Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých letech minulého století přihodilo Eilis (Saoirse Ronan), kterou k takovému dobrodružství přiměje starší sestra, jež si pro ni přeje o něco lepší budoucnost, než jakou by bylo další živoření v Irsku. Eilis vyráží přes oceán na cestu z malého irského městečka Enniscorthy do newyorské čtvrti Brooklyn. Vydává se tak na cestu do neznáma, do prostředí, které s ní zpočátku nemá nic společného a do života, který si sama nezvolila. Ocitá se v cizím světě, připadá si jako ve vyhnanství a podléhá stesku po dosavadním životě v rodném Enniscorthy, ale poté, co se seznámí s pohledným italským dělníkem, stýskání po domově pomalu mizí. Eilis přichází životu v rušném New Yorku na chuť. Pak ale přijde událost, kvůli které se musí vrátit zpět do rodného Irska, kde je vtažena zpět do svého předchozího života, a i zde potkává novou lásku. Dostává se tím mezi dva hlasy vlastního srdce a musí se rozhodnout mezi světem, z něhož pochází, a světem, kde si může splnit svůj sen. (CinemArt)

DwayneJohnson

Brooklyn je naprostá superpohodovka. Nejen, co se týče věrohodného znázornění doby, ale také přesvědčivé atmosféry, která na Vás dýchá každou minutou víc a víc. Jednoduchý, skoro všední příběh s výtečnou hlavní hrdinkou. Saorsie tímhle filmem dokázala, že její dětská léta už jsou pryč a že přestupuje do první, herecké ligy. Uvidíme, jak dopadne. Já osobně jí bezmezně věřím. ()

silentname

Málokedy sa dnes človeku podarí nájsť dobrý romantický film, no musím povedať, že "Brooklyn" by som si pokojne mohol niekedy pozrieť znovu. Je to príjemný, pekný film, ktorý netlačí na emócie, no nechá nás, aby sme sa do pocitov našich hrdinov vžili sami. Musím povedať, že jeho výhodou je veľmi sympatické herecké obsadenie, ktoré budeme počas celého filmu veľmi radi sledovať a rovnako aj zachytenie obdobia 50-tych rokov. Mne sa to veľmi páči. Saoirse Ronan je mi maximálne sympatická, je pekná a okrem toho pôsobí aj ako milá dievčina. A preto sa na ňu človek aj rád pozerá. Plus musím povedať, že je super, že sa musí tiež niečo naučiť a pochopiť. Pretože hoci domov je domov, tak nakoniec si človek uvedomí, že doma je tam, kde sa človek cítit najlepšie, a kde je osoba, s ktorou sa človek cíti najlepšie. Príjemný film, ku ktorému sa určite ešte niekedy vrátim. Hodnotenie: B+ ()

Tomco

Vždy som sa smial z chlapov, ktorí chodia u nás v LM do kina na tzv. Babské jazdy, no karma fakt funguje a dnes síce nevedomky, ale ocitol som sa na tejto akcii rovno medzi 80 ženami. Cítil som sa ako gay pristihnutý manželkou, ale zvládol som to a aj film stál za to. Komentár venujem chlapíkovi duotone28, ktorý ma ukecal, aby som tu ešte niekedy niečo napísal. Tak len pre teba láska :-* ()

Bachy

Počkat, co? Kde je to výjimečný nebo neprůměrný? A to víte, jakej vztah mám k Saoirse....to zní divně. ()

eLeR

Raz za čas aj takéto filmy treba. Milé a príjemné, kde ide všetko ako po masle ... síce sa tam objavia aj smutné udalosti a ťažké rozhodnutia, ale rozhodne vám po filme pachuť smútku v ústach nezostane. Veľmi elegantný film, skúste. ()

Happens

Naplněný americký sen jedné dívky z Nulákova (jak by řekl Rocky Balboa). Film atmosfericky skvěle naladěný do doby imigrantských vln. Film si pohrává s romantickou duší naivity mladé slečny s až pohádkovým podtónem. Uvěřitelný příběh, co nemá ambice roztrhat city, ale spíš pohladit po srdci v pátek na večer. ()

classic

Spojené štáty americké, Amerika, je osídlená všelijakými prisťahovalcami z Európy, napr... z Írska, takto sa do New Yorku, do Brooklynu, vydáva, mladá, sexy, šarmantná Írka - Eilis Lacey, ktorá vidí, že to doma nemá zmysel, má síce robotu, ktorá ale k ničomu nevedie, sestra jej vybaví job, ubytovanie za „veľkou mlákou” , samozrejme, za prispenia - známosti. Odchádza, nevie, čo ju čaká, prežíva krušné chvíle, potrvá jej čas, pokiaľ sa zmieri s tým, že už nie je doma, potrebuje začať - nový život, má prácu, začne k tomu - študovať, no k všetkému chýba to zázračné slovíčko - LÁSKA. Zoznámi sa s Tonym, pôvodom Talian, s ktorým to začne byť vážne, zoberú sa - POTAJOMKY. Nečakaná situácia ju prinúti sa vrátiť domov do Írska, kde jej zomrela sestra, má sa tu zdržať - cca. 1. mesiac. Ako to tak v živote býva, spozná - mladíka Jima, ktorý sa do nej zamiluje a Ona teraz nevie, čo má robiť, či sa vrátiť za Tonym, za ktorého sa vydala, alebo, zostať doma, kde sa jej rysuje vzťah s Jimom... DILEMA ako lusk, pričom city ju dovedú tým správnym smerom. Zaujímavý film, lebo má ešte oveľa zaujímavejšiu herečku v hlavnej úlohe - Saoirse Ronan, ktorá je mimochodom z New Yorku, ale rodičov má z Írska, a tak má ten potrebný írsky prízvuk, doma pobudla - krátko, dalo by sa povedať, že film je - O NEJ. Nielen o nej, ale aj o prisťahovalcov, ktorí začínajú niekde - nový život, a nemusí to byť vždy v Amerike. Saoirse, je vierohodná, výnimočný výkon, ktorý zaraďujem k tým najlepším, čo sa týka - sezóny 2015, vedľa herečky Brie Larson, ktorá zažiarila vo filme - ROOM, toto je druhý najlepší výkon, ktorý jej privedie nomináciu, ale Oscar ? Domhnalla Gleesona, je už akosi príliš, každú chvíľu sa ocitá na plátne, ale našťastie má menšiu rolu, nejako extra mi neprekáža, ale nemám rád, keď sa herec 4. krát do roka - otŕča na striebornom plátne. Pochválim ešte - výborný strih, scenár a Saoirse. Je to jeden z najlepších filmov roku 2015. Brooklyn je filmom, ktorý ocenia - jedinci, ktorí raz okúsili, ako je to byť sám v cudzej krajine, zvykať si na všetko - okolo seba. Ja som to raz zažil a trúfal by som si to zažiť - znovu. Perfektný snímok, ktorý ma NADCHOL, a to vďaka - SAOIRSE. ()

Arsenal83

Vysťahovalecká téma zameraná na pocity hlavnej hrdinky a v druhej polovici zaobalená do romantickej zápletky. Prvá polovica je dosť nudná, v druhej sa už ako tak dostanete do toho, o čo ide. Oscarové nominácie tu ale nie sú podľa mňa na mieste. Snímok je v celku priemerný. Najlepšie z neho vyznieva záverečná myšlienka, či sa človek v cudzine môže cítiť ako doma, ak žije vo svojej národnej komunite, tak ako tu Íri v Brooklyne. Ľúbostná téma bola tiež zaujímavým náčrtom života, skôr ale mnohých mužov na konci 19. a začiatku 20. storočia. Je známe, že v tých časoch viedli dvojaké životy, v USA jedna manželka a doma druhá. Bez internetu, TV, či len s pomalým rastom telefonovania to vtedy bola bežná a nepostihnuteľná prax. ()

marhoul

Tomuto stylu filmu říkám: náladový. Proto se dost nešikovně hodnotí, někomu sedne, jinému absolutně. Já jsem k němu přistoupila s vědomím toho, že to bude křehké artové drama a možná proto se mi nakonec líbilo, ačkoliv to haló kolem filmu pokládám za přemrštěné. Pouhé tři hvězdičky dávám, protože mám osobní problém se Saoirse. Prostě se nelíbí, vadí mi jak vypadá, někdo ji pokládá za krásnou, no já tento názor nesdílím. Je mi vyloženě nesympatická a od toho se těžko odrazím. Talent jí neupírám, ale nebaví mě se na ni koukat. A to se, počítám, nezmění. Takže za tři. ()

VenDulin85

Romantické drama, v němž se de facto nic zásadního nepřihodí. Jen život sám... Někomu se to může zdát málo, ale mně to přišlo dostačující. To, co vynechal scénář Nicka Hornbyho, vyplnila Saoirse svýma neskutečnýma očima. Taktéž padesátá léta mi sedla velmi dobře. Celkem nemám výhrady, usadil mě závěrečný monolog, který tak pěkně popisuje to nejběžnější a zároveň nejvzácnější na světě. "A pak jednou vyjde slunce. Možná si ho ze začátku nevšimneš..." ()

evulienka3

Pekné to bolo, niežeby nie. Dobre sa to aj pozeralo a tá cca polhodinka po príchode hlavnej hrdinky do New Yourku bola naozaj fascinujúco natočená aj zahraná. Jej smútok bol priam hmatateľný a absolútne som ho precítila. To ostatné však už bolo veľmi, veľmi priemerné a žiaľ aj ploché. ()

Flego

V princípe ide o tuctový príbeh mladej dievčiny, ktorá vycestovala z rodného Irska za veľkú mláku do Brooklynu. Sposob natočenia a predovšetkým herecký výkon Saoirse Ronan predurčuje snímok k príjemnému romantickému zhliadnutiu. ()

MontyBrogan

Film, ktorý vyvoláva podobné pocity ako varené víno na Vianočných trhoch. Zahreje vo vnútri a ucítite, ako vám spolupatričnosť rýchlo stúpa do hlavy, pretože na ňu dávno nie ste zyknutí. Pre mňa je to hádam najkrajšie retro od Great Gatsby. Predlohu Brooklynu som síce nečítal, ale aj tak ho nechcem úplne prirovnávať k F. Scott Fitzgeraldovi. Treba však uznať, čo hádam nikto nepoprie, že tento príbeh je asi o kilometer optimistickejší. Teda o míľu. ()

BMW12

Hezký romantický filmík, postava Saoirse Ronan mi byla sympatická a i samotná herečka svou roli zvládla výborně. Příběh je pěkný a dost jsem trnul, když se Eilis vrátila do Irska, jak se nakonec rozhodne, ale naštěstí se rozhodla správně. Mám i jednu výtku, občas se mi u některých scén zdálo, že jsou až moc dlouhé. Ale v souhrnu jde o hezký romantický film. ()

Roman.Ticka

Nádherný pomalu plynoucí příběh o hodnotách, jež jsou téměř zapomenuty. For me v této prokleté době jako balzám na duši. Saoirse je přesný typ děvčete z 50. let minulého století a navíc hraje velmi přesvědčivě. Spokojenost. ()

Jinny

Příjemná romantická oddechovka s celkem uvěřitelnou hrdinkou. Eilis je mladá, hezká rozumná irská holka, která se za prací vydá do New Yorku. Nejlepší část filmu je právě to, jak dost nesmělá mladá žena prožívá odtržení od rodiny, nezvyk jednat s lidmi, které nikdy předtím neviděla, a stesk po domově. Pak přijde na řadu setkání s mužem, navštěva matky zpět v Irsku a setkání s druhým mužem. Tahle část už je (s podivem u romantického filmu) slabší. Cukrování Eilis s jejím nápadníkem je bez šťávy a konec dává připomenout, že se stále jedná jenom o červenou knihovnu v jiném balení. ()

Pítrs85

O tomhle filmu bych se chtěl tak moc rozepsat, ale žel nemůžu, páč znám lidi, co by mi za to klávesnici zlámali (v lepším případě jenom prsty) ;-)) (zdravíme do Ovy :-). Každopádně Nick Hornby nezklamal ani tentokrát, ten chlap je machr coby spisovatel a zrovna tak je machr i jako scénárista, navíc narozdíl od nemastné neslané Školy života je Brooklyn... zkrátka krásný film, poctivý, prostě po dlouhé době zase jednou snímek, u kterého si řeknete, že přesně proto bratři Lumierové vymysleli fenomén -film-. Saoirse jako vždy okouzlující, Domhall roste s každou svojí rolí (ten chlap má před sebou zářnou kariéru), a když jim tu navíc "kryjí záda" takové osobnosti jako Julie Walters nebo Jim Broadbent... co dodat, vypadat všechny romantické filmy takto, kašlu na horory :-) ()

hansel97

Brooklyn je velmi jemný a emotivní snímek, který sice není ničím neviděným, ale působí velmi podmanivě a diváka k sobě těžkým příběhem Eilis velmi připoutá. Řekl bych, že z většiny se tu zakládá na opravdu Oscara hodném výkonu Saoirse Ronan, která celý film velmi dobře utáhla. Ale pár nudnějších hluchý míst se tu vyskytuje, jako celek však velmi schopně natočené a určitě bych tu čekal oscarové nominace. A musím vyzdvihnout ten plakát na šířku tady nahoře, protože ten se opravdu povedl jen samotným nápadem toho jak Eilis vnitřně rozervána mezi dvěma světy. ()

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016