Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Krabak

Opět...Co to bylo za digitální sr*nec? NE, JÁ OPRAVDU NEBUDU FANOUŠEK HOBBBBLITKY. Kde byla bitva 5ti armád? Však to bylo zaměřené pouze na individuální boje 1 vs 50. Hobit: Fighty hlavních hrdinů! Čekal jsem bitvu alá Pán Prstenů. Tedy obří armádů trpaslíků, elfů, lidí + třeba víl, proti skřetům. Místo toho jsem dostal pár rybářů s meči, čtverec elfů a 3 řady trpaslíků, kterým to vyhrálo opět cca 10 tatarů, o kterých je celá tahle sága. Jinými 2 mizerné "armádičky" a jedna armáda skřetů (btw, od kdy jsou skřeti tak suprově takticky nadaní? -_-) Z té nudy si pamatuji vlastně jen dvě scény... Velkýho feťáka, který byl tak vysmaženej, že se rozeběhl hlavou proti zdi a na následky krvácení do mozku zemřel a 5 sekund slávy pro kry*l trola s postiženou ručičkou. Ano, to jsem si tu scénu musel pustit opakovaně, abych vážně věřil tomu, že mě nešálil zrak. Jedno pozitivum to má. S každým dílem přidám na hodnocení. Ještě bych poprosil 72 dílů a měli bychom s tímto stylem dostat konečně na to kilo. --->28% ()

HArna

Bylo by asi pro všechny lepší vidět nesestříhanou verzi, protože tady se mi zdá, že do toho bylo až moc sáhnuto. Kde začít, za 144minut se měl pocit, že se vůbec nic nestalo. Jo válka, která mě vůbec nenadchla, ani souboje. CGI triky jsou řekl bych trochu víc pozadu. Thorinovo šílenství to tak trošku zachraňuje, ale Legolase si mohli odpustit. Producenti prostě přišli za Peterem Jacksonem s tím, aby natočil druhého pána prstenů, ale ono by to i fungovalo. Kdyby všechny tři díly nacpali do jednoho filmu, možná by to byl film roku, jenže určitě není. Přesto dávám čtyři hvězdy, protože Jackson umí točit a stále je to o parník lepší než 95% fantasy filmů co se dnes točí - 80% ()

Simbet

Opravdu jsem na to nechtěla jít, ale synovec mě umluvil. Nemůžu říct, že by to bylo něco jiného, než jsem čekala, bohužel. Jackson opět vykrádá sám sebe z Pána prstenů, takže tu opět máme závěrečnou velkou bitvu s pochodující hordou skurutů a opět tu máme elfy ve zlatě, takže bitva žádné překvapení a co příběh? Dojemný příběh z Pána prstenů se prostě zopakovat nedá, když skončila tato trilogie měla jsem pocit, že o něco přicházím a že to byl jeden z těch velkých příběhů, jak se dozvídáme i ve filmu. V Hobitovi nic z těchto velkých příběhů není a dokonce se vytratil jemný humor, který provází celou první trilogii. Takže opravdu úpřimně doufám, že toto téma pan Jackson již uzavřel a vrhne se na něco jiného, že to umí, už víme. Klidně by mohl znovu zfilmovat Eragona a pokračovat dalšími knihami Dračích jezdců. ()

Corpsegrinder

Samozřejmě 5 hvězd bez rozmejšlení každopádně ze všech Hobitů mi tenhle díl přišel nejslabší a je vidět že na poslední chvíli rozkouskovali Tam a zase zpátky neboť zde nám to nabízí jen obří bezmála hodinovou bitvu. U Hobita jsem měl rád tu pohádkovost jako u jedničky, na tyhle bitevní masakry je tu Pán prstenů. Zakončení tam kde jsme před 14 lety začínali super :) ()

farfalla

Hobit se ztratil mezi pěti armádami a tolika postavami, které dostaly prostor. Vichr emocí v rozhodování mám je rád – nemám je rád, pomůžu jim - nepomůžu jim. Po trilogii ´The Lord of the Rings´ (2001, 2002, 2003) se hodně očekávalo od Petra Jacksona, jak velký bude projekt ´The Hobbit´ a jak si s ním poradí. Myslím, že sa mu ten příběh splašil a už ho nedostal pod kontrolu. Je tam příliš mnoho upachtěného a natahovaného bojování. Kde není dostatek příběhu, tam ani skákání po věžích a prolamování ledu nepomůže. Chtělo to ubrat páru a zvolit takový styl, aby se tyto tři filmy daly pouštět před ´The Lord of the Rings´ a ten pak hezky navázal. ()

ruhebitte2010

Nic nového, bez nápadu a občas až moc sentimentální, předvídatelné a natahované, jako celá trilogie. Všeho moc škodí a přesně tohle se stalo. 60% ()

dopita

První díl pohádkovej a natahovanej, druhej byl zbytečnej a třetí je jedna velká bitka. Celá trilogie nemá dostatek děje ani na jeden film, hodinu a půl dlouhej. Bitva pěti armád je vlastně jen o bitvě. Akce je sice dost často přihlouplá, ale efektně natočená. Z herců stojí za zmínku snad jen Martin Freeman, kterej jako jedninej dokáže zaujmout. Ostatní stojej za prd, nebo nemaj čas ani prostor ukázat se. Celá trilogie je vizuálně parádní a řemeslně povětšinou dobře odvedená, ale víceméně zbytečná. ()

Hanys_

Digitální maglajs, který nespasí ani Thorinovo podivné šílenství, a protože jsem si během těch dvou filmů nevytvořil žádný větší vztah k postavám, tak ani těch pár úmrtí. Kdyby na přípravu měl Jackson víc času, kdyby studio nechtělo trilogii, ale max dvoudíl, mohlo být všechno veselejší. ()

Jierl

zbytečnej film na který se těžko někdy podívám podruhé, mnohem radši bych viděl knižní pohádku než hodinovej masakr, kterej nikam nevede.. nejlepší věc z celého filmu tak je soundtrack ()

Greenpeacak

"Nitrianska MHD: Bitka piatich autobusov" uzatvára epické dobrodružstvá nitrianskeho autobusára a jeho púť s harmonikami. Keď sa mu v boji proti nečistému RegioJetu podarilo dobyť späť peniazmi nasiaknuté kopce Zoboru a ustanoviť konečnú zastávku, celá autobusová stanica sa raduje, rekonštruuje, trúbi a montuje hlasovú signalizáciu. Nechcene však autobusár vypustil do sveta smrtiacu silu. Rozzúrený RegioJet chrlí svoj spaľujúci personál, stewardov, kávu, noviny a zľavnené cestovné lístky na bezbranných cestujúcich, ženy, deti, dôchodcov, študentov s ISICmi aj držiteľov Jánskeho plakety. Ale ešte väčšie nebezpečenstvo ich len čaká. Zlovoľný dopravca Turancar, o ktorého krokoch okrem mestského zastupiteľstva a primátora nikto nič netuší, tajne vyslal obrovskú armádu zoštátnených Mercedesov so 150 miestami na státie, aby zobral útokom Zobor a zotročil nehoráznymi tarifami všetky kúty Stredného Ponitria. S tým, ako sa sťahujú mračná stupňujúceho sa konfliktu, sú nitrianska MHD, revízori aj cestujúci zmätený a postavený pred voľbu, či sa zjednotia alebo budú zničený zle klimatizovanými autobusmi a celoplošnými reklamami. Budúcnosť Nitry visí na vlásku a v epickej bitke piatich autobusov bojuje autobusár ako o život. ()

SpaceOdyseus

Extended edition: Od zacatku do konce je to jizda nabita atracema, na ktere se skvele kouka. Do toho se micha skvele prepalene Thorinovo silenstvi, cameo Christophera Lee, nebo konecne nejaka Bilbova akce. Jasne jde o nejlepsi dil Hobbiti serie, ale Lotr je porad vic. ()

DocBrown

Billy Connolly! Ačkoli tu má jen pár řádek, je to hvězda nejen celého závěrečného dílu (bez něj sotva za 2*), ale celé trilogie. Hned jak jsem slyšel jeho charakteristický skotský přízvuk, tak jsem věděl že ho od někud znám. Kupodivu jsem ho viděl/slyšel jen v Columbovi (zato zhruba třikrát). Naproti tomu Alfrid je tak neskutečně trapně zbytečný, asi jako JJ. Místo jízdy sudů tu máme tentokrát Legolase běhajícím po padajících kamenech. ()

kolemjdouc

nejsem příznivec fantasy ani náhodou ale tady jsem spokojená.Ale zdá se mi že tvůrci víc než na obsah děje vsadili na masky a digitální zpracování ()

Hadriel

Svět Středozemě je pro mě srdcová záležitost. Nejdříve mi otec příběhy vyprávěl, když jsem byl malý. Později jsem si četl knihy sám a nakonec hltal filmy. Zfilmovat Hobita bylo vždycky o hubu. Jackson to moc dobře věděl, proto do toho ze začátku nechtěl jít. Nechce se mi věřit, že hobití trilogii a zvlášť tento třetí díl, vytvořil ten skvělý perfekcionista co si hrál s každou blbostí v trilogii PP, co převedl knihy na filmy tak úžasným způsobem. Nechce se mi věřit, že by Jackson bez nátlaku filmových studií uvolil k roztahání na tři díly a naplnění stupiditami. Domnívám se, že tlak studií se nelíbil ani del Torovi a proto od toho dal ruce pryč a nebo byl odejit, když se nechtěl podřídit. Prázdné a zdlouhavé. Jak také jinak, když jsou tady roztahány nějaké 3-4 kapitoly knihy do 144 minut!! Veškeré umírání hrdinů je totálně bez emocí. Kdy v PP se divák dokázal přivázat k jednotlivým hrdinům a jejich smrt opravdu prožívat, v Hobitovu si divák sice opět vytvoří pouta k hrdinům (ale daleko menší), ale jejich případná smrt je tak plochá, že se prostě nic neděje. Jediný náznak nějaké působivější emoce je při několika Bilbových rčeních a u loučení s trpaslíky když Bilbo odchází. Zbytečná Tauriel (ale krásná Evangeline Lilly) svojí nepodstatnou linii dotahuje na maximum dialogem o lásce s Thranduilem. Celý dialog, až na "Protože to bylo skutečné", vypadá jak z trapného studentského filmu. Třetí část je nejdražší, celých 250 milionů dolarů. Nechápu pak, proč jsou opět digitální triky tak do očí bijící a celé ladění filmu vypadá jak počítačová hra s namaxovaným HDR efektem. Všechno je to strašně nápadné. Hobit byl údajně ze dvou dílu roztáhnut na tři proto, že bude údajně obsahovat spoustu věcí z dodatků a případně vyplní nějak mezeru mezi Hobitem a PP. Tak kromě 20 vteřinového rozhovoru mezi Legolasem a Thranduilem a asi minutového přechodu z mladého Bilba do starého na začátku PP nic jiného nikde není. Devítka je v PP a dokonce i v předchozích dvou Hobitích filmech zobrazena buď jako žijící lidé, jezdci v kápích nebo bílé matné přízraky. Tak proč kurva jsou v tomto díle zobrazeni jako bílé transparentní přízraky a ještě i jejích brnění je jiné?! K původním obrům a trollům z PP, kteří neměli buď nic, brnění a palici, tlačili dobývací věže a nebo bubnovali přibyli obři a trollové kteří fungují jako katapult, mají místo hlavy beranidlo, vypadají jako ten týpek se zakrnělou rukou ze Scary Movie nebo mají místo nohou protézy a jejich funkce je nejasná. Legolas je desetinásobně větší mlátička než bude za 60 let, na věž si vezme čtyři šípy ale vystřelí jich asi dvacet. Jako na skateboardu sjíždí úplně všechno a když ne tak se na tom alespoň udělá pár gymnasticko-tanečních triků aby se neřeklo. Občas se objeví nějaký světlejší moment v souboji, ale o chvíli později je přebit nějakou absurdní stupiditou. Ta hloupá honička, kdy se nějaký povoz klouže po ledu co je vidět v traileru, ve filmu není, takže jistě bude v prodloužené verzi. To co předvádí Galadriel je jedna z mála věcí, co se mi líbili. Celá Thorinova linie je zajímavá. Zvlášť od doby co se zblázní. S napětím jsem čekal co se stane, že nakonec procitne. No v podstatě vůbec nic. Prostě se prochází po zlatý podlaze co spíš vypadá jak bazén s močí a v tom mu to dojde.. Kromě hlavních dvou orku, Azoga a Bolga jsou všichni ostatní na jedno brdo. Pryč je pestrost a nápaditost, která byla v PP (s nesrovnatelně menším rozpočtem, 745 vs 281 mega za jednotlivé trilogie!). Ano neustále to srovnávám s PP, ale mám jinou možnost? Hudba je stále slušná i když už ne tak výrazná. Závěrečný song je super, stejně jako předchozích pět. Pro mě velké zklamaní, doufal jsem v důstojné finále jako v Návratu krále, ale třetí hobit spíš klesá ještě níž než druhý. Snad 30 minut rozšířené verze přidá nějaké smysluplné záběry. Nebo případně naházím víc špíny při druhé projekci, kvůli HFR. EDIT: Ač jsem si myslel že další projekci v kině nedám, nakonec jsem přecejenom nevydržel a šel i podruhé tentokrát v HFR 3D Dolby Atmos. Jackson má pravdu že triky jsou dělané pro 48 snímku, protože v HFR (3D) už to nevypadá tak příšerně uměle, už se to celkem dá i když do krásné syrové reálnosti PP to má stále ještě míle daleko. Nemyslím si ale, že HFR je budoucnost filmu. Je hnus se na to dívat. Vypadá to jak amatérské video. Hodnocení filmu jako takové nezměním. Jen jsem si víc všiml že Martin Freeman to táhne a zachraňuje. Díky! Má dobré dialogy a konečně nějaké emoce. 3D je skoro zbytečné, v podstatě nikde nebylo potřeba. Při druhé projekci mě o to víc do očí praštila komediálnost některých scén. Dain mlátící hlavou všechno, Dain objímající Thorina uprostřed bitvy, popírač gravitace a holocaustu Legolas, zbytečná Tauriel a snad ještě zbytečnější a trapnější postava Alfreda. Hromadné bitvy i samotné stojící armády jsou strašně laciné a nekompletní. Žánry u třetího Hobita by měly být spíš Akční a Komedie. Teď nevím jestli radši doufat že nechaj Silmarillion na pokoji aby nepřišlo ještě větší zklamání... EDIT2: Tak to vypadá, že se nakonec dočkáme zpracování, které se drží více knihy než diktátu filmových studií/dementních konzumních diváků/PJovi začínající senility. Původních 9 hodin stáhnutých do 3 a bez totálně zbytečných dějových linií? Ještě jsem to neviděl, ale rozhodně to vypadá slibně.. () (méně) (více)

bloodcountes

První dva Hobity jsem skousla celkem obtížně, s mnoha výhradami a až napodruhé. Třetího Hobita jsem sežrala i s navijákem okamžitě. Šprtajzlíků, kteří mě iritovali v jedničce, tady výrazně ubylo, moc se neprojevovali a když, tak celkem sympaticky a Smaug, kerý byl ve dvojce za nemotornou přerostlou ukecanou ještěrku, zde byl skutečný smrtící, hrůzu budící drak s magickým Benedictovým hlasem, ze kterého běhá mráz po zádech. Fantastický Martin Freeman a vynikající Richard Armitage. Téma Tauriel, Killiho a Legolase mi přišlo poměrně střízlivě a decentně podané, to Taurielino schoulení a bezmocná otázka "proč láska tak bolí" se mě dokázalo dotknout, přestože osobně jsem nic podobného nezažila. Téma Thorina, dobyvatele, který zaplatil vítězství "nemocí" a stigmatem a proto nemohl vejít do nového světa, do nového řádu věcí jako král, je archetypální a myslím, že velmi dobře a s citem podané i zahrané. Ale nebudu zabíhat do detailů, bylo by to dlouhé. Takže rovnou ke konci: ten byl hodně odbytý a nějaké úvahy o tom, že v directors cut to bude celé, mě nedojímají, film má být kompletní tak jak jde v premiéře do kina a hotovo. Takhle bychom se mohli dočkat dne, kdy filmy v kinech budou takové rozšířené trailery a kdo je bude chtít vidět celé, bude si muset koupit blučko. Tak takhle ne, soudruzi. Čili konec je nemístně otevřený, čekala jsem, jestli se vyprávění ještě vrátí aspoň k tomu, jestli už tedy je konec té bitvy a kdo vyhrál a jak to bylo s rozdělením zlata a podobné, myslím si celkem zásadní, věci. Tohle bylo opravdu hodně odbytý. Ještěže jsem četla knihu a vím to:) Velmi jsem si užívala vynikajícího zvuku a opět vynikající hudby, s vizuálem nevím, přišlo mi to místy jakoby moc vytažené do kontrastu a přeostřené, ale nic tragickýho. Jacksonovy nápady "navíc" mi tentokrát sedly, už to nebylo tak třeskutě bujaré a křečovitě vtipné nebo předimenzované jako v dezolaci, takže spokojenost. Celkově vzato: tentokrát mě nic nenaštvalo, dokážu se přenést přes nějaké nelogičnosti i občasné CGI nešikovnosti, Legolasovým výkonům jsem se s chutí zasmála (jako nejméně čtvrtina lidí v sále) a odcházela jsem z kina vnitřně dotknutá a navíc i rozesmátá. Za to vždycky dávám hvězdu navíc.(technická: byla to moje první půlnoční premiéra, Premiere Cinema Hostivař 2D. Čekali jsme bez vysvětlení od 00:05, kdy se mělo začít do 00:28 kdy se skutečně začalo, wtf) ()

FARGO

Aj aj. Omáčka natažená na 2h, kde se 40 minut řežou digitální postavy a zbytek času se tlačí na emoce, které se ale nedostavují ... ()

Radim

Důstojné zakončení ságy Středozemě mi kazí kašírovaný digitál a naprosto přehnané WTF scény s Legolasem. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin