Celebrity

Scénář:

Woody Allen

Kamera:

Sven Nykvist

Celia Weston, Hank Azaria, Sam Rockwell, Kenneth Branagh, Donald Trump, Judy Davis, Aleksa Palladino, Leonardo DiCaprio, Melanie Griffith, Famke Janssen (více)

Komickou stránku protagonistů s jejich existenciálními pseudoproblémy zachycuje nejnovější opus Woodyho Allena. Jeho postavy se buď pachtí za popularitou, nebo si užívají jejích nečetných slastí a početných strastí. Ústřední postavou filmu je zneuznaný romanopisec a scenárista Lee, živící se jako úspěšný novinář. Ač jde o typicky allenovskou postavu, svěřil ji tentokráte tvůrce Kennethu Branaghovi, který dokonale napodobil gesta i dikci slavného neurotika. "Stačilo dívat se na jeho filmy, trochu se přihrbit, trochu změnit hlas a naučit se mávat rukama, což mě jako dítě odnaučovali," smál se Branagh při uvedení filmu na benátském festivalu. "Nejvíce mi ale pomohly skvělé dialogy, jaké píše jen Allen. Umět rozesmát není snadné, proto pro mne byla spolupráce s ním i poučná," dodal Branagh. (oficiální text distributora)

Mr.Pumpkin

Tahle "allenovka" bohužel nebude patřit k mým nejoblíbenějším. Spíše tomu bude naopak. Film na mě nepůsobil kompaktním dojmem a v určitých pasážích mi přišlo, že ztrácí tempo. Jakoby by mu vypnul motor, který by poháněl film dále. Kenneth Branagh je výborný a chvílemi jsem v určitých situacich viděl či slyšel samotného Allena, ale Woody je jen jeden.. Na závěr poznámka k Charlize Theron. Po zhlédnutí tohoto filmu jsem kvůli ní musel přehodnotit význam slova sexy :) 60% ()

Aky

Vtipný, velmi povedený výsměch světu hvězd a hvězdiček umocněný tím, že Woody Allen se ovládl a přenechal hlavní roli beznadějného poplety a naivky věřícího vždycky znovu v opravdovost citů a slibů chlapáckému Kennethu Branaghovi, než aby ji hrál sám svým neurotickým, možná vtipnějším, ale určitě méně uvěřitelným způsobem. ()

HiddenDragon

"Nikdy se neptej, komu zvoni hrana. Nebo spis...koho to splachne do hajzlu." :) Povedeny Woodyho obraz komercniho, povrchniho sveta celebrit. K tomu halda hvezd (mysleno opravdu znamych hercu - i kdyz vlastne ve snimku paroduji jaksi sami sebe, respektive sortu celebrit) - mladicky DiCaprio (tesne po "Titanicu" [1997]), svudne kocky jako M. Griffith, Ch. Theron, W. Ryder a vlastne i filmova exmanzelka hl. hrdiny J. Davis, ktera opet exceluje (plus cameo Donalda Trumpa). K. Branagh je defacto Woody sam - nejen ze tu ma stejna gesta, ale i k nerozeznani hlas a projev. Stylove (CB format) i hl. postavou (novinar) snimek velmi pripomina Felliniho "La Dolce Vita" (1960). Novinar, ktery se pohybuje ve svete hvezd (filmovych, televiznich, literarnich), pritom ale defacto looser prozivajici krizi str. veku. Chce neco zazit, dokazat. Opousti manzelku - chce "neco vic", ale samotny jeho zivot je falesny a plytky, a po vsech zmenach partnerek i prostredi nakonec opet konci defacto tam, kde zacal a kruh se uzavira. Zaver je zadumany a spravne k zamysleni. Obligatni "HELP" je velmi vymluvne. Nejvic mi z "Celebrit" ale utkviva v hlave asi nejlepsi scena o oralnim sexu, co jsem videl - az jsem se skoro kacel smichy na zem: J. Davis a jeji lektorka - luxusni stetka - aneb "poradne mi ten banan vyhulte!" :-D na to nezapomenu :) ()

gudaulin

V rámci Allenova díla určitě ne nejlepší film, ale přesto slušná a nadprůměrná komedie, která si vystačí narozdíl od režisérových starších komediálních kousků nacpaných hláškami jen se zachycením mondénního a deformovaného světa společenských celebrit. Jako herec mi Woody nechyběl, Kenneth Branagh ho dokázal dokonale zastoupit. Celkový dojem: 75 %. ()

Cimr

,,HELP," volá zubožená americká kultura, ve které je za osobnost považován člověk, který vymyslí novou dietu, který se vyspí s někým slavným, člověk, který seděl v uneseném letadle, prostě kdokoliv. Celebrit je pořád víc a víc až za chvíli dojde k zvláštnímu jevu. Všichni budeme celebrity a nikdo z nás nebude obyčejný člověk. Chytrý film. ()

• Když se modelka Frederique Van Der Wal otáčí kolem dokola v první barové scéně, můžeme zahlédnout bezdrátový mikrofon, resp. nahrávací zařízení kolem jejího pasu. (dokec)