Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (Cinemart)

Paity

Chris Pine byl opravdu slaboučký, ten film sám o sobě je o prdu a ještě k tomu neherec v hlavní roli. Děs. ()

F.W.Colqhoun

Tak tohle tedy nebyly úplně Tři dny Kondora... V utajení se to nemělo jmenovat, v utajení to mělo být. Udivuje, jak málo dokázal Kenneth Branagh Ryanovi dát a poskytuje to přinejmenším vhled do tvůrčí filosofie filmařů, kteří se pokoušejí tancovat s ďáblem studií: já pro vás budu točit kromě jiného sračky a vy mě na oplátku necháte čas od času dělat, co se mi zamane. Není vyloučené, že se to Brannaghovi a divákům nějakým způsobem vyplatí, ale je k neukoukání. Ryan představuje onu daň, a proto jde o filmovou materii toho nejřidšího druhu. Kromě výztuh klišé, výlevů toho nejprimitivnějšího patriotismu a propagandy, která je tak směšná, že ji nelze brát vážně ani z legrace (srdcoví hoši ze CIA) neobsahuje naprosto nic. Chris Pine je i nadále panák, s nímž musí mít JJ Abrams ve Star Treku sakra zapeklitou práci, Keiře skrze zjevnou oduševnělost patetická emerická hysterka prostě nejde a to málo skutečného herectví od Costnera a Brannagha stojí sotva za příslib. Akce? Pche. Zajímavé leda jako večerní promítání na letadlových lodích a exemplář typu "tak to nedělat". ()

Reckon

Ale jo, bylo to dobrý. Akorát si teda tvůrci spletli postavy a natáčeli novýho Jasona Bournea a ne Jacka Ryana. ()

Pavkan

Bez mučení přiznávám, že jsem už poněkud opotřebovanější člověk odkojený thrillery ranných devadesátek, kdy měl člověk šanci se tu a tam mezi vší tou akcí nadechnout, což mě u současných filmů často chybí. A protože Kennethu Branaghovi jdou převevším dialogy a sám to moc dobře ví, u Jacka Ryana jsem mohl dýchat celkem pravidelně a rád, protože trojka Pine - Costner - Knightley hraje bezchybně a Branagh jako ruský záporák neodolatelně přehrává. Jack Ryan je víc než solidní kousek. ()

Hadriel

Kde je to drama? Kde je to thrillerové napětí?! Technicky je to celkem slušně zvládnutý film. Ale ten scénář! Je to úplně ploché, předvídatelné a ve výsledku téměř o ničem. Všichni kromě Ryana jsou celou dobu úplně hloupí, a najednou ke konci se ze všech stanou zázrační géniové, chytří jak radio a vyřeší vše bez mrknutí oka. Kdyby nebylo hoolywoodských hvězd a povedené výpravy (není divu s tak velkým rozpočtem), tak je to obyčejné televizní béčko. Plochá (i herecky) Keira Knightley. Ani zkušený Branagh to nedokázal režijně zachránit. Dle traileru jsem očekával složitější zápletku a nějaké zvraty. Zklamání. Herecké obsazení je dobré, reklama zaplacená a trailer zaujme - diváci na to půjdou a film na sebe vydělá, a to pomalu začíná být jediné co filmaře zajímá. Měli by stále pamatovat na to že to není jenom byznys a práce, ale hlavně umění.. + První bitka. + Kenneth Branagh a Kevin Costner. ()

ondrula

Jako akční snímek je to opravdu podprůměrná slabota. Moje ranní cesta do práce je akčnější než tohle. V titulní (sic!) roli je nýmand, který nemá špetku kouzla osobnosti a působí skutečně jen jako druhořadý analytik odněkud z kanclu. Tahounem filmu má být očividně Costnerovo jméno, ale on se sám se samozřejmě v žádné akci neangažuje, jen tam venčí psa a zakonspirovaně plácá nějaký nesmysly; působilo to na mě, že si jen občas odskočil z natáčení výbornýho 3 Days to Kill, aby si odkroutil nenáročnou fušku. Keira vypíná svůj kuřecí hrudníček co to jen jde, ale je to marná sláva. Navíc na mě působil celej ten ruskej burzovní hattrick tak nesrozumitelně, že jsem vlastně vůbec nepochopil, v čem spočívala jeho hrozba. Umím si ale představit, jakej to bude trhák v Sojuzu, protože Rusáci neváhali dát filmu nejstupidnější název, kterej je vůbec možno vymyslet (přeloženo z ruských hieroglyfů: DŽEK RAIAN: TĚORIJA CHAOSA). ()

peetriss

Toto nebyl ani Jack Ryan. Tady bylo pouze jeho jméno zneužito jako tahák pro nenápaditý a naprosto rutinní pokus svézt se na úspěchu špionážních trháků posledních let. První polovina velmi slabá, druhá polovina nabere alespoň na dynamice a nabídne trochu akce, bez toho by to s tímto filmem dopadlo velmi zle. Chris Pine jako Ryan nepřesvědčivý, Keira Knightley podala další průměrný výkon, potěšil snad jen Kevin Costner. Kenneth Branagh přijal jen další přívýdělek ve vodách, které mu příliš nesvědčí. Nejlepší Ryanův film tak zůstal naprosto neohrožen. ()

jasiska

Jack Ryan je jedna z mojich obľúbených knižných postáv, takže vopred priznávam, že možno na film neviem hľadieť úplne objektívne. Akcia aj obsadenie však boli super, hlavne Chris Pine a jeho "boy-scout-on-a-field-trip look ", ktorý presne zodpovedá mojim predstavám o Jackovi Ryanovi z knižiek :-) Aj keď dialógy boli sem-tam trochu amatérsky trápne a dej bolo až naivne priamočiary a bez zvratov, film som si užila a nenahnevala by som sa ani, keby spravili ďalšie pokračovanie v tomto zložení. ()

tterez

Mnoho komentářů je tady srovnávacích s jinými akčňáky.. Já si ale myslím, že pokud to nebudete porovnávat s jinými filmy, můžete se u toho i dobře pobavit. Bylo to napínavé, děj rychle ubíhal a mělo to cíl. Příjemně strávených 105 minut. ()

Angelino

Mohol to byť zaujímavý akčný film o globálnosti ekonomiky, vzájomnej závislosti svetových trhov a vplyvu peňazí. Chvíľu to tak aj vyzeralo. Ale potom sa ukáže, že na Jacka Ryana pôvodne bystrého ekonóma s vojenským výcvikom by sa zďaleka nechytal ani agent jej veličenstva. Veľmi nekonzistentné... ()

Simbet

To jsem se zase nasmála, tolik keců v jednom filmu už jsem dlouho neviděla. Přesto nebo právě proto jsem chtěla dát tři hvězdičky, nicméně ten naprosto předvídatelný trapný závěr (no tak ve skutečnosti byl v tomto duchu celý film, že) mě nepřesvědčil o více než dvou. Jednu hvězdičku dostává Keira (na ni se prostě koukat dá) a druhou nostalgická vzpomínka na dřívější filmy Kevina Costnera. Filmu určitě ublížilo i to, že na hlavního hrdinu se prakticky nedá koukat, nemá ani vzhled ani charisma ani neumí hrát. ()

Prochy38

Akční, nenudící, povedené, ale nijak zvlášť oslnivé. Ch. Pinea jsem nikdy nijak zvlášť nemusel, ale tuhle roli zvládá skvěle. Charisma tu ovšem kolem sebe chrlí skvělý K. Costner. Slabší mi zase na druhou stranu přijde K. Knightley. neslušelo jí to a ani mi tam moc nezapadla. Krimi povedená, dává to smysl, dobře vymyšlený a zábavný. Spokojen, ale nijak unesen... ()

buzzwoody

Jak to tak u mně už bývá, k filmu mě zpravidla přiláká kvalitní obsazení, a někdy to může být i jen jediný herec. Tady to je hned hlavní čtveřice, Pine-Knightley-Branagh-Costner. A protože jsem podle zdejšího hodnocení nečekal moc, byl jsem trochu překvapen. Tenhle typ béčkových filmů můžu. Možná bych to ale raději viděl v originále. ()

Paldiny

Prejdú dve minúty a už sa mi otvára kapesný nožík. Toľko oddaných slov pruhovaným farbám, až som z celovečerného filmu takmer spravil krátkometražný. Bol však večer, tma a ja v úspornom režime, film tak beží ďalej. Zvyšok hrá už v znesiteľných farbách a vizuálne príťažlivému špionážnemu thrilleru podkopáva nohy iba Bournovský strih. Lenže to až v takej miere, že výsledok bitky zistím podľa toho, kto pokračuje vo filme ďalej. Aspoň, že má drajv a po polhodine čo sa presunie do Moskvy, už iba graduje. Na sobotný večer tak plne postačujúca jednohubka. ()

airwolfis

Asi jsem byl nějak špatně naladěnej, ale nedokoukal jsem to. To asi vypovídá za vše. Ale určitě to zas takovej odpad není ;). ()

Jaro_slav

Mission Hard 6 & Die Impossible 4. Roztomile blboučce přehnané. Kapitán The New Kirk je spolupachatelem toho, proč to tak dobře odsejpá, i když jako jediný ze čtyř hlavních zaloužilých umělců není Oscarový. A Keira s "blížící se třicítkou na krku" vypadá...zatim nejlíp, co kdy vypadala. 70% za film a 10% navíc za Nokie Lumie, ve kterejch fakt běží WP8 a ne ňákej filmovej barvičkatej zmetek. ()

Mikino00

Jack Ryan vykročil úplně jinak než jeho předchůdci, bohužel toto zpočátku slibné špiónské drama oděné v moderním ekonomické kabátě, po čase dosti vyčpělo. Pod dobře vypadajícím kabátem se skrývá banální a neskutečně uspěchaná zápletka evokující dojem, že jste to již někde viděli, protože s originalitou či nečekaným zvratem se nesetkáte. Scénář zřejmě moc práce nedal, protože neomylný Ryan vyšetřuje rychleji než počítač a v pár prostřizích skáče z jedné situace do druhé. Celou dobu jsem měl dojem, že sleduju nějaký dvojdíl seriálu a ne akční zaběhlou filmovou značku. K tomu Pine a Knightley se s herectvím moc nepotkali, na druhou stranu Branagh je přesvědčivý. ()

Milky.

Přesně tyhle devadesátkové špionážní snímky mi v současnosti chybí. Klasická Clancyho propaganda a patriotismus, kde Ivan je vždy ten zlý, z toho přímo číší (ikdyž Tom Clancy je mrtvý a scénář nevychází z žádné jeho konkrétní knihy). Stejně tak ona jedno-dvě desetiletí stará atmosféra, kterou jsem v poslední době zaznamenal už u druhého filmu (první byl Winter Soldier) a doufám, že se z toho stane další Hollywoodská módní retro-vlna. Samozřejmě všechno lehce přizpůsobené moderní době a s moderní ruční roztřesenou kamerou. Kašlu na staromilsky přímočarý příběh, občas trochu jednoduchosti neuškodí. Lehce akorát pobavil Jack Ryan jedoucí na motorce bez helmy, brýlí a jen v tričku. Já včera trefil čmeláka slunečními brýlemi na kole a i to mi stačilo. ()

mosnak

Nevím jak to ten Chris Pine dělá, ale musím se přiznat, že filmy s ním mě docela berou. Měl by dostat nějakou fakt super roli, ať začne v Americe hrát hlavní housle - jinak film je čistý průměr okořeněný plochoprsou gymnastkou Keirou Knightley - 50% ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)