie Chanovi. A final boss .. to je kapitola (v historii závěrečnejch showdownů) sama o sobě - jak metráží, tak výkonem. Klobouk dolů. Plná palba! ()

Loki_Six

"It's a question of ambition, really. Let me rephrase that. It's a matter of limitation. And the importance of knowing yours." ()

Zagros

Po skvělé jedničce jsem se na druhý díl velmi těšil a k mému překvapení jsem dostal něco úplně jiného, naštěstí opět vynikajícího. Druhý Zátah není tak akční jako jednička, ale přesto dovede spolehlivě napnout. Příběh sice není nikterak originální, ale jeho pomalý styl vyprávění mi vyloženě sedl. Je v krásném opaku k akčním scénám, které ještě více dokáží vyniknout a samotné zasluhují absolutní hodnocení. Bojová choreografie je úchvatná, navíc je podpořená dokonalou kamerou s minimem střihů. Nevím, zda jsem někdy v podobném filmu viděl kameru kroužit kolem bojujících a občas se zběsile s nimi hýbat bez toho, aby se ztratil celkový přehled z boje. Výborné jsou také interiéry a jejich vypiplaná dokonalost a vůbec celý vizuál. Všechno funguje v dokonalé souhře a působí osvěžujícím dojmem (vzhledem k "americkému" mainstreamu). Bravo! Nebýt jednoduššího příběhu, je to za pět. ()

borec999

Prvá hodinka je mimo klasicky našlapaných akčných scén trošku rozpačitá. Evans totiž pri rozprávaní deja nie je tak silný ako pri akcii a navyše nemá tak kvalitných hercov, ktorý by jeho snahu o budovanie deja podporili. V druhej polovici, kedy sa už vyložia karty na stôl a vysvitne, že scenár nie je na akčný film úplne najhorší, je to lepšie. A hlavne, 80% času druhej polky tvorí len akcia, čo je vzhľadom na jej intenzitu a kvalitu len a len dobre. Bitky Garetha Evansa a spol nemajú konkurenciu a nechytajú sa na ne ani Stahelski a Leitch s Johnom Wickom. Sú brutálnejšie, štýlovejšie, efektnejšie a popritom je prítomná stále i výborná choreografia, rozmanitosť, veľa nápadov, parádni kaskadéri a aj herci v čele s nabušeným Ikom Uwaisom (zrejme životná rola), ktorí sa absolútne nešetria. Jednotka bola 99% času čistokrvná mastenica takmer bez deju, dvojka je o level vyššie a snaží sa i o dej, postavy a všetko naokolo. Ako som už spomínal nie dokonale, ono sa to ale pomerne ľahko odpúšťa pri takom akčnom náhule, akí sme znova dostali. Pri ňom objektívne nemôžem ísť pod 5* ani keby som chcel... 95% ()

kukuuuc10

100% !!! Už jednička Zátah byla peckovní, ale dvojka?? ta vše jen umocnila! V dnešní době je těžké natočit něco tak přímočarého, ale tohle byla přímo ztělesněná přímočarost a doposud the best fight/action movie I have ever seen in my life! ***** ()

Corpsegrinder

Oba díly jsou ty nejlepší bojovky jaký člověk mezi filmama najde za posledních 20 let. Raid 2 je oproti jedničce samozřejmě větší, krvavější a viditelně dražší. Občas jsem naprosto čuměl co všechno byli schopný natočit a taková scéna v blátě musela bejt kurevsky náročná, nemluvě o ostatních bitkách, který si s 90% akčních filmů dneska vytíraj prdel. To neni jen šolíchání se pěstma, tohle už je syrový násilí kde člověk přivírá oči a vůbec to nevypadá tupě jako v bulharskejch sračkách s Van Dammem nebo Lundgrenem. Lidi se tu prasí všim co maj po ruce a hlavně ostrý předměty jsou dost humus. Dějově se to posunulo o několik tříd vejš a místo jednoho baráku a postupování po patrech ala starý videohry tu máme široký spektrum postav a různou sortu lidí ke zmlácení, dvojka je tak oproti jedničce zhruba to samý co znamenali Vetřelci pro první díl. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou