Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Mr.Hackels

Příliš předvídatelné, příliš zaměřené na akci a příliš okázale o ničem. Plácání o pravé lásce a přátelství prolínající se s všudypřítomnou bitvou. Jako fantasy fajn, super ztvárnění skřetů. Souboje se chvílí řídí pravidly fyziky alespoň trochu, chvíli je gravitace vypnutá úplně, takže nejenom elfové (to by mi nevadilo), ale i trpaslíci skáčou jak po hopsinkové šťávě. No dost remcání, koukat se na to dalo. Z celé trilogie mi nejlépe vyšla dvojka a k Pánu Prstenů se to stejně ani nepřiblížilo. 65% ()

jakup57

Dnes, po zhliadnutí tretieho dielu jednej knihy sa na vec pozerám úplne inak. Kiež by som vedel, ako sa bude uberať a o čom a ako vlastne bude spracovaný Mr. Hobitín ešte pred prvým dielom. Ani by som sa totiž neunúval zaplaťiť tuším 14 € dohromady za vstup do kina, keď som šiel zhliadnuť diel prvý a potom o rok aj diel druhý...Tretí diel som vynechal, lebo bolo absolútne zrejmé, o čom bude a znechutilo sa mi, čo ten P.J. vytvoril. Keď toto neimpozantné dielo porovnám s impozantným dielom, s Pánom prsteňov, tak sa mi až hlava zastaví ako sú odlišné...Toto tu, je to až doneba volajúco predigitalizované a je to sakramentsky poznať na pohybe akože obrov a akože všetkého... Ďalej PP boli tri knihy, pán režisér natočil tri knihy. Tuto máme jednu knihu a pán režisér natočil tri filmy opäť? Žeby bol niekto nenažraný? Kam sa posunul? Na aký prázdny prízemny mainstream...Toľkej škody... Nemôžem a nechcem to naložiť na odpad, ale celá séria je prázdnym farebným komixom... Nezmením moje komentáre k jednotlivým dielom, v daný moment som to tak videl, rovnako ako dnes vidím celok. Jedno je však jasné. Hobita som si pozrel, zmažem ho a nikdy si ho viac nepozriem. Pána prsteňov si rád pozriem kedykoľvek. asi toľko. Za celú sériu dávam maximálne tri hviezdy. 60%. ()

RoyBatty444

Silný príbeh, hlboké posolstvá, krásna príroda a výborne spravené ale patetické až do mrku kosti, občasná nuda čiže dlhé ako jeho predchodcovia. ()

StanleyVanH

Konečně hobit, kde jsem se ani trošku nenudil, žádné procházky, žádné zdlouhavé žvanění, prostě vyloženě bitva a když už to dostalo takoví název, tak jsem rád, že to tvůrci dodrželi a to doslova a do efektu, upřímně jsem čekal jen poslední půl hodinu boje na konci filmu, než tam vůbec někdo dojde, na nějaké to bitevní pole ale tvůrci překvapili a doslova mile. ()

HororSamael

Každý porovnává s Pánem prstenů. Je pravda, že je lepší, svižnější a více bere dech, ale nejde podle jednoho filmu hodnotit druhý. porovnávejte, až za 30 let udělají remake, pak kritizujte a suďte. Sám film o sobě je naprosto famózní.....90% ()

Andy.222

Prvořadá výtka: I na žánr fantasy nereálné a nerealistické. Elfové jsou tady mašiny na zabíjení a předvádějí takové triky, že to na mě nepůsobilo efektně, ale spíš "wtf?" Další výtka: Natahované, místy nehorázná vata. Knihu jsem četl už před delší dobou, tak už si ani nepamatuju, které z postav přežili a které ne, ale některé "bonusy" mi lezly dost na nervy (například starostův poskok). Těch dobrých scén bych spočítal po dlouhém přemýšlení na prstech jedné ruky. Zkrátka starý dobrý LOTR strčí všechny Hobity do kapsy. ()

gael83

Nejsem Fan, takže neujíždím na každém záběru a neznám jména trpaslíků, elfů, čarodějů atd. Co mě nasr. nejvíc je smrt Šmaka, jako ten drak je překrásnej a podle snad nejvíc sexy plameňák v dějinách a Jackson ho odrovná po 10 minutách takže jako death! Spousta, spousta a ještě víc vycpávek což se dalo dopředu čekat, z 270 stránek toho prostě víc vydojit nelze. Technická stránka bez debat luxusní, sice to slovo nemam rád, ale tady je znát každej týpeq od produkce přes trikovou výpravu až po zvuk, pořádná porce poctivé a velmi nákladné filmařiny, odhadovaný rozpočet 500 mil. USD. Od začátku až do konce ten pocit, že jsme to už vlastně někde viděli a toho se měli podle mě vyvarovat, středozem je dostatečně obrovská, aby vynikly i jiné exteriéry než Roklinka nebo Hobit city. Co bude dál? Lehká odpověď, přeci Silmarillion! ()

GuruVlk

Tak po paradnim druhem dile , je tohle slabota. Spousta hluchych mist a spousta vaznych pohledu s priblizujici se kamerou :/ ()

romero24

Tak přijít tohle před společenstvem, řekl bych kulervoucí. Tohle mi po Prstenologii přišlo už zbytečný. Na první díl jsem šel do kina a byl poměrně zklamán, ale to se mi stalo i s ukecaným splečenstvem. Druhý díl je snad ještě zbytečnější a ten třetí? Nezlobte se na mně, ale naprostá zbytečnost. Hobit zklamal. ()

wildhoney9 odpad!

este teraz som vytocena po tom ako som vcera vecer videla zaverecnu cast. LOTR patri medzi moje NAJ filmy, ak nie je vobec NAJ, prva cast Hobita vyborna, druha dost dobra a trojka???!!! Jacksona a spol asi odvliekli ohyzdi a sauron mucil vycitkami svedomia za zbytocne skratenu LOTR a este zbytocnejsie roztahaneho hobita a tak sa rozhodol ze tu trojku doj... uplne najviac.............. to uz nikdy nechcem vidiet, radsej si dvakrat do roka precitam knihu kde Thorin a Killi ostanu zit. ()

KeskarM

Skoro si přeji, aby Jackson nepocítil tu touhu vymačkat ze Středozemě co to dá a Hobita nikdy nenatočil. Legolas aka SuperMario byl vrcholem všeho... Hobit byl původně především pohádka psaná pro děti, oháknout ho do akčního hávu a přidat mu tucet postav, které v původním ději vůbec nefigurují, je prostě zhovadilost. Moc se mi nelíbí tehle trend současnosti vytvářet z původních pohádek akční kousky [viz Sněhurka a lovec (2012), Červená Karkulka (2011), Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)] a u Hobita to prostě bije do očí. Jsem ráda, že Tolkienovi dědicové Jacksonovi zatrhli plánované využití částí Silmarillionu. Nejen, že by mytologie, jíž Tolkien promyslel až po napsání samotného Hobita, asi úplně nezapadala do kontextu příběhu, ale rovněž právě tento nevyužitý materiál (kterého jsou v Silmarillionu opravdu kvanta) dává naději v budoucí plnohodnotné filmové zpracování, jen opravdu doufám, že ne Jacksonovo! ()

Tumbik

Naprosto skvělý film. Sice se velmi často odbočovalo od knihy a "občas se málem vykolejilo" :D, ale nevadilo mi to tolik jako u předchozích dvou dílů. Kamera a scénář naprosto luxusní, hudbu si nemůžu vynachválit. Šmakův útok na Esgarot byl skvěle udělaný, samotná bitva také skvělé, jen mne ale mrzí, že se Medděd v závěrečné bitvě objevil jenom na pár sekund... :'(. Tento film na mě velmi citově zapůsobil (Thorinova a Kiliho smrt, apod...). Martin Freeman zase svou roli zahrál naprosto skvěle, a Gandalf Ian McKellen také. Hudba a zvuk celkově byl také velmi kvalitní a moc se mi to líbilo. Toto je nejspíš nejlepší díl hobitovské trilogie. ()

LoArmistead

U hobití trojky platí (logicky) skoro to samé co u předchozích dílů. Líbí se mi interpretace Tolkiena a převedení knihy na plátno v rovině scénáře. Hrozně mi ale vadí ta přetechnizovanost, filtry a všechny tyhle moderní věci díky kterým je z Hobbita skoro až jakejsi pseudanimák. Ta digitálnost úplně zabíjí atmosféru a kouzlo, čili přesně to čim uchvacoval LotR. Když šlo před 10ti lety natočit naprosto epickou bitvu o Minas Tirith "normálně", nechápu proč teď Jackson volí digitální skřety a Legolase vyretušovanýho až skoro k zrůdnosti. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin