Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

maseer2

přiznávám se, že po ohlasech nesoucích se v duchu "je to jako Skyfall, ale mnohem horší" jsem vzhledem k tomu, že mi zmíněný Skyfall vůbec nesedl, nečekal absolutně nic.. o to příjemněji jsem po zhlédnutí nového 007 překvapen.. zápletka sice opět není z nejoriginálnějších, ale film má dobré tempo i atmosféru, a když navíc těch 150 minut uteče jako voda, není důvod být nespokojen.. za mě tedy vcelku jisté 4* ()

Silence

Scénáristé se utrhli ze řetězu a Mendes, Craig ani nikdo jiný neměl sílu a asi ani motivaci jejich řádění napravovat. Chtěli mít Spectre ještě větší, osudovější a propletenější, ale povedlo se spíše jen lacině a v podstatě nelogicky vyždímat předchozí Craigovky. Jenže tam, kde byl třeba zhrzený agent Bardem opravdu odpudivý, osobní msta přesvědčivá a jeho zastavení bylo možné jen s vypětím všech sil a za cenu fyzických i psychických ztrát, tam působí zhrzený Christoph Waltz (paradoxně) jen jako loutka. Kašpárek, který se sice náležitě uvede a člověk pojme pocit, že toto je opravdu protivník hodný Bonda, ale když přijde na lámání chleba, jeho léta budovaná a dokonale naplánovaná akce se sesype jako domeček z karet. Craig je ale pořád vynikající Bond a ani film samotný nejde po ty dvě hodiny úplně odepsat. Mendes sice rezignoval na invenci ale snaží se alespoň udržet tempo a atmosféru a za pomoci Thomase Newmana vykouzlit (marně) trochu chemie mezi Craigem a Léou Seydoux. V závěrečné absurdní půlhodině dostane Bond ale tolik ran - tentokrát scénáristických, dramaturgických a logických, že budu dělat, jakoby se to nestalo... :) 6.5/10 ()

bouncer

Principiálně tradiční James Bond odkazující spíše na éru Pierce Brosnana, což není nic špatného, ale po úžasném a netradičním Skyfallu je to tak trochu pád na hubu a škoda Sama Mendese na řežijní stoličce, tohle by dal každý druhý režisér. Celkově dobré, ale spíše to vaší myslí profrčí jako rychlík než že byste měli chuť se k tomu vracet. ()

Johny_fork

U Skyfall jsem psal Menesův Bond, konečně Bond. Spectre to potvrzuje. Už od úvodní scény v Mexiku je divákovi jasné, že se dívá na snímek, který je promyšlený do posledního detailu. Úhly kamer, střih, dokonalá hudba - klasický bondovský motiv, který zazní v jakési temnější verzi vždy v pravou chvíli. Akční scény jsou natočeny trochu podobně jako v Tarantinových Hanebných parchantech, přichází nečekaně po klidnější pasáži a proběhnou během pár vteřin, což je neuvěřitelně efektivní záležitost. ()

Hismael

James Bond se v této části sveze v letadle, vrtulníku, vlaku, lodi, autě a už po pár větách ženy automaticky roztahují nohy. Takže vlastně asi klasický Bond. Jeho snaha je získat informace, zabít a přežít, ale taky mu nedělá problém bez větších obav strčit hlavu na špalek a čekat na zázrak, který samozřejmě opět přijde. Celkově je Spectre taková o něco horší verze Skyfall, ale stále solidní film. ()

Seabeast

Vynikajicí Bondovka! Po ne tolik záživnějších kouskách jako Quantum of Solace a Skyfall se povedlo přijít s dílem, který místo sázky na akčnost více hledí na zajímavé dialogy, rozvrstvení příběhu a atmosféru celkově. Neříkám, že by to v předešlých zmíněných počinech vyloženě chybělo, ale Spectre je v tomto aspektu silnější. Těch pořádných akčních scén by jste sice napočítali na prstech jedné ruky, ale nutno dodat, že se jedná o nervy drásající podívané! Je jasné, že se názory na novou Bondovku budou lišit, ale Spectre si moji pozornost dokázalo udržet od začátku až do úplného konce. A to dva a půl hodiny není zas tak krátká stopáž. I přes svou temnost, která příběh doprovází, došlo na momenty při kterých jsem se musel hlasitě smát. Takže takovéto "sem tam odlehčení" a různé vtipné hlášky, které vůbec vážnosti neuberou. Palec nahoře, čekal jsem průser, ale přitom je Spectre velké překvapení a spolu s Casino Royale nejvydařenější Craigova Bondovka! ()

vurhor

Craigo-Bondovka s nejlepší hudbou (Thomas Newman se od fantastického soundtracku Road to Perdition nijak nezhoršil.), zároveň však paradoxně s nejhorším intro songem. A samotný film? Inu, rozhodně nemůžu říct, že bych se nudil. Nicméně chybělo tomu mnoho aspektů, který dělaly Skyfall tak parádním filmem. Třeba na Christopha Walze jako záporáka jsem se hrozně těšil, nicméně ve filmu ho moc není. A jeho character developmentu je tam ještě méně. Kam se hrabe na Bardema. A i celkově jakoby film postrádal tu typickou atmosféru, která dělala předešlé moderní Bondy tak jedinečnými. Ale špatné to určitě nebylo. Rozhodně z toho ale taky nejsem kdo ví jak unešený. Nicméně pokud šlo o akci, to si fakt nemůžu stěžovat, jelo to jak blázen. Průměrné 3* ()

JohnCZ

Chvíli jsem měl nutkání dát pět, ale jak Skyfall, tak Casino Royale byly o kousek dál. Přeci jen se Spectre vrací ke kořenům a mixuje moderní bondovku s těmi prastarými conneryovskými, kterým tímto dílem vzdává hold. Po více jak 50 letech se konečně dozvídáme, kdo je ten tajemný chlápek s bílou kočkou na klíně, kterému nikdy nebylo pořádně vidět do obličeje. Onen twist ohledně Blofelda mi přišel trochu přitažený za vlasy včetně několika dalších věcí. Technicky je ale Spectre biják jak se patří. Technicky i kamerově bezchybný, z Craiga srší charisma a akce je příjemně dynamická - od přestřelených velkých akčních scén až po surové konktaktní souboje, které jak Craig, tak režisér zvládá s přehledem. Závěr na jednu stranu mohl být velkolepější, přeci jen Blofeld je záporák no. 1, ale na druhou z něj tvůrci nedělají nadčlověka, což je taky fajn. Já jsem spokojen a to i včetně trochu atypické úvodní znělky, která rozhodně nesedne každému. Film tak trochu působí, jako kdyby uzavíral celou craigovskou sérii, ale vypadá to, že se nám Daniel Craig s Bondem loučit nechce. A jsem za to rád! ()

corpsy

Pán Bond aka Daniel Craig v tomto novom dobrodružstve dokazuje, čo tvrdí on sám už niekoľko týždňov ( rokov? ). Je unavený zo stvárňovania postavy, ktorá bola pre väčšinu predstaviteľov skôr prekliatim, ako šťastím. A v tomto filme je to sakramentsky vidieť. A čo je horšie, taký Connery či Moore, lepšie povedané ich posledné bondovské filmy, boli aspoň zábavné a svižné. Remeslo je tu dokonalé, obsah takmer nulový, minutáž premrštená, niektoré postavy málo využité ( Dave Bautista alias Mr. Hinx ). Možno treba zmenu predstaviteľa. A to je veta, ktorú som si nemyslel, že napíšem tak skoro. ()

El Pistolero

Od „Casina Royale“, kde se objevil uhrančivý Mikkelsen, mám v nových bondovkách problém se záporáky. Amalric v „Quantum of Solace“ mě ničím nezaujal. Vychvalovaný Bardem ve „Skyfall“ byl naopak nepřehlédnutelný ažaž a do role mi moc nepasoval. A Waltz ve „Spectre“? Skvělý herec, ale jak se tvůrcům podařilo napsat jeho postavu tak, že měsíc po projekci si ani nemůžu vzpomenout, že tam hrál, je mi záhadou. Celkově v tomto filmu chybí scény, které se vryjí do paměti. ()

SlecnaSmilly

Tak jsem se na toho Bonda do kina těšila, že jsem si účes vylepšila místo lakem na vlasy deodorantem. A mohu to Heidi Klum jen doporučit, protože ať James popíjel Martiny nebo právě likvidoval hlavního ultra padoucha jen za pomocí hodinek, tak já stále vypadala jako debil. Jako trvalo mi to asi devět let zvyknout si na to, že je 007 modrookej blonďák, ale teď se mi poměrně líbí, až uvažuji nad tím, že bych si v příštím díle švihla roli Miss Moneypenny. Na Bondovic děvče si netroufám, při první přestřelce bych dostala záchvat hysterie a ta oslovení, kterýma bych Jamese mezi svištícíma kulkama častovala, by si za rámeček teda nedal, ňuf. Jinak je to samozřejmě suprově natočený, sama bych to nezvládla lépe, ale ta stopáž je krapet přehnaná – každý přece ví, že na délce nezáleží a platí to i pro film. ()

ConanVJ

Spectre je místy pomalejší počin, než by se dalo čekat, ale má taky parádní akční části. I přes svojí délku nenudí, tak že je vše dobře namíchané. Film skvěle naváže na předchozí trojici bondovek a to i díky spoustě odkazů. Příběh není kdoví jaká zvratová masáž, ale ani to mi nevadilo. Za mě opět povedená Bondovka, která si zaslouží 80% :) ()

Peterssen

Je mi sice sympatické, že se tvůrci snaží zase trošku navrátit k bondovce - krásný Aston Martin (ale ještě krásnější a libozvučnější záporácký Jaguar), vychytané hodinky... Ale jako film je to proti Skyfall dost propad. Děj má sice celkem spád, ale bohužel vše se odehrává jen velice povrchně - každý incident je vyřešen tak snadno, jako by Craig jen projel kolem ve vlaku a hotovo a asi právě proto mě film vůbec nepohltil, necítil jsem napětí a vše bylo víceméně dopředu jasné. Škoda - šlo to udělat mnohem líp. ()

F.man

Horší než Skyfall, lepší než Quantum. A rozhodně horší než Casino Royale. Takže 3/4. Ale pořád to je Bond. Takže 4/5. ()

PauloZ

Sam Mendez servíruje opulentní záběry napříč světem, ale trošku u toho zapomíná na duchaplnější a ucelenější stavbu děje. V mnoha místech jsem to vnímal jako sestřih Bonda v ruzných "náhodných" lokalitách, bes snahy plynulejšího propejení nebo smysluplnějšího úvodu do scén. Místo toho tu máma hned 3 milostné brakové scény absolutně bezúčelné, které z Bonda dělají takovou hezkou děvku, což on stejně je. Hlavní záporák Waltz, který byl propojen s celým bondovským universem zůstal k mému zklamání nevyužitý. Nenudil jsem se, ale znovu si to nepustím a rozhodně je to bezdůvodně dlouhé. ()

hous.enka

Klasicky bondovský styl (včetně dostatečného množství alkoholu a sexu), atraktivní prostředí a skvělí herci. Tohle zkrátka nemohlo dopadnout špatně. I když musím říct, že Daniel mi začíná připadat přestárlý - alespoň na Bonda. Zato Christoph Waltz je nepřekonatelný. A to křeslo s vrtačkou jako u zubaře, z toho budu mít husí kůžu ještě dlouho. ()

spaceboyCZ

Po skvělém začátku začíná takřka nekončící natahovaná nuda, kterou by Mendes určitě zvládl vměstnat do 100minut a ušetřil nás tak bolavých zad a znuděných pohledů na hodinky.. Waltz by si zasloužil větší prostor.. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům