Ten třetí

• Velká Británie Third Person (více)

Film scenáristy a režiséra Paula Haggise vypráví tři příběhy o lásce, vášni, důvěře a zradě propletené v mnohovrstevnaté dějové linii, která připomíná autorův oscarový snímek Crash. Příběhy se odehrávají v New Yorku, Paříži a Římě. Tři páry, které spolu zdánlivě nemají nic společného, vzájemně pojí hluboké vazby - milenci a odcizení manželé, ztracené a nalezené děti. Hvězdně obsazený snímek Ten třetí, v němž se představí oceňovaní herci Liam Neeson, Adrien Brody, James Franco, Olivia Wildeová, Mila Kunisová, Kim Basingerová a Maria Bello, je víc než jen sbírkou milostných příběhů... Je to záhada, tajenka, v níž se pravda dostává na povrch v záblescích, vodítka jsou postřehnutelná jen koutkem oka - a nic není takové, jaké se zdá. (Cinemax)

megajalec

Až teraz pozerám, že rovnaký režisér natočil aj Crash, čo mnohé vysvetľuje. Ide o podobný typ filmu, spletenec osudov, ktoré na prvý pohľad nemajú veľa spoločného, ale jemne sa prepletajú. Ten tretí je podaný trošku artovejšie. Výhodou je určite výborné obsadenie. Najviac sa mi páčil príbeh Franco - Kunis, aj keď dostal asi najmenej priestoru (škoda). Aj ostatné dva sú zaujímavé (veľmi dobre sa pozerá na Wilde - pre mňa príjemné prekvapenie filmu). Záverečnú mozaiku som nezložil (u mňa nič prekvapivé) a zostal trochu zmätený, ale bavil som sa a vidím to na druhé pozretie. ()

kolly13

Velice se mi líbil koncept prolínání dějů, výběr postav a, nazývejme to tak, zápletka. Zkrátit délku, dát tomu trochu více aktivity u Liama, mohla to být excelentní večerní romantika. Liam Neeson je stále dobrá volba, i když zenit je u něj asi značně zmiňované téma. Mila Kunis za jedna, Adrien Brody v lehkém závěsu. ()

r007

Překvapivý film s dobrým scénářem a výbornými herci. Za mlada jsem Neesona neměla ráda, ale už mi nevadí. Vadil mi trochu hloupý příběh cikánky v baru , a incest jednoho z hlavních hrdinů. Ale na druhé straně mě film dostal velmi působivým zpracováním, přelínáním dějových linií a emotivními scénami.Určitě stojí za shlédnutí. ()

david666

Skvělá skládačka s výbornými hereckými výkony a obsazením. Ačkoliv nevím, zda jsem to pochopil správně ale děj dával i přes určitou roztříštěnost smysl. ()

Dawe2

Po shlédnutí doporučuji přečíst komentář George Stobbart, také jsem to úplně nepochopil. Zároveň za tento komentář moc děkuji. Přes dlouhou stopáž se nuda nedostavuje i když by to mohlo být kratší. Skvěle zahrané, skvěle zrežírované a nádherná hudba. Snad jen kvůli příběhu, ne až tak dotaženému směrem k divákovi dávám hvězdu dolů. Jinak by to ale mohlo být i 4,5 (kdyby to šlo). Na pět hvězd je rozuzlení a pointa vzhledem ke stopáži ale přeci jen málo. ()

RomanT

Opravdu jsem potřeboval film vysvětlit, proto díky za megaspoiler. Všechny hlouposti odpuštěny. Ještě se mi nestalo, že by jedna věta tak zásadně dokázala změnit pohled na film. ()

bonovox

Opäť slušná mozaika ľudských vzťahov s hviezdnym hereckým obsadením a hlavne s pointou, ktorá vie prekvapiť a dať príbehu nový rozmer, ()

veverysiak

Niežeby ostatné skladačkové filmy trpeli na vierohodnosť, ale toto je príliš umelé a vykonštruované, vadilo mi to až tak, že od istého momentu mi prestalo záležať na pointách jednotlivých príbehov, a tak som to len pasívne dopozeral, pritom artisti sa celkom snažili a zaslúžili si značnejší obdiv, takže 35%. ()

kolodej1

velmi mě to zaujalo, jediné, co bych tomu mohl vyčíst, že je film složen ze tři příběhů, které toho až tolik zase nespojuje. Ještě lepší by bylo vzít jeden z těch příběhů (nejspíš ten s Brodym) a věnovat se mu celý film. Je to samozřejmě těžší jeden námět rozpracovat na délku celovečerního filmu, aby to neztratilo ten potřebný náboj. Že si to autor usnadnil třemi vlastně izolovanými příběhy v jednom filmu, je pro mě důvodem, že nedávám plný počet. Jinak to ale byl pro mě pozoruhodný film ()

v.indruchova

Mne o to osobně neoslovilo, sice ej zajímavé to propojení, ale mám s toho jen negativní pocit. I když si myslíte, že už přijde šťastný konec, tak se zase něco stane. Věřím, že právě tohle spousta lidí zbožňuje, "bude to zase fajn", to jim přijde jako kýč? ()

Masai

Mám velkou chuť dát čtyři, protože herecké složení i výkony jsou úžasné. Hlavně dvojice Neeson a Olivia Wilde k sobě kupodivu perfektně seděli a jejich pasáže mě i nejvíc bavily. S náladami Anny jak na horské dráze a jejich neustálým bojem o to kdo bude mít zrovna ve vztahu navrch se ani nelze nudit. A je tu i elektrizující scéna z klubu za podmanivých tónů Mobyho kdy Neeson sice jen přešlapuje na místě, ale svůdných pohybů i pohledů se nám bohatě dostane od Olivie. Ale taky mě právě jejich pasáž vlastně nejvíc mate a čím víc nad filmem přemýšlím tím míň jsem si jistá jak si to vše vyložit a proto tu čtyřku nedám dokud mi to všechno nějak trochu nezačne dávat smysl. ()

Mukade

SPOILER SPOILER SPOILER......... WTF?! ,to čo za primitívny koniec čo sa týka Neesonovej postavy?! Ohromne realistické, aby nositeľ Pulitzera bol osoba s Psychopatickou Poruchou Osobnosti (iba taký by tak zničujúcim spôsobom vrazil kudlu do chrbta niekomu blízkemu), pričom až do záveru filmu sa tak vôbec neprejavoval. 2 hviezdy dolu kôli tejto hlúposti (z pôvodných 4-5* ktoré by som dal).................wiki- critical response (sept.2014): """Third Person received negative reviews from critics, and currently holds a 24% rating on Rotten Tomatoes based on 78 reviews. Metacritic gave the film a rating of 37/100, based on 27 reviews."""....................update: OK, teoreticky je možné aby psychopat dostal Pulitzera, ale koho to má zaujímať (okrem podobných psychošov), najmä keď omračujúce prekvapenie sa odohrá až v poslednej minúte či dvoch filmu. Pathetic !............Načo vlastne Annu na konci prenasledoval? Chel povedať prepáč (tak vyzeral)? Clever boy, EQ zero LOL (tak ako mu inými slovami povedala aj Basinger). No neviem ako by taká osoba mohla vytvoriť román hodný Pulitzera XD.......................Ináč, viacerí píšu že recenzenti a diváci kadečo z filmu nepochopili. A z toho im pravdepodobne vyplýva, že preto dávajú také nízke ohodnotenie filmu. Tak to nie, oni, a najmä renomovanejší recenzenti pochopili dostatočne (či už sami alebo s pomocou iných recenzií a vysvetlení) a napriek tomu dávajú nízke hodnotenie. Naopak, skôr tu niekto nepochopil prečo si film nezaslúži viac ako vlažné hodnotenie :)...............................IMDb: 64%. Zárobok celosvetovo: $1,006,818 ... Dúfam že náklady boli väčšie :)) ()

Jurcekk

Nedocvaklo mi, že je len neeson reálny.Že ostatní sú jeho literarne postavy. Ani neviem, čo sa odohralo na záver, a vysvetlilo všetko... Škoda mám Haggisa rád, ale toto bolo slabé. Jak to rýchlo strihal. Nezrozumitelne. Ten film je nezrozumiteľný. Režijná práca dobrá. Haggis je šikovný režisér, ale príbeh je pridrbaný. Keby si neprečítam komenty a spoilery, nevedel by som koľká bije. A to je chyba tvorcov. Nemám rád oliviu wilde. ()

Marlo

Filmek ve stylu příběhů jako Crash, ale více mi to přípomínalo snímek The Words z s tím rozdílem že tu máme jen jednoho spisovatele v podání skvělého Liama který stlačením klávesnice udává směr ději a jeho hnacím motorem je životní zkušenost ať už zlá či dobrá. Tak a tohle berte jako mega spoiler ! :D Do konce filmu jsem neměl ani tucha že se jedná o tento koncept a za to rejžovi tleskám. Všechny příběhy jsou zlehka navázané tak aby to nerušilo a nevypadalo to nuceně. Největším trumfem krom Neesona je bezesporu ostatní herecké obsazení, které je prvotřídní. Hudba krásně podkresluje dění a rozhodně se těším až si ji poslechnu znovu a stejně tak zkouknout tento film. A to nejsem kdovíjakej fanda tohoto žánru. ()