X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

Syndrom

Nepamatuju si to a to si filmy běžně pamatuju okýnko po okýnku, zvuk po zvuku. Myslim, že pomocí psychoanalýzy jsem právě zjistil, že X-Men: Budoucí Minulost jsou sračka? ()

HennessyVSOP

Podle mě jeden z lepších dílů X-Menů, možná nejlepší. Děj je trochu slabší, nicméně zasazený do velmi dobrých kulis a využívá naplno téměř všechny kvalitní postavy univerza. Řemeslně tím pádem velmi dobré po všech stránkách (herci, kostýmy, akce, dialogy), ale bohužel, X-meni mi vždycky mezi komiksy přišli jako taková trochu stupidní blbost a například oproti Watchmen to podle mě opravdu není dobrý námět. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

F2003F

Je to vysoko nad očakávania pútavý film, ktorý odsypáva veľmi rýchlo napriek svojim viac než dvom hodinám avšak chýba mu štýlovosť. Napínavé strhujúce zaujímavé pohlcujúce, vynikajúca akcia a príbeh, postavy a ich vzťahy širokým priestorom neskromne vykreslené s výborným obsadením (Quicksilver TOP). Len úvodná akcia vyznela veľmi umelo akoby bola dotváraná bez chuti dodatočne pre potreby materiálu. Po jedinečnej First Class najlepší diel série (sequel či prequel ?) ()

xfizif

Očekávání se naplnilo, snad nejlepší podání slavných x-menu je tu. Souhra starého s novým vyvolá nedhernou komickou souhru úžasné harmonije. ()

Luciaaas2

Snad jedni z nejpovedenějších X-Menů, nemůžu filmu nic vytknout. Můžu jen a jen chválit a Singer se konečně vrátil v plné síle... ()

hloupej

Nelze než souhlasit, tenhle film je MEGA. Opravdu jsem se těšil, dostal jsem víc, než jsem čekal. Tohle bude někde okolo 40 místa mezi TOP 100 filmy :-) ()

KreeDmaN

X-meni se vrací ke svým režisérským kořenům a je to znát. Postavy mají kouzlo, příběh má myšlenku a herecké výkony berou dech. Michael Fassbender je pro mne stále N. 1 v Hollywoodu a Magneta hraje geniálně. Cestování časem miluji, proto tento počin u mne jednoznačně boduje a pozor, ono to na konci dává i smysl! Rok 2016 je tak pro všechny fanoušky velice vzdáleným bodem na časové ose. So bring the four horsemen! :) ()

Lal.V

Zaujímavé scenáristické kľučky, ktoré dokázali spojiť dve série, ktoré sa, minimálne z môjho pohľadu odohrávali v paralelných "universe". Trochu zmätené, ale pri spätnom pohľade kvalitne prepojené. Potrebujem ešte jednu projekciu, ale momentálne slabšie ako First Class. ()

Methew

Perfektný film prekvapujúci moje očakávania. Svižní a viac mysliaci X-Men. Poetický, strhujúci, veľmi kvalitne natočený film plný geniality a sofistikovanosti. Neviem prestať myslieť na toto dokonalé veľdielo. Ktorého predvídavosť bola priam rafinovaná, napr. už na začiatku konca som čakal kedy Logan stretne Jean. Trošku dosť to pohltilo predošlé časti, ale čo tam po tom, keď toto je vôbec najlepší film aký som kedy videl... A to som ich videl už vážne veľmi veľa, niečo medzi 1000 - 2000 a to som vážne sofistikovanejší film od tohto nevidel, tá nápaditosť tohoto sci-fi je priam impozantná. ()

kacudzde

Jsem z toho poněkud rozpačitá. Nemám sice takový pocit zklamání jako u Wolverine, ale... Děj je vzhledem k přeskakování budoucnost x minulost sice přehledný, ale místy jsou nudnější a příliš ukecané scény. Z těch akčních mě nejvíc bavila ta s Quicksilverem v kuchyni, která je opravdu parádně natočená. A mám dojem, že po týdnu to bude jediné, na co si z tohohle filmu vzpomenu... Jako v První třídě dobře hrajícím hlavním postavám - mladému Xavierovi a Magnetovi tu směle konkuruje Wolverine a Mystique. Výtku mám i k uhozené lince s Kennedym a k trapné potitulkové scéně, na kterou se rozhodně nevyplatí takovou dobu čekat. Takže bohužel, za mne celkově průměr. Viděno v kině 23.5.2014. ()

Olafa

First Class byla asi o krapet lepší a akční scény se s těmi v posledním Kapitánovi Americe nedají srovnat, byť scény s Quicksilverem byly úžasné. Film byl chytrý, postavy fajn, ale soundtrack strašně nevýrazný a napětí taky chybělo - přece nebudu brečet nad umírajícím Magnetem, když vím, že dojde k "restartu", ne? Ano, fungovalo to a možná jsem jen čekala příliš. ()

baner

X-men Ja som veľký fanúšik komiksového sveta už niekoľko rokov. Prvé komiksy sme si s bratom vyžobrali na dovolenke v Juhoslávii od rodičov za totáču. Od vtedy ma komiksy bavia do dnes. Filmy o X-menoch sú podľa mňa najdospelejšími, najkompletnejšími a najlepšími filmami z Marvelovského univerza. Budúca minulosť - film začína úžasnou akčnou scénou, ktorá vás ihneď uvedie do zápletky celého filmu. Zmeniť minulosť aby súčasnosť mutanti prežili. Je radosť dívať sa na hercov, James McAvoy hrá úžasne a všetko som mu veril do poslednej kvapky v jeho injekčnej striekačke. Jackmanov Wolverine dostal dostatok priestoru a zvláda to bravúrne. Jennifer Lawrence ako Mystic je najlepšie vykreslenou postavou a herečka ju zvláda tak dobre, že miestami zatieňuje Magneta v podaní Fassbendera. Ostatný herci dobre sekundujú počas celého filmu. Dej filmu je rozbehnutý dobre, v polke ukludnuje tempo a záver už neprekoná prvú polovicu filmu, ale nevadilo mi to. Ako celok sú X-meni super. X-meni môžem iba odporučiť. Za mňa dávam 90% už teraz sa teším na ďalľšiu časť. Potitulková scéna veľa napovedá. ()

hesonic

Není to špatné, má to své epické momenty, ale najde se hodně míst, kde tomu chybí špetka soli a koření, proto jsem nemohl dát 5 hvězdiček. Negativum filmu jsou nudné boje a mladí herci. Michael Fassbender a James McAvoy filmu ubrali hodně šťávy, přeci jen, starší veteráni mají těžce napodobitelné charisma. Sentinelové jsou proti mutantům až absurdně silní. Hezké jsou ale filosofické myšlenky, které tradičně představuje Patrick Stewart (profesor Xavier) a zejména hlavní poselství, které zazní od Xaviera v závěrečné fázi filmu. *** Pár odpovědí na opakující se otázky v komentářích: 1. Proč osvobodili Magneta? Bez něho by nepřesvědčili Mystique - jde o lidskou psychologii. 2. Proč nezabili Magneta? Opět to vychází ze psychologie. Xavier a Magneto, i když rivalové, jsou primárně přátelé. Lidé měli spoustu důvodů proč ho nezabít, ale radši věznit. Přemýšlejte lidi! ()

Frosty_CZ

Epic. Konečně se zmohli v Marvelu na víc, než jen bezduché mlácení Wolverina do panáčků, který jsou na scéně ani ne 5 sekund. Pohráli si s myšlenkou tak, jako Cameron v Terminátorovi. Ovšem v T. šlo o budoucnost která se opakuje dokola a dokola. Tady jde o budoucnost ve které lze změnit minulost a všechno za posledních 50 let se kompletně změní. Mám jednu výtku - nepochopil jsem, kdo byl Xavier v 2. Wolverinovi. Byl to Xavier z původní budoucnosti - což nelze, nebo to byl Xavier z nové budoucnosti, což taky nejde, protože sled událostí se kompletně změnil a vůbec by Wolverine v Japonsku nebyl? Mindfuck jako kráva. Ve zkratce - druhý XMeni, který se mi sakra libí. ()

sigiMAN

Nemôžem dať lepšie hodnotenie, to sa jednoducho nedá. Keď som očakával "cestovanie v čase" bolo jasné, že sa tým zmení aj sled ďalších udalostí, dúfal som ale že nie až tak. V podstate teraz všetko čo o X-MENoch bolo doteraz povedané/ukázané nemá zmysel resp. je to zbytočné. Táto časť to aj tak kompletne zmenila a posledné minúty a aj "teplošský"-farebný-happy-vysmiaty záver ma iba utvrdili v tom, že to bolo naprd. Radšej by som sa pozeral na ultimátne boje so Sentinelmi. Tiež je škoda, že sa postava Evana Petersa neobjavila vo filme častejšie. 50% ()

teseth

Tleskám vestoje, protože toto bylo něco naprosto úžasného a film si zaslouží plnou palbu, protože aby se někomu povedlo naprosto popřít zdrbaný "Poslední vzdor" je opravdu zázrak. Nejen, že nám film s naprostou lehkostí a grácií propojuje první třídu se starou gardou, ale vrací do hry všechny X-meny, kteří byli v původních dílech. Také se snaží bez velkých lapsů dodržet dějové linky a až na jednu záhadu "Živý doktor Charles" je vše téměř ok. Jediné co bych vytkl je zbytečná patetičnost posledních minutek před titulky kdy Wolverine prochází školou. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem