Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

lucijelucije

České filmy jsou pro mě tabu bohužel.. a zvlášť ty od roku 2000..ale zdá se mi, že A. Nellis ví, kde začíná ten tenký led a kde končí katastrofální spád a vyumělkovaný smích. Ona prostě umí český humor zachytit ještě v té přirozené fázi, která není sice plná vtipných dialogů, ale má velmi inteligentní potenci. Mě se Rvival velmi líbil, byl vulgární, byl černý, byl místy surrealistický, byl vtipný, byl smutný a děsně hudebně šťavnatý. 7/10. ()

Marys

Spočiatku som sa bál ísť na tento snímok. Bál som sa určitého sklamania. No obavy boli maximálne vyvrátené a celková atmosféra kina dopomohla k tomu, že som sa na filme Revival výborne pobavil. Neklasicky, no zaujímavo triezvy Polívka, klasicky v podarenej, asi najlepšej postavičke Krobot a všetko okolo tvoriace našlapanú hudobnú mašinku. ()

ac3r

Hodně příjemná a zábavná oddychovka, z českých filmů poslední doby rozhodně to lepší. Pro mě příliš neznámý Marián Geišberg výborný výkon :-) ()

Shogin

Já jsem se nemohl ubránit pocitu samoúčelnosti a celkové prázdnoty, která na mě dýchala snad z každé scény. Litoval jsem toho, protože zvlášť herecké obsazení bylo vydařené a Jenovéfa Boková celkový dojem z filmu spestřovala. Ale ve výsledku to celé tak nějak vyšumělo. Potenciál tam byl veliký. Takhle budu vzpomínat hlavně na (opět) výborný výkon Miroslava Krobota. ()

EllienPM

Citlivý, ale i humorný snímek. Jen Bolek s kytarou působil poněkud toporně a Karel zas příliš usedle, na ex-rockera. Vynikající Krobot, opravdu skvělej. Jenovéfa příjemně osvěžuje. O filmu mi před dávnem vyprávěl brácha, že to určitě musím vidět, ale popravdě se mi do toho moc nechtělo - no, dneska nelituju. Fakt jsem se bavil a nic mě nerušilo. Mám rád, když to prostě klouže (jako po másle). Vyprodaná Lucerna by sice měla větší kouzlo, nicméně Nellis budiž důkazem, že PP lze vpašovat i vkusně, najde si své místo v pravou chvíli a neruší. Perfektní pasáž v Hořovicích :)). S dřívější Nellis (Ene Bene) jsem měl trochu problém, až příliš připomínala Gedeona. Ale nyní výborně, čili za pět. ()

Rada

Pro mě velmi slabý film. Zajímalo by mě, zda podobnost s filmem Still Crazy - Pořád naplno, je čistě náhodná. ()

mosnak

Na Revival jsem narazil úplně náhodou, když jsem včera projížděl TV programy a naříkal si, že v bedně opět nic nedávaj. Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Krásných 55% ()

Yardie

Velmi příjemné překvapení! Po dlouhé době jsem zase viděl dobrý český film. Staří bardi hrají skvěle, padne a sedí jim to. Je to vtipné, zábavné, příjemné. Nevím, co moc bych dále k tomu psal. Podle mě se to povedlo, bavilo mě to a líbilo se mi to! Howgh! ()

kritiklon

Další bezva komedie, kterých moc nemáme poslední dobou! Ten příběh má styl a takový autentický retro nádech, že bych i uvěřil že šlo o skutečnou kapelu. Hlavní představitelé se skvěle chopili svých rolí čímž vznikl opravdu pozoruhodný snímek. A že film srší vulgarismy? To k tomu snad patří ne??? Vždyť je to film o Rockový kapele kuwa!!! :D :D 3,5* za 72% ()

ArthasKarfa

Hezká rocková pohádka pro dospělé a zvláště pak pro lidi, kteří svůj stereotypní život nepovažují za ideální a chtějí ho nějak prudce a energicky změnit, aby se ještě pořádně pobavili, než stáří a nemoci semknou jejich duše. Dobr nápad, skvělé obsazení a zvolené téma. Alice Nellis tyhle sociálně orientovaná témata umí jak předvedla ve snímku "Andělé všedního dne", samozřejmě, že by se z tohoto tématu dalo vytřískat daleko víc a něco ještě okořenit větší absurditou. Nicméně, doporučuji ke shlédnutí všem kdo chtějí vidět zdařilý český film. ()

filipvrbik odpad!

Ohavné, parta starých bláznů se spolu sejde, aby si společně zakouřili, zachlastali a zašu...., naprosto nevtipné (dokonce bych řekl, že nejmíň vtipná komedie, jakou jsem kdy viděl) a jak se stažím všechno dodívat vždy do konce, toto prostě nešlo a naštěstí jsem měl ovladač a stačilo přepnout....0% ()

(Z)denny

Su starej, šedivej, pomalu umírám, chcu se ještě pěkně zhulit, hustě vožrat a pořádně vošukat nějaký mladý holky. A protože jsem se v tom snímku poznal, tak jsem se dobře bavil. Jestli čekáte nějaký umění, nebo bránici trhajíci film, tak si dejte Markétu Lazarovou nebo Žhavé výstřely a na toto nekoukejte.. ()

ursinko

4.8.2013 Art kino metro v Trenčíne. Pred vstupom do kinosály sa rozdávali deky, lebo v hľadisku je zima, sála je v podzemí. Drevené vŕzgajúce sedačky, no proste paráda. takú romantiku som už dlho nezažil... A film? Z mojej strany absolútna spokojnosť. Príjemné, trošku trpko nostalgické sledovanie návratu štyroch starých "rockerov" a znovuobjavenia toho, aké to bolo kedysi keď spolu hrali. Krobot ( "No tak se svlíkni..!"), Polívka a Geišberg boli výborní, Heřmánkovi tiež sadla úloha. A z mladého Dyka som bol hotový aj ja. Celý čas som sa skvele bavil a myšlienka na to, ako si "starí" páni to natáčanie užívali to ešte umocňovala. Vrelo odporúčam. ()

Caine

Mě se to líbilo. Product placement je hnus a zde obzvlášť, navíc když je tak do očí bijící. SaSaZu pro mě rozhodně není synonymum pro nějaký moderní rockový chrám, jak se nám snaží namluvit. A Heřmánkovi jsem starého rockera nevěřil ani co by se za nehet vešlo. Zápletka naivní a dost pracně šroubovaná. Ale i tak jsem byl po kině spokojený a jenom se můžu opájet myšlenkou jak to mohlo být ještě lepší k dokonalosti. Prostě ti 4 na sebe poutali pozornost a nějak jsem to špatné moc nevnímal. Uznávám - nejvíc mě na tom lákal Krobot a taky že jo! Bez něj by to nebylo určitě ono. Taky nenávidím henu... ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz