Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

coffee...

Jednička postrádala příběh, ale ani ho nepotřebovala. Akční scény sloužili jako jediný motiv filmu a úplně předefinovaly jakákoliv pravidla žánru. V dvojce Evans přidává příběh a posunuje žánr na úplně jiný level. Ale přece jenom k té akci: tam kde u jedničky nad bojovou choreografií divákovi div nevylezly oči z důlku, tady už pod návalem adrenalinu ani nedýchá. Třešničkou na dortu je pak hudba, která podporuje každý pohyb a vyvrcholí každou akci k dokonalosti. Ano, i chyby se našly, ale v tu chvíli, kdy si uvědomíte, že Evans vytvořil kult, tak jsou všechny nepodstatné. ()

Cedr

Kdo by to byl býval řekl, že dokonalý první díl šel ještě překonat. A ke všemu ještě o tak moc. Jak na to? Přidat ještě víc akce! Jak na to? Natáhnout stopáž! Jak na to? Přidat příběh, který to udrží pohromadě! A tady je potřeba se zastavit. Akční zápletky bývají poslední dobou dvojí. Buď rádoby vtipné self-aware polosatiricko oslavné homáže nebo intelektuální pseudo-hluboké přesahovky hrající na city. Jen hrstka akčních filmů si troufne vsadit na poctivou žánrovou klasiku, která ač si nezaslouží žádné literární ceny, tak rozhodně neznudí a skvěle plní svou funkci a posouvá ústřední aktéry z jedné akční scény do druhé bez toho aby z diváka, či ze sebe dělala blbce. Žádné ptákoviny, gimmicky či chození okolo horké kaše. A to platí nadvakrát pro kameru, režii či akce samotnou. Tato pro film zásadní kvalitativní trojice je bez přehání naprosto dokonalá a to z toho důvodu, že se nesnaží za každou cenu vždy být super originální. Kamera, režie a choreografie jede akční klasiku, jen to "jednoduše" dělá mnohem mnohem lépe než drtivá většina konkurence. Obrovský palec nahoru za jednolité navázání na první díl, které bychom u většiny tradičních filmových velmocí hledali jen stěží. Co kdyby nedejbože na projekci filmu zavítal někdo neobeznámený s prvním dílem, že? ()

Remivsremi

Toto se dneska jen tak nevidí. Gareth Evans přišel, viděl, všechno zmasakroval a spokojeně odešel s vědomím, že odvedl sakra kvalitní práci. Raid 2 je ultimátní detektivní příběh, během kterého budete s otevřenou hubou vejrat, jak to ti šikovní Indonésci mohli vytvořit s takovou elegancí a grácií, jenž ostatní filmaři postrádají pár let. Evans se pro mě stává akční král, a budu se klepat jak ratlík, nedočkavostí na to, jaký tataráček mi naservíruje příště. Prosím, ať je to stejně syrové, jak minulé. ()

cocrHeLL

Taká řezničina se v bojových filmech (akčních martial chcete-li) jen tak nevidí !!! Náser, námrd a já nevim, co všechno.... adrenalinovka jak cyp! Jo, a Koso (Yayan Ruhian), přestože byl jaksik zazděn, tam během té chvilky narobil taktéž značný bordel! hehe ... Zatím tato banda z Indonésie ani jednou nezklamala a potřetí je to u mě za FULL, 5/5, 10/10 ()

Gonzi

Nevěřím svým očím. Jasné blučko, totální výsměch veškerým Hollywoodským akčním scénám co jsem kdy viděl. ()

SniperG1

Ještě větší nářez než jednička! Lepší bojové scény typu muž proti muži jsem asi ještě neviděl! Výborný příběh a kamera! Paráda... 90% ()

Aargh

Evansovi by měl někdo říct, že není Scorsese. Překombinovaná zápletka se mu úplně rozpadá pod rukama, nesourodě míchá seriózní dramatické momenty jak ze Skryté identity s komiksovou brutalitou (Bejzbolák a Kladivačka, wtf?) a pokud jde o stopáž, tam ztratil soudnost úplně. Akce je naštěstí úplně skvělá a leccos zachraňuje, ale na lepší hodnocení to nestačí. Uvítal bych nějakou o hodinu kratší DVD verzi. ()

chelseaman22

Malajská gerchánovka jak se patří! Žádné výbuchy aut v kombinaci s masivní maskulaturou, žádné pochybné šlapky vytvářející pochybné zápletky a hlavně žádný úder pěstí, po němž dotyčný obkrouží měsíc a z hlasitým žuch dopadne na kapotu auta! Asketičtí chlapci ušatí se řežou hlava nehlava jen pomocí bezmasých pěstiček, šlapky jsou k mání jen dvě (jedná má umělý penis a druhá dvě kladívka) a po úderech nenásledují prolety, nýbrž zlomené údy či vnitřní krvácení. Nejpěknější na tom všem je, že bojovat se nepřestává a nepřestává a mezi účinkující se vetřeli ASASÍNI v bězďáckých úborech, hráči baseballu pálící mičudy do toliko zranitelných spánků či ženy, jež Vám pomocí kladívek (ve vlakové soupravě) udělají ze střev fašírku. Byla to poezie, škoda, že se toho nedožil Byron! 100% Celosvětový výdělek k 1. 8. 2014: $2,627,209 ()

Ogen

Ach ano! Vydržel jsem u toho sedět 2 a půl hodiny, ze kterých jsem si užil jen poslední souboj a scény ve vězení. Já chápu že je těžký dát příběhu smysl a spád, a ano někdy to trvá i 2 hodiny, ale proti jedničce je tohle poloviční zážitek, svým způsobem jsem viděl to samé. Věřím, že trojka se konat nebude, i když jsem asi naivní. ()

tatanapope

Druhý díl zátahu měl velmi pěkné zpracování , moc se mi líbili efekty i grafika , ty byli oproti prvnímu dílu o cosi lepší , i příběh se mi zdál zajímavější , krásně to navazovalo na první díl . Akce bylo dost , ale nebyla tam pořád , tak že si pro změnu víc vyhráli právě z dějem . Jediné , co bych filmu lehce vytkla byli okamžiky , jako když jednomu sekne přes tepny na noze a on ani nekulhá a v klidu se pere jako by nic , to už by asi nerozchodil , ale jinak moc dobrý akční film . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

Qitek

Na danou disciplínu, je tohle její světový rekord. Ale přestane to rychle bavit. Pokud nejste kaskadér nebo puberťák. ()

kinghome

Pro mě je tohle hodnocení (89%) dost nadhodnocené, ano pořád to je brutální nářez a pořád je tam nádherná choreografie a úžasná kamera, ale těch 150 minut je kurevsky hodně a film si neudrží tu úžasnou atmosféru, není to tak, že by to šlo postupně do sraček, ale jsou tam části, které jsou příšerně nudné, není jich moc, ale jsou tam a u jedné z nich jsem usnul. Ano usnul jsem u Raid 2, tohle by se mi u jedničky nikdy nemohlo stát. Je to škoda, příběh je skvělý na to, že jde o film, na který kouká většina lidí jen kvůli soubojům, herci jsou taky fajn a ta choreografie bojů je vážně dokonalá. Miluju Raid z jednoho důvodu, a to je krev ve scénách, není jí moc (jak kdy) a působí to realisticky, nebojí se toho a to se cení. Některé scénky jsou zase chuťovky, jako v jedničce. Pořád to je velký nadprůměr, jen podle mě Raid 2 nedosahuje kvalit jedničky. 80% ()

viperDavid

Jestli si někdo myslí, že kopance vymřeli s devadesátýma létama asi by si měl koupit letenku do Indonésie. Té polorospadlé zemi kde si chudí běžně dávají k obědu rýži s medem. Malý křováci totiž umí vzít do ruky mačetu a je úplně jedno jestli je to bezďák z alberta nebo sparťan v metru. Myslel jsem si že jedničku to prostě nedostane, protože tam ani nemusel být děj na 5*. Tady si mariňák obul spešl boty a míří si to rovnou za starostou šedovousem. Závěrečná scéna byla natolik boží, že jsem po skončení nakopal prdel dveřím a zdím a s úsměvem na tváři šel spát aniž bych si musel pustit péčko na dobrou noc. Iko Uwais má totiž nejlepšího ptáka na světě. ()

pytlák

Perfektní práce. Po prvním shlédnutí jsem měl nějaké výhrady k příběhu a tempu, které občas vázne, ale po druhé mi to sedlo perfektně a všechno zapadlo na svá místa. Pohled do mafiánské rodiny je poutavý, akční scény jsou skvěle dávkované a mají opravdu boží choreografii a kameru. Všechno je přehledně a zároveň líbivě nasnímané, že jsem se několikrát zarazil a řekl si: "Tak tohle byl fakt cool záběr." Spolu s úžasně vygradovaným finále a fajn herci tu máme pecku, která se rodí jednou za uherský rok. Doufám, že Evans nezběhne do Hollywoodu a pěkně v klidu nám naservíruje pokračování. ()

Jizni Tlapa

Neuvěřitelně propracovaná choreografie všech akčních momentů dělá z dvojky Zásahu zase tu podobnou šlehu ,co byla jednička. Bez trhaných záběrů, s dobrým scénářem a epickou hudební linkou je to takřka dynamický zážitek, nad kterým divák políbený průměrnými akčňáky nevěřícně kroutí hlavou. Bohužel takřka dynamický (stopáž je jedinou chybičkou). Kdyby tvůrci s dvojky udělali dvojku a trojku, vytvořili by tak 100% pecku, nesoucí dvojité divácké potěšení! 90 % ()

ivan_drago

Jen tři… jen Tři… povidám jenom kurva TŘI připosraný hvězdičky…. Magore… Auuuu… Jenže bohužel asi zde došlo oproti prvnímu filmu, který působil jak blesk z čistého nebe, k obrovskému poklesu tempa a film s hrůzou dojíždí na neskutečně přepálenou stopáž/minutáž/hodináž… Tam kde se v prvním díle servíroval ucelený a svižně podaný komplot a úniku z únikových situací pomocí dalšího úniku a film Vám nedovolil polevit v koncentraci, tam toto druhé pokračování nabízí rozvleklý chod za chodem o jehož tempu a ucelenosti se dá s jistotou přinejmenším pochybovat… Stále však nabízí neskonale zábavnou akci, se všemi představitelnými nástroji a nářadím, umně zapojených do rvaček bitek a výprasků, používaných takovým způsobem, že by z toho měl pták Loskuták i Přemek Podlaha erekci na hodně dlouho… Scény jako balet zednickými kladívky v metru nebo mezinárodní vězeňská liga v zápasech v bahně jsou jednoduše nezapomenutelné a jejich choreo je to nejlepší, co jde vidět… Takže vlastně největší slabinou tohoto filmu je, že už má první díl… ()

Sfinkter

Nevídaná řežba bez střelných zbraní, kterou tentokrát tvůrci zasadili do vrstevnatého příběhu - plnohodnotný mafiánský epos z Jakarty, novodobý Kmotr, Zjizvená tvář a Mafiáni dohromady. Více než jen akční film. ()

Mrkvič

Mrtvý záporák z jedničky je nejlepší postavou druhého dílu? :) Ha, to mě teda dostali. Je to opět masakr. Neskutečnej masakr. Některé scény vůbec nechápu, jak natočili. Zda šlo o trik nebo práci kaskadérů. V tomhle směru úžasný. Trochu mi až vadila brutalita některých scén, kdy to bylo už docela za čáru a odporný. Jinak by to bylo super jako jednička, jenže... Ta příšerně příšerně dlouhá stopáž. Na to, jak má film slabý děj, je to strašně dlouhý. Asi bych oželel pár soubojů, které se holt musely nějak pospojovat. Stejně určitě pár famózních soubojů zapomenu a rozumných 100 minut jako u jedničky mohlo být koukatelnějších. ()

Johnny.ARN

Progres. jediné slovo, čo ma hneď napadlo. oproti jednotke posun v deji, dvojka už aj nejaký mala. A dobrý. A vývin do trojky vidím v skrátení minutáže a lepšom tempe. Lebo čo sa súbojov a krvi týka, tam to je TOP topov. A prosím, veľmi pekne prosím o súboj Ika proti Tony "lámačkostí" Jaa, to by bola asi najväčšia podívaná od čias Norris vz Lee. Niektoré súboje treba predýchať, poutierať sa od krvi, bahna, utrieť bradu a nedočkavo slintať, kým nenatočia trojku. Lebo č osa tu predvádza, asi nemá obdobu. A odporúčam všetkým ženám, aby videli, že v kabelke sa nenosí Ariel, ale kladivá. Tesne, ale predsa. 5 z 5 a opäť jedno veľké ODPORÚČANIE !!!!! ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou