Komentáře uživatelů k sérii (26)

2. série je kompaktnější, o píď dokonalejší a hlavně neskonale zábavná. Ať žijí výpady do Heptarchie a dokonalé kariéry štítonošek.(8.1.2019)

2. Séria - 80%.O niečo lepšie a akčnejšie. Predovšetkým akcia sa zlepšila, ktorá je nie len lepšia, ale je jej aj viac. No najväčšie plus sú postavy a ich vzťahy, ktoré sú oveľa zaujímavejšie a lepšie namiešané.(1.7.2016)

Druhá série Vikingů výrazně zvedla laťku. Jednotlivé díly jsou najednou mnohem zajímavější. Také všechny důležité postavy dostávají další vrstvy, což je dělá mnohem více reálnější. Mnohem zajímavější je dějová linka v Anglii, kde Ragnar konečně potkává někoho sobě rovného v podobě krále Ecberta. A jsem rád, za ten skok v čase, minálně kvůli Bjornovi. Jako dítě jsem ho jako jedinou postavu skutečně nemohl vystát. Teď je mnohem sympatičtější. 90 %(2.2.2016)

Zatímco první série byla taková lehoulince rozporuplná, tak ta druhá je totální nářez. Seriál se v mém pomyslném žebříčku oblíbenosti dotáhl snad lehoulince za Hru o trůny. Nádherná vikingská mentalita. Snad v každém dílu jsou obrovské zrady, které vedou ke kolosálním dějovým převratům. Nádherně natočené jsou i veškeré souboje a ke všemu je jich hromada. Neexistuje díl bez nich. Ten malý a nesympatický kokot s divným účesem konečně dospěje a přestane tolik kokotit. Na každý díl jsem se moc těšíval a už teď se nemůžu dočkat třetí série. Doufám, že bude neméně skvělá. Hodnocení zvedám na 4* a nechávám si minimální rezervu.(1.12.2016)

druhá řada jde ještě dál, vztahy mezi vikingy se prohlubují a akce přibývá, perfektní řada a hlavně vývoj postav(5.5.2016)

Už jsem přišel na chuť i znělce, bitvy jsou pořád epické, ale nadále čekám na nějaký vydařený osobní duel, jaký byl například v epizodě Burial of the Dead, ale netrpělivost zatím ani zdaleka nepřevládá, na to ani není čas. S postavami jsem se sžil už dávno, ale stejně mě dokáží překvapit. To platí i o příběhu, jelikož si nejsem úplně jistý, kam povede jeho příští krok. A takhle mi to vyhovuje, a proto doufám, že to tak zůstane i nadále. (Netflix)(1.3.2017)

Jaká radost a štěstí mě potkalo! První série se mi velice líbila a měl jsem velké obavy, že druhá série nebude dosahovat takové kvality. A nemýlil jsem se, byla ještě lepší! Výborně namíchaná směs intrik a akce, jen tak dál!(7.7.2016)

Tak tady už není třeba řešit, že nejde o naučný dokument, ale o regulérní řežbu na pokračování, opepřenou intrikařením, aby to nebylo zase tak moc jednotvárné. Tvůrci se pokusili smíchat pár historických událostí a postav, s trochou odkazů na severskou mytologii, díry poslepovali tak, aby to vypadalo věrohodně pro většinu diváků a tadá...jeden z nejlepších historickoakčních seriálů. Pokud vás věrohodnost netrápí, tak si s roztomilými chlapíky se severu, užijete pěkné chvilky, protože jestliže ve starém Římě píchal každý s každým, tak na severu píchal každý do každého. Thor aby spral pacifisty! Ragggnááár na hrad!!!(11.12.2017)

Druhá série je taky pěkný nářez. Rozjezd možná trošku vlažnější, ale s přibývajícími díly a mrtvými těly atmosféra krásně houstne. 4/5(9.2.2019)

Jsem netušil, že naši severští drsňáci jsou v nitru takovými rodinnými, až romantickými typy. Ne ojediněle mi tudíž přišlo, že vztahová limonáda dalece překročila historické meze; nicméně bohatší porce intrik, politikaření i špinavých bojůvek dojem vyspravila. 85%(28.4.2017)

Noooo, teda. Rozhodně lepší než první série. Atmosféra trošku zhoustla, připojilo se více intrik, politiky, klamu, nejasností a rovněž i prostředí. Také háv, resp. počet aktérů se rozrostl, což přidalo trošku na takové mimo TV tvorbě. Po úspěchu první řady nejspíše trošku přitekly penízky. Každopádně parádní série, od začátku do konce jsem to hltal, pořád čekal, co se stane a co se z toho vyklube. Natočili to velmi dobře, mnohdy dosti matoucně, že si člověk nebyl jistý, jak a co je. Paráda! Těším se na další. Howgh!(8.8.2018)

8/10(2.1.2017)

Začátek mě úplně rozsekal - až tak nechutně emotivní byl. Zbytek se zabýval spíše zradou a sladkou odplatou, kromě utápění se postav v nich samotných. I s nečekaným vyvrcholením jsem hodně spokojen. 80%(4.4.2017)

Trvalo mi dlouho, než jsem se po vlastně nevysvětlitelné pauze k Vikingům zase vrátil a dneska vím, že to byl ten nejsprávnější krok. Ve šlépějích Game of Thrones tady máme totiž další věrohodný historický seriálový epos, který si s ničím nezadá a množství jeho obsahu není zrovna pro slabé povahy. A když z nejrůznějších zdrojů na internetu vídám a slýchám, k jakému masakru seriál dospívá v současné 5. sérii, mám o to větší chuť se k ní konečně probojovat.(2.12.2018)

"Who needs a reason for betrayal? One must always think the worst, Ragnar, even of your own kin. That way you avoid too much disappointment in life."(18.12.2018)

Zvyšuji na 5.(28.4.2016)

90%(7.12.2016)

80%(2.11.2017)

85%(4.11.2017)

Tvorcovia seriálu Vikingovia za 20 častí pripustili až jeden čiastkový neúspech pána Ragnara, inak sú všetci v jeho okolí naivný blázni, iba samotný Ragnar je lietadlom. Druhá séria je predsa len v porovnaní s prvou o niečo lepšia, ale seriálu Hra o tróny sa predvídateľný dej okolo Ragnara nevyrovná ani zďaleka.(10.4.2019)

<< předchozí 1 2