Loupež na úrovni

• Kanada The Art of the Steal (více)

Crunch je notorický zloděj, ale rád by začal žít jinak. Když ho bratr přemluví, aby se zúčastnil poslední krádeže v životě, dají dohromady starou partu. Plán se však pomalu začíná hroutit... Crunch Calhoun (Kurt Russell) byl v Polsku se svými kumpány a bratrem Nickym, se kterými okradl místního mafiána o pravý obraz od Van Gogha. Při úprku z města, ale došlo k autonehodě a jeho bratr Nicky byl zatčen. Aby se zachránil, začal s policií spolupracovat a práskl Crunche. Ten pak musel jít na sedm let do vězení. Po pěti a půl roce byl propuštěn na svobodu a vydělává si jako kaskadér na motorce. Jeho bratr Nicky stále krade obrazy. Nicky ukradl obraz mužovi jménem Sunny. Policie chtěla Nickyho chytit, ale on je opět převezl a obraz od George Seurata schoval jinam, takže mu interpol nemohl nic dokázat.  Interpolu pomáhá bývalý zloděj uměleckých děl Samuel Winter (Terence Stamp). Crunch je se svým kamarádem Franciem, když v tom za ním přijde člověk jménem Sunny, kterého okradl Nicky. Sunny chce buď obraz zpátky nebo 30 tisíc.Crunch říká, že ani jedno nemá a Sunny mu vezme motorku. Crunch pak volá příteli Paddymu s tím, že chce zpátky do zlodějské branže. Paddy navrhne schůzku, ale na ní se objeví i Nicky. Když se oba setkají, začnou se prát. Poté se usmíří a začnou dělat na krádeži za jeden a půl milionu. Paddy vypráví, že v Amsterdamu byla ukradena vzácná kniha, Jakubovo Evangélium. Nikdo zatím o tom neví, jelikož byla vyměněna za padělek. To se dozví až při výstavě za několik dní. Originál je prý nyní v Kanadě a měl být propašován z Montrealu do Detroitu. Zloděj byl však zatčen za převážení drog a kniha zabavena. Za několik dní se má na knihu přijet podívat expert. Paddy chce toto evangelium ukrást. Crunch do toho nechce jít, ale Nicky ho nakonec přesvědčí a omluví se mu, za to že ho dostal do vězení. Nicky a spol. se sejdou s člověkem „ze vnitř“ a ten jim prozradí, že v sobotu se na obraz přijede podívat expertka Olga. Paddy s ní kdysi něco měl, takže všichni zavrhli, že by jim mohla pomoct. Do města přijel také další člen Crunchovy party Francouz Guy de Cornet. Na letišti ho vyzvedává Crunch. Je tam i interpol a Samuel, který uvidí Crunche a jde si s ním promluvit. Samuel hledá jen obraz, který ukradl Nicky Sunnymu. Nicky vymyslel jak propašovat knihu. Chce ji dát do uměleckého díla, obří kostky, kterou legálně zakoupí. Protože ji převáží Crunch bude na hranicích zabavena. Gee se dostane do celního skladu a tam má za úkol vyměnit originální knihu za padělek. Partě zlodějů se podařilo ukrást knihu a oslavují. Gee pak vypráví příběh, jak jeden podvodník nechal ukrást Monu Lisu, pak ji šestkrát okopíroval a prodal šesti kupcům. Francie dostal úkol propašovat Monu Lisu do USA. Nicky se toho chytí a chce knihu padělat a prodat více kupcům. Crunch nejdříve nechce, ale pak souhlasí. Padělky má udělat Gee a potřebuje na to 750 tisíc dolarů... (TV Prima)

MartinezZ

Zlodějský film o zlodějíčcích a jejich promyšleném plánu ála Dannyho parťáci. Ale tohle bylo takové... jednodušší a nemělo to takové grády. Ale mělo to pár vlastních neokoukaných humorů, po dlouhé době Kurta a kupodivu i Baruchela, který mě nelezl na nervy. Dá se to :) ()

Ellmariachi

Velmi příjemné překvapení. Důkaz toho, že i s nejspíše malým rozpočtem se dá zahrát slušné divadlo. Navíc když herecké enklávě velí Kurt Russel, je to téměř sázka na jistotu. Těch známých obličejů je tu více. Film je spíš kecací. Akci tu nehledejte. Ale když se naladíte na tu správnou vlnu, dialogy budou hodně bavit. Finální rozuzlení je velmi příjemné a netahá mozek ke dnu, což cením. Nečekejte Dannyho Parťáky, nečekejte ani levné Dannyho parťáky. Ale co čekat můžete je fajn oddechovka, která nezkalme. 70 procent. ()

Alementina

Celou dobu vite, že jde jen o to, kdo s kym vlastne nakonec vyjebe a premyslite, kdo hraje spinavejsi hru a vlastne nakonec se zasmejete, takze ... prestoze je o jen mirny prumer, tak konec me bavil :) ()

kaylin

Kurt Russell se nenápadně vrací mezi aktivní herce. Za poslední tři roky toho moc nenatočil, ale třeba se to změní. V natáčení má rovnou tři projekty. "The Art of the Steal" je zlodějskou komedií, což podle všeho v poslední době letí. Bratři Coeni se svým scénářem k filmu "Gambit" dokázali, že to není jednoduché, film The Art of Steal" to jen potvrdil. Film nemá potřebný náboj a ani Russell, Dillon nebo Baruchel to nezachrání. Docela jsem se nudil. S těmi vtípky si to aspoň na těch 40 % sáhne. ()

slunicko2

Jakoby Bulhaři natočili Ocean 11. Z mého pohledu je tu přitažlivý 31letý Kanaďan Jay Baruchel (Francie Tobin) a to na dvě hvězdičky stačí. ()

MATADOR

Ačkoliv se všemu filmovému, co má spojitost s Kanadou, vyhýbám. Tady jsem z určitého důvodu udělal výjimku a ani nevím proč. Přesto jsem byl překvapen stylovostí a humorem, kterým hlavní postavy disponují. Kurt Russell se po dlouhé době vrátil k hraní po své pauze a i když si vybral menší, nenápadný film, rozhodně neudělal chybu. K tomu mu sekunduje několik známých tváří a originálně napsaný scénář. Záležitost na všední večer, která zaručuje zábavu a napínavost. ()

Dexter1

Prvý koment. Počas celej tej hodiny a pol sa budete zrejme nudiť iba z úvodu, keď ho ale prekusnete, určite sa budete zabávať na tomto hláškami nabitom filme. Samozrejme, ide o skromnú produkciu, ktorá hraničí s televíznou, ale aj tá môže prekvapiť. Slušný soundtrack, podarený scenár s peknou záverečnou pointou sú aspekty, ktoré sa vám možno nevryjú navždy do pamäti, no za pokus to rozhodne stojí. Viac tu. ()

Skip

Žádné veledílo není tenhle zlodějský film s komediálními prvky, rozhodně se nestane klasikou žánru. Ale také to není tak úplně zapomenutelné a nudné béčko. Jde o lehce nadprůměrný film, který se dá v pohodě zhlédnout a nemít pocit ztraceného času. ()

stuntmanMIKE

paráda... som veľmi spokojný. Najlepšie na celom filme sú hlášky. Tie sú fakt trefné. Vec ohľadom krádeže je trošku prekombinovaná a občas neprehľadná, ale myšlienku filmu to nekazí. Ja som sa už veľmi dlho nedostal k takémuto filmu, kde by ma dialógy rozosmievali v takomto tempe a pritom o nejakú komédiu ani z ďaleka nejde. Reálne je toto u mňa na štyri hviezdy, ale ja som sa tak pobavil, že na to sere pes a bijem plný... keď ešte zoberiem ohľad na rozpočet a casting nemám o čom.. ()

Aljak

Waw, tak toto ma naozaj veľmi pozitívne prekvapilo. Zozačiatku to vyzeralo ako bežný zlodejský film s dômyselným plánom medzi partou profesionálnych zlodejov umeleckých diel. Ale čo sa z toho napokon vyvinulo, tak to bolo naozaj výborné! Bavilo ma na tom takmer všetko - od zaujímavého scenáru, cez umelecké prostredie až po skvelú atmosféru ochutenú nespočetným množstvom sarkazmu a dobrých hlášok. Zápletka bola naozaj znamenitá, aj keď má človek pri tom pocit, že je to akoby spleť nápadov z iných filmov s podobnou tematikou - čo je asi jedna z mála mínusov tohto kanadského filmu. Presne takýto typ príbehov s množstvom nečakaných zvratov a majstrovských plánov mám rád, takže The Art of the Steal mi naozaj vyhovovalo. ()

bourec

U toho by jeden stokrát usnul.Neděje se nic,a i když herecky je to skoro první veteránská,tak zábavný je to minimálně.40%. ()

C0r0ner

Hm, inspirace Ritchiem? Nějaký pan Sobol, o kterém nikdy nikdo neslyšel, se rozhodl, že si napíše a natočí film a kupodivu se mu povedlo skloubit pěknou kriminálku s dobrými komickými prvky. Díky mírné stopáži navíc film nezačne ani na chvilku nudit, a tak se z ničeho zrodilo příjemné překvapení. 80% ()

URBAN

Nadprůměrné béčko, jenže je to spíše krimi než komedie, ale to je jen dobře protože být to jen o trochu nabitější vtipem ublížilo by mu to. ( 15.2.15/PC ) ()

alchac

Tedy, že dokáže Gáje Ričího knokautovat na jeho domovské půdě již v prvním kole jakýsi Jonatán Sobol, to by mě doposud ani ve snu nenapadlo. Úžasná hodinka a půl inteligentní zábavy v podání zkušených pardálů s jedinečným Kurtem v čele. Dlouho to vypadalo na solidní čtyřku, ovšem závěr definitivně rozhodl. Houšť a větší kapky, prosím! ()

tatanapope

Dobře jsem se bavila a o to jde u komedie především, nebyla to taková ta úplně pecka u které vám smíchy tryskaj slzy, ale těch vtipů ,,dobrých´´bylo dost na naprostou spokojenost. Neotřelé, neokoukané, nápadité a jednoduché, to se mi líbilo. Viděno v rámci Výzva 2015 ()

Johnny.ARN

Konečne kanadský film, ktorý sa dal pozerať do konca. Obsadenie síce nič moc, tempo tiež pokuľhávalo, ale ten zvrat a nepriehľadný scenár ( a samozrejme zopár dobrých hlášok ) to vyniesli na solídne 3 z 5 ()

ywo666

Nízkonákladový film o zlodejoch. Taký televízny brat Dannyho parťákov alebo Italian job. Ale musím povedať, že v tých mantineloch kde sa film pohyboval, bol fakt kvalitný. Casting super. Mať lacný film s takým dobrým obsadením je umenie samo o sebe. Film je vtipný. Nie je to nejaká blbá komédia. Skôr také drobné vtípky bez toho aby sa strácala vážnosť filmu. Snáď okrem interpolu. Ten už bol vyslovene komediálny. Podvodnícke schéma celkom zaujímavé. Boli tu už lepšie aj originálnejšie nápady, ale treba filmu uznať trochu fantázie. Dokopy mi to vychádza lacné televízne 4*. Akurát u Katheryn som dáfal v akčnejšiu úlohu. Takto sú jej tie čierne pásy k hovnu. ()